atarionline.pl Speed Ace - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime24 Aug 2018 zmieniony
     
    • 2: CommentAuthorRocky
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    nieźle.. planujesz górki i doliny?
    Dałbym szerszą drogę w większej perspektywie.. jak w lotusie..
    • 3:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    @Rocky sama gra już dawno jest, Gonzo bawi się tylko kolorami.
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime25 Aug 2018
     
    oj, Rocky, Ty to masz tyły ...
  1.  
    It's not the colours that are bad in the game, it's the game itself (the gameplay) that has flaws...
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Aug 2018
     
    Imho asfalt powinien być jasny a opony raczej czarne...
    • 7:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Aug 2018
     
    Rozgrzane do białości. :D

    @Gonzo: a jak tam z "Kajkiem i Kokoszem"?
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Sep 2018 zmieniony
     
    video

    ->link<-

    miker - wszystko ok. będzie, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości ;)
    jhusak - w atari czasami jest właśnie na odwrót :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Sep 2018
     
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Sep 2018
     
    Czy ta gra jest pisana w Fortranie? Działa tak wolno jak Outrun na ZX Spectrum, tyle że tam są jeszcze palmy, domki itd. Porażka programistyczna jak na lata 80
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Dlatego grało się w dynamiczne Speed King :)
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    czy ja dobrze widzę, że tu są XOR sprajty?
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    eee lipton ,Atari się do tego nie nadaje , na żadnego ośmiobitowca nie ma porządnych wyscigów bo albo grafika kaprawa -ROAD RACE, albo brak dynamiki ,coś za coś a przy wyścigach jedno i drugie jest ważne ,dopiero Lotus albo Jaguar na Amigę .

    Na Atari grałem w Speed Kinga ,dobre motory to dopiero na Playstation a nie tam ...



    PS.Trudno mi to napisać ale BUGGY BOY i OUT Run na C64 jeszcze ujdzie .
    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Irata: dużo wolnego czasu poświęcasz na granie?
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    W to drugie to chyba grałem zdaje się na PC, albo coś bardzo podobnego :) Tego ludka dało się wywalić z motoru, ale była gra, gdzie się robiło sztuczki na motorku i tam wypadał znacznie bardziej efektownie :)
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Sep 2018 zmieniony
     
    @gorgh
    Tak jestem graczem ale Marka Siewiora puki co nie przebije (Playstation).
    między rysowaniem,pisaniem,treningami i pixlowaniem no i oprócz pracy to ile mogę , za to nie oglądam TV :-) ,mam nawet swój rekord z VR na głowie -6h 47 min dalej nie wytrzymałem gdyż jak wtedy jeszcze paliłem papierosy i musiałem zapalić he,he po tym czasie świat przez moment wyglądał bardzo dziwnie ... .

    Ps.jak jestem w drodze dokądś to też gram na 3DS :-),smartfona nie używam :-) .

    Znam tysiące gier , mam pomysły na fajne grywalne gry ,może kiedyś uda mi się zrobić własną,bądź podsunąć komuś pomysł - coś jak Kojima ;-) ,w sumie o tym marze .
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    może to nie miejsce na takie pytania, ale co ci dają gry? rozluźnienie? odpoczynek? ciekawi mnie to, bo ja byłem graczem tylko do czasu liceum, potem gry mnie znudziły
    • 18:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Mnie ostatnio znacznie bardziej bawi robienie, niż granie :)
    i tak sobie dłubię w tym swoim robociku, głównie dla siebie, chociaż mam 200 graczy ;) szykuję duży update
  2.  
    Hmmm, I wonder how the player in the video could ride/srive all curves with speed 192 (km/h) without leaving the course ?!? When I move that fast in Speed Ace, I always leave the course and have to start with a low speed again...

    Furthermore, there is nothing "to win" in this game (in one player mode), it does not matter if you reach the first or the last place (or somewhere in between). At the end, the game displays your total time and your average time and thats it... a little boring in my eyes. There is not even a tournement mode, choose one of the many available courses and you only play/race that one course.

    Pitstop 1 may have weaker gfx, but the gameplay is much better, there is a tournement mode and you win money after each race (they could have also used points). At the end, the player with the most money wins the game.

    Maybe one could use the simple gfx and gameplay of Pitstop as an inspiration for a motor bike game - use motor bikes instead of F1 cars (and no pitstops, please) and replace the price money with points. The one who has the most points at the end wins the game. Maybe it would also be possible to use the simple Pitstop 1 gfx for a two-player motor bike game with split-screen (but also with some computer racers)...?!? Pitstop 2 may look better than Pitstop 1, but PS2 is so slow and lame in every other part of the game...
    • 20: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime19 Sep 2018 zmieniony
     
    wyglada solidnie i nawet relatywnie szybkie
    musisz dokonczyc;) now or never.
    • 21: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    Przypomnę, czego dotyczy ten wątek ;)

    shanti77:

    sama gra już dawno jest, Gonzo bawi się tylko kolorami.
    • 22: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    dobry fail;)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    @gorgh
    dla mnie gry są forma sztuki,sztuki podanej przez nowoczesną,interaktywną formę przekazu ,niektóre są małymi dziełami sztuki gry takie jak (ICO,Shadow of Colossus,Podróż,Okami,Metroid,Zelda) , gry dorastały i dorosły wraz ze mną ,serwują mi tak niesamowite historie których próżno szukać w kinie czy w książce , niektóre w innej formie niż gra nie mogłyby zaistnieć(PODRÓŻ,Metroid,MGS) gdyż opowiedzieć to jedno a wziąć w czymś udział to zupełnie co innego ,oczywiście dotyczy to gier "nowch"gdzie możliwości sprzętów pozwoliły przedstawić przeróżne światy w takiej postaci w jakiej wymyślił to sobie autor .
    Nie gram we wszystko co popadnie,tzn w sumie gram bo warto być obeznanym i znać tytuły dla niemyślących mas,co nie zmienia faktu że gry takie jak GTA,DOOM,NFS nie robią na mnie wrażenia (no może w GTA skala miasta) gra się przyjemnie ale ja nie tego oczekuje , oczekuje historii albo przeżyć chwytających za serce,gier takich w których po napisach końcowych siedzę z rozdziawioną gębą przed tv kurczowo ściskając pada a przez kolejne godziny końcówka historii dogrywa i ewoluuje w mojej głowie , właśnie takie odczucia i przeżycia dają mi gry i tego oczekuje ,gram od 4 roku życia i dopóki będę mógł ,będę grał.
    Oczywiście gry z lat 80',90 to inna bajka , w te gry gram dla wyniku,odprężenia, wkurzenia ;-) , bądź ciekawy jestem zakończenia , z odrobina chęci i wyobraźni także można poznać wspaniałe światy ale to nie tan poziom immersji choć już wtedy niektórym się udało np:Another World ...

    Zorganizuj sobie PS3 albo PS4 , zaczekaj na wieczór ,wypij mocną kawę przygotuj słuchawki lub dobre audio i uruchom grę pt. Podróż ,ukończenie nie przysporzy problemu ,poświęcisz 3 godzinki a może wtedy zrozumiesz to co ja widzę w grach ... Ja właśnie gram dla takich perełek.

    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Sep 2018
     
    Kiedyś chciałbym zrobić grę , zabrać ludzi w podróż do mojego świata ... ale puki co muszą mi wystarczyć inne formy przekazu,takie które dają mi realną szansę zaistnienia są nimi wiersze i obraz*.


    Obraz jako malunek,grafika,drzeworyt czy inna cynkografia ...
    • 26: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime20 Sep 2018 zmieniony
     
    jak ktos nie lubi grac - jego sprawa. Inni nie lubia ksiazek, pilki noznej, lowienia ryb czy tanca. Ja gram i bede gral. Gracz z krwi i kosci od zawsze;). Gry jak Dragons Dogma to jedna wielka przygoda. Ew. jak ma sie chcice na "minmax" to Monster Hunter. A niebawem krol powraca - Dante w Devil May Cry 5, yes boiis.

    Shadow of Colossus - piekna gra IRATA, propsuje.
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Sep 2018
     
    @ solo/ng
    "Dante's Inferno " jest niezłe - a myślałem że będzie tania podróbka Devil/a
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Sep 2018
     
    Thnx Irata4