atarionline.pl AmpY, a Atari ST. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    Nie tajemnicą jest, iż kolega Pear z Speccy.pl stworzył wzmacniacz z opcją dzielenia kanałów dla AY.
    ->link<-

    Moje pytanie brzmi - czy ktoś instalował takie rozwiązanie w ST. Wszak kolega robi to urządzenie pod różne układy AY...

    "Stereo" w ST wydaje się być kuszące... A może są alternatywne rozwiązania tej kwestii??
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    Są alternatywy - nazywają się STE :).

    O ile dobrze rozumiem, to jest to powrót do pierwotnej koncepcji stereo-AY (półtora kanału na lewy i półtora na prawy). Nie wiem jak to brzmi na Spectrum/Amstrad, ale np. mody amigowe lepiej mi się słucha w mono - instrumenty nie skaczą pomiędzy uszami.
    • 3: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime21 Aug 2018
     
    Dokładnie. Na specu fajnie to brzmi. Mimo, że nie koniecznie oprogramowanie jest pisane z myślą o tym rozwiązaniu to tworzy ciekawą głębie. Najlepszy efekt jest na słuchawkach. Do klona Didaktik była dedykowana Melodika już w epoce.

    Patrząc na ograniczenia ST względem Amigi, myślę, że takie pseudo stereo mogło by wzbogacić doznanie.
    Może pilotażowo sprawdzę jak to działa :)
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Aug 2018
     
    AmpY w wersji sprzedawanej przez Peara jest pod "krótkiego" AY, dlatego nie da się go założyć do ST. Rozmawiałem z Maćkiem, ma projekt płytki pod dużego AY, ale jej nigdy nie zlecił do wykonania.
    Mnie bardziej interesuje, jak na takim stereo brzmiałyby kawałki przygotowane pierwotnie dla mono.