atarionline.pl Druidarium - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime18 Nov 2018
     
    Druidarium i malutki gameplay z niego :)
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Nov 2018
     
    No przecież to jest MEGA! Brawo!

    ... oczywiście całości brakuje ostatniego szlifu ale to co jest, tzw. mięsko -> to jest to co zawsze na Atari chciałem zobaczyć. Świetny engine, piękna grafika, miodne animki, świetna grywalność i niesamowity speed. Mam nawet wrażenie, że gdyby całość chodziła nieco wolniej - nadal byłoby to bardzo miodne.
    • 3: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime18 Nov 2018
     
    super...podoba mi się bardzo efekt rozprysku po trafieniu w coś lub kogoś
  1.  
    Świetne! KK za bardzo nie drąży "czy się da czy nie", tylko robi :)
    • 5:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Nov 2018
     
    Przekopiuje moją wypowiedź z głównej, bo tu pewnie będzie też dyskusja.

    Witam serdecznie ponownie. Obejrzałem i pograłem w demówkę.
    Ogólnie gra jest bardzo dobra i ma potencjał na genialną, ale mam parę zapytań i uwag. Proszę nie odnosić tego jako krytykę, lecz porady czy moją opinię.

    1. STEROWANIE - WRESZCIE RESPONSYWNA POSTAĆ! To co lubię najbardziej w grach, całkowita kontrola nad ruchami protagonisty. Nawet w trakcie skoku, możemy zawrócić, prowadzić wymianę ognia i do tego nasz Druid zasuwa, a nie maszeruje. Tak powinno się robić kontrolę nad postaciami w grach. Nie, że skaczesz i woooolna animacja skoku, w której nic nie możesz zrobić, tylko z pełną kontrolą nad bohaterem.
    Dzięki temu można robić naprawdę dynamiczne gry.

    2. KAPITALNY SCROLLING - gra pięknie scrolluje w każdą strone i ekranik pomyka, aż miło. Na takim silniku (wraz z kontrolą postaci jaka została tu osiągnięta) można robić klon Turricana bez problemu :-). Żartuje - róbcie lepiej oryginalną pozycję.

    3. WROGOWIE - szkoda, że wrogowie i pociski mają jeden kolor biały. Czy będzie większe zróżnicowanie wrogów? Przydaliby się wrogowie strzelający do nas, przecież dzięki zwrotności naszej postaci, będzie można ominąć ich pociski. Naprawdę polecałbym inny kolor strzałów magicznych Druida, a inny wrogów, żeby to się odróżniało. Troszkę wkurza respawn wroga w miejscu zabicia - natychmiast. To jedyne momenty, gdzie traciłem energię, bo gra jest łatwa. Przydałby się jakiś czas na przejście tego odcinka po zabiciu wroga i dopiero respawn następnego. Zabijam ducha i biegnę, a w jego miejscu jebudu nowy duch i energia zeżarta.

    4. STRONA TYTUŁOWA - mam nadzieję, że ta strona tytułowa to jest WIP? Literówka w tytule może zdarzyć się każdemu, ale ta grafika, co ją zdobi jest bardzo nieczytelna. Wszystko granatowo czarne i wygląda bardzo brzydko na CRT jak i na ekranach monitora w filmiku już nawet. Wiem, że niby tam jakiś Druid stoi i jakiegoś projectilea szykuje do strzału. Strona tytułowa to koszmarek na chwilę obecną. Taka gra zasługuje na piękna stronę tytułową.

    5. MUZYKA - bardzo fajna i pasuje klimatem jak i szybkością grania do akcji na ekranie. Czy jest możliwość wprowadzenia prostych efektów dźwiękowych? Skoków i strzelania? Uprzyjemniłoby to rozgrywkę.

    6. ENERGIA DRUIDA - zielona - czy jest on chory czy lubi marychę? Niech zbiera ziółka, ale energia na zielono trochę dziwnie wygląda.

    7. BRONIE - czy będą tutaj jakieś dodatkowe bronie? Na przykład potrójny , ale trochę wolniejszy strzał, albo mocne czerwone pociski lecące przez cały ekran i koszące wszystkich wrogów w linii?


    8. JAKIE ZNAJDŹKI - są szykowane w pełnej wersji?

    9. BOSSOWIE - będą jacyś przy przejściu świata?

    10. LOSOWA GENERACJA - czy to dobry pomysł? Wydłuży najpierw rozgrywkę, fakt, ale może spowodować monotonię dla gracza. Że każdy świat będzie podobny do poprzedniego i rozgrywka w nim podobna. Czyli widziałem jeden i widziałem wszystko w grze. Czy gra będzie stopniowała wprowadzanie nowości? Czy własnie losowość świta spowoduje, że od razu zobaczymy całość i motywacja do grania spadnie?

    11. CZY NIE LEPIEJ IŚĆ Z TYM SILNIKIEM W METROIDVANIĘ (wiem to więcej pracy), ale gier z tego gatunku prawie nie ma na Atari. Druid przemierzałby różnorodne Krainy (Poziomy) zdobywał nowe umiejętności, czary i dostawał się we wcześniej niedostępne miejsca poprzez ich używanie. Wiem, taka gra to masa pracy, ale silnik robi wrażenie i wtedy byłby pełen GENIUSZ.

    12. MAŁA UWAGA DO SKOKÓW - są świetne, ale platformy nieraz tak rozmieszczone, że nasz bohater prawie do nich doskakuje i nie wejdzie na nie. Taka zmyła niby, wiem. Ale normalnie druid ma nogi na wysokości platformy i dupa. Po parokrotnym graniu da się przyzwyczaić, ale lepiej by było, żeby gracz mógł lepiej określić wysokość platformy względem możliwości skocznych naszego herosa. I nie chodzi mi tu o pixel perfect skoki nad przepaściami tylko zwyczajne hopki na platformy wyżej. Niby osiągnąłem postacią tą wysokość, a jednak nie. Czyli nie wejdę tędy i muszę wracać. Jest to dezorientujące, bo ponawiamy kilka razy bezcelowy skok.

    Ogólnie to BARDZO DOBRA GRA i WYBITNY SILNIK. Może wyjść z tego gra GENIALNA.

    Tylko, żeby nie ugrząźć w powtarzalności losowych plansz, monotonii tych poziomów i efekcie, że gra nie wprowadza dla gracza żadnych nowości w trakcie gry. Bo motywacja wtedy spada.

    TRZYMAM KCIUKI PANIE KK i GRATULUJE.

    PS. To świetny silnik to szybkich, w pełni scrolllowanych platformowych run'n gunów.
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Nov 2018
     
    @Retroborsuk: przyjrzyj się w filmiku ~4:17, ktoś tam zapodał serię w plecy i bohater wywinął kitę :D
    • 7:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Nov 2018
     
    Możliwe The Fender, w trakcie rozgrywki nie strzelali do mnie. Ale jak tak jest to super.
    • 8:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime18 Nov 2018 zmieniony
     
    @RetroBorsuk gra chodzi w trybie znakowym , dlatego tło jest w 5 kolorach ,a przeciwnicy, strzały i druid są zrobione na duszkach. Dlatego dobór kolorów nie jest dowolny, dla energii np. masz do wyboru 2 odcienie zielonego i 2 brązowego, a przeciwnicy będą w jednym kolorze. Zastosowanie programowych duszków spowolniłoby niestety rozgrywkę.
    Co do Turricana to zauważ ,że przeciwnicy znajdują się na kilku poziomach i nie poruszają się w pionie, ale dzięki temu nic nie mruga.
    • 9:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Nov 2018
     
    Ok. Dzięki za info. I tak jest to bardzo płynne i dynamiczne. Ja patrzę z perspektywy gracza. Fakt przeciwnicy tylko w poziomie śmigają, ale przez to gra płynna niczym na Amidze. Scrolling zasuwa jak w Superfrogu. Tak powinny ruszać się gry akcji.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    miałem ponarzekać że za ciemno , ale dynamika,klimat i ogólnie fun przebija wszystko , Brawo , nie ma sensu się rozpisywać ani narzekać bo gdyby były jeszcze efekty dźwiękowe ...;-) .
    • 11: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime22 Nov 2018 zmieniony
     
    bardzo fajna gierka, jest grywalność, styl i klimat. jedyne co wg mnie trochę nie pasuje do całości to grafika szkieletorów, i nie dziwi mnie to, bo zrobienie sensownego duszka w tym rozmiarze, rozdzielczości i w dodatku w jednym kolorze nie jest łatwe, ale może by spróbować coś takiego:



    czym finalna wersja będzie się różniła od wipa? bo ja już dodałem sobie do mojej listy top100 :)

    szkoda, że na stronie głównej znowu zrobił się śmietnik :(
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Nov 2018 zmieniony
     
    Ja tam jednak pogodziłem się z wizją autora ,kawał dobrej roboty i wszystko tworzy fajną całość ., mogły by być co prawda efekty dźwiękowe towarzyszące rozgrywce , albo np szkielety w innym kolorze takie magiczne ;-) mocniejsze , ale gra jest miodzio i cholernie mnie cieszy że w końcu doczekałem się dynamicznej gry na Atari .
    Jak coś jest dobre to nie ma co się wpitalać , to czyjaś wizja ,nie moja a uwagi napisałem ... brak efektów dźwiękowych to dla mnie minus i to spory ,według mnie ta gra powinna wygrać SV.

    @Gonzo , ruszyło coś z M.I. ?
    • 13: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime25 Dec 2018
     
    nie wiem czy będzie final, więc puszczam to na gwiazdkę (oczywiście usunę plik jak się nie spodoba)

    • 14:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    Jest ta gra gdzieś do pobrania?
    • 15: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    doslownie post nad toba :)
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    :D
    Jeśli anonymousowi chodziło o finalną, dopracowaną wersję od oryginalnego autora, to sobie musi jeszcze poczekać.

    Tak jak mi napisał K.K. z ponad miesiąc temu, pamięta o "Druidarium", ale ta gra jest w kolejce jego projektów do sfinalizowania.... :|
    • 17:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    Za dużo gier na Atari kończy jako dema. Wielka szkoda
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    szkoda, że gra nie działa na NTSC
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    ...taka wersja dla Japończyków .
    Ja tam wolę jak widać łapki i nóżki wyraźnie ,niż taki wielki łeb i niby ręko-nogo-tułów .