atarionline.pl The Adventures of Robbo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 May 2018 zmieniony

mac, to podziel się tą wiedzą jeśli możesz.
    • 2: CommentAuthorGlitchKing

Projekt zajął parę lat, z czego sporo czasu zajęło szukanie autorów. Pan Miąsik okazał się przystępnym człowiekiem i udzielił zgody, do p. J. Pelca nie udało mi się niestety dobić, bo facet jest architektem w Onecie i generalnie wszystkie moje listy i maile nie przeszły przez sekretarki i wylądowały w koszu. Projekt ciągnąłem w zasadzie sam, mimo przeciwności, przez trzy lata, ale już chyba wystarczy. Teraz rozumiem p. Miąsika który mi powiedział że on już się przy Robbo narobił. Pozdrawiam prawników z AO i dziękuję za cenne uwagi. Faktycznie, jak bym doprowadził do wskrzeszenia Robbo czekał by mnie los gorszy niż śmierć i kłopoty większe niż z prawem, a ja mam rodzinę na utrzymaniu. Dzięki!
    Jak ktoś ma ochote sprawdzić o co chodziło i że byliśmy miesiąc od konkretnej frajdy: ostatnia alfa.
    ->link<-
    • 3: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 May 2018

Silniczek jest, całkiem fajny. Ale nie wiem czy porywanie się na świętość jaką dla niektórych jest Robbo było dobrym pomysłem. Nie lepiej dogadać się np. z Larkiem i na tym silniczku zrobić Hektora lub Laurę?
    • 4: CommentAuthorGlitchKing

Wyslalem juz maila do Jury. Nie, @tbxx nie ma sensu szargać świętości Robbo. Trochę szkoda, bo byłem w połowie dodawania laserów strzelających pod losowym kątem, żeby się trzeba było napocić aby ich uniknąć. Osobiście lubie grać w tą produkcję mimo niedoróbek bo pozwala się wyluzować i nieźle wygląda w wysokiej rozdzielczosci, no ale wiesz, sa sprawy ważniejsze.
    p.s.
    szybkosc poruszania sie Robbo z jednego kwadratu do drugiego ustawialem z emulatorem. Żałuje że nie z moim a65xe + xf55
    In return: kawałek z gry Lasermania.
    • 5:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 May 2018

Wielka szkoda, że Robbie umarł. Czekam na wskrzeszenie
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 May 2018

No i przypominam o demo wersji na PC ->link<- 6 poziomów z przyjemną grafiką.
    • 7: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime6 May 2018 zmieniony

Po naradzie grupy: super hiper tajna rezurekcja. Troche jeszcze poszargamy swietosc Robbo, dodajac duzo nowych, nieortodoksyjnych elementow. Pozdrawiam.
    • 8:

CommentAuthorgalu
    • CommentTime6 May 2018

Super, powodzenia!
    Czy oprawa zostanie "atarowska"?
    • 9: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime24 May 2018 zmieniony

Jak ktos ma ochote pomoc, prosze o kontakt. Pozdrawiam. Dolaczam zrzutke z tego jak to aktualnie wyglada. Mam jeszcze gdzies zaczety model "Oczu". Ostatnio ogarnialem kwestie zagniezdzonej wirtualizacji do roboty i nie było czasu.
    • 10: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime25 May 2018

Trzymam kciuki za powodzenie projektu.
    Jest po prostu DOBRY.

Kwestia praw do gier z ubiegłego wieku jest po prostu smieszna.

Nikt tego nie rozwija, autorzy zaraz zaczną wymierac,a kontakt z nimi jest praktycznie nieosiągalny.

Ale nie. Prawa autorskie.

Zmień nazwę gry.
    Działaj dalej bo jak nie ty to kto?

Pomysł i zajawka bardzo mi się podoba.

Powodzenia😎
    • 11:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 May 2018

szkoda że kamera jest na "sztywno", obrót dałby lepszy wgląd w akcje,grafika jest prosta , bez problemu można by pokusić się o pełne 3D ... widok z rzutu można zdefiniować co aby koncepcji nie zepsuć ... Klimat ma ,ale ta muzyka nie bardzo tu pasuje ...no nawet do pokazu podkład mógłby być inny ... choć muza fajna :-)
    • 12: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime26 May 2018 zmieniony

@IRATA4

A pamiętasz grę Himera. Pamiętasz😂

No jest postęp.

Nie mów że nie.

Ile nocy zrwałem nad tą holerą.

Dźwięk dno. Grywalnosc 90%. Sterowanie dno. Rajcowność 100%.

Gra jest moim zdaniem bardziej niż Wielce OK.

O Robbo myślę oczywiście.
    • 13: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime26 May 2018

Nie bede ukrywal że Chimera byla dla mnie inspiracja dla rzutu kamery. Moja pierwsza gra w ktora gralem w zyciu było Knight Lore na Zx Spectrum wujaszka i mam zawsze sentyment do izometrycznej grafiki, a Chimera byla najbliższa pozycja na Atari. Nazwe sie jakby co zmieni a dzisiaj mam zamiar skonczyc potworka o roboczej nazwie Okulus :)
    • 14:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime26 May 2018

To może Robbie, skoro mi się już tak wcześniej autoskorektowało😁
    • 15:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime27 May 2018 zmieniony

tak ale mamy rok 2018 i sztywna kamera to sztywna kamera , powina być możliwość regulacji , wyobraźcie sobie Himerę z ruchomą kamerą ...

No tak ,myślicie że gdyby możliwości Atari pozwoliły to kamera by była statyczna >?
    • 16: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime27 May 2018

Pytanie, czy tylko ja grajac w robala za malolata doszedlem do wniosku ze te oczy wygladaja jak cos innego :) ?
    • 17:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime27 May 2018

Gdyby te ścianki były niższe, to by tak nie zasłaniały widoku, a dalej mogłyby spełniać swoją funkcję. Taka luźna refleksja...
    • 18:

CommentAuthorgolem14
    • CommentTime27 May 2018

@bocianu
    Też mnie się tak wydaje
    • 19: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 May 2018

A morze przezroczyste te ścianki?
    Jako bonus po czymś tam w etapie?
    Zaczyna się jak PoP?

@GlitchKing

Nie przejmuj się tylko do przodu!

Mnie gra się bardzo podoba.

Nie daj się zniechęcić. Proszę😎
    • 20: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony

Dobra, dodany model BlackBear. Kibicujcie głównemu programiście, to nie ja, to on odwala cała ciężką robotę i znosi chimery podtatusialego ekscentryka. ktory skupia sie na modelach, animacji, kolorystyce oraz zawraca glowy innym znajomym devom i artystom szukajac muzyka do projektu. Poprosilem znajomego o "Chiptune Anthem", jak skonczy sie przeprowadzac, siedzi w klimatach "Spongebob Squarewave" ale ma pomysl jak to zrobic :) Moge wam porobic devloga, teraz poltora dnia robilem tego stworka.
    Z ciekawostek, sam ekhm R0 tez ma swoja wersje z animacja wokselowa. Chyba za duzo napisalem :)
    • 21: CommentAuthorGlitchKing

Mocno roboczy projekt efektu teleportacji, smierci, whathever, jak sie uda zrealizowac pelna wizje - gra bedzie tak dobra jak w 89. A moze dopracowac projekt i wydac na okragla rocznice?
    p.s to model pogladowy ale voksele sa 1x1 :) 1k vokseli
    • 22:

CommentAuthorIRATA4

...dlaczego te ludki ,oczka,(statek to przegięcie) itp wyglądają jak wyciągnięte z Mine Crafta ? ,ten styl mnie się źle kojarzy ,no nie lubię Main Craft/a, Robbo na Atari wyglądało inaczej

• 23: CommentAuthorGlitchKing

Dokładnie dla tego :) Powiększone atarowskie pixele wygladaja po prostu jak trzeba. Pomysl co wolal bys miec przed twarza w okulus rift, ale właśnie zapodałeś mi stary niezły pomysł. Autorzy mileniuma mocno inspirowali sie postapokaliptic :D
    • 24:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime28 May 2018

Bosz, Robbo millennium to jakaś pomyłka
    • 25:

CommentAuthorIRATA4

Dobre :-)
    Jaka pomyłka , duch lat 90...Robo odkurzacz ,robot kuchenny robocop ... nie to chyba nie ta bajka ;-)... ale poważnie ten statek nie musi być przecież taki klockowaty jak z Mine Crafta , przecież w Robbo był ładny opływowy lśniący ,no ufo takie , nie z klocków Lego ...
    • 26: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime29 May 2018 zmieniony

Za małolata zbudowałem Robbo z lego :)
    Właśnie odpaliłem MPT. Jedyne co pamietam to tab, ctrl tab, ctrl-p. Ostatni raz używałem w 1997 roku :D
    Ok, potrzebuje hmm, oryginalnych plikow mpt, mogą być kawałki z "Bitter Reality". Moja oryginalna kopia od Soused Teat lezy kilometry stad u Matki gdzies w chacie. Z gory dzieki.
    Edit, Znalazlem troche .mpt juz pamietam ustawien czesc.
    Wielka prosba: Przypomnialem sobie praktycznie wszystko juz, jednego nie pamietam, jaki byl skrot na horyzontalne czyszczenie w trybie utworu i paterny, chodzi mi o shift delete. Pamietam instrumenty, i gdzie na klawiaturze byly dzwieki i generalnie zaczynam juz dlubac. Wow. Po 20 latach, drugi dzien, wiedzialem ze nie ma co tracic czasu na nauke RMT bo to nowe :) Pozdrawiam i z gory dzieki.