atarionline.pl Gramy na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime19 Dec 2019 zmieniony
     
    no zarąbiście. Pół godziny..Myślałem że zdążę po reklamach jak w kinie, a to już po ptakach.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Dec 2019 zmieniony
     
    Wkrótce :)
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    ... Larek ja wiedziałem że ten moment kiedyś nastąpi,mydelnica jak szatan kusi niedostępnymi grami ...a później ... później szybko się nudzi,ostatnio zastanawiałem się na poważnie czemu wybrałem Atari,przecież jestem graczem a na C64 cała masa dobrych gier których na Atari nie ma, bądź kiedyś nie było i wiesz co ?
    Atari nie jest tak monotonne,bogata paleta kolorów,różne tryby graficzne w tym hi-res,i Pokey,wiem że SID to analogowo-cyfrowy układ do syntezy i to pierwszy zastosowany w komputerze- i to brzmi dumnie,tyle że szybko mi się osłuchał i wszędzie buczy podobnie,za to Pokey ... muzyka dla moich uszu :-) he,he .Rozpisałem się,Larek-mam nadzieje że stanąłeś na wysokości zadania :-) ;).
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Dec 2019 zmieniony
     
    "Wkrótce" będzie już 23 grudnia 2019 roku o godzinie 21:00 na YouTube


    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    Kto obejrzał film, albo wręcz przeciwnie - nie chce go oglądać, to może sobie teraz poczytać na Retro Na Gazie ->link<-
    • 6: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Dzięki, jak zawsze super odcinek. Fajnie ze poruszacie coraz to nowe tematy, nadal jednak podążając za główną ścieżką gier atari. Tylko jedno ale...kiedy bedą dostępne gadżety ? (majty Borsuja sie nie liczą)
    • 7: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime24 Dec 2019 zmieniony
     
    @ larek

    Świetny odcinek.Tu jest chyba wszystko co wyszło na C-64 i VIC-20
    VIC-20 ->link<-

    C-64 ->link<-

    Wersje kaseta,dyskietka,cartridge.

    Edit
    Larek do niektórych gier na Vic-a trzeba włączyć rozszerzenie pamięci(pierwszą grę,którą wczytywaliście była na 16+ ramu).Musisz sprawdzić w ustawieniach emulatora czy jest możliwość włączenia dodatkowego ramu i wszystko powinno być ok.

    A tu trochę o maszynach Commodore ->link<-

    A i Mikołajka taka fajna :)

    Życzę wam Panowie wszystkiego dobrego w święta i w Nowym Roku.Commodorowiec,który ma Atari(130XE :))
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Dzięki Panowie!

    Gadżetów nie planujemy sprzedawać, choć kto wie, co będzie w przyszłości :)
    Z bazy gier na C64 i VIC20 z pewnością skorzystam, dzięki.

    Wesołych Świąt!
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019 zmieniony
     
    I tak Larek niepostrzeżenie odszedł od pisania gier na Atari, których jestem wielkim fanem... :( Teraz to tylko filmy, Commodore... Obyś jeszcze kiedyś wrócił do tej pasji tworzenia. Wesołych.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Dec 2019 zmieniony
     
    Wróci, wróci, jak znajdzie tylko na to czas :)

    A tymczasem przypominam o trwającym konkursie "Tam i z powrotem, czyli stąd do przeszłości (konkurs wspominkowy)". Swoje wspomnienia można przesyłać do końca tego roku, więc jeszcze trochę czasu jest!
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Dec 2019
     
    miałem napisać,ale może kiedyś będzie inna szansa,moje wspominki/przygoda z Atari i grami do krótkich nie należy i jest dość ciekawa,z racji braku czasu nie napisałem,siedzę nad projektem.
    • 12: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime26 Dec 2019
     
    @Larek wracaj czym prędzej bo poprzeczką co rusz coraz wyżej
    • 13: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime27 Dec 2019
     
    @Larek

    Jest szansa zrobić Larę na C-64???Bo gierka zajebiaszcza.Świetnie się w to gra na atari,może Commodorek też by zasłużył???
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Dec 2019
     
    @Pyniek9999,
    rzuć okiem na ten film: ->link<-
    Jak widać prace nad Laurą na C64 były dość zaawansowane, ale chyba ostatecznie autor tej wersji poległ.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    TVN24: "Gra komputerowa powodem braterskiej kłótni"... Ale zaraz, zaraz... Co to za gra?

    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    @larek przy reedycji musisz wprowadzić oznaczenie wiekowe 40+ bo młodzi widać nie są na to gotowi ;)
    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    No nie wiem czy to takie pozytywne w sumie ;)

    Ale wzięli sobie materiał z jakiegoś wydarzenia retro, bo też zbliżenia na myszkę-trumienkę czy Mario :D
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    @mav raczej ewidentnie szukali grających dzieci do materiału wideo. Dzieci są, komputery są a że inna epoka... aaaa pies... przecież to do minutowego materiału, jutro będą nowe trupy a wiadomości trzeba kręcić, nie ma czasu na detale.
    • 19:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Hehe, pewnie było tak jak pisze zbyti. Ciekawe kiedy pokażą jakąś moją płytkę z elektroniką rozszerzenia do Atari w wiadomościach o bombach skonstruowanych przez terrorystów:-)
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Oczywiście. To tylko pokazuje, jakim profesjonalizmem wykonania "materiału ilustracyjnego" wykazali się dziennikarze*, tworzący ten materiał (i zapewne także pozostałe)

    *tudzież biedny montażysta, na którego zwalono czarną robotę :)
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Dlaczego zaraz biedny? Może gość jest miłośnikiem starych gier i pomyślał sobie "o, jest okazja, to wsadzę materiał z moimi ulubionymi grami" ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Do tego prowadzą limitowane edycje gier...
    • 23: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    No tak, limitowane edycje gier, albo informacje podprogowe, wysyłane przez grę.
    Nie wiadomo kto co wymyśli. Pewnie grali w wota, tylko ruscy zagrozili że wysadzą telewizję jak to powiedzą, więc padło na atari. Swoją drogą czemu grają w laure myszką od amigi? Przypadek - nie sądze...
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    Pierwszy odcinek "Gramy na Gazie" w nowym roku wraz z gościem specjalnym zaczynamy przeglądem gier na... Commodore 64



    ->link<-
    • 25: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @larek co się z Tobą porobiło?! ;) Na przestrzeni ostatnich 16 lat jesteś w pierwszej 10-tce osób które udzielały się w komentarzach pod artykułami na AOL! :]

    Dlaczego już nie piszesz tak często? Przeglądając losowe artykuły za pomocą wayback (jest na głównej link) przeczytałem sporo Twoich zabawnych komentarzy :]

    1. "5231"	"Kaz"
    2. "1657" "xxl"
    3. "1450" "tdc"
    4. "1390" "xeen"
    5. "1280" "pin"
    6. "1212" "larek"
    7. "1001" "the fender"
    8. "971" "Adam"
    9. "813" "wieczór"
    10. "741" "adv"
    • 26:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    @larek

    Rok także zakończyłeś C64. Może to czas na zmiany? :]

    ->link<-
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    @ccwrc wychowałem się na C64 więc czekałem na taki portal - dobra robota! :]
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Zbyti, te statystyki dotyczą komentarzy pod nowinkami, czy na forum?
    • 29: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @larek pod opublikowanymi artykułami (nowinkami), forum się nie zajmuję :]
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Dzięki za wyjaśnienie.
    "1212" ładnie wygląda, choć napisałem już dodatkowe trzy komentarze, więc trochę zburzyłem ten ład i harmonię ;)
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @larek spoko, wciągną się te dane przy najbliższym update bazy systemu wayback ;)

    Jak to poważnie brzmi! :D
    • 32: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Jak się przejrzy pełną listę wystawioną przez Zbytiego (wątek "AOL Wayback Machine"), to widać różne warianty pisowni.

    Po zsumowaniu wszelkich prawdopodobnych Larków (larek, _larek, larek_, larek@neostrada.pl, lare, larekk oraz La Erk) wychodzi mi 1221 komentarzy, też jest harmonia ;)

    Pytanie za sto punktów: kto pamięta, dlaczego Larek podpisał się raz jako La Erk? :)
    • 33: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam poproszę o moje 100 pkt. :D

    @larek miał być NPC w grze Zmierzch ->link<-

    La Erk - mieszka w dolinie Arfostu, przyjazna postać. Na jego pomoc mogą liczyć mieszkańcy Arati No Lnei i Arati Raea. Kiedyś był kronikarzem, ale teraz zajmuje się głównie wojaczką - jak większość mieszkańców. Razem z Czewiorem i Kepirem więzi tajemniczą, piękną Laurę

    -----------------------------------------------------------

    1 rows returned in 237ms from: select id, title, content from news where content like '%La Erk%'

    Jak dla mnie SQLite3 śmiga! :]
    • 34: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 Jan 2020
     

    Adam:

    kto pamięta, dlaczego Larek podpisał się raz jako La Erk?

    zbyti:

    1 rows returned in 237ms from: select id, title, content from news where content like '%La Erk%'

    Ha, konieczność wykonania zapytania SQL jasno dowodzi, że tego nie pamiętałeś (podkreślenie moje) ;) Punkty się więc nie należą :)

    Ale zgadza się, chodziło o primaaprilisową nowinkę z 2014 roku.
    • 35: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam w 2014 to ja mogłem nie mieć pojęcia, że ten portal istnieje, czytam go w miarę regularnie może od 05.2019 :D
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2020 zmieniony
     
    Adam - niby masz rację, że nie pamiętał, tylko sprawdził (a więc dałeś szacha), ale... żeby przekazać sprawdzoną informację, musiał ją zapamiętać, choćby na chwilę - a więc formalnie spełnił warunek ;). A nie było mowy o tym, że przed zapamiętaniem nie można sprawdzać (to chyba szach mat) ;)

    Zbyti - maja 2010? Czy maja 2019? Konto założyłeś, jak widzę, w lipcu 2019.
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jan 2020 zmieniony
     
    @Kaz racja @Adam zapytał "kto pamięta" a nie "pamiętał" obecnie "pamiętam"! :D Jutro zapomnę ;)

    Kropnąłem się z datą, 0 za blisko 9 mam na klawiaturze :D
    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    Tak nie do końca "Gramy na Gazie". ale sprawa dotyczy również gier :)

    Gala RnG | Retro Games Awards 2019 (Najlepsze Retro Gry 2019 roku)

    Retro na Gazie + Saberman + Przyjaciele urządzili wybory najlepszych retro gier roku 2019 w dwóch kategoriach:

    NAJLEPSZA RETRO KONWERSJA 2019 ROKU
    NAJLEPSZA ORYGINALNA RETRO GRA 2019 ROKU


    Pod linkiem macie gruuuubą Galę prezentującą wyniki, a Saberman przygotował nawet z tej okazji specjalne dwa filmiki TOP 10 w każdej kategorii.

    ->link<-

    Miłej lektury :)
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    Premiera najnowszego odcinka za nami. Teraz można zapoznać się ze słowem pisanym ;)

    Kliknij w ->link<-
    • 40: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    O! Tenchi :]
    • 41:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Wracamy do gier na Atari. Tym razem "Barahir".
    Premiera już 6 lutego o godzinie 20:00 ->link<-

    • 42: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Jak zhakować YT?! Widzę, że materiał już jest wrzucony i ma 1:08h ale launch opóźniony ;)
    • 43:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Premiera właśnie zakończyła się, więc zapraszam na stronę Retro na Gazie, gdzie możecie poczytać o grze Barahir.

    Kliknij w ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Lecimy dalej!

    14 lutego 2020 r. godzina 20:00



    19 lutego 2020 r. godzina 20:00

    • 45:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    Premierowy odcinek "Gramy na Gazie" za nami. Teraz warto poczytać o grze "Ghost Chaser" na stronie Retro na Gazie :)

    Kliknij w ->link<-
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Feb 2020 zmieniony
     
    Obejrzałem :] Odcinek dobry jak zawsze, gra gorsza niż zazwyczaj :D

    EDIT: przeczytałem art. powiązany z filmem. Wiele osób prosiło o ten tytuł? Chyba za późno miałem komputer i się nie załapałem na moment gdy ta gra mogła być warta uwagi.
    • 47: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    dymy w komentarzach :P
    • 48:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    Dla mnie to była jedna z pierwszych gier w jakie grałem, spędziłem przy niej mnóstwo czasu, przeszedłem ją również w czasach świetności Atari. Ghost Chasser stoi dla mnie na tym samym poziomie co Preliminary Monty, Bruce Lee, Zorro, Twilight World, HERO, Pitfall 2, i pewnie jeszcze kilka, które to wszystkie gry mają dla mnie wspólny mianownik tego samego czasu spędzonego w podobny wspaniały sposób.

    Odcinek dla mnie super fajny jeśli chodzi o grę. Sentymentalnie trafia w punkt.
    • 49:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    @zbyti, dzięki.

    @solo/ng, ledwie się błyska, i to daleko ;)

    @Mq, też ją lubię, ale jednak nie była tą naj :)
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Feb 2020 zmieniony
     
    Film z Jungle Hunt już do obejrzenia na kanale YT.
    Recenzja gry też jest już gotowa na Retro na Gazie. Polecam poczytać :)

    Kliknij w ->link<-