atarionline.pl Recenzje Symulatorów na 8bitowe Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 May 2018
     
    Witam serdecznie
    Zazwyczaj robię wideo recenzje sprzętu oraz symulatorów lotniczych na Amigę. Postanowiłem cofnąć się jeszcze w lata 80te i zająć się tytułami z Atari. Był to mój pierwszy komputer jaki otrzymałem jeszcze pod koniec lat 80tych. Również pierwsze symulatory ogrywałem na tym sprzęcie.

    Dzisiaj udostępniłem materiał specjalny z 8bitowego Atari. Ogrywanie F-15 Strike Eagle na Atari 800XL. Poniżej link do materiału video:
    ->link<-
    Swoje wypociny dzięki uprzejmości portalu yoyosims.pl mam możliwość publikowania pod poniższym adresem:
    ->link<-
    Jeśli recenzja się podoba, chętnie zrobię opisy wszystkich symulatorów jakie są dostępne na Atari. Dajcie znać czy taka forma jest przystępna.
    Pozdrawiam nowy80
    • 2:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime1 May 2018
     
    Fajnie, w kąńcu wiem jak trzeba powinno się w to grać, czekam na więcej.
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime12 May 2018 zmieniony
     
    Witam
    Udostępniłem szczegółowy opis Tomahawka na 8bitowe Atari. Dodatkowo nakręciłem czołówkę z Atari800XL w roli głównej. Również mogę udostępnić etykiety do kopii zapasowych mojego projektu na dyskietkę czy okładkę na kasetę. Wszystko do obejrzenia pod poniższymi linkami.
    ->link<-
    ->link<-
    Jeśli ktoś ma ochotę odświeżyć sobie tytuł z lat 80tych, zapraszam.
    Pozdrawiam Nowy80
    • 4: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 May 2018
     
    Nie pytaj tylko działaj
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 May 2018 zmieniony
     
    @nowy80
    Witamy,witamy :-)
    Nie musisz się nigdzie cofać ,podróże w czasie są niezdrowe , całą bibliotekę gier znajdziesz u nas na AOL .
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime12 May 2018 zmieniony
     
    Korzystam ze zbiorów AOL, przy opisie F15 o tym otwarcie wspominam. Nie mogłem zrobić kopi zapasowej swojego oryginału, więc ściągnąłem z AOL. Będę robił opisy kolejnych tytułów w tym na Atari ST (dzięki pomocy osób z tego forum wyremontowałem Atari które zostało rozszerzone do 4MB. Jeśli ktoś chciałby publikować moje opisy oraz linki do materiałów video, będzie mi bardzo miło. Cieszę się że jest więcej takich wariatów jak ja ;)
    Pozdrawiam nowy80
    • 7: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 May 2018
     
    I tak trzymaj. Bez "wariatów" takich takich jak my świat byłby śmiertelnie nudny.

    A SuperHuey byś zrobił?

    Za cholerę nie umiałem w to grać a podchodziłem z milion razy
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 May 2018
     
    @ atariki50

    no bez przesady :-) ale wystartowałem ,trochę z wolne ,wolałem f15 albo "lot awionetką"(Spitfire 40).

    Za to Infiltrator mnie pokonał ,za skarby nie mogłem wystartować .
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime13 May 2018
     
    Postaram się uwzględnić w planach zarówno SuperHuey jak i Infiltratora (przynajmniej tą pierwszą część gry "w powietrzu"). Bardzo rozbudowany tytuł i nietypowa grafika jak na symulator.
    IRATA4 w Infiltratorze spróbuj przed startem kombinacji klawiszy:
    B - włączenie zasilania
    S- włączenie komputera pokładowego oraz przesyłu danych
    I - zapłon silnika
    "+" "-" - turbo doładowanie
    Pozdrawiam nowy80
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 May 2018
     
    ok,jak odbiorę A8 to spróbuje m kiedyś chyba wszystko co popadnie wciskałem i nic , chyba chodziło o konkretna kolejność ...
    • 11: CommentAuthorurborg
    • CommentTime13 May 2018 zmieniony
     
    Fajny materiał :) F15 na małe atari opisałem kiedyś w latach 90-tych. To był mój ulubiony symulator. Ten opis można znaleźć na stronie nieżyjącego już niestety Leszka Zaciury:
    ->link<-

    Z innych symulatorów grywałem też w Solo Flight. Fajna gra choć bez strzelania. Poza tym jeszcze Mig Alley Ace. Czyli symulator walk powietrznych w rejonie tzw "alei migów" nad Koreą. Świetna gra szczególnie na dwie osoby na split screenie, choć to trochę bardziej strzelanka niż symulator lotu.
    • 12:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime13 May 2018 zmieniony
     

    uborg:

    Ten opis można znaleźć na stronie nieżyjącego już niestety Leszka Zaciury

    [*] Ta strona jest świetna. Kwintesencja zagranicznych gierek na Atari. Taka szkoda.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 May 2018
     
    @urborg
    o właśnie o to mi chodziło - to był ten lot awionetka :-)
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2018
     
    fajny był też Ace of Ace's ACCOLIDE/a którzy później na Segę Zero Tolerance popełnili .
    • 15: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 May 2018
     
    F-15 opisany na stronie Ś.P. Leszka Zaciury bardzo fajnie opracowany, nie dotarłem wcześniej do tego materiału. Ace of Ace's ACCOLIDE/a mam w oryginale wersje dyskietkową. Będzie to kolejny tytuł z małego Atari który opiszę. Dzięki za przypomnienie.
    Pozdrawiam
    • 16: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 May 2018
     
    Gdyby ktoś był zainteresowany to tutaj jest instrukcja do Mig Alley Ace:
    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 May 2018
     
    Świetne opisy, czuć "rękę" pasjonata :)
    Email z propozycją zamieszczenia opisów poszedł, będą idealnie pasować do naszego działu "Opisy gier".
    • 18: CommentAuthornowy80
    • CommentTime20 May 2018
     
    Zgodnie z obietnicą nakręciłem kolejny film z Ace of Ace's od ACCOLIDE w roli głównej. Bardzo się cieszę że jest możliwość umieszczenia moich recenzji na portalu. Dla chcących odświeżyć tytuł zapraszam do obejrzenia materiału.
    ->link<-
    • 19: CommentAuthornowy80
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    Witam
    Tym razem solucja Silent Service od Microprose z 1986 roku. Praca konkursowa z okazji trzecich urodzin portalu RetroNaGazie. Jeśli macie ochotę przypomnieć sobie ten materiał, zapraszam na ->link<-
    Pozdrawiam nowy80
    • 20: CommentAuthornowy80
    • CommentTime8 Jun 2018
     
    Kolejny epicki tytuł na 8-bitowe Atari. Infiltrator od Mindscape wydany w 1986 roku. Nietypowa grafika, wielowątkowa akcja, a wszystko dostępne na 91KB. Jeśli ktoś miałby ochotę odświeżyć tytuł, zapraszam do zapoznania się z poniższym video :)
    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jun 2018
     
    Wklejam ten link w normalnej postaci :D