atarionline.pl Gramy na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Aug 2019 zmieniony

Zajrzyjcie na stronę www.RetroNaGazie.eu, bo tam Borsuk w swój niepowtarzalny sposób recenzuje przedstawione w filmie gry. Znajdziecie tam też wypowiedź Harveya Kong Tina specjalnie dla RnG, jak wyglądała współpraca z Red Rat Software!

Miłej lektury ->link<-
    • 2:

CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Aug 2019

@Larek: jak zwykle rewelacyjny materiał :) czołówka petarda! btw - to Twoje szczury? ;)
    • 3:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Aug 2019

Dzięki. Szczury są Iraty :)
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime8 Aug 2019

Rewelacja!! Irata super. Fajnie że zapraszacie gości. Naprawdę miło się oglądało.
    • 5: CommentAuthorPecet
    • CommentTime8 Aug 2019

Laser Hawk to taka dziwna strzelanka, gdzie lepiej wrogów omijać, niż do nich strzelać
    • 6:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Aug 2019 zmieniony

Wielkie wydarzenie w świecie retrograczy!
    Wielki turniej na żywo z udziałem widzów!
    Gramy na 8-bit Atari!
    Szykujcie komputery, emulatory lub tylko chipsy i zimne piwo!

ŚRODA 11 WRZEŚNIA 2019 ROKU GODZINA 19:00

Bądźcie z nami na kanale YouTube larkadiusz

• 7:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime25 Aug 2019

Linka nie ma, trzeba będzie F5 się posiłkować? :)

Myśleliście może kiedyś nad prezentacją zbiorczą gier o statusie WIP?
    Ja tam bym się zapoznał z chęcią z nowościami, których właściwie jeszcze nie ma.

• 8:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Aug 2019

Gry o takim statusie bardzo licznie goszczą na Silly Venture :p
    My poczekamy, aż zostaną ukończone :)
    • 9:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 Aug 2019

A ja ogarnąłem Honky :-).
    Niebawem jadę pod namiot, biorę A8,kamerę i rzutnik i będę grał w nocy w mroczne gry,speawdze klimat :-).
    Jak się uda to materiał udostępnię.
    • 10:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Aug 2019

Już w najbliższą środę, 4 września o godzinie 19:00.

• 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Sep 2019

@IRATA4: Pod namiot? Ciekawe czy atari działa na węgiel drzewny ;)
    • 12:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Sep 2019

W pewnym semnsie tak ,zakladajac ze w moim power banku sa weglowe ogniwa...
    • 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime2 Sep 2019

• 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Sep 2019 zmieniony

Bardzo dobry odcinek! :D

Z kronikarskiego obowiązku dodam bo wspomniano Amstrada przy okazji dyskietek 3" a Commodore nie ;)

@Larek Commodore 1581 ->link<- mój ulubiony format dla emulatora C64 obok cartridge ->link<-

The Commodore 1581 is a 3½-inch double-sided double-density floppy disk drive that was released by Commodore Business Machines (CBM) in 1987, primarily for its C64 and C128 home/personal computers.
    • 15:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Sep 2019

@Zbyti, fajna ta stacja do C64/128. Na Atari był prototyp, ale chyba nigdy się nie pojawił w sprzedaży. Jednak to są stacje na dyskietki 3 1/2", a nie 3". Amstrad ma stację 3" dyskietek.
    • 16: CommentAuthorzbyti

@larek skrót myślowy ;) Mówiłeś o Amidze i ST a o C64 nie padła wzmianka. Wierzaj mi ;) Czytałem co wkleiłem i napęd znam, więc wiem, że ma 3 1/2".
    • 17:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Sep 2019

A, to okey :)
    • 18: CommentAuthorzbyti

No i wyszedł ze mnie Commodorowiec ;) Czepiłem się braku wzmianki o C64 a ZX Spectrum przecież:

The ZX Spectrum +3, released in 1987, looked similar to the +2A but featured a built-in 3-inch floppy disk drive (like the Amstrad CPC 6128)

i chyba mieli też zewnętrzną 3 1/2"
    • 19: CommentAuthormono

Na pewno 3.5"? Amstrady miały 3".

Edit: Aaaaa, ok. Czytam i nie rozumiem :)
    • 20:

CommentAuthorIRATA4

• 21:

CommentAuthorlarek

Irata, wiem, że to żart, ale chyba w złym guście.

Edit. Teraz lepiej.
    • 22:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 Sep 2019 zmieniony

• 23:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 Sep 2019

teraz może być ?
    szkoda że ci co widzieli nieodzobaczą - dobrze im ... he,he,he ;-)
    • 24: CommentAuthorzbyti

@IRATA4 ja widziałem ;P Czy możesz mi podać swoje dane personalne bo chciałbym Cię pozwać z KK Art. 196 ->link<- ?
    • 25:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 Sep 2019

hehehe,ta widziałeś , jak byś widział to byś urmarł ;-),ale co ma do tego religia ???
    • 26: CommentAuthorzbyti

@IRATA4 widziałem Twoje zdjęcie z woskowym Hitlerem i dowcipy o piecu i Commodore ;)

A co do reszty to taki kawalarz jak Ty się nie poznał na żarcie o tym jak drogie jest mi C64, które namiętnie tutaj zdradzam?

Chyba portki pełne? ;-P
    • 27:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 Sep 2019

to zmień majty .
    jak mogą o węglu to ja mogę o piecu ,a Hitlera ja tam nie poznałem .
    Tak serio to osobiście nie przeszkadza mi Commodore ani żaden inny komputer ,zresztą C64 posiadam i nawet czasem włączam, ale nie podchodzi mi więc włączany jest bardzo rzadko ,po prostu lubię jak ludzie się podniecają takimi niby wojenkami i dolewam czasem oliwy do ognia ,przecież ty również subtelnie prószysz ogień ...
    Pamiętaj że to w końcu forum Atari,
    ... i żebyś nie był później zdziwiony :-)
    • 28: CommentAuthorzbyti

@IRATA4

Ja osobiście wojenkami już się nie interesuję, przestałem rozróżniać te komputery. Interesuje mnie tylko soft jaki na nie powstaje.

A a co do ognia - to możemy się uważać za strażników płomienia, trzeba go podsycać od czasu do czasu by nie wygasł a tradycja wraz z nim ;)

Jestem na tym forum bo widzę tu sporo kompetentnych entuzjastów. Chcę spełnić swoje marzenie i wypuścić coś w asm na 8-bit. Na start mój wybór padł na A8 - teraz tylko wytrwałości.

Słuchałem wywiady ile Laurę robił @larek, ile to przepisywał etc. Podziwiam erudycję programistyczną @gorgha. Pograłem w produkcje @mgr_inz_rafal, który dostrzegł kij w mojej d... Nawet polubiłem kapralski styl @Kaza ;P

Objawili się tu także wnikliwi i umiejętni testerzy ;)

Także luz... Myślę, że jestem w dobrym miejscu by spełnić swoje marzenie. Zdziwię się tylko jak tak nie będzie ;)
    • 29:

CommentAuthorIRATA4

@zbyti
    ja chciałbym w przyszłości zakodować własną grę, ale ogólnie najwięcej frajdy sprawia mi kombinowanie z trybami graficznymi i możliwościami graficznymi Atari ,często uruchamiam jakąś grę tylko po to by zobaczyć grafikę ,animację np (załącznik) ,albo posłuchać muzyczki .Poziom gier z Atari przez lata ewoluował ,początkowo tytuły grywalne ,ale wizualnie co najwyżej czytelne i proste zamieniły się w latach 90' za sprawą Polaków w ładne graficznie i bogate dźwiękowo niegrywalne dziwactwa;-), które z grami Arcade i ogólnie grami z innych systemów lat 90' miały niewiele wspólnego,trzeba było chcieć w nie grać i zaakceptować pewien schemat - brak ludzkich przeciwników ,i najczęściej przygodówka typu - weź ,idź,użyj .Żeby było śmieszniej to wszystko po grach typu Draconus ,Rescue of the Fractalus ,Aley Cat,Ninja,Zybex ... i gdy wszyscy myśleli że Atari poległo ,wystartował Yoomp!,Crownland,Ye Are Kung Fu ,Bomb Jack , Dynablaster,Commando,Space Harrier,Laura,Pang i cały czas poziom gier jaki powinien być osiągnięty w latach 90' no a teraz mam wrażenie że nastaje nowa era , wykorzystanie możliwości w kreatywny sposób - coś jak gry LUCAS'a ,a wszystko to za sprawą kolegi @Gorgha ,więc możesz śledzić na bieżąco ....
    ja właśnie za to kocham Atari .

Jasne , jak nie tu to gdzie ? :-) trzymam kciuki .
    • 30:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2019 zmieniony

Chcecie wiedzieć, jakie są najważniejsze gry na Atari w życiu jednego ze znanych i lubianych Atarowców? W artykule można też podziwiać część zbioru gier na Atari kolegi ccwrc.

Przegląd | Ulubione Gry Wszech Czasów RetroBorsuka #2 – Atari XL/XE

Zapraszam! ->link<-
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Sep 2019 zmieniony

Chętnie przeczytam! Wciąż mam dylemat w co zagrać na A8 - kompendium mi się przyda, zwłaszcza, że gry dobiera prawdziwy smakosz ;)
    • 32:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 Sep 2019

@larek

Część zbioru, Mr. Borsuk dał mi bardzo mało czasu na sfotografowanie i przesłanie. I jako skromny multimilioner i filantrop pragnę podkreślić, że mój nick pisze się z małych liter :)
    • 33:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2019

@ccwrc,
    to podobnie, jak mój nick ;)
    Przepraszam, już poprawiłem :)
    • 34:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Sep 2019 zmieniony

Przypominam, że to już dziś!

Kilka szczegółowych informacji o turnieju i jego zasadach dostępnych jest na stronie Retro Na Gazie

Transmisja na YouTube pod tym adresem: ->link<-

• 35: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime11 Sep 2019

Turniej super, byl tylko na zywo czy bedzie filmik na kanale ?
    • 36:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Sep 2019 zmieniony

Dzięki. Są pewne niedociągnięcia ;), jak jakość obrazu z kamerki internetowej, czy poziom dźwięku, ale jak na pierwszy raz, to tragedii chyba nie było :)
    Film jest dostępny na kanale i można go oglądać do woli :D
    • 37:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 dni temu

25 września 2019 roku o godzinie 19:00 kolejny odcinek Gramy na Gazie