atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     

    urborg:

    Mega Drive oczywiście że masakruje Amigę.


    Nie przesadzałbym z tym "masakruje". To taka sama głupota, jak ktoś kiedyś napisał, że NES "miażdży" C-64.

    Może Sega jest troszkę lepsza od Amigi, bo nowsza. Ale np. wyraźnie widać, że ma mniejszą paletę kolorów i w wielu grach jest ich mniej na ekranie (np. Shadow of the Beast).



    Również dźwięk w wielu grach nie jest na wysokim poziomie. Wspomniany wyżej Shadow of the Beast czy Super Hang-On brzmiał lepiej na Amidze.
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     
    Ten wątek zrobił się jakiś dziwny. Porównujecie jakąś konsolę do komputera Amiga 500? Czy 1000? :P

    To może zmienić tytuł wątku?

    A może po prostu wy...ć na forum segi i tam produkować się o wyższości nad innymi platformami. To samo dotyczy Amigi.

    Tu się głaska Atari (no, i po części Amigę z powodu Jaya Minera).
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    mi się podoba ta dyskusja, przynajmniej mam trochę czasu na szlifowanie gry i nikt nie prosi o update'y a przy okazji człowiek się czegoś dowie :)
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    Protestuję. Z zafałszowanego przekazu wiele się nie dowiesz. Wyobraź sobie, że ktoś napisał, że jakaś śmieciowa konsolka "miażdży" komputer Amiga.

    Nie wiem, tylko który ;)
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    hehe
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     
    "Nie przesadzałbym z tym "masakruje". To taka sama głupota, jak ktoś kiedyś napisał, że NES "miażdży" C-64."
    To dobrze ktoś napisał ,a na dowód zerknijcie na te gry




    A na koniec moje ulubione porównanie -



    NES to nowa generacja .Dzięki ci NINTENDO and BobMark.

    ;-)

    @ TheFender
    no ,cenowo to mnie zmiażdżyło , było Mega kombinowanie kasy na wymianę gier , ale miałem kilku kumpli co też posiadali Segę ,nie było tak źle,no i dyskietkami nie trzeba było wachlować .
    Najlepszy program na Amigę :X-copy he,he,he .
    Przepraszam i kończę już tego offtopa,no ale można się czegoś dowiedzieć ;-) .
    • 7:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     
    @Irata: każda z prezentowanych przez Ciebie gier jest możliwa na c-64 (nawet w lepszych wersjach), to że contra (gryzor) wyszedł tak słabo to po prostu wina słabych developerów - tak, że to nie jest żaden dowód.
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    @Rastan: I Ty uwierzyłeś, że gość z avatarem-kuleczką powie szczerze złe słowo na Amigę .... ;)

    celowo i prowokacyjnie przekoloryzowałem (walę się w pierś!), chciałem jeszcze bardziej podkreślić jak bardzo super hang-on mógłby być lepszy na Sedze :-p Bo mógłby!

    Hmmm a co do porównania shadow of the beast, ono nie jest zbyt trafione bo to jest gra od początku pisana pod bebechy Amigi. W dodatku ścieżka dźwiękowa jest mocno specyficzna i podkreśla klimat gry. Na sedze uboższa paleta rozwaliła klimat (gra zrobiła się cukierkowa) w dodatku muzyka FM zupełnie nietrafiona. Ale poszukamy innych gier i nagle okaże się, że wersje amigowskie są uwalone jeszcze bardziej niż nieszczęsny shadow na segę. Co kto lubi. Ja tam wolę Amigę, z nawet jej słabszymi portami niektórych gier (w które najzwyczajniej na świecie nie grałem bo były inne, lepsze). Na Sedze natomiast, w niektórych grach twórcy potrafili wyczarować feeling z salonu gier - i za to tę konsolę po prostu lubię :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     
    "Hmmm a co do porównania shadow of the beast, ono nie jest zbyt trafione bo to jest gra od początku pisana pod bebechy Amigi."
    ... ale przecież właśnie w tym tkwi siła i "fajność" starszych komputerów/konsol,Shadow to dobry argument , tak samo jak Agony ,ale teraz pokazujemy wyższość SEGI i Nesa;-).

    Nes w porównaniu z C64 ma szerszą paletę kolorów ,wyższą rozdzielczość (w trybie wielokolorowym coś jak ZXSpectrum ale wyższą )do tego płynność jak z Atari ,no i gry od pstryk ,jasne że na C64 da się zrobić każdą z tych gier, tyle że jakości z Nesa nie osiągną nigdy.
  1.  
    Nie przesadzałbym z tym "masakruje". To taka sama głupota, jak ktoś kiedyś napisał, że NES "miażdży" C-64

    w tym miejscu można by zacytować słowa twórcy gry Feud (Ste Pickford'a):
    "The NES seemed primitive by comparison, sub-Commodore 64. But the games were ten times better than everything being released for home computers, which we appreciated, and we wanted to try to make games as good as that."
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Apr 2019
     
    ... takie niepozorne pudełeczko .
    • 12:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     
    RTG: to tylko opinia jakiegoś gościa. Bez znaczenia...

    @IRATA4: Wierz mi, że te gry są możliwe na C-64. Jeśli jednak uważasz inaczej, to po prostu najzwyklej na świecie się nie znasz. :)

    NES ma 256x240, C-64 320x200. Paleta, zgadza się, NES ma większą i kolory są ładniejsze. C-64 ma lepsze sprity, w NESowych grach nagminnie pojawia się problem z miganiem jak na ekranie jest więcej obiektów - szczególnie w linii rastra. Do tego C-64 ma Sida :), 64kB Ramu - NES 2kB Ramu. Płynność gier jest porównywalna, ale to zależy od sztabu developerów. No i gier jest więcej i są wartościowsze (strategie, RPG itp.). Na NESa, większość to bezmyślne łupanki.

    Ale ok, niech Ci będzie NES jest lepszy. Niemniej o żadnej "miażdżącej" przewadze nie ma tu mowy. Tak jak w przypadku Amiga vs Sega MegaDrive.

    Jeszcze coś. Nes jest o rok młodszy.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    nie wiem czy widziałeś filmiki które podlinkowałem ,tak wyglądających gier na C64 po po prostu nie ma ,specyfikacje znam ,poza tym nie trzeba się znać bo widać gołym okiem , grałem w to i w to ,są porównania tych samych gier,nawet takiego Ghost'n Goblins .
    Muzycznie może na papierze wrażenia nie robi ,ale posłuchaj jak są udźwiękowione Ninja Gaiden 3,Journey to Silus,Super Contra,Shatterhand, (Nes).No Sid jest super ,jest syntezatorem analogowo-cyfrowym ,jednakże na dłuższą metę słuchanie jego mnie męczy , niektóre gry wyją a nie grają ,np taki Zybex...
    Strategie ,RPG na ośmiu bitach to wstęp do gatunku, żadne wyzwanie ,poza tym w tamtym czasie jak miałem 9 -10 lat to tego typu gry nie interesowały mnie wcale , jak większość chłopaków wolałem grać w Ninja,albo jakieś inne Szakale. Strategie itp na 8Bit teraz są za proste , jak odpalam Atari,Nesa,Segę to przeważnie gram w rąbanki :-) ,jedynie na Amidze z sentymentu włącze czasem UFO ,tyle że wersja konsolowa (PSX)zjadała te z Amigi bez popicia no ale w Amigową grałem najpierw ,więc cie rozumiem ;-) .
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    i na Nesa ukazały się pierwsze części wielkich serii gier takich jak Final Fantazy,Zelda,Metroid,Castlevania...
    • 15: CommentAuthorurborg
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @Irata

    Dzisiaj Sega Megadrive też miażdży ceną. To jeden z najtańszych systemów retro. Sporo tańszy niż małe Atari, a nie mówiąc już o Amidze. Za stówkę z okładem kupisz kompletny zestaw z padami zasilaczem może nawet jakimś kartridżem. Poniżej stówki można kupić samą konsolę i to też jest dobra opcja, bo na aliexpress można nabyć za grosze pady, zasilacz też łatwo dobrać. Na aliexpress też można nabyć kartridże typu 100 w 1 czy 200 w 1. Polecam kupić jak ktoś nie ma ceny już idą w górę.
    • 16:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @IRATA4: jeszcze raz Ci grzecznie napiszę. widziałem to co podlinkowałeś i dla mnie takie gry są spokojnie możliwe na C-64 (a widziałem znacznie lepsze). słuchałem również ścieżek dźwiękowych do gier na nesa i moim zdaniem sid brzmi lepiej, no i przede wszystkim liczba artystów tworzących na C-64 była (i jest) znacznie większa. jeśli chodzi o innego typu gry niż łupanki, to zobacz sobie Defender of the Crown na C-64.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    To że można zrobić takie gry to ja wiem,na Atari też wiele można... tyle że takowych nie ma a te co są na C64wyglądają gorzej,na NESA to sami wielcy artyści do tego z Japonii kolebki gier, ale widzę że nie patrzysz obiektywnie.Mam C64 i grałem w masę gier,dla mnie jak i milionów graczy Nes jest lepszy, dla mnie nie ma tematu.Na NESA powstały serię gier których kolejne części wychodzą do tej pory i które ogrywam,Zeldy,Metroid,Finale.Nintendo żyje i ma się świetnie a Commodore zdechlo
    • 18:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime19 Apr 2019 zmieniony
     
    @IRATA4: otóż są, na c-64 jest dużo świetnych gier, których nie ma na nesa.
    ale, widzę, że nie patrzysz obiektywnie. mam nesa (i kilka pegasusów) i grałem w masę gier. dla mnie jak i milionów graczy c-64 jest lepszy. na c-64 pracowali i pracują sami wielcy artyści w tym i scenowi. c-64 to kolebka sceny komputerowej, natomiast nes to prosta konsola dla lamusów, czego świetnie dałeś przykład w postach wyżej.

    edit: jeszcze jedno. nes już dawno "gryzie ziemię", a na c-64 powstają gry i dema do dziś dzień. i to są one bardzo wysokiej jakości.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    No tak, dla lamusow ha,ha,ha, Ninja Gaiden, Castlevania,Metroidy i Zeldy,muszę to pokazać znajomym z Psx Extreme, będzie pompa:-),mnie nie interesują gry z C64 bo są słabe, wolę te co wyżej przedstawialem,żyjesz w innej rzeczywistości Nes podbił świat, nie C64. Ja od C64 preferuje Atari jeżeli chodzi o sprzęt i scenę.
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    co do gryzienia gleby przez NES to się nie zgodzę, wychodzą na to gry tyle, że dużo mniej niż na C64, ale czasem to perełki
    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    O kurcze,jak oni to zrobili...,ciekawa twoja stronka.
    • 22:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime19 Apr 2019 zmieniony
     
    No tak, gry na C-64 są słabe. The Last Ninja 3, Turrican 1, 2, 3, Creatures 1, 2, Sam journej, Enforcer - Fullmetal Megablaster, Mayhem in Monsterland, Cybernoid 1, 2, Defender of the Crown i wiele innych. Muszę to pokazać znajomym commodorowcom i graczom, będzie beka. :)
    Ci twoi znajomi z psx extreme, to przypadkiem nie ci którzy mówili, że psx jest spadkobiercą amigi? To, ci? Aha, to dziękuję. Szybko biegnij się "poskarżyć". :)
    • 23: CommentAuthorurborg
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @gorgh
    Mówisz że na Nesa wychodzi mniej gier? A ja widziałem ostatnio kartridż na Nesa na którym było 9999999 gier;)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Twoja racja,mój spokój. Ale pośmiać się można. Na NESA też jest Super Turrican,Last Ninja, ale to średniak w porównaniu z takim Ninja Gaiden.
    • 25:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    No dobra my tu gadu gadu ale co z grą Gorgha? :)
    A może kolega się pokusi o zrobienie gry w stylu Lotusa ?
    Połowa ekranu to więcej czasu na różne rzeczy :)
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    W święta postaram się wrzucić coś
    • 27:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Bez sensu dzielenie ekranu na pół na Atari gdy jest tylko jeden gracz, na Amidze też się z tego wycofali począwszy od Lotusa II.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    O, Lotus 2 fajna gra.Jaguar XJ220 może nie tak znany, ale nie wiem czy nie lepszy,przy jednej i drugiej grze się świetnie bawiłem.
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @Jacques: miło, że przypomniałeś fakt o którym każdy z nas wie :)

    Doczytaj co pisałem o czasie.
    Chodziło mi o czas procesora.
    Zastanów się co by było, gdyby gorgh napisał a'la Lotusa na XL/XE, który wyglądałby niewiele gorzej jak na ST.
    Fajna gra na połowie ekranu będzie zawsze lepsza, niż średnia na całym.
    Zawsze się znajdzie ktoś, kto napisze "bez sensu" :)
    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Apr 2019 zmieniony
     
    @irata4: najlepiej od razu need for speed: hot pursuit ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Lepsza fajna gra na pełnym ekranie, jak choćby Road Race ;-) Space Harrier na Atari8 też jest na pełnym i wygląda świetnie (RAM/ROM to obecnie nie problem). Lotus 1 to wyjątek i dał zły przykład ;-)
    • 32:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    IRATA - ja w Jaguara pogrywałem swego czasu, ale jednak lepiej zapamiętałem Lotusa.
    Tak przejrzałem te gameplaye, kolejny raz wychodzi na to, że "źle zapamiętałem", bo chyba w żadnej nie ma tak, żeby pasy skręcały na zakrętach :) a na pewno nie w w/w Jaguarze czy Lotusie
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @TheFender
    ... a czemu nie ?
    sam podałeś za przykład Lotusa ,ale wiec że mikroskopijne okienka by płynnie działało to domena Amig ;-) :-p
    • 34:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @IRATA4

    Piszesz o specyficznym formacie filmów na ami.
    Tzn. coś tam piszesz, ale twoja ignorancja jest porażająca. Przykro to się czasami czyta. Nabywanie wiedzy nie boli, chyba, że do końca życia zamierzasz się tylko ośmieszać.

    Brak słów.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @ccrwc
    ja to forum traktuje lajtowo ,jaka ignorancja , to ludzie tutaj ,ci "znawcy "są niedouczeni ale myślą że wiedzą dużo , sam dałeś przykład -do końca nie wiesz o co chodzi ale obrazić i podkręcić piłkę umiesz he,he , ja tu na forum jaja sobie robię i mam gdzieś co ludzie sądzą o mnie na podstawie wpisów na forum , jak ktoś ocenia człowieka po wpisach to w dupie mam takiego kogoś opinię,zresztą po tym co przeżyłem nic mnie nie rusza a internet i forum to czysta odskocznia i zabawa , kto traktuje to poważnie to ma problem ,oczywiście jak są jakieś zobowiązania ,albo tematy poważne to potrafię powagę zachować , natomiast jak ludzie na forum Atari zaciekle bronią C64,Amigi i prowokują to mam taką pompę z tych osób że głowa mała .

    Na Amidze jak każdy jej użytkownik wie ,by pograć w fps/a trza było minimalizować okienko gry do wielkości znaczka pocztowego i z tego się śmieje ,kolega @theFender napisał "Fajna gra na połowie ekranu będzie zawsze lepsza, niż średnia na całym.
    Zawsze się znajdzie ktoś, kto napisze "bez sensu" :)"

    więc napisałem że małe okienka są domeną Amigi. i tyle w temacie .
    • 36: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    eeee... czy to jest topic nowej gry motocross ?
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2019
     
    tak na poważnie to wszystkich poniosła po troszku fantazja , @gorgh robi coś, czego do tej pory w takim wydaniu na Atari nie było ,a skoro się da to mogłoby być wszystko ;-)i poleciały przykłady z inwektywami ....gdzie co lepiej i gdzie nie lepiej .
    kibicuje grze @gorgha, mimo że offtop mu nie przeszkadza to ja pasuje .
    • 38:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime20 Apr 2019
     
    @irata4: luz ja wiem, że sobie przytrolowałeś :) Ale masz częściowo rację, na Amidze bardzo często gra toczyła się w mniejszym niż cały ekran - oknie. Przykłady? Proszę:





    ...ale kto by tam grał w tak badziewne gry ;)
    • 39: CommentAuthoremkay
    • CommentTime20 Apr 2019
     
    Those "small Screens" on the Amiga were a benefit by other 16 bit machines, if you understand ;)
    Or in other words: There was no need for small screens on the Amiga, except the game was created on a much weaker machine .
    • 40: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime20 Apr 2019
     
    @TheFender Pierwsza gra coumieściłeś to nie wiem, drugawygląda jakbybył widok z 4 osobnych unitów - cokolwiek to jest, więc to ma raczej zastosowanie w strukrurze gry , anie z powodu wydajności, trzecia gra wygląda jak multiplayer share screen. Ale faktycznie pamiętam były gry na amigę z mini displayem , ale to raczej 3d, quakowo doomowe.
    • 41:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Apr 2019
     
    @emkay: yes, ofcourse. Small screen (that real one, not multi I linked 4 joke ;) ) on Amiga came from Atari ST 4 example. Therefore Lotus 2 was Lotus 1 ^2 :) and the best part in my opinion. Many Amiga games before 1990 (and a little bit after) were conversion from ST + samples,MOD.

    @astrofor: Z podlinkowanych tylko Hired Guns jest multi (choć większość graczy grała naraz 4 postaciami), Chaos Engine 2 jest na 2 graczy - reszta to po prostu rozgrywka w której bierze udział kilka postaci/jednostek na raz i gracz nimi kieruje. Mój post był żartobliwą odpowiedzią na żartobliwe zarzuty IRATA4 o słabej wydajności komputera :) Pokazałem, że wprawdzie małe ekraniki, ale dużo naraz.
    Choć kolega ten częściowo ma rację, pod koniec Amigi zaczęto wydawać gry "doomopodobne" gdzie przez różnicę w sposobie wyświetlania obrazu Amiga-pecet (bitplane vs chunky) Amiga była niezwykle ułomna, co wymagało drastycznych środków redukcyjnych. Po mojemu te gry były zupełnie niepotrzebne, twórcy powinni swoje siły włożyć w normalne gry 2D z których Amiga słynęła. No ale takie czasy, moda ... jak teraz na komórki :)
    Koniec offtopu z mojej strony.
    • 42:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime21 Apr 2019
     
    @TheFender

    A co z doomem na amigę jest nie tak? :)

    • 43:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Apr 2019
     
    Koniec offtopu to znaczy ani słowa więcej.

    Ciekawe, czy gorgh podłubie coś przy grze przez Święta :)
    • 44:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime21 Apr 2019
     
    @TheFender

    Absolutnie nie chciałem cię zmuszać do odpowiedzi w nowym poście. Wystarczy, że edytujesz stary :P
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Apr 2019
     
    @TheFender
    no przecież pisał że tak ,kurcze jak będzie fajne sterowanie tzn poślizgi i bardziej walka z trasą niż wymijaniem przeciwników to jest szansa na najlepsze motocyklowe wyścigi 8BIT ,kiedyś gorgh robił taki fajny projekt z Jeepem ,ale chyba na C64 ,w każdym razie też było w dechę -engine .
    • 46: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    Ze swojej strony od dłuższego czasu myślę jaki rodzaj muzy chciałbym usłyszeć w tej grze... i z nowości to widziałbym cover albo coś w tym stylu:

    • 47: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    tatqoo: O, nie sądziłem że ktoś na tym forum lubi Battle Beast :-)
    • 48: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    Super pomysł, ta Pani z filmu w kolczastym kapturze powinna być główną bohaterką i jechać na motorze w grze motocross. Tylko muzyczka żeby jakaś weselsza była i bardziej w klimacie na przykład:

    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    • 50: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    skasowany