atarionline.pl Nowa gra "Albert" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkski
    • CommentTime14 Feb 2019 zmieniony
     
    Prostą platformówkę robię w Mad Pascalu żeby poznać narzędzie.
    Sorry jak kogoś boli po oczach, i ludzik nie zielony, jest kolorowo bo nie wiedziałem że się nie da.



    Teraz do sedna. Chciałbym ją skończyć w tym roku tym bardziej że jak widać jakieś 20% roboty już zrobione.
    Niestety nie jestem grafikiem a tym bardziej animatorem. Ludzik wyszedł jakby połknął kij albo coś. Trzeba go doanimować. Ładne animowane kolorowe przeszkadzajki będą potrzebne do przeskakiwania.

    Jeżeli ktoś potrafi na odpowiednim poziomie, ma czas i chce dołączyć do projektu proszę o kontakt mój mail jest publiczny lub na forum, prześlę szczegóły.

    Mój cały sprzęt to Altira, osoba z wolnym czasem i oryginalnym komputerem Atari byłaby potrzebna, najlepiej z okolic Częstochowa/Sosnowiec, żebym mógł na własne oczy zobaczyć. Gra intensywnie wisi na DLI więc chciałbym wiedzieć czy w ogóle ruszy na atarynce.
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Ja bez żadnego trybu, ale myślałem na początku, że to grafika z Amigi.
    Nie do końca jestem pewien - to ST, czy XL/XE?
    • 3: CommentAuthorkski
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    XL/XE
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Feb 2019 zmieniony
     
    ccwrc, pewnie nikt mu nie powiedział że się nie da, stąd efekt ;)

    podobnie było z Probe ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Ja jestem z okolic :)
    • 6: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    wyglada slicznie, wrecz nie atarowo
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Wygląda miodnie!
    Ten kawałek drabinki na górze pozwala mi marzyć, że będzie też skrol w pionie. Jeśli tak, to skrolowanie barów nieba wolniej niż grafiki dałoby tanią paralaksę, co mogłoby świetnie wyglądać.
    • 8: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Patrze na dół sam, i aż ciężko uwierzyć. Tam jest 4 kolory na teren + 3 kolory na wodę. Zakładam że ta woda to na PMG? bo inaczej jak? czy tłem już tam niebieskim jest pojechane, a 2-3 dodatkoe kolory wody to już właśnie PMG.

    W każdym razie póki co w moim ograniczonym umyśle się to nie składa, ale mało jeszcze widziałem :)
    • 9: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    A ważki są z playfield'a. Ciekawe :) Sprytne, pytanie jak będzie w praktyce to chodzić, jak trzeba będzie je przesuwać (bo to by znaczyło że w playfieldzie trzeba będzie przerysowywać w dużych ilościach).
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Bardzo ładne. Trzymam kciuki za powodzenie projektu.
    • 11: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Wygląda świetnie, żeby jeszcze było dynamicznie j jest cud miód
    • 12: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Wyglad wody i platform rozwalil mnie :)
    Animacja chodzenia jest spoko, brakuje tylko klatek dla spadania postaci :)
    • 13: CommentAuthorkski
    • CommentTime14 Feb 2019
     

    tomaswoj:

    czy tłem już tam niebieskim jest pojechane, a 2-3 dodatkoe kolory wody to już właśnie PMG

    Bezbłędnie. A Ważki już latają. Nie będę ich w ogóle przerysowywał, od czego mam antica. Oczywiście będą tylko w środkowaj części, na górę i dół potrzebuję innych przeciwników.

    0xF tak to byłoby naprawdę super. Niestety brak mi już czasu w dli na scroll koloru tła.
  1.  
    Brawo kski, świetnie się ten wyrób zapowiada!
    • 15: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Wow wygląda lepiej niż niektóre gry na ST :)

    Nie mam umiejętności, ale trzymam kciuki aby można było pograć:)
    • 16:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    @lopezpb

    Granie graniem, ja już odłożyłem na to kasę :P
    • 17: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    A to widzieliście?

    • 18:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    wygląda to obłędnie!
    czekam na więcej.

    ...i na źródła :D
    • 19:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    Pogratuluję, jak wyjdzie gra, a na razie trzymam kciuki
    • 20: CommentAuthorkski
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    Jak będzie gotowa prześlę Tebe źródła do dołączenia do examples w dystrybucji Mad Pascala. Stabilny język wysokiego poziomu z wbudowanym assemblerem to dla mnie coś jak kamień milowy w programowaniu na atari. Bez niego wątpię czy by w ogóle powstała. Podziękowania należą się więc Tebe.
    • 21:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    wygląda cacy
    • 22: CommentAuthorurborg
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    To wygląda super miodnie :). Trudno uwierzyć że tak mogą wyglądać i działać gry na małe Atari. Na statycznym screenie powiedziałbym że to screen z Atari ST, bądź Amigi. Płynny scroll sugeruje że to nie ST, no chyba że STE. Tymczasem to małe Atari w pełni swoich możliwości :) Woda jest niesamowicie zrobiona. Nigdzie takiego bajeru nie widziałem do tej pory. Aczkolwiek wygląda to trochę jak wodospad płynący do góry, może lepiej jakby odwrócić fazy animacji żeby płynęła do dołu? Trzymam kciuki za ukończenie projektu.
    • 23: CommentAuthorkski
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    gejzer... ale sprawdzę jak będzie wyglądał w dół.
    • 24: CommentAuthorPecet
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    ej, ale tak nie wolno! gry na atari maja miec 3 odcienie jednego koloru, jakies tlo (najlepiej czarne) i koniec.
    Tymczasem rzucam pieniedzmi w monitor... i musze zmienic monitor, bo matryce uszkodzilem.
    • 25:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    @Pecet: On nie ma kolorowego monitora i u niego ta gra ma 3 odcienie szarości ;) Więc trzeba mu wybaczyć. Nie wiedział co czyni.

    @Kski: Ładne to. Pomyśl czy nie uda Ci się zrobić tego co Fox <- napisał.
    • 26: CommentAuthorkski
    • CommentTime15 Feb 2019 zmieniony
     
    Dałoby się przy wąskim ekranie. Ale wtedy wyglądałoby to tak. A to i tak jest obcięty "system screen". Raczej nie ma sensu.
    • 27: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Feb 2019
     
    Twoja gierka fajowo wygląda.
    Nie wiem, jak dobrze się czujesz w gameplayu, ale proponowałbym skonsultować ten temat z kimś zorientowanym.
    Na 8/16 bitach jest sporo technicznie wypasionych gier, w których scenariusz leży.
    • 28:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 Feb 2019
     
    Bardzo ładnie wręcz rewelacyjnie to wygląda. Kolorki miazga! Efekt wody także. Normalnie chyba uciekłeś z Psygnosis ;-). Mam nadzieję, że nie zapomnisz o grywalności - bo możesz pozamiatać grubo na Atarowskiej scenie gier. Życzę najlepszego!
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Feb 2019
     
    Jeśli ten scroll z ładną grafiką przejdzie w fazę grywalnego etapu - ten człowiek pozamiata 99% platformówek (bo oczywiście jest jeszcze Crownland).
    3mam kciuki :)
    • 30:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime16 Feb 2019
     
    Narazie to gra jest na poziomie produkcji Gonza, do pełnej produkcji jeszcze bardzo daleka droga, życzę wytrwałości.
    • 31: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime16 Feb 2019 zmieniony
     
    jeden tip - moglbys dodac przyspieszenie do spadania postaci; najprosciej zamiast zwiekszac Y o stala wartosc zwiekszaj np. o 1,1,2,2,3,4,4 (max 4); bedzie o wiele grywalniej

    inna sprawa, ze dopoki nie zobacze xexa poprzedniego czegos to jedak eot for me;)
    • 32: CommentAuthorkski
    • CommentTime16 Feb 2019
     
    Dzięki za tip chociaż jak widać na filmie grawitacja nie jest jeszcze po prostu zaimplementowana. Inne sprawy i porównanie do prac Gonza pominę milczeniem. Napisałem że 20% roboty zrobione.

    Mój post miał konkretny cel. Na razie kilka osób zadeklarowało pomoc. Ja też chcę zobaczyć że coś z tego wyniknie.
    • 33: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Feb 2019
     
    • 34:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Feb 2019
     
    @kski: jak tam postępy prac? Coś działasz. Bo nie mogę się doczekać kolejnego filmiku/xexa. Czy będziesz wprowadzał "skok z grawitacją"?
    • 35: CommentAuthorkski
    • CommentTime19 Feb 2019
     
    Pozwolę sobie się zacytować z pierwszego posta
    "Chciałbym ją skończyć w tym roku...".
    Niniejszym zobowiązuję się że będzie gotowa na święta Bożego Narodzenia 2019.
    Oczywiście będą normalne skoki, chodzenie po drabinkach itd. To nie jest moja pierwsza gra bez obaw. Grafik pracuje nad nowym lepszym ludzikiem ale to potrwa.
    Aktualnie nurtuje mnie pomysł rzucony przez 0xF. Problem w tym że w pierwszej linii każdego wiersza jest czas na zmianę wartości tylko trzech rejestrów GTIA a ja w wielu liniach zmieniam więcej niż trzy. Przy scrolu pionowym każda linia staje się kolejno tą pierwszą.
    Z drugiej strony jeżeli ktoś ma to zrobić to muszę być ja. Zobaczymy.
    PS. sprawdź folder spamu jeżeli nie doszedł mail.
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Feb 2019
     
    a próbowałeś zrezygnować z STA WSYNC ?
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Gra zyskała tytuł "Albert" i poczynione zostały drobne postępy w pracach.

  2.  
    Jak obejrzałem filmik, to się ucieszyłem, że wreszcie powstaje ładna gra na VBXE. Potem przeczytałem wątek. Jestem wybitnie rozczarowany. ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    ha ha, dobre :)
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    gra zapowiada się bardzo ciekawie, mam nadzieję, że zostanie skończona, trochę się o to boję
    • 41: CommentAuthorNemo
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Rewelacja! Jestem pod wrażeniem. Też liczę na źródła, bo właśnie w MAD pascalu próbuję sił:)
    Mały TIP z mojej strony - animacja bohatera: jeśli ruszają się tylko nogi i ręce - to chód wygląda jakby sztywno.
    • 42: CommentAuthorkski
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Rozumiem strach "żeby to tylko powstało" przeglądałem historię forum najbardziej żal Ricka D. wygląda fantastycznie.
    Tym niemniej to nie jest pierwsza gra autora i nie tylko na Atari więc nie widzę powodu dla którego miałaby nie powstać skoro jasno zadeklarował że powstanie, chyba tylko jakieś problemy zdrowotne itp. mogłyby zniweczyć plany.

    Było w pierwszym poście że ludzik kij połknął i (niżej) że trwają pracę na całkiem nowym. W końcu po to był ten wątek założony.
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Rick wciąż powstaje. Rozmawiałem jakieś trzy miesiące temu z Konopem i potwierdził, że prace nie ustały. A że development trwa latami... taki urok prac nad grami retro :)
    • 44:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Mar 2019 zmieniony
     
    Drodzy Autorzy IK+, Ricka, Flimbo's Quest... Nie myślcie, że nie czekamy, bo...

    CZEKAMY! :D
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Mar 2019 zmieniony
     
    • 46:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Czy na VBXE gra będzie miała mniej kolorów ;) ?
  3.  
    Prace trwają , ale są inne projekty do ogarnięcia. Postać będzie zupełnie inna i pozostało ją animować.
    • 48: CommentAuthorkski
    • CommentTime11 Jun 2019
     
    Zgodnie z planem brak czasu prace ruszą intensywniej na jesień ale jest w międzyczasie mały update. Niby tylko scroll pionowy a cieszy...?

    • 49: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Jun 2019
     
    Wow...mega! Szykuje się kolejny dobry koder
    • 50: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Jun 2019
     
    podoba mi sie tlo :-) jak na amidze.