atarionline.pl Gra "Elansar" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2018 zmieniony
     
    Gra na Falcona "Elansar" działa zarówno na Falcon 030, jak i Falcon 060. Jedyna gra, która działa z kartą Radeon. Rozdziałka 800x600 w 16,7 milionach kolorów. Kroll ma też grafikę z gry ustawioną jako tapetę 1920x1080, też 32 bity. Fajnie to wygląda :)
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2018
     
    ... no fajnie wygląda ,ale widać że autorzy tworząc Elansar inspirowali się Mystem -19 letnią grą ,nie wiem czy to powód by grę wnosić na piedestał ,trza by zagrać na spokojnie bo z kawałka który ograłem podczas party...no szału nie było .

    Bardziej bym się cieszył z konwersji z PC AD 2044 choćby ze względu na obecność pierwszej wersji na maluchu w dodatku tego samego autora.
    • 3: CommentAuthorKroll
    • CommentTime7 Oct 2018
     
    @Irata4, po pierwsze na Kwas-ie była uruchamiana wersja na Falcona 030, ja u siebie mogę grac w nią na Radeonie, po drugie ją bardzo lubię jak i inne gry typu (point and click), podobnie jak jej druga część o nazwie Philia, i dlatego umieściłem ją sobie w tle :)
    • 4: CommentAuthorpiter
    • CommentTime7 Oct 2018
     
    Irata: gra jest fajna, zrobił ją Cedric, francuz bywający na SV w PL. Elansar to pierwsza część, druga Philia już jest lepsza. Zrobił sporo gier na duże Atari oraz Jaguara. Każda z kolejnych gier jest lepsza.

    pliki można zakupić za 3 euro - zachęcam do wspierania go !

    ->link<-
  1.  
    Ciekawe!
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2018
     
    @piter
    dzięki za link/a .
    Ta wersja dla Pc jest taka sama jak dla Falcona? (pomijając szerszą paletę i wyższą rozdziałke) .

    @Kroll
    ja też bardzo lubie gry point and click ,ale w 2018 oczekuję jakiegoś rozbudowania,ciekawej fabuły ,logicznych zagadek w miejsce zgadywanek bo nie lubię klikania co milimetr dla zeskanowania ekranu punkt po punkcie w celu odnalezienia interaktywnego przedmiotu bądź użycia takowego ,pamiętam że grafika była przyjemna do tego efekty dźwiękowe ,pamiętam też błądzenie i klikanie bo w sumie nie bardzo było wiadomo co dalej zrobić ,a takie odkrywanie to było dobre jak powstały pierwsze tego typu gry ... w sumie to nigdy nie było dobre ale w dawnych czasach jakoś można było to przełknąć a teraz się dławię... , bardzo kibicuję temu człowiekowi w robieniu gier ,ale gra jest z 2012r po Myst/ach ,Shizm/ach ,Uru/ach które mam ograne ,więc jaka dla mnie przyjemność grania w taką grę która nie ma startu do wyżej wymienionych ???
    Dlatego tak napisałem ,no szału dla mnie nie ma .

    Ps. Ostatnio zauważyłem że nie chcę schodzić poniżej poziomu Wii/Ps2 o ile idzie o gry 3D ,no nie potrafię już się przełamać i skończyć Tomb Ridera 2 którego kiedyś nie skończyłem , cholernie fajnie bawię się przy nowych grach na PS4 a i Ps3 nie gardzę .

    Te grę przeszedłem 5 razy na Ps2 , trzy razy na ps3 i teraz gram w idealny remake(ps4) drugi raz i nie raz jeszcze ją ukończę .
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2018
     
    sory za off top ale ta gra to dla mnie ponadczasowe dzieło .
    • 8: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime8 Oct 2018 zmieniony
     
    Gratuluję samozaparcia. Ta gra ma najgorsze sterowanie jakie w życiu widziałem. Tak samo jak beznadziejną pracę kamery. Po trzecim bossie dałem sobie spokój, bo moja frustracja osiągnęła apogeum. Gra jest świetna i wyjątkowa ale nie potrafię przebić się przez sterowanie i kamerę.Grałem w remastera na PS4 Pro.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2018 zmieniony
     
    więc chyba wiesz że masz tam wybór sterowania a kamerą steruje się ręcznie - jak żeś kiepski kamerzysta to nie psiocz ;-).
    Fakt jak grałem na Ps2 trochę przeszkadzało mi nienaturalne rozmieszczenie przycisków (pod trójkątem skok) ale można to przeboleć by ukochaną uratować ,w każdym razie fajne czuć postać .

    Poza tym gra ma duszę , podwójne dno ,cała ta zakazana kraina z pogranicza jawy i snu do tego nastrojowa muzyka która dynamicznie zmienia się dopasowując do danych wydarzeń i nie chodzi mi o motyw towarzyszący walce ale o smaczki, o subtelne dźwięki pojawiające się gdy odkrywamy nieznane miejsce ,dźwięki te niesamowicie potrafią podkreślić klimat danej miejscówki dopełniając całość wykreowanego świata,do tego sporo nawiązań do wierzeń i legend ,począwszy od postaci głosu/demona Dormin/a gdzie czytany od tyłu ukazuje władcę Mezopotamii którego imię utożsamił z liczbą bestii ... no i nawiązanie do Edenu ,miejsca niedostępnego , znajdującego się ponad świątynią ...

    Nigdy nie przeszkadzało mi sterowanie w tej grze ,zresztą tak samo jak w GENIALNYM ICO na którego remake ciągle czekam ... Właśnie dla takich przygód jestem graczem a konsol ze stajni Sony poprzez takie tytuły nie zamienił bym na żaden inny sprzęt .
    Pozdro.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Oct 2018
     
    Irata, wracaj do PS4 i nie zawracaj sobie głowy Atari. To komputer dla wytrawnych smakoszy, a nie dla miłośników fast-foodów :)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2018 zmieniony
     
    8-)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2018
     
    Ja nigdy nie doszedłem od PlayStation,na Atari na razie nie gram, nawet najwykwintniejsze danie może się z czasem przejesc a PlayStation to nie fastfood , właśnie Sony daje wolna rękę zdolnym twórca,na PlayStation wyszedł Metal,Ridge Racer,Resident, a to przecież Konami,Namco,Capcom które każdy zna. na Atari sobie dłubie, kropka goniaca kwadrat przestała mnie bawić a nikomu nie chce się angażować by zrobić duży tytuł bo dla 200 osób i darmo to ani żaden rozgłos ani zarobek.Ale spokojnie, szykuje cod wielkiego dla Atari jako pomysłodawcą,wykonawca,autor, odezwę się bo pomoc się przyda,zresztą powinieneś wiedzieć co mam na myśli,bo poinformowałem cie telefonicznie i brne w ten pomysł dalej więc jeszcze mnie nie skreślaj, zresztą więcej osób coś dłubie na Atari niż gra.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Oct 2018
     
    Nikt Cię nie skreśla, tylko zaśmiecasz wątek o grze na Falcona swoimi wynurzeniami o zamiłowaniu do gier na PS i opisem jakiejś gry na PS. Rozumiem wyrażenie opinii o tej grze na Falcona, nawet jeśli krytyczna - ok. Ale to jest forum miłośników Atari. Jeżeli chcesz sobie popisać o grach na PS to albo sobie załóż inny wątek albo pisz na właściwym forum.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Oct 2018
     
    Co racja to racja.