atarionline.pl Chyba profanacja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime11 Oct 2018
     
    Mam prośbę o pomoc w znalezieniu tytułów 2 gier. Wpadłem ostatnio na kumpla ze studiów i wspominaliśmy egzaminy zawalone przez gry. Tytuł wątku stąd, że chyba były na PC, chociaż obok w pokojach mieli Atari i Amigi.
    Pierwsza gra jest z około 1989/1990r roku pamiętam tylko, że szło się w prawo wojownikiem chyba w zbroi i miał miecz, grafika tła to szkielety jakichś dinozaurów.
    Druga gra to 1994/1995r, miała niesamowite intro, rycerz ścinał głowę smokowi i krew zalewała ekran i pokazywał się ekran startowy.
    Szczerze z góry dziękuję za pomoc.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2018
     
    Skoro w pokoju obok stało Atari, to już nie profanacja :P ;)
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Oct 2018
     
    Kojarzą mi się: Golden Axe, Metal Mutant, ale tła nie pamiętam...
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Oct 2018
     
    @moby3334: to może był FRED? Bo częściowo opis się zgadza.

    • 5: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime11 Oct 2018
     
    Black Tiger?
    • 6: CommentAuthormoby3334
    • CommentTime11 Oct 2018 zmieniony
     
    Dziękuję za pomoc, dzięki sugestii QTZ o Golden Axe natrafiłem na screeny które na 100% odpowiadają grze Targhan znanej też z Atari ST

    ->link<-

    Co do gry z intrem gdzie obcina się głowę i krew zalewa ekran dalej szukam. Już nie jestem pewien czy to była ścięta głowa smoka czy rycerza. Gra była bardziej strategią.

    Bardzo dziękuję
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2018 zmieniony
     


    Kojarzę coś takiego z tą ściętą głową smoka , z rycerzami to mi się jedynie Moonstone kojarzy którego znam dobrze z Amigi


    TO jak krew zalewa główny ekran ze ściętą głową smoka to o ile dobrze te scenę kojarzę i mam niezła zagwozdkę gdyż tytułu nie mogę sobie przypomnieć ...
    Natomiast ze ścięciem głowy ludzkiej to tylko Amigowski Doman przychodzi mi do głowy . 02:17