atarionline.pl netusbee - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Kupiłem netusbee po wczytaniu sterowników widzę podłączony pendrive w USB Utility jak na załączonym zdjęciu. Nie widzę zawartości pendrive'a. Czy należy go w jakiś specjalny sposób sformatować? Zapewne pytanie jest lamerskie ale nie wiem jak wykorzystać te urządzenie do przeniesienia danych z pendrive'a.
    Przy okazji chciałbym bardzo mocno podziękować Kazowi i Krollowi za dostarczenie dyskietki ze sterownikami do tego urządzenia.
    • 2: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime11 Nov 2018
     
    System plików na PENie masz FAT16?
    • 3: CommentAuthorKroll
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    A przygotować pendrive, musisz ożyć wystarczy wersja demo HDDriver-a ze strony autora. Skoro masz prawidłowo zainstalowany sterownik co widać na załączonym obrazku, następnie uruchom HDDRUTIL.APP. W oknie urządzenia powinno pojawić sie nowe urządzenie na USB, kliknij prawy przycisk myszy i wejdź w zakładkę "Partitions", pojawi się nowe okienko. Tam juz takiego pena trzeba z partycjonować, najpierw wejdź w opcje "Compatibility" i zaznacz tylko dwie TOS, Windows compatibility. Pozostałe muszą być nieaktywne. Naciśnij OK, następnie w oknie wpisz wielkość partycji, wystarczy jedna w przypadku ST nie wieksza niż 512 MB. Następnie OK program przystąpi do partycjonowania. Następny krok to zrestartowania ST i Pen musi być widoczny jako dodatkowy napęd w TOS-ie. To wszystko aby swobodnie przenosić dane z PC na ST i odwrotnie.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2019
     
    Kroll w dniu 26 maja 2018 roku opowiadał o urządzeniu Netusbee oraz pracach nad sterownikami do niego, umożliwiającymi korzystanie z pendrive'ów w technologii plug&play:

    • 5:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime11 Mar 2019
     
    Witam. Po obejrzeniu filmu z Krollem, zapragnąłem mieć USB w swoim ATARI 1040STFM (TOS 1.04). Główny cel przenosić pliki między PC a ST przez Pendrive. Ponieważ nie mam dysku twardego w ST (ani żadnego zamienika). A w PC od dawna niema stacji dysku. Więc przerzucam pliki przez port serial (jak wiadomo jest to bardzo wolne). Mam Netusbee zakupione na allegro od Lotharka.
    Dość długo nie chciały mi chodzić sterowniki. Dopiero najnowsze dały podpowiedź że brakuje CookieJar. Udało się i pendrive jest widoczny w USB Utility. Niestety nie jest widoczny pod tosem. Wrzuciłem na dyskietkę jeszcze HDDDriver od Uwe Seimet (tylko mam wersje demo). I w HDDUtility założyłem nawet partycje (patrz foto). Ale wciąż pod Tosem nie jest ten pen widoczny. Proszę o pomoc.
    • 6: CommentAuthorKroll
    • CommentTime12 Mar 2019
     
    Ja moge to sprawdzic tylko na swoim STE na pendrive mam partycje 500 MB od TOS 1.04 max partycja to 512MB, ja u siebie na swoim STE z wylaczonym US, wystarczy ze uruchomilem z dyskietki po kolei:
    USB.PRG
    STORAGE.PRG
    NETUSBEE.PRG

    i juz wystarczylo dodac ikone napedu C:\, pendrive jest widoczny.
    Nie wiem tylko jakie sa ograniczenia do wersji demo HDDRiver-a,trzeba to sprawdzic.
    • 7:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime12 Mar 2019
     
    Jak dodać ikonę C:?
    • 8: CommentAuthorKroll
    • CommentTime12 Mar 2019
     
    W starym TOSie zaznaczasz np. ikone stacji dyskietek, potem z menu wybierasz opcje zmieniasz na literke C, tylko jaka to opcja trudno mi powiedziec mam w STE TOS 2.06 i nie pamietam w tej chwili :) (cos tam bedzie z "Icon...")
    • 9:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime12 Mar 2019
     
    Już dodałem. Muszę teraz zdobyć pełnego HDDDriver, bo demo ma ograniczenie do jednej partycji i to małej. Pełna wersja kosztuje 48euro (trochę dużo). Może jest jakaś alternatywa tańsza?
    • 10: CommentAuthorKroll
    • CommentTime12 Mar 2019
     
    Jesli nie masz zamiaru uzywac twardego dysku to HDDriver nie jest Ci potrzebny. Wystraczy ze ktos to ma pelna wersje zrobi Ci obraz pendriva. Pisz na priva
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Mar 2019
     
    Możesz skorzystać z darmowego programu do robienia partycji.
    • 12: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    > Może jest jakaś alternatywa tańsza?

    IMHO dużo lepsza alternatywa i tańsza to pakiet od Petara Putnika: ->link<-
    Z tego co pamiętam to jedyne 10EUR kosztuje.
    Kontakt z autorem: petari@8bitchip.info

    Dodatkowo bezpośrednio wspierasz autora :-)
    • 13: CommentAuthorKroll
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Ale driverem Putnika nie spartycjonujesz bezpośrednio pendrive, jesli nie bedzie uzywal zadnego odpowiednika dysku twardego to nie potrzebuje sterownika do niego