atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Nawet wydech się zmienia po przewróceniu...

    Jak to wszystko będzie wyglądało tak magicznie to nie uwierzę dopóki nie zobaczę :]
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    No i pieknie. Orzeszek jest i nawet działa (bo motocyklista po upadku jednak się podnosi i jedzie dalej :D).
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime29 Oct 2019 zmieniony
     

    gorgh:

    Piesiu to magik pixelartu, bardzo się cieszę, że dołączył do zespołu

    motor.gif
    A już myślałem, że bobblehead będzie w pudełku z grą ;) Teraz już nie wygląda jak mrówka :) No i lusterka też lepiej! Animacja pokazuje, że motor jednak szybszy i fajnie wygląda na poboczu - jakby na wertepy wjeżdżał. Ciekawe co na nowy wygląd powiedzą znawcy tematu? No i mam nadzieję, że pieszy na poboczu też już nie wygląda jak nurek? Tylko skąd te rośliny (?) na środku drogi?
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Teraz to wygląda świetnie :)
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    dzięki w imieniu Piesia. Qtz: nie wiem o jakich roślinkach mówisz
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime29 Oct 2019 zmieniony
     
    No a co to jest - to na drodze, o co się motor przewraca?

    Może być to też głaz, jednak zielony kolor powoduje skojarzenie z krzewem, do tego zderzenie z głazem byłoby tragiczniejsze w skutkach... o ile to nie musi być realistyczne (przewrotka wygląda bardzo dobrze [i nie ma już "efektu golasa"]), to obecność głazów (lub krzewów) na drodze podczas wyścigu zaskakuje, gdyż tor powinien być przez organizatora zabezpieczony :) (no chyba, że to Rosja, gdzie podobno zdarzają się drzewa, czy słupy sieci energetycznej pośrodku drogi ;)) Może to być też taki uschnięty turlający się "kłębek" (nie wiem jak to się zowie), ale to też nie nasze realia. Przeszkody urozmaicają grę, jak już pisałem mogły by to być zwężenia jezdni - zabezpieczone wykopy, wypadki, etc. Gdyby jeździły samochody mógłby to być towar spadający z lawety, no ale samochody też nie powinny się tam znaleźć. Dużo zależy od przyjętych realiów w których odbywa się wyścig. Jeżeli są to głazy to chciałbym znać przyczynę dla której się tam znalazły :)
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    tak, to głaz, zielony bo obrośnięty mchem a co do przyczyny to się wymyśli w instrukcji
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Tajemnicze te głazy :)
    • 9: CommentAuthorPecet
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    teraz to micro-arcydzieło. W oczy rzuca się dbałość o szczególy. Przy skrętach (pochyleniach) cień się rozkłada inaczej na plecach. Jak koleś wstaje po upadku, to podpiera się nogą. Śliczne to jest.
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Kopara mi opadła... brak słów... popłakałem się ze wzruszenia. Nowa wersja przekracza wszelkie wyobrażenia, nie marzyłem że to się da tak świetnie zrobić. Chylę czoła.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2019 zmieniony
     
    @Gorgh @Piesiu
    DZIĘKI WAM BARDZO , teraz to wygląda jak powinno ,Postać obraca się , widać porządny kask , szybkę , motocykl trzęsie jak prawdziwy na garbach SUPER ROBOTA !!!, BA NAWET LEPIEJ .Warto było o to walczyć ,ale w pewnym momencie myślałem że mnie zjecie ;) .Wielkie Łby OUT HURAAA
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    @ Kaz

    właśnie że orzeszka nie ma !
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Nov 2019 zmieniony
     
    Szukając crash testów natknąłem się na takie zdjęcia: ->link<- Może po czasie, ale klimatyczne, więc wrzucam.

    Edit: Generalnie jest tam dużo zdjęć - polecam też inne zakładki.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    ... to się przyda do drugiej części ,dostałem cynk że w dwójce będą Replay/e ;)
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Privyet druzyey!
    Właśnie rozmawiałem z Piesiem i doszliśmy do wniosku, że warto się was zapytać jakie lokacje chcielibyście mieć w grze.
    Gra ma mieć miejsce w latach 80 i będą to wyścigi motocyklów z epoki. Chodzi nam o różne lokacje takie jak zima, jesień, pustynia itd. co się wam wymarzy, prosiłbym o wklejanie zdjęć obiektów jakie mają się tam pojawić- w grze na poboczach będą
    3 duże elementy (obecnie drzewo,tuje, widzowie) i dwa małe (obecnie kępa trawy i kamienie).
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Licheń! Z bannerem Lost Party oczywiście :)
    • 17: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    USA, California ->link<-

    UK ->link<-
    Belgium,



    Lista zawodnikow, torow w poszczegolnych latach w USA:
    ->link<-

    Zima raczej nie jezdzi sie na moto :)
    zawody sa organizowane tam gdzie nie ma lodu, chyba ze to specjalne tory na lodzie zamiast zuzlu :)
    Ale to inna klasa wyscigow.

    Zapewne mozna wygrzepac jeszcze troche :)
    • 18:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Coś w stylu vice city ;-)
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Chętnie na poboczu zobaczył bym jeepy lub monster trucki :]
    • 20:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Ja bym chciał, żeby poszczególne trasy były mocno zróżnicowane kolorystycznie, tak żeby było wrażenie że jesteśmy zupełnie gdzieś indziej.

    Druga rzecz różnicująca: nieistotne jakie obiekty będą na poboczu, ale żeby też były całkowicie różne na różnych trasach i się nie powtarzały nigdy: czyli np. na jednej trasie jest drzewo, to na innej jakaś tablica, na jeszcze innej właśnie stojące jakieś auta, na jeszcze innej np. budynki itd.

    Sensowne wg mnie są standardy, czyli np. zielono-las-drzewa, żółto-pustynia-kaktusy, szaro-miasto-domy, brązowo-błoto-skały, itp.

    Śnieg do motocykli faktycznie nie bardzo pasuje, ale może by się dało narysować drugi rodzaj playera i w tej samej rozgrywce w identyczny sposób jechać skuterem śnieżnym? Idąc dalej, można znowu w tej samej identycznej rozgrywce zmienić kolory na niebieskie i dołożyć trzeci rysunek playera i pływać skuterem wodnym. Mam tu na myśli zmianę tylko i wyłącznie kolorystyki, i zmianę rysunku playera, reszta może w całości zostać taką samą rozgrywką. Takie poziomy uatrakcyjniły by całość, może ich nie musi być dużo, ale np. jako przerywniki między innymi trasami, jako taki bonus. Np. historyjka taka, że zawodnik uczestniczy w jakichś zawodach i jeździ kolejno różne trasy, ale w tzw. międzyczasie jedzie sobie z przyjaciółmi na weekendowy wypad nad wodę, czy tam w góry na śniegu poszaleć. W bonusowej trasie można by zbierać coś, jakieś fanty, które coś by tam dawały dodatkowo, albo chociażby tylko mnożyły punkty jeśli one są istotne w grze.
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    To jak trasa na pustyni to koniecznie szkielet T-Rex'a w pisku :D
    • 22: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    @Mq na lodzie/śniegu też się da. U nas mało popularne, ale w Świecie:




    [Edit] A właśnie, skoro jest silnik, to grę o polskiej lidze żużla możnaby zrobić :)
  1.  
    What are these green things... boulders ?

    Yes, these are boulders with moss. After more than 5000 levels and scenarios Rockford has completely lost motivation to collect diamonds and/or fight butterflies. Instead he is standing at the side of the road of LiteRally (hidden by the spectators) and throws green boulders from time to time onto the road so that the motorbike drivers have to avoid them.

    We are not sure, if Rockford also took the (growing) acid with him, so if you encounter some small green puddles, be careful and drive to the right or left of them. Otherwise you may lose your tires due to acid. And the fireflies and butterflies might be attacking you also in later levels.

    Yes, this is Rockford's revenge for creating endless and quite often extremely hard levels for him. He told me, that he will appear in other A8 games also to take his revenge, until - well, until one day no more new Boulder Dash levels are created and he can finally go chilling...
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Okładka pudełka, autorstwa Gorgha:
    • 25:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Okładka jak za dawnych lat
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Miałem identyczne wrażenie. To jak stare okładki Avalonu i Mirage, klimat podobny, a nawet stylistyka, na co mam przykład Dwóch Wież czy Kultu.
    • 27:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Boję się cokolwiek komentować w tym wątku, bo już raz zostałem wyzwany przez gorgha od januszy, ale bardzo lubię typografię i bardzo mnie boli kerning tego logotypu. Zwróć proszę uwagę na odstęp pomiędzy "L" a "Y". Albo odstęp miedzy inicjałem a resztą słowa. Wygląda jakby ktoś te literki rozrzucił w przypadkowych odległościach.

    Kolor to już kwestia gustu, ale gradient na literach powoduje zmniejszenie ich czytelności na tle o podobnej jasności.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Wydaje mi się, że typografię robi Duddie, a nie Gorgh. Gorgh tylko rysował okładkę. Poza tym wydaje mi się, że to na razie wstępna wersja, a nie ostateczna i jeszcze drobne poprawki są możliwe. W razie czego chłopaki mnie skorygują.
    • 29: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Feb 2020 zmieniony
     
    Co by nie mówić grafik ma swój styl, widać, że okładkę do TRE i LR robiła ta sama osoba :]

    Ale takie jeansy sprawiają, że się zastanawiam, czy to nie Franko na motorze :D
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Franko - też klasyka lat 90. Ale to nie on, Franko miał szeroką klatę! :D
    • 31:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Feb 2020 zmieniony
     
    Przy okazji wyszło, że motocykl to MZ-ka :D
    • 32: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    bocianu: możesz komentować do woli, zostałem Zaraustraninem a tam jest zakaz dissowania na forach
    dzięki Kaz za wrzutę i wam za opinię, nad grą pracujemy
    • 33: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    Okladka sugeruje ze to zadne rally, zadne motocykle cross czy mx. To zwykle chopperowate. do krecenia sie wokol komina.
    Mi motocykl przypomina yamahe virago :)
  2.  
    Hello Gorgh,

    no matter when the game arrives, I am definitely interested in buying it! Do not remember at the moment if it was planned to be released on disk or cartridge - but will buy any of that media. (And in case you need some diskettes let me know.)
    • 35:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    It will again be sold by Retronics, I think :-)
    • 36:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    Madrafi, don't take it literally ;)
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Feb 2020 zmieniony
     
    Jaki tam chopper, MZ jak nic! :-) Silnik, siedzenie, miagacz, zegary, lampa, stelaż za siedzeniem, kształt baku...

    Nawet podobny kadr, ciekawe czy służył za wzór ;-)
    • 38: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Feb 2020 zmieniony
     
    CharlieChaplin: thank you, we plan to release it on cartridge, because the game requires additional banks.
    Jacques: nie ukrywam, że wzorowałem się na tym obrazku :)
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    I super, MZ idealnie pasuje do klimatu retro okładki :-)
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    Tak dla konikarskiego obowiązku melduję, że robione są trasy, jest już ich 8, bardzo w tym przypadku przydaje się wbudowany edytor tras, zrobienie jednej trasy to kwestia 20 minut, również dzięki narzędziu bociana zwanemu pieszczotliwie cutass.
    Skończenie projektu i testów planowane jest za 2 miesiące, jak wszystko pójdzie dobrze to na Loście będą już dostępne kartridże.
    • 41: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Feb 2020
     
    levele się robią, drugi właśnie skończyłem, akurat elementy w tym levelu są rysowane przeze mnie
    • 42: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Feb 2020 zmieniony
     
    Świetny horyzont! Jakiś zasnuty mgłą dymów industrial, także palmy to na inną okazję ale rozumiem, że testowo :]

    Czasem warto mieć charakterystyczne miejscówki, więc do tego co widzę na horyzoncie pasowała by słynna:



    • 43:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime18 Feb 2020
     
    Bardzo podoba mi się idea robienia teł przez różnych autorów. Na pewno korzystnie wpłynie to na różnorodność gry. Powodzenia.
    • 44: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Feb 2020 zmieniony
     
    zbyti: horyzont jest Piesia i jest rzeczywiście świetny, ale dla "pustyni" będzie inny, co do kolorów to chętnie przyjmę propozycję innego doboru barw dla pustyni
    anonymus: dziękuję serdecznie
    • 45:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    To jeżeli to ma być pustynia, to ja bym sugerował zmianę tych barw na trochę jaśniejsze, bardziej w kierunku żółtego niż brązowego - coś tak pomiędzy tym co jest teraz a bardziej żółtym.
    • 46: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    wczoraj skończyłem 3 lokację :)))
    • 47: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    Teraz wszystko do siebie pasuje! :] Extra!
    • 48:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    Bardzo fajnie to wszystko zaczyna wyglądać, lokacje sprawiają wrażenie różnorodnych, co na pewno przełoży się na atrakcyjność gry. Super.
    • 49: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    dzięki złoci ludzie,
    mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowany (szczególnie przez Mava), ale bardzo spodobała mi się sugestia Mono, żeby dać Licheń i będzie Licheń :D :D :D
    • 50:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    Jakiś krajobraz z Fuji też byłby przyjemny :-)