atarionline.pl Zorro która wersja kompletna? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Witam.

    Własnie przelazłem sobie Zorro i teraz widzę, że nie kompletna wersja bez 3 komnat. A mam atr...

    Która wersja z Atari Online będzie kompletna? Ta co ma w nazwie correct?

    Proszę o odpowiedź, bo szczerze to mi się znowu nie chce przechodzić nie kompletnej...
    • 2: CommentAuthorVidol
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Ta wersja ma wiecej komnat:

    Zorro (1985)(Datasoft)(US)[cr N.A.P.O.][t][correct].atr

    Latwo to poznac, wystarczy przejsc sie w prawo na 2 ekran. W wersji dyskowej wchodzimy do baru, natomiast w kasetowej jest od razu plansza z palma.

    wersja kasetowa:


    wersja dyskowa:
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    Dziwne, bo ja miałem wersję kasetową (turbo blizzard) i miałem pełny rozkład komnat.
    • 4:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Tak wyszla taka jednoplikowka pod 64 kb Fenderze. Ale ja niestety trafilem zawsze na tą pociętą pod 48kb.

    Dziekuje. Dopiero po napisaniu posta zorientiwalem sie, ze te komnaty są blisko. Ale i tak sprawdzac po kolei nie musze tych atr. Pozdro.
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    Ale wiesz co, to jest zastanawiające - po co ktoś miał wywalać z gry kilka komnat po to tylko żeby upchać ją w mniejszej pamięci. Przecież to jest spora ingerencja w kod, no generalnie trzeba troszkę się napocić. I po co ? Nawet biorąc pod uwagę standardy pirackie i słabą przepustowość linii tel. - to te kilkanaście kB nie robi aż takiej różnicy przecież.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Bary są nieodpowiednie dla dzieci i źle się kojarzą ...ekchem niektórym dorosłym ,ludzie nie chcieli kontrowersji , to nie to co teraz że zarzyganym księdzem latosz po plebanii a później film o tym kręcą ... ;-)
    • 7:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    No co ci poradzę, ale tak było. Pewnie giełdowcy zaingerowali by zarobić na kasetowej wersji, gdyz wiekszosc klientow miała magnetofony. A gra była swego czasu bardzo popularna.

    W wersji pocietej kielich jest juz w pierwszej komnacie w studni, gre mozna ukonczyć, flaszka sie wcale nie pokazyje do użycia, bo nie ma jej gdzie użyć.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    no tak , ale ta gra nie doczytuje ,cała mieści się w pamięci i dyskowa i kasetowa WTF?
    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    No właśnie IRATA4 ->wtf :) o to pytałem.
    Ja tez miałem tylko magnetofon i miałem pełną wersję. Ale faktycznie, jak tak teraz myślę to chyba handlarz przy przegrywaniu chwalił się że to pełna wersja taka jak na ZX Spectrum.
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Przeglądając plikówki Zorro w zbiorach AOL wybrałem dwa największe pliki, długości:

    - 45535 B
    - 39518 B

    Obie wersje zawierają knajpę, żadna z nich wydaje się nie używać kompresji, więc skąd jeszcze taka różnica?

    Podczas gdy wersja okrojona to np. 32895 B.
    • 11:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Pierwsze wydane Zorro sie doczytywało. Na 100%. W studni do kpmnaty po prawej, chyba tej z kulą. Podobnie jak Conan z Datasoftu. Troche to dziwi bo mapa i tak jest pycia i pełno w tej grze backtackingu.
    • 12:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Doczytywała? A czy zorro przypadkiem nie opiera się o ten sam silnik co brusli?
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018 zmieniony
     
    Conan chyba był na tym samym co Goonies. A może to ten sam silnik do wszystkich ich gier? :)
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Ten sam. Goonies i Conan sie doczytywały, Bruce Lee nie.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Faktycznie , przypomniałem sobie ze stara wersja na stacje doczytywała ,wydaje mi się że na kasecie też miałem nieokrojoną , te okrojoną poznałem później .
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    @RetroBorsuk: ale zauważ, że Goonies, Conan oraz właśnie Zorro działają w trybie 2x1 (320x160) podczas gdy Bruce Lee 1x1 (160x160). Tak więc możliwe, że te 3 mają wspólny engine.
    • 17:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Może The Fender, ja pikseli nie liczę. Od tego mam Larka ;-). Lubie gry action adventure z Datasoftu, jeszcze tylko Conan do ogrania.

    Jakby połączyć zagadki z Zorro, z walką jak w Bruce Lee i z taką ilością komnat, bo Zorro male jest i walka ssie to wtedy byłaby super gra.
    • 18:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    2x1 to raczej 160x192, a 1x1 to 160x96 pikseli w kolorze lub 320x192 mono (przy standardowym ekranie).
    • 19:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Ooo o wilku mowa. Już na miejscu Prezesie?
    • 20: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Może chodziło o to, żeby okrojona działała na 400/800 a pełna na XL/XE?
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Tak, Kierowniku, już wróciłem.
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    @larek: zabij mnie - oczywiście że tak. Ale wstyd... No sorry :)
    • 23:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Kill him! Oszczędź, lubi chłopina Amisie! Lubie to!
    • 24:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    @RetroBorsuk - miałem kiedyś Atari, ale to było w 1989-1990. Trochę mogłem zapomnieć od tej pory ;) No ale 2x1 pomylić z 1x2 ... to już chyba sks.