atarionline.pl Laura. Prezent od Mikołaja. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Dec 2018 zmieniony
     
    Ho ho ho!

    Dziś dla wszystkich Atarowców mamy prezent :)

    Dawno, dawno temu w tym wątku ogłoszony został konkurs na nowe etapy do gry Laura. Gra z tymi nowymi etapami, dzięki hojnemu sponsorowi CCWRC, została wydana na kasecie przez firmę Retronics.



    Wydanie było niskonakładowe, więc pewnie nie każdy załapał się na kasetę. Ale to nic! Dziś mamy dla was niespodziankę! Otóż CCWRC postanowił rozdać wszystkim chętnym grę za darmo - jak przystało na prawdziwego Mikołaja ;)

    W załączniku macie obraz kasety w postaci pliku CAS z najnowszymi przygodami Laury w grze "New Adventures of Laura". Gra zawiera szesnaście nowych etapów, które zostały stworzone specjalnie na wspomniany konkurs. Miłej zabawy!

    Ho ho ho! :)
    • 2: CommentAuthorXuio
    • CommentTime6 Dec 2018
     
    Dziekuje Mikolajowi!
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime6 Dec 2018
     
    Dziękujemy Larkowi i CCWRC

    A bardzo nieśmiało zapytam: czy jest szansa na xex, czy jednak szansy nie ma i musi to być tylko koniecznie cas?
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 Dec 2018 zmieniony
     
    Proszę bardzo! xex zgrany z cas-a, a atr "zrobiony" z xex-a używając AtrUtil wg poradnika Larka ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime6 Dec 2018
     
    O, super, dzięki! @QTZ: a tak przy okazji jak się robi xex z cas-a?
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Dec 2018
     
    dziękuję
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 Dec 2018 zmieniony
     
    [przy okazji]
    W tym przypadku zgranie xex-a było proste, bo cas zawiera standardowy loader Turgen-a i niezabezpieczony plik wykonywalny, który wystarczyło skopiować. Skopiowałem na nowo utworzoną i sformatowaną wirtualną dyskietkę na emulatorze używając DOS-a i Universal Copy, a potem poza emulatorem wyciągnąłem plik przy pomocy Atadim-a.

    W większości przypadków to się nie uda, gdyż przeważnie do formatu cas są przenoszone programy zabezpieczone, które mają własny loader (może być zintegrowany), a dalsze dane są wtedy w nietypowym formacie i nie da się ich skopiować bez odpowiedniego kopiera.

    Być może da się taki cas przerobić ręcznie konwertując go na plik hex (przy użyciu a8cas-tools), ale trzeba wiedzieć co zrobić... może być też konieczne usunięcie dodatkowego zabezpieczenia, które nie pozwoli na uruchomienie programu bez oryginalnego loadera (np. może to być zabezpieczenie mierzące czas odczytu).
    [/przy okazji]
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 Dec 2018 zmieniony
     
    Chyba nigdzie nie było, więc wrzucam :)

    Nazwy etapów wraz z autorami: (Levels with authors:)

    01. RAIMUNDO MAZE by DEVWEBCL
    02. RIDERS OF THE LOST ARK by CCWRC
    03. DECISION IN THE DESERT by CCWRC
    04. LAURA BLASTER by CCWRC
    05. HELLGIRL by CCWRC
    06. PARTY AT SEA by CCWRC
    07. SAW by CCWRC
    08. GREETINGS FROM ROBBO by CCWRC
    09. BASEMENT by QTZ
    10. WAREHOUSEMAN by QTZ
    11. GREGORIO DREAM by DEVWEBCL
    12. WATER FLOW by QTZ
    13. BURGLARY by QTZ
    14. MAKE YOUR OWN TAPE! by QTZ
    15. ONLY FOUR by LAREK
    16. PAC, PAC by QTZ
    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime6 Dec 2018
     
    @QTZ: dzięki za wyjaśnienia. W sumie nie pomyślałem czym jest plik cas, a to wszystko oczywiste co napisałeś:-)
    • 10:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime6 Dec 2018
     
    Dziękuję Mikołajowi za taki prezent.
    Oryginał posiadam, ale niestety magnetofonu sprawnego brak, i bardzo mnie bolało to, że nie mogę sobie ograć.
  1.  
    Hehe, the NAO Laura tape uses the well-known "exclamation-mark" boot loader (well-known from the pirate scene) or a variation of it. Copy the data to disk with a standard C/D copy program that can copy large files. You end up with two files, file one is the tape bootloader and file two the standard COM file that can be loaded with a gamedos or bootloader...

    Since I am copying hundreds of tapes to disk (with various tape-to-disk programs), I found out that several other commercial tapes also use an exclamation-mark bootloader. Just skip the bootloader and we have a COM file (e.g. Periscope up)... ;-)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Dec 2018
     
    Fajny prezent :-) , ja jeszcze mam Oryginał nie ruszony ,nie że mi się nie podoba ,leży w bezpiecznym miejscu i czeka na mnie jak przyjadę :-) .Podobnie miałem z Nier Automata na Ps4 ,rok na półce a jak włączyłem to wyłączyć nie mogłem :-) .