atarionline.pl Gramy na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Aug 2019 zmieniony
     
    Zajrzyjcie na stronę www.RetroNaGazie.eu, bo tam Borsuk w swój niepowtarzalny sposób recenzuje przedstawione w filmie gry. Znajdziecie tam też wypowiedź Harveya Kong Tina specjalnie dla RnG, jak wyglądała współpraca z Red Rat Software!

    Miłej lektury ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Aug 2019
     
    @Larek: jak zwykle rewelacyjny materiał :) czołówka petarda! btw - to Twoje szczury? ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Aug 2019
     
    Dzięki. Szczury są Iraty :)
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime8 Aug 2019
     
    Rewelacja!! Irata super. Fajnie że zapraszacie gości. Naprawdę miło się oglądało.
    • 5: CommentAuthorPecet
    • CommentTime8 Aug 2019
     
    Laser Hawk to taka dziwna strzelanka, gdzie lepiej wrogów omijać, niż do nich strzelać
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Aug 2019 zmieniony
     
    Wielkie wydarzenie w świecie retrograczy!
    Wielki turniej na żywo z udziałem widzów!
    Gramy na 8-bit Atari!
    Szykujcie komputery, emulatory lub tylko chipsy i zimne piwo!

    ŚRODA 11 WRZEŚNIA 2019 ROKU GODZINA 19:00

    Bądźcie z nami na kanale YouTube larkadiusz

    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime25 Aug 2019
     
    Linka nie ma, trzeba będzie F5 się posiłkować? :)

    Myśleliście może kiedyś nad prezentacją zbiorczą gier o statusie WIP?
    Ja tam bym się zapoznał z chęcią z nowościami, których właściwie jeszcze nie ma.

    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Aug 2019
     
    Gry o takim statusie bardzo licznie goszczą na Silly Venture :p
    My poczekamy, aż zostaną ukończone :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Aug 2019
     
    A ja ogarnąłem Honky :-).
    Niebawem jadę pod namiot, biorę A8,kamerę i rzutnik i będę grał w nocy w mroczne gry,speawdze klimat :-).
    Jak się uda to materiał udostępnię.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime31 Aug 2019
     
    Już w najbliższą środę, 4 września o godzinie 19:00.

    • 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Sep 2019
     
    @IRATA4: Pod namiot? Ciekawe czy atari działa na węgiel drzewny ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Sep 2019
     
    W pewnym semnsie tak ,zakladajac ze w moim power banku sa weglowe ogniwa...
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Sep 2019
     
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Sep 2019 zmieniony
     
    Bardzo dobry odcinek! :D

    Z kronikarskiego obowiązku dodam bo wspomniano Amstrada przy okazji dyskietek 3" a Commodore nie ;)

    @Larek Commodore 1581 ->link<- mój ulubiony format dla emulatora C64 obok cartridge ->link<-

    The Commodore 1581 is a 3½-inch double-sided double-density floppy disk drive that was released by Commodore Business Machines (CBM) in 1987, primarily for its C64 and C128 home/personal computers.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Sep 2019
     
    @Zbyti, fajna ta stacja do C64/128. Na Atari był prototyp, ale chyba nigdy się nie pojawił w sprzedaży. Jednak to są stacje na dyskietki 3 1/2", a nie 3". Amstrad ma stację 3" dyskietek.
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Sep 2019 zmieniony
     
    @larek skrót myślowy ;) Mówiłeś o Amidze i ST a o C64 nie padła wzmianka. Wierzaj mi ;) Czytałem co wkleiłem i napęd znam, więc wiem, że ma 3 1/2".
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Sep 2019
     
    A, to okey :)
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Sep 2019 zmieniony
     
    No i wyszedł ze mnie Commodorowiec ;) Czepiłem się braku wzmianki o C64 a ZX Spectrum przecież:

    The ZX Spectrum +3, released in 1987, looked similar to the +2A but featured a built-in 3-inch floppy disk drive (like the Amstrad CPC 6128)

    i chyba mieli też zewnętrzną 3 1/2"
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Sep 2019 zmieniony
     
    Na pewno 3.5"? Amstrady miały 3".

    Edit: Aaaaa, ok. Czytam i nie rozumiem :)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Sep 2019 zmieniony
     
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Sep 2019 zmieniony
     
    Irata, wiem, że to żart, ale chyba w złym guście.

    Edit. Teraz lepiej.
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Sep 2019 zmieniony
     
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Sep 2019
     
    teraz może być ?
    szkoda że ci co widzieli nieodzobaczą - dobrze im ... he,he,he ;-)
    • 24: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Sep 2019 zmieniony
     
    @IRATA4 ja widziałem ;P Czy możesz mi podać swoje dane personalne bo chciałbym Cię pozwać z KK Art. 196 ->link<- ?
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Sep 2019
     
    hehehe,ta widziałeś , jak byś widział to byś urmarł ;-),ale co ma do tego religia ???
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Sep 2019 zmieniony
     
    @IRATA4 widziałem Twoje zdjęcie z woskowym Hitlerem i dowcipy o piecu i Commodore ;)

    A co do reszty to taki kawalarz jak Ty się nie poznał na żarcie o tym jak drogie jest mi C64, które namiętnie tutaj zdradzam?

    Chyba portki pełne? ;-P
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Sep 2019
     
    to zmień majty .
    jak mogą o węglu to ja mogę o piecu ,a Hitlera ja tam nie poznałem .
    Tak serio to osobiście nie przeszkadza mi Commodore ani żaden inny komputer ,zresztą C64 posiadam i nawet czasem włączam, ale nie podchodzi mi więc włączany jest bardzo rzadko ,po prostu lubię jak ludzie się podniecają takimi niby wojenkami i dolewam czasem oliwy do ognia ,przecież ty również subtelnie prószysz ogień ...
    Pamiętaj że to w końcu forum Atari,
    ... i żebyś nie był później zdziwiony :-)
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Sep 2019 zmieniony
     
    @IRATA4

    Ja osobiście wojenkami już się nie interesuję, przestałem rozróżniać te komputery. Interesuje mnie tylko soft jaki na nie powstaje.

    A a co do ognia - to możemy się uważać za strażników płomienia, trzeba go podsycać od czasu do czasu by nie wygasł a tradycja wraz z nim ;)

    Jestem na tym forum bo widzę tu sporo kompetentnych entuzjastów. Chcę spełnić swoje marzenie i wypuścić coś w asm na 8-bit. Na start mój wybór padł na A8 - teraz tylko wytrwałości.

    Słuchałem wywiady ile Laurę robił @larek, ile to przepisywał etc. Podziwiam erudycję programistyczną @gorgha. Pograłem w produkcje @mgr_inz_rafal, który dostrzegł kij w mojej d... Nawet polubiłem kapralski styl @Kaza ;P

    Objawili się tu także wnikliwi i umiejętni testerzy ;)

    Także luz... Myślę, że jestem w dobrym miejscu by spełnić swoje marzenie. Zdziwię się tylko jak tak nie będzie ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Sep 2019 zmieniony
     
    @zbyti
    ja chciałbym w przyszłości zakodować własną grę, ale ogólnie najwięcej frajdy sprawia mi kombinowanie z trybami graficznymi i możliwościami graficznymi Atari ,często uruchamiam jakąś grę tylko po to by zobaczyć grafikę ,animację np (załącznik) ,albo posłuchać muzyczki .Poziom gier z Atari przez lata ewoluował ,początkowo tytuły grywalne ,ale wizualnie co najwyżej czytelne i proste zamieniły się w latach 90' za sprawą Polaków w ładne graficznie i bogate dźwiękowo niegrywalne dziwactwa;-), które z grami Arcade i ogólnie grami z innych systemów lat 90' miały niewiele wspólnego,trzeba było chcieć w nie grać i zaakceptować pewien schemat - brak ludzkich przeciwników ,i najczęściej przygodówka typu - weź ,idź,użyj .Żeby było śmieszniej to wszystko po grach typu Draconus ,Rescue of the Fractalus ,Aley Cat,Ninja,Zybex ... i gdy wszyscy myśleli że Atari poległo ,wystartował Yoomp!,Crownland,Ye Are Kung Fu ,Bomb Jack , Dynablaster,Commando,Space Harrier,Laura,Pang i cały czas poziom gier jaki powinien być osiągnięty w latach 90' no a teraz mam wrażenie że nastaje nowa era , wykorzystanie możliwości w kreatywny sposób - coś jak gry LUCAS'a ,a wszystko to za sprawą kolegi @Gorgha ,więc możesz śledzić na bieżąco ....
    ja właśnie za to kocham Atari .

    Jasne , jak nie tu to gdzie ? :-) trzymam kciuki .
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2019 zmieniony
     
    Chcecie wiedzieć, jakie są najważniejsze gry na Atari w życiu jednego ze znanych i lubianych Atarowców? W artykule można też podziwiać część zbioru gier na Atari kolegi ccwrc.

    Przegląd | Ulubione Gry Wszech Czasów RetroBorsuka #2 – Atari XL/XE

    Zapraszam! ->link<-
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Sep 2019 zmieniony
     
    Chętnie przeczytam! Wciąż mam dylemat w co zagrać na A8 - kompendium mi się przyda, zwłaszcza, że gry dobiera prawdziwy smakosz ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 Sep 2019
     
    @larek

    Część zbioru, Mr. Borsuk dał mi bardzo mało czasu na sfotografowanie i przesłanie. I jako skromny multimilioner i filantrop pragnę podkreślić, że mój nick pisze się z małych liter :)
    • 33:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Sep 2019
     
    @ccwrc,
    to podobnie, jak mój nick ;)
    Przepraszam, już poprawiłem :)
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Sep 2019 zmieniony
     
    Przypominam, że to już dziś!

    Kilka szczegółowych informacji o turnieju i jego zasadach dostępnych jest na stronie Retro Na Gazie




    Transmisja na YouTube pod tym adresem: ->link<-

    • 35: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime11 Sep 2019
     
    Turniej super, byl tylko na zywo czy bedzie filmik na kanale ?
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Sep 2019 zmieniony
     
    Dzięki. Są pewne niedociągnięcia ;), jak jakość obrazu z kamerki internetowej, czy poziom dźwięku, ale jak na pierwszy raz, to tragedii chyba nie było :)
    Film jest dostępny na kanale i można go oglądać do woli :D
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Sep 2019
     
    25 września 2019 roku o godzinie 19:00 kolejny odcinek Gramy na Gazie

    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Sep 2019
     
    To już dziś! Bądźcie z nami :)
    • 39: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime25 Sep 2019
     
    Dzisiejszego odcinka nie przegapię.
    • 40:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime25 Sep 2019 zmieniony
     
    #meetoo

    :D



    Edit: za krótki odcinek był. Nastawiłem się na 3 części w trzy godziny....
    • 41:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Sep 2019 zmieniony
     
    Film może i był krótki, ale za to sporo można poczytać o serii Spy vs. Spy na stronie Retro na Gazie, gdzie wszystkich zapraszam :)

    ->link<-
    • 42: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime25 Sep 2019
     
    Fajnie się oglądało, chociaż uważam te gry za nie do grania
    • 43: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime25 Sep 2019
     
    @Blackjack za dzieciaka naparzałem z kuzynami i było świetnie. Teraz próbowałem zagrać z 8 latkiem do pary i nie dawaliśmy rady oboje, coś poszło nie tak ;)
    • 44: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime25 Sep 2019
     
    Nie wiem czy na 8mio latka to nie za skomplikowane. Jak ja bylem poczatkujacym atarowcem tez chyba okolo 8miu lat, to za cholere nie wiedzialem o co w spyvsspy chodzi, ale klimat chodzenia po jakiejs ambasadzie przeszukiwanie , i w ogóle wrażenie że świat gry jest wielki i złożony sprawiły że grałem nadal, mimo że z rozgrywka było ciężko. Na szczęście można było obserwować co robi drugi szpieg i w miarę szybko jako tako coś ogarnąć. To chyba była pierwsza moja gra która pokazała mi że świat kompuetrowy może być jakimś osobnym światem, osobną rzeczywistością. Teraz mysle ze to moze jakos byla namiastka gier rpg - eksploracja swiata, szukanie przedmiotow, uzywanie ich itd..
    • 45: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Sep 2019
     
    Świetny odcinek - dzięki!
    Wersja "Arctic Antics" w którą panowie grali: ->link<-
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Sep 2019 zmieniony
     
    @astrofor 8-latek, 8-lakiem... Ja chociaż za młodu odlatywałem samolotem, rakietą i odpływałem łodzią dobrze się bawiąc teraz pomimo wydawało by się posiadania wszystkich przedmiotów w jedynce byłem wypraszany w drzwiach od lotniska przez niemiłego pana z wąsem - odpuściłem. Pograliśmy w port Combat na A8 :) Za młodu jakoś szybciej łapałem chyba o co chodzi albo bardziej zależało mi zrozumieć. Teraz po prostu zmieniłem grę ;)
    • 47: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime26 Sep 2019
     
    z lagiem, odpalamy :)
    • 48:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Sep 2019 zmieniony
     
    Panowie z RnG fajnie gadają... Ale nie zakładajcie koszuli w kratkę/paski - bo bolą oczy jak oglądam na małym ekranie (paski migają) :P
    • 49:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime26 Sep 2019
     
    @maly_swd

    Sugerujesz t-shirt Star Trek dla lewej strony?
    • 50:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Sep 2019
     
    Może być i z jednorożcem ;)