atarionline.pl Kto chętny na prototyp MIDI BOX? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    Drodzy koledzy!

    Ponieważ wiele osób pytało mnie podczas ostatnich zlotów czy i kiedy można kupić mój MIDI BOX, zdecydowałem się zrobić parę prototypów dla chętnych :)

    Nie będzie to jeszcze finalna wersja, ale oczywiście w pełni działająca.

    Realny koszt urządzenia wynosi w tej chwili około 50 euro i praktycznie jest to koszt samych komponentów.

    Ponieważ muszę zamówić części chciałbym wiedzieć kto byłby zainteresowany, dlatego proszę wpisywać się poniżej.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Ja poprosiłbym 2 sztuki.
    • 3:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Czyli co mono? Przechodzisz na stereo? ;)
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Ciężko uświadczyć na Atari urządzenie dźwiękowe, które grałoby w mono :)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    urzadzenia grajace w mono, np. XC12
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Alex - tylko będzie to z wyprowadzonym dodatkowo 3.5mmm jackiem z audio w stereo?
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    :) - a - daj go w bok tak, by nie kolidował w siosplitterze :)
    • 8: CommentAuthormakary
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Alex, a do czego służy MIDI BOX?
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     


    :) - chwilowo prototyp utknął u mnie.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    wypchnę małe wideło na tube, moment.
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    tadam, jest :)

    ->link<-
    • 12: CommentAuthormakary
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    dzięki ;) Zajebiste, proszę o 1 szt.
    • 13: CommentAuthorurborg
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Czyli syntezator. Jakieś szczegóły można poznać? Ile kanałów, jaka synteza - wave table? Opl3?
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    ponoć wave table.
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Nie pamiętam w tym momencie szczegółów, ale jest to wavetable z polifonią bodaj 64-głosową :) Szczegóły będą jak znajdę chwilę, by zrobić porządny opis z przykładami.
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Nov 2018
     

    xxl:

    urzadzenia grajace w mono, np. XC12

    Róbcie tego swojego SIO Carta zamiast grać z magnetofonu :)
    • 17: CommentAuthorVLX
    • CommentTime6 Nov 2018
     
    Wygląda dość płasko. Wejdzie w XL? Seria XE jest z tyłu dość płaska, a XL ma u góry obudowy wystający do tyłu garb (ok. 5-6 mm) i jeśli obudowa MIDI Boxa sterczy pionowo, to wtyczka musi być dłuższa, żeby go trochę odsunąć.

    Waham się, czy już kupować prototyp, czy poczekać na końcowy produkt. Przewidujesz już z grubsza jakiś termin ukończenia projektu?
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2018 zmieniony
     
    Alex prawi, że prawdopodobnie będzie to w czymś podobnym do wtyku Sio2BT. Na filmiku jest to urządzenie podłączone obok MidiBox w Siosplitter. Ten splitter to też dobra rzecz, szczególnie dla użytkowników więcej niż jednego nieprzelotowego urządzenia SIO. Np. midi i sd. Ma on też możliwość podłączenia zewnętrznego zasilania, więc nie trzeba się martwić tym, że urządzenia w większej ilości pobierają więcej prądu ponad to co mamy ze sio wprost z Atarki ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    ja bym był zainteresowany jak wyprostuje swoje sprawy finansowe, jak możesz to wpisz mnie na listę rezerwową .
    • 20: CommentAuthormakary
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    a MIDI THRU mogłoby się w MIDI BOX'ie czy jakiejś jego wersji znaleźć?
    • 21: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime9 Nov 2018
     
    Czy w środku jest coś w stylu DreamBlaster?
    • 22:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    Gniazdek MIDI IN/OUT/THRU nie planowałem, ponieważ oznaczałoby to dodanie tradycyjnego MIDI Inferface, który już wiele osób ma, a takowy można podpiąć przez splitter SIO.

    Aczkolwiek projektując docelową płytkę rozważę temat :) Główny problem będzie z wielkością gniazdek DIN-5 oraz dobraniem obudowy. Może rozwiązaniem byłby specjalny kabelek?
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    tylko specjalny kabelek jako opcja.
    • 24: CommentAuthormakary
    • CommentTime14 Nov 2018
     
    Rozumiem, nie podejrzewałem, że wiele osób ma MIDI. W każdym razie opcja syntha + MIDI w jednym może zainteresować kilka kolejnych osób (analogiczny projekt Ivo na AAge padł, zainteresowanych osób było troszkę).
    • 25: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime14 Nov 2018
     
    Fajnie, że wybraliście muzę Daxey'a do filmiku. :-)
    • 26: CommentAuthorVLX
    • CommentTime14 Nov 2018
     
    Piszę się na wersję finalną modułu. Chyba, że będzie dopiero za kilka lat, to wtedy chcę prototyp. ;)

    Tak się zastanawiam nad możliwością wpinania do ewentualnego wyjścia drugiego modułu brzmieniowego, żeby zwiększyć ilość brzmień. Tak, żeby dało się grać na nich równocześnie na różnych kanałach.
    • 27:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime16 Nov 2018 zmieniony
     
    pin: Pytanie, czy jest sens robić kabelek do przelotki, skoro interface MIDI jest prosty jak budowa cepa i może być w tymże kabelku? :)

    caruso: To dlatego, że jak pisałem ten player w 1997 roku, to akurat miałem pod ręką muzę Daxeya z Intel Outside, a jego kawałki jako jedne z nielicznych miały w tamtych czasach bogatą aranżację :D

    VLX: Finalna wersja jest wstępnie planowana na przyszły rok, ale dużo zależy od kosztów i dostępności cześci. Wpinanie drugiego modułu nie ma sensu z trzech powodów - po pierwsze każde urządzenie MIDI ma 16 kanałów, po drugie na każdym kanale możesz grać dowolnymi brzmieniami z palety (uprzednio przełączając program), a po trzecie szeregowe MIDI jest zbyt wolne, by przepychać przez nie zbyt dużo danych - wpływa to niekorzystnie na synchronizację czasów grania poszczególnych dźwięków.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2019 zmieniony
     
    Tak przy okazji, już podsyłałem Alexowi, pojawił się ładny projekt 3D obudowy do SIO2MIDI, w stylistyce XE (dostępny download):

    ->link<-





    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    Alex, zapowiadany rok minął, a nawet dwa. Jest szansa na start produkcji urządzenia?
    • 30:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    tym bardziej, że dla koneserów jest coś takiego
    ->link<-

    ->link<-
    do czegoś takiego
    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Nov 2020 zmieniony
     
    @Kaz - pamiętam, ale z przyczyn obiektywnych, dzięki naszemu "kochanemu" rządowi musiałem odłożyć hobby na bok. Natomiast mogę powiedzieć, że jak tylko skończę projekt płytki to produkcja wystartuje :) Chciałbym, aby całość była jak najmniejsza i wielkością nie odbiegała od SIO2BT.
    • 32:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Nov 2020 zmieniony
     
    @Kaz - A przy okazji, co to kur*a jest? :o Cenzura?
    • 33: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    Chyba nie cenzura, czasami coś się z sesją psuje na serwerze. Za drugim razem zawsze wysyła.
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2020 zmieniony
     
    Alex - tak jak napisał Astrofor. Kliknij jeszcze raz i post przyjedzie. Chyba, że pytasz o treść posta, to podejrzewam, że masz początki paranoi i wszędzie widzisz cenzurę :p
    • 35: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    To jest system antyplagiatowy i antyfakenewsowy. Wyraźnie jest napisane, że informacje nie są autentyczne :)
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    Ha ha, właśnie :)
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    ja, to mam tak co chwilę.

    hahahahhh :)))
    • 38:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Mi się pierwszy raz pojawiło, ale jestem czujny, gdy czytam, że system sprawdza autentyczność moich słów ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Dziś w nocy rozmawiałem z Alexem z godzinę o tym MIDI Box, świetny projekt, czekam z niecierpliwością! I będę dalej męczył o informaje dla nas wszystkich :D
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Alex - rozmawiałem z Kubą Husakiem, mówił, że jeśli będziesz potrzebował pomocy z projektem, to w przyszłym roku chętnie Cię wesprze.
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    ponieważ trzymam u siebie jedyny działający prototyp Alexa to nim go odeślę właścicielowi postaram się zrobić (w ten weekend) krótki filmik prezentujący możliwości tego urządzenia. Materiał wrzucę tu.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Świetnie Pin.
    • 43: CommentAuthoras...
    • CommentTime5 Nov 2020 zmieniony
     
    Zrób zrób,
    -czekam na totaldase, jak to zagra!
    Piszę poważnie, ciekawe czy to będzie wyzwanie :P

    I też poproszę o 1szt :)
  1.  
    1. as... 1 szt
    2. Misza 2 szt
    • 45:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Nov 2020
     
    1. as... 1 szt
    2. Misza 2 szt
    3. sun 1 szt
    • 46: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Nov 2020
     
    1. as... - 1 szt.
    2. Misza - 2 szt.
    3. sun - 1 szt.
    4. Mono - 2 szt.
    • 47:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime5 Nov 2020 zmieniony
     
    tak sobie myszlę, a może dorzucić midi do fujinet? ->link<-
    (jakby się dało zrobić taki sam protokół jak Alexowego midiboxa to by było coś)
    • 48:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 Nov 2020
     
    Na ESP32 można emulować wszystko - włącznie z całym Atari :) Natomiast jest to kompletnie inna jakość w sensie dźwięk, instrumenty etc.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2020
     
    Ha, nie ma to jak spontaniczne listy obywatelskie, niezależne od woli autora :D. Widzisz Alex, przyspieszaj temat, bo zapotrzebowanie jest.

    1. as... - 1 szt.
    2. Misza - 2 szt.
    3. sun - 1 szt.
    4. Mono - 2 szt.
    5. Kaz - 1 szt.

    A drugą sztukę to bym wziął, jakbyś zamieścił tam złącze MIDI i można było podpinać to do ST/STE jako zewnętrzny bank brzmień. W takiej cenie jak mówiłeś (dużo poniżej 100 zł) to byłaby super rzecz.
    • 50:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Nov 2020
     
    @Alex 100+% racji, tak sobie tylko gdybam - sam Zaxxxon wyprodukował 100 fujinetów, na świecie jest ich pewnie już kilkaset i liczba rośnie, więc jakby Twój protokół zaimplementować, to by była tania podróba, a jakby ktoś chciał real-deal to by wiedział, co upgrejdować.
    Przede wszystkim sofcik miałby szanse większe się pojawiać.
    I tak kluczowe jest powstanie MIDI BOXa jako reference hardware :]