atarionline.pl Którzy celebryci mieli Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Apr 2018 zmieniony
     
    W czasie spotkania z uczniami, nagranego przez ZSŁ TV Abelard Giza opowiada o ładowaniu gier. Czy to było Atari z magnetofonem? Na to wygląda, standardowy odczyt Atari miał specyficzny dźwięk... który również prezentuję w filmiku:

    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Apr 2018
     
    Może zrobisz wywiad z Abelardem... Od z Pruszcza jest, to może go na SV zaprosić?
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 Apr 2018
     
    To Atari w normalu bez dwu zdań :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2018
     
    The Fender - ale Abelard mógł korzystać z kompa u kogoś, albo po prostu wybrać takie skojarzenie, niekoniecznie musiał posiadać Atari.

    Mały - pomysły zacne :)
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Apr 2018
     
    Osobiście, gdybym miał wzbogacić materiał dźwiękami charakterystycznymi dla transmisji danych -> to byłby odgłos z ZX-a (nostalgicznie jestem związany z tym sprzętem). Tak więc zapewne nie dość, że posiadał - to bardzo je lubił.

    Choć z 2 strony znowu ... jak można było lubić wczytywanie na Atari w normalu (wieczność..) ;)
    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 Apr 2018 zmieniony
     
    Jeśli Abelard mówi, ze wgrywało się 20 min - to moze być Atari ;)
    Kaz, spróbuj się z nim skontaktować. Może da się namówić na mały wywiad.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jul 2018
     
    Kolejny znany z mediów człowiek, dziennikarz sportowy Przemek Rudzki, na antenie programu Misja Rosja wspomniał o Atari w dzieciństwie:

    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Dec 2018
     
    Niekryty Krytyk czyli Maciej Frączyk wspomina:

    ->link<-

    — Pamiętasz swój pierwszy kontakt z internetem?
    — Bardzo dobrze. Mieliśmy w domu modem na impulsy telefoniczne, bo stałe łącze było bardzo drogie. Dość rzadko korzystałem w internetu. Byłem bardziej chłopakiem, który jeździ na obozy harcerskie, gra w piłkę i bawi się na zewnątrz. Nie zmienia to faktu, że kiedy dostałem od rodziców Atari — kiedy miałem może z 11-12 lat — moje życie się zmieniło. Nie przeceniam internetu, bo jest w nim dużo syfu i uproszczeń, ale nie wyobrażam sobie życia bez niego. Bez sieci nie mógłbym realizować swoich marzeń.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Dec 2018
     
    Krzyś Antkowiak załapał się na Atari w latach 90.
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Dec 2018
     
    ja jestem może nie celebrytą, ale Vlogerem, i miałem Atari
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2018
     
    Artur Wichniarek, znany piłkarz, opowiada w wywiadzie:

    Nie pamiętam siebie innego. Od małego ganiałem za piłką od rana do wieczora i nic innego się dla mnie nie liczyło. Rodzice kupili mi komputer Commodore 64, pierwszy na osiedlu miałem. Taki z joystickiem i grami na kasety. A może to Atari było? To nie przypadek, że nie pamiętam, bo na tym komputerze grali moi koledzy, a ja nie. W końcu matka mi powiedziała: "Słuchaj Artur, kupiliśmy to dla ciebie, a ciebie nigdy w domu nie ma, są tylko twoi znajomi". Powiedziałem, żeby oddali im komputer, bo mnie nie interesuje. I nadal tak jest, ze trzy razy w życiu na Play Station zagrałem, wirtualny świat w porównaniu z tym prawdziwym jest nieatrakcyjny. Wolałem cały dzień grać w piłkę przed blokiem, a żeby nie tracić czasu to na przykład piłem wodę z kałuży.


    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Dec 2018 zmieniony
     
    K.Z. i pewno Ibisz .

    " Wolałem cały dzień grać w piłkę przed blokiem, a żeby nie tracić czasu to na przykład piłem wodę z kałuży.
    "
    wbrew obiegowej opinii, gry nie są dla tłuków .
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2018 zmieniony
     
    Wolę pasjonatów niz frustratow panie R. S. :)
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Dec 2018 zmieniony
     
    czasami frustracji nie da się ukryć ...
    To już nie jesteś celebrytą ? ;-) .
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2018
     
    Frustracja nie jest do ukrywania tylko do pozbywania się.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Dec 2018
     
    ... no i ja się pozbywam w ten sposób
    ... złego wrażenia po niektórych pozycjach z małego Atari.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2018
     
    W jaki sposób?
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime31 Dec 2018
     
    W jednym z Bajtków, czego chyba nikt nie zauważył, jako król gier jest obecnie publicznie znana osoba, ale nie nazwałbym go celebrytą...
    • 19:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime31 Dec 2018
     
    Było. Kurzajewski
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Dec 2018
     
    Macaulay Culkin
    • 21: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Mar 2019
     
    Pewnien znany youtubowy vloger i komentator polityczny przyznał ze miał Atari. Dokładnie o tu:
    ->link<-
    • 22: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime4 Mar 2019
     
    Premier Mateusz Morawiecki:
    - W młodości też grałem w gry - zdradził premier Morawiecki. - Uwielbiałem Dig Dug na Atari - mówił.


    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Mar 2019
     
    To tłumaczy szczególny patronat nad węglem :D
    • 24:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime4 Mar 2019
     
    Świętej pamięci Bernard Marszałek miał Atari 800xl z magnetofonem. Pożyczałem od niego kasety do przegrania.
    Nie celebryta ale sportowiec. Motorowodniak.
    • 25: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime4 Mar 2019
     
    A to Ci się Jacques udało :)))) He, he...
    • 26: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    troche offtopic, ale ostatnio przgladalem javascript framework do gier phaser, i w examplach i w kodzie jest kupa referencji do malego atari, animacje obracajacego sie atari, nazwy niektorych klas itd...bardzo miło
    • 27:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    @bruno_j

    Wydaje mi się, że w przypadku pewnych osób to powinna być ściana wstydu a nie ten temat.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    ccwr - to jest wątek na temat faktów, który celebryta miał Atari w dzieciństwie, a nie na temat oceny poglądów czy działań któregokolwiek celebryty.

    Tam w artykule jeszcze jest jedna wypowiedź o Atari:

    Morawiecki pochwalił się również, że w czasach, kiedy grał w gry, szło mu całkiem nieźle. - W Dig Dug na Atari dochodziłem do bardzo wysokich poziomów - mówił.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    [quota=duncan]Świętej pamięci Bernard Marszałek miał Atari 800xl z magnetofonem. Pożyczałem od niego kasety do przegrania.
    Nie celebryta ale sportowiec. Motorowodniak.[/quote]

    Ciekawa historia, dzięki za podzielenie się.

    astrofor:

    troche offtopic, ale ostatnio przgladalem javascript framework do gier phaser,


    A możesz podać przykładowe referencje?
    • 30: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    Marek Tymiński szef CI Games (to ci od Sniper: Ghost Warrior)
    W świat gier wysłali go rodzice. – Kiedy miałem 10 lat, dostałem od nich pierwszy komputer, atari 800 XL – wspomina Tymiński. Plastikowe pudło przypominające małą maszynę do pisania podłączało się do telewizora, do środka pakowało kartridż z grą, a w dłoni zaciskało dżojstik. Można było postrzelać do kaczek, pograć w statki albo pościgać się bolidem F1, który na ekranie telewizora bardziej przypominał kanciastego poloneza. W ostatniej klasie podstawówki miał już prawdziwego peceta.

    ->link<-
    • 31: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    Michał Staniszewski (ur. 1981 r.) – jeden z najciekawszych polskich twórców awangardowego interaktywnego wideo. Wraz z grupą Plastic, którą założył i kieruje do dziś, zaczynał jako animator demosceny – społeczności zajmującej się tworzeniem cyfrowej sztuki czasu rzeczywistego. Najważniejsze projekty: „Linger in Shadows” (2008 r.), „Datura” (2012 r.), „Bound” (2016 r.). Laureat paszportu POLITYKI w kategorii Kultura cyfrowa.
    Zacząłem tę przygodę w latach 90. jako typowy gracz, miałem wtedy komputer Atari 800 XL. Mój brat jeździł na giełdę komputerową, przywoził z tych wypraw m.in. dema – tworzone na komputerach trójwymiarowe grafiki. Szybko zaczęły mi się podobać bardziej niż gry i tak zaczęła się moja przygoda z demosceną – społecznością zajmującą się tworzeniem cyfrowej sztuki czasu rzeczywistego.

    ->link<-
    • 32: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    Linki do phasera:
    v2:https://phaser.io/examples/v2/demoscene/atari-intro
    v3: ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime5 Mar 2019 zmieniony
     

    duncan:

    Świętej pamięci Bernard Marszałek miał Atari 800xl z magnetofonem. Pożyczałem od niego kasety do przegrania.
    Nie celebryta ale sportowiec. Motorowodniak.


    Z książki Ewy Piaseckiej "Jabłko od jabłoni - co mówią dzieci o swoich sławnych rodzicach" ("bestseller 1990"):
    ->link<-

    "Coraz bardziej zajmują mnie komputery. Od niedawna jestem właścicielem profesjonalnego komputera Amiga 500 (wymarzony prezent od taty). Próbowałem już programować wcześniej na gorszym komputerze, teraz mam większe możliwości" (wywiad z grudnia '89).
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Mar 2019
     
    Tomasz Łapiński, piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, wspomina o Atari i Commodore na swoim podwórku:

    ->link<-

    Nie interesowały mnie imprezy. Zdarzało się gdzieś wyjść ze znajomymi, ale miałem swoją grupę inteligentnych, młodych ludzi i mieliśmy inne zainteresowania. Z Witkiem Kubalą, Robertem Augustowskim czy Pawłem Chodakowskim lataliśmy na takie stare ryneczki, gdzie można było dorwać dobre książki, kasety VHS z wielkim szumem przez większość filmu, później pojawiły się też pierwsze komputerowe zabawki - Atari czy Commodore. To był nasz światek, tak spędzaliśmy czas, a nie na imprezach.
    • 35: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2019 zmieniony
     
    Czyli River Raid albo Montezuma's Revenge na Atari 800XL :D
    • 37: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    No i ponoć zajmował się dziennikarstwem gamingowym :o
    • 38: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    Ja miałem A800XL. Czułem się jak celebryta.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Nov 2019
     
    W czasach, gdy posiadanie 800XL dawało poczucie bycia celebrytą to słowo jeszcze w języku polskim nie istniało, więc nie mogłeś się czuć jak celebryta :).
    • 40: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime30 Nov 2019
     
    Rbej1977 w tamtych czasach tylko czuł a dziś potrafi nazwać to uczucie ;-)
    • 41: CommentAuthormono
    • CommentTime30 Nov 2019
     
    @rbej1977: Czułeś się jak celebryta zanim to w ogóle było możliwe i się stało modne :)
    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime14 Oct 2023
     
    Piosenkarz Norbi miał Atari 65XE, a dzisiaj gościł na żywo u RetroBorsuka na kanale: