atarionline.pl Galeria grafik z Atari (i innych maszyn retro) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Chciałem się w tym miejscu pochwalić Galerią Retro, którą stworzyłem 2 miesiące temu:

    ->link<-

    Jest to projekt hobbystyczny, niekomercyjny. Na stronie nie ma żadnych reklam, nie są zbierane datki ani nie szukam sponsorów.

    Przez te 2 miesiące dostałem wiele uwag od użytkowników i większość została już wdrożona. Jeżeli macie swoje uwagi to piszcie, a postaram się i je zastosować.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    projekt fajny, ale mam wrażenie, że oderwanie od kontekstu retro sprawia, że są to po prostu kolejne, średniej jakości, obrazki w internecie.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Fajny pomysł ,jak zmaluje coś na Ste/ku (a coś tworze) to myślę że się załapie :-) .
    Świetne prace autora :mOdmate i "smok" Jok/a też fajny :-) ,nawet skany tych Aut umoczone w photoshopie fajnie się prezentują .


    PS. tak oglądam , oglądam i się zastanawiam jaki szczęściarz miał St/ka w 1970r he,he ,trza by wywalić te błędne daty.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Zacne! Potem przyjrzę się szczegółom projektu, ale na pierwszy rzut oka bardzo fajne.
    • 5:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Jeden z najlepszych grafikow z epoki to ES (eric simon). na stronie jest chyba tylko z 10% jego prac
    • 6:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Bardzo fajny pomysł na stronę!
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Podobnych pomysłow z grafikami scenowymi jest wiele i są w sieci. Tutaj chodzi o to, że jest to (przynajmniej na pierwszy rzut oka) przejrzyste, wygodne i zawiera sporo materialu.

    U nas takie coś zrobił kiedyś ze mną Irwin - ADDA (Atari Demoscene Data Archive czy cos takiego). Niestety, w pewnym momencie silnik się zepsuł i nikt nie potrafil naprawic. Dane tam są, zresztą bardzo ciekawe komentarze autorów, etc. do grafik, ale niestety...
    • 8: CommentAuthorVLX
    • CommentTime22 Sep 2018
     
    Mi się podoba. Wygodne filtrowanie, przełączanie na ciemną skórkę, format galerii z wyświetlonymi obrazkami... Bardzo fajne. Zmieniłbym tylko kolory odnośników w dziale "Więcej!", albo uzależnił je od kolorów skórki, bo na ciemnym tle słabo je widać. W "Aktualności" są jasne i dobrze widoczne.
    • 9: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime22 Sep 2018 zmieniony
     
    @gorgh
    Jak przejrzysz podstrony to zobaczysz tam inne treści "retro". Jest np. kilka konwerterów online, są programy do pobrania (np. emulatory), jest spis trybów graficznych, jest galeria wybranych twórców itp.
    Więc nie wydaje mi się, żeby galeria była oderwana od kontekstu retro.

    @IRATA4
    Są też inne platformy niż ST/E. Po lewej możesz zmienić platformę. Jest np. Atari 8-bit, jest Falcon.
    Zaraz poszukam tych dat z lat 1970 i poprawię. Dzięki za zwrócenie uwagi!

    @Kaz
    Dziękuję za dobre słowo.
    Jeżeli macie gdzieś bazę danych tego projektu ADDA, jakieś grafiki i byscie chcieli, żeby zrobić z tego jakiś użytek to dajcie znać i może uda mi się coś zaimportować do tej mojej galerii. Silnik pisałem sam, więc nawet jak jakiejś funkcji nie ma to mogę dorobić dosyć szybko.

    @pabloz1974
    Przykro mi, że nie ma wszystkich prac, ale sam nie jestem w stanie uzupełnić wszystkich braków, natomiast każdy może w każdej chwili dograć kolejne prace. Jeżeli masz prace Erica Simona to możesz je dograć sam. Albo nakierować mnie na jakieś źródło tych prac i uzupełnię.

    @renton
    Dzięki!

    @VLX
    Zaraz poprawię kolory. Skórka jasna jest bazowa i wszystkie nowe funkcje są robione i testowane na tej skórce. Dlatego może się zdarzyć, że po updacie coś gdzieś w skórce czarnej wygląda nieoptymalnie.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    Po zalogowaniu można dodawać własne prace ?
    moja jest tylko jedna ,mam więcej ;-) .
    ->link<-

    tu także nie wszystkie.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    TheTom - świetna propozycja, z chęcią skorzystam, odezwę się za jakiś czas, bo teraz się przygotowujemy do KWAS-a i za dużo spraw na głowie :)
    • 12: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    @IRATA4
    Tak, można dodwać własne prace po zalogowaniu.

    Rejestracja wymaga tylko wymyślenia loginu i hasła. Nie trzeba nawet podawać adresu e-mail.

    Formularz uploadu przyjmuje pliki natywne np. G2F i jak format rozpozna to sam zrobi screenshota. Jak nie rozpozna to trzeba dodatkowo dograć screenshota w PNG.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    fajnie , to się zaloguje ,dzięki za wyjaśnienia gdyż ostatnio mam mało czasu na cokolwiek.
    • 14: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Bardzo pożyteczna inicjatywa, obsługa bezproblemowa.
    wrzuciłem kilka starszych obrazków. jeśli pojawia się info o ilości kolorów, to powinna być tez możliwość ręcznego jej dopisania w przypadku dodawania wyłącznie screenshota.
    • 15: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    @odyniec1
    Dzięki za wgranie obrazków!
    Kolorów nie trzeba wpisywać, bo są liczone przez skrypt przy okazji generowania miniaturek, nawet jak wrzucisz samo PNG:
    ->link<-
    • 16: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    a, to ok. podoba mi się:)
    • 17: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    No to sobie wreszcie oblukałem w całej okazałości Odyńcowe "Flowers Logo", toż to po prostu kisiel w majtach! Szkoda, że na stronie nie można powiększyć tej grafiki.
    • 18: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @Piesiu
    Zamiast powiększania jest taki bajer:
    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    fiu
    • 20: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime25 Sep 2018 zmieniony
     
    wreszcie się dowiedziałem ile tam jest kolorów:)
    połowę roboty przy tym obrazku odwalił Szeryf
    • 21: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @TheTom - No niezły bajer, dzięki, ale i tak polecam pobrać tę grafikę i przeanalizować ją pixel po pixelu z lupą w ręku ;). W ogóle to brawa za ten projekt, życzę wytrwałości, bo to będzie nieskończona robota :).

    @Odyniec - Tobie to chyba nie tylko Szeryf pomagał, ale i sam Szatan ;).
    • 22: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @Odyn1ec: dzięki za pamięć :)
    Moja robota polegała tylko na zrobieniu scrolla podkolorowanego obrazka i rzucaniu kłód pod nogi Odyńcowi typu "nie da się" (a on niestety nie wiedział że się nie da i nie odpuścił:))

    @TheTom: świetna strona, dzięki. Taka sugestia, którą być może będziesz mógł rozważyć: w przypadku oglądania obrazków w niskiej rozdzielczości nie byłoby nawet potrzeby klikać na "miniatury" gdyby dolnej części nie przesłaniał napis bo "miniatury" są jednocześnie pełnym obrazkiem. Z drugiej strony rozumiem że obrazki mają różne proporcje i jest to pewnego rodzaju utrudnienie.
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    Gene Logo GENIALNE! Flowers przepiękne. Odyniec mistrz!
    • 24: CommentAuthortebe
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    w sumie to jest dwóch takich, Odyn1ec i Odyniec1 ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime25 Sep 2018 zmieniony
     
    ejże...
    dajcie w końcu właściwe kredyty.

    na RKLE'17 niejaki Pirx mówił że od zawsze "inspirowali" się grafiką z Commodore
    a tu proszę
    2014 niejaki Mirage (aka Lars) swoją drogą najlepszy ever grafik na c64 jeśli chodzi o technikę popełnia takie "inspirujące" logo. w 16 kolorach.

    • 26: CommentAuthorurborg
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    Jest też Powrooz i Ooz ;)
    • 27: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @odyniec1
    Obrazek scalony. Co do miniatur to wyświetlają się OK tylko zostały trochę źle wygenerowane. Skrypt generujący czasem popełnia błędy i ucina tło za bardzo. Już poprawiłem.

    @Piesiu
    Dziękuję. Jak ludzie się zainteresują i będą wrzucali obrazki to myślę, że nie będzie tak źle z prowadzeniem tej galerii :)

    @szeryf
    Z początku tak właśnie było zrobione, że miniaturka to był oryginalny obrazek. Niestety to nie było idealne rozwiązanie co się okazało dopiero po czasie. Np. obrazki scrolowane mają rozdzielczość np. 2040x240 i co za tym idzie sporo ważą. Pokazywanie takiego obrazka jako miniaturkę mija się z celem. Doszły też okładki:
    ->link<-
    To są skany w wysokiej rozdzielczości. Dlatego stwierdziłem, że jednak lepiej miniaturki generować, bo łatwiej wtedy ogarnąć różne rozdzielczości.
    • 28: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @Carrion: Piękne, ale tu nie ma węża :) Poza tym u Was są chryzantemy złociste, a u nas pulchra rosa :)
    • 29: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @crrn
    nigdy nie ukrywałem, czym te kwiaty są inspirowane - stosowne kredyty są w demie.
    na fali zachwytów chcieliśmy pokazać, że "atari może" - wymagało to sporego wysiłku z "dynamicznym" podkolorowaniem duchami poziomego scrolla i upchnięciem tego w pamięci. udało i stąd szczęście:)
    osobiście uważam kwiaty Mirege'a za ładniejsze - jest lepsza kompozycja i kolorystyka
    • 30: CommentAuthorLucy
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    Podoba mi się ta strona. Jest bardzo przejrzysta. :) Łatwa rejestracja również jest na plus. Zastanawiam się tylko, co w sytuacji, jeśli ktoś zapomni hasła logowania?
    • 31: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @Lucy
    Wtedy możesz wypełnić formularz na stronie Kontakt i jakoś ustalimy, że Ty to Ty, a jak ustalimy to hasło zostanie zmienione.
    Ludzie nie lubią podawać adresów e-mail, więc formularze, które tego wymagają są zniechęcające. I w sumie słusznie, bo potem wiele stron wysyła SPAM albo sprzedaje adresy e-mail innym firmom.
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    Próbowałem wczytać grafiki zrobione w G2F i chyba nic z tego nie wyszło, bo w galerii się nie pojawiły. Czy po wgraniu powinien pojawić się jakiś komunikat, że wszystko przebiegło prawidłowo?
    • 33: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @Larek
    jak wciśniesz "sitemap" na dole strony to zobaczysz, że czekają na moderację
    • 34: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @larek
    Jest obrazek:
    ->link<-
    Po wgraniu obrazka włącza Ci się edycja, gdzie możesz podać nazwę itp. Od tego momentu obrazek jest już w bazie tylko niewidoczny. Po moderacji pojawia się na stronie.
    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Aaaa... czeka na zatwierdzenie, no tak, jakoś nigdzie tego nie doczytałem. Przepraszam, ale wgrywałem grafiki po kilka razy, więc trzeba to wszystko usunąć. Zostaw tylko te 3 pierwsze, które wgrałem. Dzięki.
    • 36: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime26 Sep 2018 zmieniony
     
    @larek
    Już są zatwierdzone:
    ->link<-

    @Lucy
    Ładne wgrałaś te obrazki, dzięki!
    ->link<-
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    No i te są właściwe, reszta do usunięcia.

    I jeszcze taka moja sugestia :)
    Czy jest możliwość poprawienia wyszukiwarki, aby można było wyszukać wszystkie prace danego grafika bez względu na platformę? W tej chwili trzeba najpierw wybrać platformę, żeby później móc wybrać artystę. A jak chcę obejrzeć wszystkie prace danego artysty niezależnie od platformy to już się nie da.
    • 38: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    @larek
    Możesz wejść w dowolną pracę tego autora i potem po prawej jak jest szary prostokąt ze szczegółami autora to możesz klikąć go i zobaczysz listę autorów.
    W wyszukiwarce niestety trzeba najpierw wybrać platformę, bo inaczej autorów jest po prostu zbyt wielu, żeby ich wszystkich wrzucić w pole dropdown.
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Sep 2018 zmieniony
     
    Może być i tak :)
    • 40: CommentAuthorLucy
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    @TheTom
    Jasne, rozumiem. Pomysł, żeby użytkownicy nie podawali maila jest dobry. :)
    Dziękuję. :)
    • 41:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Przy wyborze platformy all, nie można filtrować po autorze. Celowy zabieg?
    • 42: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    @anonymus
    Tak, wyżej o tym pisałem: #39
    • 43: CommentAuthorVLX
    • CommentTime28 Sep 2018
     
    Strona świetna, już jest w ulubionych. Mam trzy małe uwagi:

    1. Przydałoby się, żeby na tym pasku pod obrazkiem obok tytułu, po prawej stronie, była jakaś ikonka symbolizująca platformę, albo jakiś skrót pozwalający zorientować się od razu, na co to jest.

    2. Wybieram zmianę sortowania z domyślnego na np. według czasu dodania, klikam na któryś obrazek żeby go powiększyć i teraz następny/poprzedni nie działają z moim sortowaniem, tylko z jakimś tam swoim. Jak dla mnie to jest nielogiczne.

    3. Czy można dorobić obsługę klawiszy strzałek z klawiatury prawo/lewo żeby pokazywały następny/poprzedni obrazek?
    • 44: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    1. Pomysł jest ciekawy, postaram się przygotować ikonki platform

    2. Tu niestety problem jest taki, że na obrazek możesz wejść nie tylko ze strony głównej, ale też np. bezpośrednio. Jakie sortowanie powinno być przy wejściu bezpośrednio? Poza tym wtedy rodzaj sortowania, wybór platformy, autora itp. musiałby by zostać przekazany do strony z obrazkiem w adresie. To by tworzyło strasznie długie adresy podstron i zamiast np.
    ->link<-
    musiałoby być:
    ->link<-
    albo i jeszcze dłuższy.

    3. Strzałki są do zrealizowania. Postaram się na dniach je dodać.
    • 45: CommentAuthorVLX
    • CommentTime2 Oct 2018
     
    Czy skoro jest podział na ST/E i Falcon, to czy nie powinno być też podziału na OCS/ECS i AGA w przypadku Amigi?
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Oct 2018 zmieniony
     
    powinien :-).
    Ale Amiga to dno i po co to komu do szczęścia ;-),lepiej niech nie wiedzą bo jeszcze się komuś spodoba...
    • 47: CommentAuthorTheTom
    • CommentTime3 Oct 2018
     
    @VLX
    Powinien być podział, ale grafik z Amigi AGA na stronie raczej nie mam (chyba, że ktoś wgrał i nie zauważyłem).
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Oct 2018 zmieniony
     

    TheTom:

    Po wgraniu obrazka włącza Ci się edycja, gdzie możesz podać nazwę itp. Od tego momentu obrazek jest już w bazie tylko niewidoczny. Po moderacji pojawia się na stronie.

    Fajne toto. :)
    Mam tylko pytanie, czy będzie można usuwać swoje, czekające do moderacji obrazki? Zdarzyło mi się akurat wgrać tam niedawno kilka wersji tego samego obrazka, z czego do zatwierdzenia jest tylko ta ostatnia. Jak dać znać moderatorowi "o co biega" ?
    Jeszcze sprawa poprawiania opisu do obrazków (dodawanie grupy autora, itp.) - czy też to wymaga (długiego) czasu na zatwierdzenie? ;o
    • 49: CommentAuthorVLX
    • CommentTime4 Oct 2018
     
    Jak przeglądałem kolejne grafiki klikając na "Następna" to w pewnym momencie zaczęły mi się pojawiać puste pola charakterystyczne dla dla obrazka nie znalezionego przez przeglądarkę i opis, że grafika czeka na moderację. I tak przez ileś grafik. Jeszcze nie dopuszczone pozycje nie powinny się pojawiać przy przeglądaniu, a dopiero po zaakceptowaniu i dopuszczeniu do galerii.
    • 50: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 Oct 2018
     
    trzeba dodać wątek 'fix me beautifull'