atarionline.pl The Train - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorEdward
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Witam, z tej strony Edward.

    Ostatnio na SV padł temat, żeby zrobić remake gry The Train. Podobno jest tu w zasobach, ale nie mogę jej znaleźć.
    Mało tego, nie mogę znaleźć nawet żadnych shotów na sieci.

    Przypomnę że to gra o ucieczce pociągiem pancernym przez okupowaną Francję. Są sekwencje pseudo-symulacyjne, uruchamianie parowozu, osłanianie ogniem karabinów naszego człowieka biegnącego przestawić zwrotnicę, obrona pociągu przed atakami samolotów, pojedynki artyleryjskie z kanonierkami itd.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    o ile pamiętam to THE Train było pracą graficzna ,jedna z pierwszych którą widziałem w ówczesnej prasie związanej z komputerami/grami .
    Nie wiem czy nie nie szuka pan tytułu z Atari ST ,nie przypominam sobie czegoś co mógłbym zestawić z pańskim opisem ... no z odrobina wyobraźni to kojarzy mi się LOCO połączone z Final Legacy ,tyle że nie ma takiego połączenia :-) .
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    Ponoć było to na C64, ale czemu Atari ma być gorsze? ;) Zostało "tylko" ją przygotować/przeportować. :)))
    • 4: CommentAuthorEdward
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście wpisując "the train c64" jest trochę zdjęć i filmów. Po tylu latach skojarzyłem że widziałem tą grę nie u Hospesa (który wtedy miał stację dysków), a u kuzyna, który miał C64 też ze stacją dysków.

    Wiec portowanie ma większy sens niż remake. Ja się za to nie wezmę na Atari (chroniczny brak czasu, jedynie mógłbym postawić jakiś remake na swoim silniku kolejowym na blaszaka, ale to i tak za jakiś czas dopiero).
    • 5: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    W sumie faktycznie świetna gra:
    • 6: CommentAuthorpiter
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    widziałem The Train w Bajtku i nie wiem na pewno ale tam było napisane że jest na Atari. Szukałem prawie pół wieku i okazuje się że wkrótce może znajdę !
    Temat który do dziś mnie interesuje, bardzo chętnie zobaczę na A8 ją.

    A przy okazji sprawdzę czy na ST powistała, ale chyba nie, wczesne lata to były ... ale dam znać, napiszę tutaj, w tym wątku.

    pozdr
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    Fajne ,jednak widziałem grafikę z tej gry , a ta druga z takim złowieszczym pociągiem chyba też była pokazana w tej samej gazecie.
    .@piter ,chyba to samo widzieliśmy bo też mi się kojarzy że było napisane Atari ale myślałem że tyczy to się tej grafiki .
    • 8: CommentAuthorPecet
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Z tego co pamietam, to wersja na A8 byla tylko w Bajtku;) Nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy przytrafialy im sie takie rzeczy.
    • 9:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Hej Edward:) Niestety The train: Escape to Normandy nie wyszło na XE. Wszystkie 8-bit platformy dostały swoją wersję, poza maluchem. Najlepsza graficznie i dźwiękowo oczywiście na C64. Gra "wyszła" w '87 też na PC, jednak mocno odstaje na minus względem Comcia.
    Na ST nie kojarzę tej wersji. Można by zrobić remake, jak by się koder znalazł;)
    • 10: CommentAuthorpiter
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Pecet: zgadza się, było napisane w Bajtku że jest na Atari.

    The train wyszła tylko na C64, ZX Spectrum, Amstrad CPC oraz PC. To oficjalnie zestawienie, nie wiem czy przeportowane gdzieś było, na inną platformę.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Kojarzycie taką grafikę z pociągiem która była publikowana w Bajtku albo TOP Secrecie ?, była to grafika konkursowa bodajże 1st przedstawiająca taką stylową z elementami a'la gotyk złowieszczą lokomotywę ,przed którą stały jakby cienie ludzkich postaci ...
    • 12: CommentAuthorEdward
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Nie wiem czy chodzi o okładkę albumu na literkę O. zespołu Motorhead. Jest też gra o nienormatywnie dużych pociągach w śniegu na Amigę i Atari ST - Transarctica. Rysunki też były dość groźne. Sporo w grę grałem, ale niestety nie mogłem jej skończyć, bo nie handlowałem niewolnikami, a bez niewolników do pracy nie da się gry przejść. Wiec byłem skazany już od początku na porażkę.

    Przymierzam się do zrobienia remake gry Transarctica na blaszankę. W pełni 3d, bardziej rozbudowane, wykorzystam też doświadczenia z tworzenia symulatora pojazdów szynowych. Chciałbym zrobić "kustomizację" wagonów, trochę dużo do tego potrzeba grafiki 3d, którą nie całą będę w stanie zrobić ze względów czasowych.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     
    Transarctica to jest to ,dziękuje ,pewno ktoś przerysował i puścił grafikę na kompo,z tego co pamiętam to lokomotywa była pokazana z drugiej strony u bardziej z przodu ... no i te dwie postaci ,jak sobie teraz przypominam to taka w pastelach ,czyżby tamta grafika była na C64? .


    Ps. Gdybym miał lepszego kompa to mógłbym z grafiką pomóc, może jak na nogi stanę po nowym roku ... pracuje na lapku .
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    Jak się nie mylę to dzieło Rodneya Matthewsa. Super rysownik. Muszę jego prace w jakimś wpisie wykorzystać.

    The Train fajny, szkoda, że nie ma na Ataryne.
    • 15: CommentAuthorVidol
    • CommentTime12 Nov 2018 zmieniony
     
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    to jest to , DZIĘKI , pamięć jednak nie teges , ale te postać zapamiętałem ,jak i styl graficzny .
    Sądząc po palecie to praca z C64 ale chyba omyłkowo było podpisane Atari , coś z tygrysem jeszcze mi się kojarzy .
    • 17:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    @IRATA
    czyżby ten tygrys? ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Nov 2018 zmieniony
     
    inaczej to pamiętam ,ale ... chyba tak.
    to teraz powiedzcie z której "gazety" T.S.?
    • 19:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    Transarctica.... tak rozpływałem się jak był opis w jakimś TS czy czymś tam. Klimat niesamowity, szkoda że nie ma oryginalnych opowiadań przetłumaczonych...

    Ale gierka, jakby ją dobrze podpicować to akurat do zrobienia na Atari 8bit :D