atarionline.pl KWAS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Ale fachowe spotkanie. Aż żałuje że mi się nie chciało.
    Ale za to będę w Tarnowie :P (chyba) XD
  1.  
    Do Tarnowa mam stanowczo za daleko. Nawet gdyby w programie było zwiedzanie starej Pragi to i tak bym się nie skusił :-)
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Dzięki "mkolodziejski", widzę że najwięcej osób kojarzy mnie po nicku :) Zdjęcia całkiem sympatycznie wyszły, mimo trudnych warunków oświetleniowych. Otwarcie obiektywu na "pełniej dziurze" przy świetle 2.8 dało całkiem sympatyczne wyniki. Rzadko kiedy schodziłem przy strzelaniu z ręki poniżej 1/60 sekundy. Rzeczywiście fajnie się rozmawiało o średnim formacie.
    "jakubd" zawsze nie mogę się doczekać końcowego rezultatu. Wywoływanie filmu to dla mnie czysta przyjemność. Można ogarnąć również przy małej przestrzeni. Używam Koreksu i rękawa ciemniowego. Cała chemia mieści się w sporej torbie. Można ogarnąć wszystko w 20 minut, nie licząc schnięcia kliszy/filmu. Pozdrawiam.
    • 4:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    było zacnie,

    Kaz robi tourne po Polsce :)
    • 5: CommentAuthorjury
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Dzięki organizatorom i uczestnikom. Było wyśmienicie.
    A te zdjęcia wyglądają mega!
    • 6: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime16 Jan 2022 zmieniony
     
    Podczas spaceru padło pytanie o syfon na Bazarze Różyckiego. Od strony ul. Targowej stał kiosk-syfon, który pojawił się tam na początku XX w. Sprzedawano w nim wody mineralne z wytwórni wód
    mineralnych Różyckiego oraz słodycze. Cytuję moje opracowanie: "Janusz Sujecki opisał syfon: „Korpus kiosku-syfonu zbudowany był z drewna pokrytego cynkową blachą, pomalowaną na kolor niebieski. Głowicę syfonu wykonano z cynkowej blachy, lutując poszczególne części. Nad wejściem od ul. Targowej, na korpusie, zainstalowana została elektryczna lampa z kulistym, mlecznym kloszem na wysięgniku. Średnica podstawy kiosku wynosiła 2,5 m (obliczenie na podstawie planu Lindleya z 1905 r.), całkowita wysokość – około 7 m, w tym wysokość blaszanej głowicy – około 2 m”. W 1932 roku kiosk-syfon w złym stanie technicznym (...). Z krajobrazu Pragi zniknął on najpewniej po 1935 roku".

    Załączam zdjęcie ze "Stolicy" nr 8-9, 2015, s. 21
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Jan 2022
     
    Nie dawało mi spokoju jak wygląda ładowanie pliku CAS w turbo przez AVG, mówiłem o tym, ale nie sprawdzałem... i musiałem to sprawdzić.
    Z reporterskiego obowiązku melduję, że działa :)

    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2022 zmieniony
     
    Lzd - nie byłeś na afterparty drugiego stopnia, bo tam już dotarło tylko kilka osób, tam rządził Szymon :D

    PeBe - super, zapewne pojedziesz z nami, jeśli i ja dojadę :D

    mgr_inz_rafal - z Wrocławia do Tarnowa bliżej niż do Warszawy!

    Ja się pochwalę, że na tym czasopiśmie, które rozdawała wszystkim uczestnikom wycieczki Innuendo - zagarnąłem autograf na jej artykule. A te schody na okładce mieliśmy okazję widzieć - byliśmy w tej kamienicy (zamknięte dla obcych wejście, ale dzięki Monice mogliśmy wejść, tam gdzie normalnie się nie da).
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    • 10: CommentAuthorlzd
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    Drogi kolego Kazie, czy pamiętasz, gdzie odprawialiście rytuał "after after"?

    Kaz:

    Ja się pochwalę, że na tym czasopiśmie, które rozdawała wszystkim uczestnikom wycieczki Innuendo - zagarnąłem autograf na jej artykule.

    Lepiej od razu powiedz, do jakich niecnych celów potrzebny Ci jest wzór podpisu Innuendo. :->

    Do zobaczenia w Tarnowie.
    • 11: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    Ja to after party drugiego stopnia zapamiętam na długo i zacznę spisywać wspomnienia :D

    @Lzd, byliśmy w Jasiu i Małgosi, gdzie prym wiodło pokolenie Z.

    Jeśli ktoś interesuje się dziedzictwem kulturowym, to mam zawsze jakieś publikacje - czasopisma i książki do podzielenia się. O Targowej 63, gdzie byliśmy najpierw, też coś się znajdzie :)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    lzd - afterafter party było tam, gdzie zaprowadził nas Kuba Danecki. Cwany! Blisko swojego mieszkania nas poprowadził do klubokawiarni "Jaś i Małgosia" :D Zacna miejscówka.

    Sun - ładna focia!

    Innuendo - ja myślałem, że ten słynny syfon był mały, a tu proszę, to dzisiaj by było piękne dzieło sztuki! Są plany jakiegoś przywrócenia tego symbolu? Fajne by było, nawet gdyby to było z betonu czy drewna, a nie jak w oryginale, z malowanej blachy cynkowej.
    • 13: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    @Kaz, blacha cynkowa bardzo ładnie patynuje. Był pomysł, by kiosk-syfon wrócił na teren Bazaru Różyckiego, ale wszystkie idee na ożywienie tego miejsca upadają z powodu własności. Mieszkańcy są bardzo za syfonem i gdyby na Pradze przywrócić elementy z przeszłości, ludzie jeszcze chętniej by nas odwiedzali.

    Wrzucam 3 koncepcje syfonu - taki wygląd Bazaru nie jest możliwy do akceptacji z konserwatorskiego punktu widzenia. Bazar Różyckiego ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków.
    • 14: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    Jeszcze wygląd, jak na tym poprzednim zdjęciu, byłby możliwy do zaakceptowania. Natomiast te kolejne to totalny odjazd.
    • 15: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    I trzecia koncepcja. Bazar Różyckiego nie może być targowiskiem w hali, ponieważ od samego początku była tam koncepcja wolnostojących bud. Klienci muszą mieć zapewniony ciągły dostęp do kolejnych bud, natomiast kupcy muszą mieć chociaż odrobinę przestrzeni do ekspozycji towarów.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    W sumie wszystkie projekty fajne.

    A co do tarnowskiego KWAS-a za tydzień, to tu jest już informacja i plakacik:

    ->link<-
  2.  

    innuendo:

    @mgr_inz_rafal, jak tylko będą chętni, to w każdym momencie :)


    Może nastąpi wskrzeszenie Wapniaka, to będzie okazja :)
    • 18: CommentAuthorlzd
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    Innuendo rzuciła pomysł, aby zorganizować się grupą przyjezdnych i zorganizować noclegi dla wszystkich w jednym miejscu, możliwie blisko ACID Place.

    Kto byłby chętny? Może ktoś może polecić jakąś miejscówkę? Najlepiej, żeby były tam pokoje jedno, dwu i trzyosobowe.
    • 19: CommentAuthorlzd
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    Aby nie załatwiać wszystkiego na ostatnią chwilę, czekam na chętnych do środy włącznie. Dajcie też znać iluosobowy pokój Was interesuje.
    • 20: CommentAuthortbxx
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    Odnośnie noclegu w Tarnowie, kolega "Amigowiec" poleca w okolicy Galerii BWA: Hotel Kantoria i Dom Studenta PWSZ.
    • 21: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Dzięki za info. Hotel nie odbiega standardem od obiektów trzygwiazdkowych, a akademik od pozostałych akademików. :-) Obydwa weźmiemy pod uwagę przy wyborze.

    Przypominam o mojej prośbie wpisywania się tutaj do środy włącznie osób chętnych na nocleg. Wpisy proszę uzupełniać o informacje dotyczące preferencji noclegu: który obiekt, liczba osób w pokoju, łazienka w pokoju czy wspólna na korytarzu etc.
    • 22: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Dla mnie jedynka, łazienka w pokoju chętnie. Co do preferencji lokalowych, wolę te wymagające mniejszego budżetu :)
    • 23: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Akademik jest tańszy (135 zł), ale bez łazienki.
    Hotel kosztuje 175,50 zł bez śniadania, ze śniadaniem - 195 zł.

    Innuendo, dla Ciebie - jako koleżanki z grupy - mam formy finansowania no dogodnych warunkach. ;-)
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Jeszcze wyraźnie podkreślcie, o którym dniu rozmawiacie - czy chodzi o soboto-niedzielę, tak by przyjechać na spotkanie dzień wcześniej i wyspanym ruszyć na miasto, czy chodzi o niedzielo-poniedziałek, żeby po KWAS-ie niespiesznie zmierzać w chłód poniedziałku... :) Chyba ten wariant pierwszy byłby atrakcyjniejszy dla paru osób, bo w poniedziałek to ludzie z rana przeważnie pracują.
    • 25: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Planujemy z Lizardem wyruszyć z Warszawy w niedzielę rano, by wyrobić się na spacer (nie odpuszczę ;)). Do Warszawy wracamy w poniedziałek rano - na 15 muszę być w pracy.
    • 26: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Jan 2022 zmieniony
     
    Kaz, słuszna uwaga.

    Chodzi o nocleg z niedzieli na poniedziałek, ponieważ nie zamierzam odpuścić tym razem AA Party.

    Jeżeli ktoś woli sobotę-niedzielę albo nawet sobotę-poniedziałek, możemy się dołączyć.

    Innuendo, czeka nas przystanek w Kielcach, gdzie zabierzemy jeszcze jednego pasażera. :-)
    • 27: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    @lzd, kto do nas dołączy? :) Nie kojarzę chyba nikogo z Kielc.
    • 28: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Jan 2022 zmieniony
     
    Dołączy do nas Krzysiek. Nie znam nicka. Kroll go namówił, a ja mam z nim biznes do ubicia, więc chcę upiec żelazo, póki mu się ucho nie urwie.

    Był na obydwu SV w zeszłym roku, więc jest szansa, że się rozpoznamy.
    • 29: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Mam prośbę do osób, które były na spacerze po Targowej. Jeśli ktoś robił jakieś zdjęcia uczestników, to chętnie opublikowałabym je na mojej stronie o Pradze, oczywiście z podaniem autorów i za ich zgodą :)
    • 30: CommentAuthorKroll
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Poniewaz zostalem przywołany do tablicy :), ten jegomośc z Kielc to mój serdeczny kolega o ksywie TKSM, potwierdzam był na obydwu SV w zeszlym roku. Na zimowej edycji często przesiadywał przy wejsciu do kuchni z x_angelem :).
    • 31: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Mam jedno miejsce w samochodzie na trasie Warszawa-Tarnów. Wyjazd z Warszawy w niedzielę o ok. 8 rano. Powrót w poniedziałek również pomiędzy 8 a 9. Koszt maks. 11 gr/km.

    Przejazd: w pobliżu Radomia, przez Skarżysko-Kamienną, Kielce, Busko-Zdrój, czyli drogami: S7, DW763, DK73, DW973.

    Ktoś chętny? :-)
    • 32: CommentAuthortbxx
    • CommentTime20 Jan 2022
     
    Plan wycieczki Tarnów 23.01.2022
    Start 13:00

    1 Dworzec Kolejowy PKP ul. Dworcowa 1
    ->link<-

    2. Fontanna „Układ Słoneczny” ul. Krakowska
    ->link<-

    3. Brama Seklerska ul. Krakowska
    ->link<-

    4. Pracownia Jana Szczepanika ul. Sowińskiego 11
    ->link<-

    5. Dom Jana Szczepanika ul. Chopina 11
    ->link<-

    6. Dom indywidualny państwa Książków ul. Chopina
    ->link<-

    7. Koci Zamek ul. Batorego 13
    ->link<-

    8. Cafe Tramwaj, Plac Sobieskiego
    ->link<-

    9. Pałac Sanguszków, Plac Sobieskiego 5
    ->link<-

    10. Dom rodzinny Generała Bema, Plac Generała Bema
    ->link<-

    11. Katedra
    ->link<-

    12. Ratusz
    ->link<-

    13. Wielkie Schody
    ->link<-

    14. Bima – pozostałości Starej Synagogi, ul. Żydowska
    ->link<-

    15. Łaźnia żydowska i pomnik Pierwszego Transportu do KL Auschwitz Tarnów, pl. Więźniów KL Auschwitz
    ->link<-

    16. Nowa Synagoga (tablica pamiątkowa) ul. Waryńskiego 11
    ->link<-

    17. Kamienica ul. Goldhammera 6
    ->link<-

    18. III LO Tarnów
    ->link<-

    19. I LO Tarnów
    ->link<-

    20. Pałac Młodzieży ul. Piłsudskiego 24A

    21. Galeria BWA
    ->link<-
    • 33: CommentAuthorpustak
    • CommentTime20 Jan 2022 zmieniony
     
    Proponuję:

    22. Park Strzelecki, manzoleum Bema
    ->link<-

    Tylko czy to wszystko w 2 godziny da się przejść? :)
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2022
     
    W galerii BWA wisi nasz plakat :)
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2022
     
    Występienie Innuendo na KWAS-ie będzie w piątek o 21:30:

    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2022
     

    Innuendo:

    Mam prośbę do osób, które były na spacerze po Targowej. Jeśli ktoś robił jakieś zdjęcia uczestników, to chętnie opublikowałabym je na mojej stronie o Pradze, oczywiście z podaniem autorów i za ich zgodą :)


    Fajna sprawa. Z chęcią udostępnię swoje zdjęcia, ale muszę znaleźć jakiś kawałek miejsca w internecie :). Jeszcze Grzesiek (tutaj na forum Sun) był na wycieczce, a on robi bardzo ładne zdjęcia!
    • 37:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime21 Jan 2022 zmieniony
     
    Coś mam, wrzucę na gdrive i dam linka.
    Widać coś? ->link<-
    • 38: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Widać, fajnie.
    • 39: CommentAuthorlzd
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Sun. Widać. Wyszliśmy na niektórych zdjęciach na sieroty, ale to nie jest ani Twoja wina, ani aparatu. My tak po prostu wyglądamy. ;-)
    • 40:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Hmm... niby nie było za mało światła, a jednak porozmywał skubany. Nic, następnym razem wezmę "prawdziwy" aparat :)
    • 41: CommentAuthorpustak
    • CommentTime22 Jan 2022 zmieniony
     
    @sun jak wczytjesz z AVG Cart Turbo UM?
    Wydaje mi się że robię podobnie jednak coś nie działa.

    Plik cas z grą w turbo UM zaznaczam TAB, odpalam SUPER CARDRIGE UM co prawda z xex-a, potem Loader UM probóje zmienić drugim przyciskiem na AVG na plik cas, naciskam START, ale nie ma pasków na ekranie.

    Może to kwestia odpalania SUPER CARDRIGE z pliku xex. Chociaż nie sądzę bo z magnetofonem UM nie robi to żadnej róznicy.
    Można prosić o taki plik CAR?

    EDIT:
    Sytuacja opanowana, powodem był brak najnowszego firmware do AVG.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    Pustak - przeniosłem Twoje pytania tutaj: ->link<-

    Sun - dzięki za foty.
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    Tbxx dzisiaj pisał mi, że przeszedł sam całą trasę w 1 godzinę 20 minut - więc jakby coś, to jest szansa się wyrobić! Oczywiście grupa idzie wolniej niż pojedynczy człowiek, ale trzeba się będzie sprężać, żeby wszystko zwiedzić.
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jan 2022 zmieniony
     
    Fantastyczne spotkanie w Tarnowie, dziękuję wszystkim uczestnikom i oczywiście gościom - Świętemu i Jumbo, a także organizatorowi Tbxxowi za wystawę, KWAS-a i wycieczkę! Zdjęcia wrzucę wkrótce. Wiem też, że Tbxx zebrał materiał z kamer i mikrofonów, więc na pewno nagranie będzie.

    PS. Szczególne podziękowania dla pasjonatów, którzy przyjechali z daleka, Warszawy, Kielc, Holandii...

    Ci co dotrwali do końca (około połowy) mają wspólne zdjęcie! :D
    • 45: CommentAuthorKroll
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    Nic dodać nic ująć, kolejne fantastyczne spotkanie, miałem okazję poznać osobiście legendy tarnowskiej demosceny. Dziękuje wszystkim uczestnikom, Tbxxowi za oprowadzenie po ulicach Tarnowa, ponadto podziękowania należą się także Ceasarowi za transport w obie strony.
    • 46: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    To była bardzo fajna i miła wycieczka. Zarówno w przeszłość pod kątem mojego dzieciństwa z Atari jak i w przeszłość Tarnowa.

    Tbxx - wielki szacunek za organizację zarówno wystawy jak i spotkania, oprowadzenie nas po Tarnowie - ogrom włożonej pracy widać od razu. Towarzystwo Pustaka ubarwiło wycieczkę zacnie :D

    Współpasażerowie - Kaz, Kroll i Pebe - było świetnie i zabawnie. Kaz - możesz mnie dalej nienawidzieć za wyjazd przed after party :D

    Święty i Jumbo są takimi ludżmi jakich zawsze podziwiałem na scenie - zaciętymi, dążącymi do wiedzy i mającymi cel, który ich pasjonuje.
    • 47: CommentAuthorpustak
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    Potwierdzam wczoraj było extra.
    Fajnie było spotkać i porozmawiać z osobami z forum z którymi wymienia się posty od kilku lat, a nigdy się ich nie spotkało.
    Dzięki dla wszystkich uczestników KWAS-a.

    @tbxx dzięki za wystawę i te wszystkie świetne spotkania wokół niej.
    @pebe pamiętaj 23.01.2022 odbył się PIERWSZY KWAS w TARNOWIE!
    @Kroll pilnuj płyty nabytej w Tarnowie w 1987!

    W załączeniu zdjęcie loadera Jumbo, kasety z tamtych czasów działają do dnia dzisiejszego.

    Na after-ku obiło mi się o uszy coś o KWAS-ie w Kielcach :) - jestem za!
    • 48: CommentAuthorświęty
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    Ja dziękuje wszystkim za przybycie zarówno odemnie jak i reszty chłopaków - fajnie było spotkać ludzi z atari oraz szacun za to że chciało się wam przyjechać do Tarnowa :)
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    ojtam, ojtam ;) Zapraszamy na Lost Party! Możesz zabrać demo ;)
    • 50: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    Super było Was spotkać w Tarnowie :) Podziękowania dla spiritus movens, dzięki któremu możemy się wszyscy poznawać i za nickami stoją już konkretne osoby, czyli dla Kaza. Tbxx, fajny spacer i szkoda, że nie udało się mi być od początku. Na pewno wrócę do Tarnowa, by sfotografować Waszą architekturę :) No i od Ciebie dowiedziałam się ciekawostek o konsolach, na których się wychowałam. Lizard, dzięki za to, że zająłeś się kwestiami organizacyjnymi pobytu - od bycia kierowcą, zarezerwowanie hotelu i jedzonko do pracy :) Krzysiek z Kielc, w końcu miałam okazję po raz pierwszy pograć w Fury of the Furries. Następnym razem robimy turniej w Tekkena na PSX ;) Moje zdjęcia:

    ->link<-