atarionline.pl The Adventures of Robbo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 May 2018 zmieniony
     
    mac, to podziel się tą wiedzą jeśli możesz.
    • 2: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime4 May 2018 zmieniony
     
    Projekt zajął parę lat, z czego sporo czasu zajęło szukanie autorów. Pan Miąsik okazał się przystępnym człowiekiem i udzielił zgody, do p. J. Pelca nie udało mi się niestety dobić, bo facet jest architektem w Onecie i generalnie wszystkie moje listy i maile nie przeszły przez sekretarki i wylądowały w koszu. Projekt ciągnąłem w zasadzie sam, mimo przeciwności, przez trzy lata, ale już chyba wystarczy. Teraz rozumiem p. Miąsika który mi powiedział że on już się przy Robbo narobił. Pozdrawiam prawników z AO i dziękuję za cenne uwagi. Faktycznie, jak bym doprowadził do wskrzeszenia Robbo czekał by mnie los gorszy niż śmierć i kłopoty większe niż z prawem, a ja mam rodzinę na utrzymaniu. Dzięki!
    Jak ktoś ma ochote sprawdzić o co chodziło i że byliśmy miesiąc od konkretnej frajdy: ostatnia alfa.
    ->link<-
    • 3: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 May 2018
     
    Silniczek jest, całkiem fajny. Ale nie wiem czy porywanie się na świętość jaką dla niektórych jest Robbo było dobrym pomysłem. Nie lepiej dogadać się np. z Larkiem i na tym silniczku zrobić Hektora lub Laurę?
    • 4: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime4 May 2018 zmieniony
     
    Wyslalem juz maila do Jury. Nie, @tbxx nie ma sensu szargać świętości Robbo. Trochę szkoda, bo byłem w połowie dodawania laserów strzelających pod losowym kątem, żeby się trzeba było napocić aby ich uniknąć. Osobiście lubie grać w tą produkcję mimo niedoróbek bo pozwala się wyluzować i nieźle wygląda w wysokiej rozdzielczosci, no ale wiesz, sa sprawy ważniejsze.
    p.s.
    szybkosc poruszania sie Robbo z jednego kwadratu do drugiego ustawialem z emulatorem. Żałuje że nie z moim a65xe + xf55
    In return: kawałek z gry Lasermania.
    • 5:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 May 2018
     
    Wielka szkoda, że Robbie umarł. Czekam na wskrzeszenie
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 May 2018
     
    No i przypominam o demo wersji na PC ->link<- 6 poziomów z przyjemną grafiką.
    • 7: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime6 May 2018 zmieniony
     
    Po naradzie grupy: super hiper tajna rezurekcja. Troche jeszcze poszargamy swietosc Robbo, dodajac duzo nowych, nieortodoksyjnych elementow. Pozdrawiam.
    • 8:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime6 May 2018
     
    Super, powodzenia!
    Czy oprawa zostanie "atarowska"?
    • 9: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime24 May 2018 zmieniony
     
    Jak ktos ma ochote pomoc, prosze o kontakt. Pozdrawiam. Dolaczam zrzutke z tego jak to aktualnie wyglada. Mam jeszcze gdzies zaczety model "Oczu". Ostatnio ogarnialem kwestie zagniezdzonej wirtualizacji do roboty i nie było czasu.
    • 10: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime25 May 2018
     
    Trzymam kciuki za powodzenie projektu.
    Jest po prostu DOBRY.

    Kwestia praw do gier z ubiegłego wieku jest po prostu smieszna.

    Nikt tego nie rozwija, autorzy zaraz zaczną wymierac,a kontakt z nimi jest praktycznie nieosiągalny.

    Ale nie. Prawa autorskie.

    Zmień nazwę gry.
    Działaj dalej bo jak nie ty to kto?

    Pomysł i zajawka bardzo mi się podoba.

    Powodzenia
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 May 2018
     
    szkoda że kamera jest na "sztywno", obrót dałby lepszy wgląd w akcje,grafika jest prosta , bez problemu można by pokusić się o pełne 3D ... widok z rzutu można zdefiniować co aby koncepcji nie zepsuć ... Klimat ma ,ale ta muzyka nie bardzo tu pasuje ...no nawet do pokazu podkład mógłby być inny ... choć muza fajna :-)
    • 12: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime26 May 2018 zmieniony
     
    @IRATA4

    A pamiętasz grę Himera. Pamiętasz
    • 13: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime26 May 2018
     
    Nie bede ukrywal że Chimera byla dla mnie inspiracja dla rzutu kamery. Moja pierwsza gra w ktora gralem w zyciu było Knight Lore na Zx Spectrum wujaszka i mam zawsze sentyment do izometrycznej grafiki, a Chimera byla najbliższa pozycja na Atari. Nazwe sie jakby co zmieni a dzisiaj mam zamiar skonczyc potworka o roboczej nazwie Okulus :)
    • 14:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime26 May 2018
     
    To może Robbie, skoro mi się już tak wcześniej autoskorektowało
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 May 2018 zmieniony
     
    tak ale mamy rok 2018 i sztywna kamera to sztywna kamera , powina być możliwość regulacji , wyobraźcie sobie Himerę z ruchomą kamerą ...








    No tak ,myślicie że gdyby możliwości Atari pozwoliły to kamera by była statyczna >?
    • 16: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime27 May 2018
     
    Pytanie, czy tylko ja grajac w robala za malolata doszedlem do wniosku ze te oczy wygladaja jak cos innego :) ?
    • 17:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime27 May 2018
     
    Gdyby te ścianki były niższe, to by tak nie zasłaniały widoku, a dalej mogłyby spełniać swoją funkcję. Taka luźna refleksja...
    • 18:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime27 May 2018
     
    @bocianu
    Też mnie się tak wydaje
    • 19: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 May 2018
     
    A morze przezroczyste te ścianki?
    Jako bonus po czymś tam w etapie?
    Zaczyna się jak PoP?

    @GlitchKing

    Nie przejmuj się tylko do przodu!

    Mnie gra się bardzo podoba.

    Nie daj się zniechęcić. Proszę
    • 20: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony
     
    Dobra, dodany model BlackBear. Kibicujcie głównemu programiście, to nie ja, to on odwala cała ciężką robotę i znosi chimery podtatusialego ekscentryka. ktory skupia sie na modelach, animacji, kolorystyce oraz zawraca glowy innym znajomym devom i artystom szukajac muzyka do projektu. Poprosilem znajomego o "Chiptune Anthem", jak skonczy sie przeprowadzac, siedzi w klimatach "Spongebob Squarewave" ale ma pomysl jak to zrobic :) Moge wam porobic devloga, teraz poltora dnia robilem tego stworka.
    Z ciekawostek, sam ekhm R0 tez ma swoja wersje z animacja wokselowa. Chyba za duzo napisalem :)
    • 21: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony
     
    Mocno roboczy projekt efektu teleportacji, smierci, whathever, jak sie uda zrealizowac pelna wizje - gra bedzie tak dobra jak w 89. A moze dopracowac projekt i wydac na okragla rocznice?
    p.s to model pogladowy ale voksele sa 1x1 :) 1k vokseli
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony
     
    ...dlaczego te ludki ,oczka,(statek to przegięcie) itp wyglądają jak wyciągnięte z Mine Crafta ? ,ten styl mnie się źle kojarzy ,no nie lubię Main Craft/a, Robbo na Atari wyglądało inaczej


    • 23: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony
     
    Dokładnie dla tego :) Powiększone atarowskie pixele wygladaja po prostu jak trzeba. Pomysl co wolal bys miec przed twarza w okulus rift, ale właśnie zapodałeś mi stary niezły pomysł. Autorzy mileniuma mocno inspirowali sie postapokaliptic :D
    • 24:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime28 May 2018
     
    Bosz, Robbo millennium to jakaś pomyłka
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony
     
    Dobre :-)
    Jaka pomyłka , duch lat 90...Robo odkurzacz ,robot kuchenny robocop ... nie to chyba nie ta bajka ;-)... ale poważnie ten statek nie musi być przecież taki klockowaty jak z Mine Crafta , przecież w Robbo był ładny opływowy lśniący ,no ufo takie , nie z klocków Lego ...
    • 26: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime29 May 2018 zmieniony
     
    Za małolata zbudowałem Robbo z lego :)
    Właśnie odpaliłem MPT. Jedyne co pamietam to tab, ctrl tab, ctrl-p. Ostatni raz używałem w 1997 roku :D
    Ok, potrzebuje hmm, oryginalnych plikow mpt, mogą być kawałki z "Bitter Reality". Moja oryginalna kopia od Soused Teat lezy kilometry stad u Matki gdzies w chacie. Z gory dzieki.
    Edit, Znalazlem troche .mpt juz pamietam ustawien czesc.
    Wielka prosba: Przypomnialem sobie praktycznie wszystko juz, jednego nie pamietam, jaki byl skrot na horyzontalne czyszczenie w trybie utworu i paterny, chodzi mi o shift delete. Pamietam instrumenty, i gdzie na klawiaturze byly dzwieki i generalnie zaczynam juz dlubac. Wow. Po 20 latach, drugi dzien, wiedzialem ze nie ma co tracic czasu na nauke RMT bo to nowe :) Pozdrawiam i z gory dzieki.
    • 27: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime18 Jul 2018 zmieniony
     
    Jak kogos interesuje los projektu to wrzucam co jakis czas rzeczy na YouTube. W skrocie: malo czasu, pewne regresje, nowe bugi.
    p.s
    Wydaje mi się że najlepszym muzykiem do projektu będzie Yerzmyey ->link<- któremu się ostatnio przypomniałem po latach a'propos Robbo, ale do tego celu bede musiał zorganizować fundusz dla Kompozytora, bo w tym projekcie pracuje za darmo wystarczająco rodziny i przyjaciół żeby. Żeby to zrobić, musze się wpierw przypomnieć p. Miąsikowi po latach i dać sygnał na komercjalizacje projektu, chyba że ktoś z szanownych kolegów ma lepszą sugestię. Chcecie żeby to Yerz robił muzę? Zawsze też mogę pogadać i wylicencjować "Brutal and Aggressive" na soundtrack, ale to AY ;p . Yerz mało tworzy na POKEY więc przydała by się jakaś gaża dla niego na wsparcie wysiłku moralnego związanego z ogarnięciem całego soundtracku na POKEY.

    • 28:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime19 Jul 2018
     
    A może elementy mogłyby się odbijać w lustrze?
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Jul 2018 zmieniony
     
    Co do Robbo Milennium - pomyłka jak juch. Design Robbo z dupy całkowicie...
    Robbo opływowy był? Dla mnie zawsze był to sympatyczny kanciasty robocik...

    Robbo Adventures - ten izometryczny całkiem fajnie wygląda i pewnie grałbym, a nawet kupił, ale czy na pewno podejście izometryczne do gry logicznej, ala Robbo to dobry pomysł?

    Proszę mnie źle nie zrozumieć, trzymam kciuki, żeby to sięudało, ale czy nie lepiej sprawdziłby się tu widok z lotu ptaka (lub pseudo lotu ptaka, bo mi się znów QTZ doczepi ;-)) w stylu oryginału lub Laury?

    Pole widzenia w izometrycznym podejściu wydaje mi się mniejsze - na przykład pchamy klocek pomiędzy wąskimi ścianami i w sumie pchamy go w ciemno. Może mi się tylko wydaje, że obszar widziany przez gracza na planszy jest mniejszy niż w oryginale? A wiadomo, że w trudniejszych etapach Robbo - to trzeba było trochę poplanować).

    Może lepiej oddalić trochę kamerę?

    Ogólnie fajna gra się szykuje i życzę sukcesu!
    • 30: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime20 Jul 2018 zmieniony
     
    Wiecie, musialem az przesunac kamere zebyscie to zobaczyli :) Panowie, spokojnie, ta gra z rzutem z gory to 1:1 atarowskie pixele przerobione na woksele. Kamere mozna ustawic jak sie chce. Lustrzana podgloga, metaliczne odbicia, wszystko jest pod to zrobione. Z kumplami uwielbiamy tez portala :)
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    Gierka wygląda super, widać dbałość o detale
    • 32:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    Z rzutem z góry tak :)
    W tym izometrycznym widoku widać 1/3 tego.
    • 33: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime20 Jul 2018 zmieniony
     
    Zgralem projekt w lepszej jakosci, mocno roboczy dalej. Tym razem wiecej fps. Dzwiek w tle by Yerzmyey Polecam odpalic na duzym ekranie fullscreen i zadac sobie jedno pytanie: czy widze Robbo jak kiedys :) W planach mam tak dobrac rzut kamery zeby odcinek pomiedzy broda Robbo a tulowiem byl taki sam jak jednego elementu 2x1 widocznego np. na bombie. Wtedy dopiero bedzie ten efekt :)
    Sama gra ma miec dynamiczna kamere, zorientowana kontekstowo. Do wyboru ofc. Chociaz moze jakies tpp podczas zmiany poziomu ;p
    Pomyslcie lepiej co by bylo dobre w multiplayer vs i co-op
    Pozdrawiam.
    • 34:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    Wreszcie sensowny klon Robbo
    • 35: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime20 Jul 2018 zmieniony
     
    Klony 1:1 nie daja rady z wielu wzgledow, a wszystkie stare poziomy da rade przeniesc w XXI wiek i szkoda by bylo tego nie zrobić. A po sukcesie Portal'a warto by bylo przypomnieć Polską produkcję która miała te same elementy dekady wcześniej.
    • 36: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    a będzie taki widok jak w 20s?
    • 37:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Jul 2018
     
    Fajne. Podoba mi sie. Biere jak wyjdzie!

    Widok z góry git, tylko bomby sie mało odróżniają od skrzynek kolorystycznie.

    Można by też dodać spokojniejsze muzyczki, zeby bylo roznorodniej w koñcu to gra logiczna. W przypadku łamiących czaszke poziomôw muza dająca kopa do akcji może irytować. Yerzmyey to świetny wybór.
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jul 2018
     
    @GlitchKing
    dobry pomysł by Yerzmyey zrobił muzę ,ten kawałek z 27p. jest w dechę ,nie chcę pisać za Yerzmyeya aczkolwiek wiem że kolekcjonuje on analogowe aparaty fotograficzne i konsole , pewno chętnie by przyjął podarek za soundtrack/a ,w każdym razie spróbować warto .

    Ps.można także zapytać Pinokia ,chłopak też ma talent ,albo z Poison/em - koleś robi rewelacyjne kawałki i mam z nim dobry kontakt .

    Próbka możliwości Marka : ->link<-
    Jak dla mnie bomba ,mogę tego słuchać w kółko i słuchał bym dalej gdyby nie STe ;-),teraz słucham na Asaplayerze poza domem :-)
    • 39:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jul 2018
     
    Widzę tu potencjalny hit.
    • 40: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime2 Aug 2018 zmieniony
     
    @IRATA4 Słuchałem tak sobie Poisona i poprawiłem kamerę.
    • 41:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime3 Aug 2018
     
    Powiem, że nie widziałem bomby przy Robbo, i dodatkowo słabo widać poszczególne kolumny - nie widziałem, że jest odstęp między magnesem, a nabojami. Nie wiem, za ciemno jest? Cienie?
    • 42: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime3 Aug 2018
     
    Juz wiem ocb. Do tego widoku trzeba bedzie wyciagnac modele w pionie i zmienic oswietlenie zeby dac zludzenie proporcji z Atari. Dzieki.
    • 43:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime4 Aug 2018
     
    A odgłosy dźwiękowe będą czy tylko muza?
    • 44: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime4 Aug 2018 zmieniony
     
    @RetroBorsuk: odglosy osobiscie zsampluje z emulatora z oryginalnej gry z 1989, a nastepnie wysle do obrobki znajomemu Brytowi bo to spoko ziomek i doda odpowiednie efekty zachowujac brzmienie :)
    Opcja bardziej skomplikowana: musial bym jechać do matki, zabrać pudła oznakowane atari, przywieźć, odpalić sparta dos, pokombinować jak podłączyć dźwięk.
    Jak gra ma być genialna to mogę i zgrać to z real hardware :)
    edit:
    pisałem wcześniej: myślę o tym żeby przerobić teksty z adventures of robbo i dac je do odczytania jakiemus odjechanemu typowi z UK żeby był śmieszny i miał wyrazisty akcent. Znam paru Szkotów i ci by zarządzili. Uwielbiam Wheatley'a z Portal 2 i o tym stylu myślę, tylko żeby zmienić akcent. :)
    Z drugiej strony jakby teksty w Robbo czytał Tomasz Knapik? "Znalazłeś śrubkę. Masz bateryjkę" głosem p. Knapika? Kto uważa że to by wymiatało? :D
    Po namysle: Piotr Fronczewski. "Przed wyruszeniem w dalszą drogę, musisz pozbierać śrubki."
    • 45: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime10 Aug 2018 zmieniony
     
    Powoli jestesmy blizej "tego ustawienia kamery" do classic mode :)
    Właśnie dlatego grafika jest "minecraftowa" żeby na koniec voksele pokryly się z pixelami. Jakby kiedykolwiek wyszedl port na VR to by wygladal jak TV Neptun z wyswietlaczem z 3ds pod kineskopem :)
    Shader do Classic mode bedzie pewnie z Retroarch. Scanlines. :)
    Jak juz sie dobierze odpowiednio rozdzielczosci to powinno sie uzyskac wygląd z oryginalnego Robbo na tv w roku 1990, ale za pomoca obiektow 3d i shaderow. Taka odwrócona kowbojka - zrobić pixel perfect na voxelach :)
    Dziękujemy za doping, to nasze paliwo :)
    p.s
    planuje żeby port VR wyglądał coś pomiędzy mocno realistycznymi klockami a tym samym na ekranie Saturna czy jak one sie tam zwały:)
    Zbliża się okrągła rocznica wydania i warto jednak zrobić miazgę i pozamiatać :)
    • 46:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Aug 2018
     
    Bardzo mi się podoba i biere na premiere na 100%.

    Delikatne uwagi:

    1. Efekt graficzny teleportacji by się przydał, a nie tylko przeskok Robbo.
    2. Wybuchy można by troszeczkę efektowniejsze zrobić, ale te są wierne oryginałowi. Moze chociaż żeby miały kolor wybuchu? Ognia?


    3. Proponowałbym inną kolorystykę do bomb i skrzynek. Żeby się od razu odróżniały. Bomby teraz wyglądają jak kamienie.

    4. Moze dwie wersje jęzeykowe? Szkot dla angielskiej wersji i jakiś znany głos dla polskiej? Fronczewski albo Knapik jak najbardziej :-). Wymiataliby. Albo Czubówna z metalicznym pogłosem.

    Kapitalna robota Panie!
    • 47:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Aug 2018
     
    Na co to ma być wydane? :)
    • 48:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Aug 2018
     
    Wybuchy są ok. Efekt teleportacji, jak najbardziej tak
    • 49: CommentAuthorGlitchKing
    • CommentTime14 Aug 2018 zmieniony
     
    Ok, dzięki za sugestie, czesc juz jest jest zaimplementowana, udalo mi się wreszcie osiagnac troche blizej tego co ma byc finalnie, minus oczywiście filtry CRT których jeszcze nie ma ale mam gdzieś filmiki z testów. Jak mi sie uda przegryzc przez docsy to mam juz sampla srubki zrzuconego Altira z Konstruktora :)
    • 50:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime15 Aug 2018
     
    Bardzo mi sie podoba. Jezeli moge pozwolic sobie na propozycje/ uwagi:

    Podoba mi sie co zrobiles ze skrzynkami i to, ze odróżniają się teraz od bomb. I fajnie, że mają dodatkowy kolor podkolorowanie na czerwono. Proponuje to samo zrobić ze śrubkami. Białe śrubki są niefajne i niech śruby mają metaliczny/ niebieski moze kolor także z dodatkowym podkolorowaniem podobnie jak skrzynki. Biale srubki nie istnieją