atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    Dla autora nowej gry : W skrócie: gra musi mieć: - muzyke na pewno metal, albo metalo podobne, djabły na motorach, djabeł w okularach, zombi, pani z dużym dekoltem i z ćwiekami na motorze, pani z dużym dekoltem lizana przez djabła, płomienie z rury wydechowej, płomienie z ziemi, dwie panie w lateksie lizane przez djabła na motorze. Lateksowy alien śpiewający metal, djabły kibicujący na trybunach..Czy coś pominałem ?
    Acha - i pamietajcie ze assasin jest jeszcze free do 25 ;)
    • 2: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    skasowany
    • 3:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    widzę, że wątek jest już o wszystkim, to się podłączam:
    "SPRZEDAM OPLA"
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    to ja Bocianu spieszę z koleżeńską interwencją gramatyczną odnośnie twojego obrazka, liczba mnoga od "sheep" to "sheep". Podziękował.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    Dla autora nowej gry : W skrócie: gra musi mieć: - muzyke na pewno metal, albo metalo podobne

    Otóż to, polecam muzę tytułową z tej znanej amigowskiej gry - wciąż wymiata!!!
    • 6: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    The sheeps could be correct, but only if, as seems likely, "sheeps" is supposed to mean multiple types/varieties/sub-species of sheep rather than multiple individual animals. You get the same thing with "fishes" which is archaic as the plural of individual fish, but is still the plural for types of fish, e.g., Fishes - Animal Guide List

    Znalezione na forum.
    A opel to jaki rocznik ?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    O właśnie, już Astrofor sprostował.
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    No ale na obrazku są ewidentnie owce tej samej rasy, więc ocb?
    • 9: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    <cite>więc ocb?</cite>
    Chyba ktoś pisał jakąś gre, chyba o motorach, ale głowy sobie nie dam obciąć.
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    A odniesiesz się ty i Kaz do mojej wypowiedzi?
    • 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    gorgh: Możliwe że masz rację, ale wypadało by się spytać jakiegoś native speakera.
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Gorgh - sprostowanie jest prawidłowe, że to MOŻE BYĆ prawidłowy napis. Tego nie wiemy bez komentarza autora, co miał na myśli. 1) to, że na obrazku są jakieś owce, nie oznacza, że w grze (?) są takie same i tylko takie owce, 2) może akurat to są owce różnych ras, jedna ma znak konopii na sobie, może to jakaś mutacja? :D
    • 14: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    Może i mutacja,ale mi to wygląda na dilera. A gra musi być cholernie trudna. Podejżewam że celem jest dotarcie owcy do dilera co wcale na orbicie nie jest takie proste. (To jeszcze zależy czy to kosmos czy orbita). Aby wyznaczyć dobra trajektoria na orbitujący obiekt, trzeba mieć sporo danych, i sporo wyliczyć. Lecąc do niego po lini prostej, nigdy do niego nie trafimy. Pewnie dlatego owca diler jest taki zły - jego potencjalni klienci nie wyglądają na zbyt bystrych.
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    no już dobrze
    Tak jak obiecałem mały update- poza dodaniem tui oraz sztucznego tłumu zmieniłem, co najważniejsze, sposób rysowania elementów- tak jak już wspominałem zmiejszyłem procedurę o 1/6 cykli odpowiednio sortując dane elementów.
    Na każdy level będzie przypadały 2 rodzaje dużych elementów i 2 rodzaje małych + sztuczny tłum i przeciwnicy pewnie tacy sami dla wszystkich plansz (ale to się może zmienić)
    Jestem z siebie zadowolony, bo kod sortujący dane pisałem 3 dni i okazało się, że wszystko dobrze wymyśliłem (chodzi o to, że w głowie liczyłem dane tak aby je upchać jak najbardziej optymalnie i okazuje się, że nie popełniłem błędu)
    To już prawie pewne- gra będzie przeznaczona dla 130XE w zwyż.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Zajebongo , mała uwaga - Ludzie tzn. kibice się za często powtarzają , raz na 10-15 sekund powinno być ok ;-) .

    Co do owiec Bociana- to jego dzieło , może tworzyć nowe formy , słowa a nawet celowo popełniać błędy by wywołać dany efekt ,jego dzieło ,on jest autorem i mógł napisać jak chciał ;-p.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    one są ujarane stąd to S ;-)
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    czyli space sheeps bez s
    a odnośnie tłumu i tui to one tu tylko tak roboczo, normalnie będzie algorytm do tego
    • 19:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    @gorgh

    Parę optymalizacji:

    - linia 872 ldy #0 , zbędne, wystarczy w linii 883 skakać za linię 862 przed ldy #0 (oszczędzasz 2 bajty)
    - linia 875 clc jest zbędne bo po porównaniu w linii 870 daje zawsze C=1, więc wystarczy dodawać w linii 876 #39 (zyskujesz 2x10=20 cykli)
    - linie od 878 do 880 lepiej zamienić na :
    bcc *+5
    inc r33+2
    3 cykle zamiast 11 jeśli nie ma przepełnienie
    9 cykli zamiast 11 jeśli przepełnienie (tylko raz wywoływane)

    W sumie niewielkie przyśpieszenie ale zawsze troszkę krócej.
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    shanti77: dzięki, ale generalnie to przepraszam, że nie napisałem, że to tylko tool a nie sam program, po prostu łatwiej mi to było pisać w asmie niż w JS
    • 21:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    @astrofor: rocznik 2009. astra jedensześć. w kombiku. na luzie trzy owce wchodzą z tyłu, jak siedzenia złożysz.
    • 22:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Czy przeciwnicy nie powinni szybciej uciekać, kiedy nasz motorek zwalnia?
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Mav: będzie jako rzeczesz panie!
    • 24: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Bardzo fajnie się projekt rozwija :). W pewnym momencie pomyślałem że dodałeś zbieranie autostopowiczów, bo na filmiku motor zwalnia koło widowni.
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2019 zmieniony
     
    ... gorgh zaimplementowal zasadę ograniczonego zaufania.
    W grze, jak będziesz grał nie musisz tego stosować ;)
    • 26: CommentAuthorkski
    • CommentTime24 Apr 2019 zmieniony
     
    Gorgh, wygląda to świetnie. Jak na początku pisałeś że robisz pełne 3d byłem sceptyczny bo wiemy czym takie próby się kończą na Atari (2 klatkami na sekundę). Teraz jednak z predefiniowanymi obiektami tła wygląda fajnie, dynamicznie, świetny pomysł z widzami.
    A co do drugiego fragmentu kodu, gdzie się da używam dekrementacji zamiast inkrementacji wtedy CMP/CPX/CPY są nie potrzebne.

    Edit: patrząc dokładniej na Twój kod dekrementacja chociaż możliwa może by to niepotrzebnie zagmatwała więc sorry cofam co napisałem.
    • 27: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Fajnie wyglada naprawde. Ale cos z tym ruchem, animacja jest nie tak, zawodnicy ktorzy cie wyprzedzaja za szybko znikaja- powinni zwalniac jak sie oddalaja i zmniejszaja. No i te zakrety moga przyprawic o mdlosci :)
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    uborg, kski: dziękuję, takie komentarze dają mi powera
    madrafi: co się da to poprawię, akurat zakręty to już wiem jak zrobić lepsze
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    parę małych poprawek doszło, w tym nowy wygląd bohatera
    • 30: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    ta droga to nie powinna rysowac sie po zielonym tylko ? :)
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    • 32: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    woow nareszcie bohater wyglada na twardziela , a nie na pana Bronka na komarze.
    • 33: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    dla mnie to nadal jest droga namalowana na niebie a nie zadna perspektywa powietrzna :D
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    madrafi: to przemyślę te kolory jeszcze w takim razie
    • 35: CommentAuthorPecet
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    Zajebiście wygląda teraz teraz ten sprite gracza. Perspektywa powietrzna w porównaniu do wersji wcześniejszej wygląda imo lepiej. Jest delikatniejsze przejście pomiędzy trasą a niebem/tłem.
    • 36:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Apr 2019 zmieniony
     
    Gorgh albo robisz wyraźne rozdzielenie nieba od ziemi i wtedy sobie robisz gradiencik od np 0ff na linii do 00f na gorze, albo robisz przenikanie tak jak teraz ale zrób zanikanie drogi sprytną paletą na display liście.

    edit> jeszcze jedno: pomiń kilka pixeli drogi od horyzonu. Wizualnie nic nie stracisz a zyskasz trochę czasu.
    • 37:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Apr 2019 zmieniony
     
    alternatywnie: (to tylko koncepcja pomysłu zmian a nie dokładna wizualizacja)
    • 38: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    Dzięki TheFender, zanotowałem w kajeciku. Z kolorami gracza jeszcze powalczę, ale tu nie ma dowolności, bo jest OR dwóch kolorów. Na przykład $04 i $18 dają $1c
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    Brrr ,ale żeś skaleczył .

    @gorgh

    zamiast zarysu miasta,lasu itp ,może takie coś :

    ?
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    Generalnie to dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Będą podziękowania w grze.
    Irata: to bardzo fajnie wygląda, tylko dorabianie tła chcę zostawić na sam koniec a na razie skupić się na zrobieniu rozgrywki, czytaj algorytmu przeciwników, i poprawieniu elementów tła (na razie małe elementy jakby poruszają się szybciej i układ wszystkich elementów się powtarza). Dlaczego? Obecnie po dodaniu drugiego przeciwnika i muzyki mam jakieś pół ramki wolnego. Dodanie tła to dynamiczna zmiana display listy, bo górki i dołki zmieniają wysokość horyzontu. Nie jest to masakrycznie skomplikowane, ale jakieś 700-1000 cykli zajmie.
    Teraz pytanie do was, bo sam nie jestem przekonany- czy chcecie element tła w grze biorąc pod uwagę, że trasa nie sięga horyzontu(nie zbiega się)?
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    tak jak na rysunku wyżej wygląda to fajnie,droga biegnie tak daleko że praktycznie zlewa się z tłem miasta i nie wchodzi na niebo , dzięki tłu można przedstawić różnorodne środowiska ,urozmaicić rozgrywkę , wyścigi na torach są płaskie i nudne a przecież o fajną zabawę z jajem tutaj chyba chodzi .
    W sumie jaki cel wyścigu ? tzn zrobisz czas i checkpointy jak w Lotusie itp ?
    • 42: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime26 Apr 2019
     
    Element tła musi być ;)
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    Rbej1977 dzięki za głos
    Irata: czekpointy chyba tak, plus wyścig o 1 miejsce
    • 44: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime27 Apr 2019 zmieniony
     
    Gra mino ze retro - bardzo wpisana we wspołczesne realia - sa nawet zielone ludziki
    • 45: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    @ TheFender

    Biało czerwony ludzik fajnie wygląda. Co do pasów to zielono brązowe pasy będą za bardzo walić po oczach gdy będą w ruchu.

    Gra już naprawdę robi wrażenie. Dla porównania najlepsza motocyklówka jaką do tej pory stworzono na małe atari.

    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Apr 2019 zmieniony
     
    ...No proszę cię, przecież to ładnie wyglądający niegrywalny gniot. Już lepszy jest ,
    tyle że również żaden z niego wzór, słabe, brak poślizgow ale to na torach więc jakby symulacja.Nie ma na Atari godnego wzorca.
    • 47: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    Element tła jak najbardziej.

    I proszę mi nie obrażać 'Speed Ace'.
    • 48:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Apr 2019 zmieniony
     
    Pamiętam jak koledze kupiono (chyba na komunię) 800XE razem z grą. To był właśnie Speed Ace i gra była na carcie. To był jeden z dwóch cartów jakie ów kolega posiadał.

    Ten drugi to była składanka loaderów do Blizzard Turbo :)
    • 49: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    Speed King jest jaki jest. Fajne natomiast jest to kręcące się tylnie koło. Może warto to podpatrzeć.
    • 50: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Apr 2019
     
    Pamiętam jak kiedyś jako dzieciak zobaczyłem w salonie arcade to:



    A potem przyszedłem do domu i po wczytaniu z magnetofonu Speed Ace próbowałem sam siebie przekonać że to w sumie prawie ta sama gra, bo jak dobrze zmrużyć oczy to prawie nie widać różnicy ;)