atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorVLX
    • CommentTime14 May 2019
     
    Spoko, mi w wątku o Ekranowni wyskoczyli z ubojem bydła.

    Gorgh, gra wygląda za-je-bi-ście! Nie mogę się doczekać wersji grywalnej.

    Miasto faktycznie wydaje się mieć lekkiego laga i chyba faktycznie chyba chodzi o synchronizację z dolną linią zamiast z wysokością gracza. I wydaje mi się, że linie zamiast kropek mogą faktycznie lepiej wyglądać.

    Zapowiada się niezła gra. :)
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2019 zmieniony
     
    Ale wypas , i krzyże są ;-) .
    A z tym odjeżdzaniem motocykla da radę ? to spotęgowało by efekt 3D a postaci nie trzeba przerysowywać , o parę pikseli by się oddalał ...

    Naprawdę , dynamika jest :-)zabista ,i tło miasta nie tylko w poziomie ,BRAWO GORGH!!!

    PS.Dobrze że @gorgh zbytnio nie zna Atari i nie wie że takiej gry się zrobić nie da ;-).
    • 3: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 May 2019
     
    No mi do szczęścia (na tym etapie) brakuje w zasadzie (jedynie) tego co zwykle - kolorów. Wiadomo, ciężka sprawa na Atari. Może chociaż paletę bardziej urozmaicić?
    Ogólnie Literally zaczyna przypominać mi Kowalsky's fury. Gra która wygląda 'tak sobie', ale ma świetną grywalność i jest bardzo płynna.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019
     
    ccwrc: widziałem fragment tego filmu i zgadzam się, że to tragedia, ale zgadzam się z uborgiem, że nie ma co wylewać dziecka z kąpielą (sam mam brata księdza).
    kade: poproszę w Agendzie grafików o parę rzeczy do tej gry, może się zgodzą
    VLX: dzięki, dzisiaj sprawdzę, jakby to było jakbym obniżył gracza
    Irata4: dzięki, sprawdzę jak to będzie wyglądać
    Pecet: dzięki, dam może to do korekty grafikom
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019 zmieniony
     
    zrobiłem mały test, który wam się najbardziej podoba? mi chyba najbardziej "color3.png"
    • 6: CommentAuthorVLX
    • CommentTime14 May 2019
     
    Najbardziej mi się podoba color3.png
    • 7: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 May 2019
     
    color1.png - najmocniejszy 'efekt mgły'.
    • 8: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime14 May 2019
     
    Color1: największe pole dla wyobraźni, jeśli idzie o miasto na horyzoncie
    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime14 May 2019
     
    2 jest do dupy:-) 1 i 3 oba są fajne, tu już kwestia wyobrażenia pozostaje, ale faktycznie 3 jest dość wyraziste, a 1 daje bardziej poczucie, że za tą mgłą jeszcze coś tam jest dalej, i że ta odległość jest taka bardziej niedookreślona.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 May 2019 zmieniony
     
    Przedmówca ma rację w końcówce, dla mnie color1 najfajniejszy jest tutaj. :)
    Czy będzie w gotowej grze lista "high-score" (najlepsze czasy itp.) ?
    • 11: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 May 2019 zmieniony
     
    Mi się 3 najbardziej podoba. Jak odległe miasto. 1 wygląda dziwnie, bo niebo niebieskie a budynki zielone. Odległe obiekty w atmosferze ziemskiej, widziane z dużej odległości, nie nabierają zielonej barwy, ale niebieskiej:
    ->link<-
    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime14 May 2019
     
    Faktycznie po uwadze urborga spojrzałem jeszcze raz i jestem zdecydowanie już teraz za kolorem 3.

    A w ogóle baby są podobno lepsze w dobieraniu kolorów. Czy jest na sali jakaś baba?:-)
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019
     
    ok, dzięki za głosy, wypadło na 3 wersję, mi się też najbardziej podoba
    Dzisiaj walczę z opytmalizacją, bo w krytycznym momencie (raz na 20-30 ramek) jest prawie na styk 2 ramki a jeszcze nie dodałem muzyki
    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019
     
    Dracon: podejrzewam, że będzie, może będzie hi-score cafe
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2019
     
    nie wiem , mnie tam się pierwsze podoba ,nie chodzi mi o kolory tylko o jasność odcieni które po sobie następują ,w trzecim obrazku, pierwszy pasek od pasów zieleni jest za jasny i robi niepotrzebne odcięcie ,a dalej ciemny i jasny co wygląda jakby jeszcze woda była po drodze do miasta ,mnie się pierwszy podoba najbardziej .

    Piszecie że mało kolorów , a po co więcej ;-)?... i tak jest ponad standard :-) ,jest Atarowo i fajnie , ktoś napisał że grafika nie teges , to zobaczcie master, Speed King/a wydanego przez Mastertronic ...
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019
     
    To skoro głosy się rozkładają po połowie to będą 2 wersje
    Btw dodałem dziś muzyczkę i wszystko śmiga. Nutę na ekran tytułowy zrobił Makary i mówię wam, wbija w fotel, szczególnie na prawdziwym atari. Część grafy zrobi Raphis.
  1.  
    Ekstra! Makary robi muzę do świetnych gierek! ;-)
    • 18:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime14 May 2019
     
    Makary - zdolny muzyk, Raphis - zdolny grafik, Gorgh - zdolny koder. Może wyjść miodzio
    • 19:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 May 2019
     
    to kiedy great mazovia cross country road race
    wa-wy
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 May 2019
     
    To już lepiej great podlachia cross country race...tubylcy rzucają w motor kamieniami a w przerwach między wyścigami podjadasz pielemeny u babci stefy
    • 21:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime15 May 2019
     
    Nieee. W przerwach między wyścigami miejscowi przebijają ci opony, bo masz nieprawilne blachy.
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 May 2019 zmieniony
     
    hehe
    jako, że główne prace nad silnikiem gotowe, to wrzuciłem filmik z kolejnych stadiów robienia gry
    • 23:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 May 2019
     
    Dobry filmik :-)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2019
     
    0:30 trasa rysuje się z kropek(pikseli);-), kurcze ale jakby tak cały obraz się rysował i na końcu wskakiwał kolor i ruszała animacja ...
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 May 2019
     
    To na jakim etapie są prace ?
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 May 2019
     
    na razie pracę stanęły, bo chce skończyć grę na ABBUC przed terminem,a przynajmniej w stanie surowym zamknąć temat, żeby potem w lipcu wrócić.
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 May 2019
     
    no tak , to powodzenia na ABBUC ,wygrasz jak nie przedobrzysz.
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    ok, dodałem kolizje z otoczeniem, jest postęp.
    Mam pytanie do was: czy wolicie wersję 64kb, gdzie nie będzie edytora tras i kilku muzyczek a ekran tytułowy będzie bez grafiki, czy jednak wolicie mieć to wszystko, ale gra będzie dostępna tylko jako obraz wsadu do kartridża SIC oraz na samych kartridżach?
    Irata4, podły człowieku, wysłałem ci pierwszą wersję do testów
    • 29: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Tylko i wyłącznie PEŁNA wersja.
    • 30: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    ok, jak będzie więcej chętnych na pełną wersję, to postaram się zrobić też plikówkę, ale wydanie gry pewnie przedłuży się w czasie, bo to sporo więcej roboty
    • 31:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Ja preferuję wersję 64kB, jest to najpopularniejszy sprzęt.

    Natomiast na kartridżu nie jest problemem umieścić obie wersje naraz, tzn. dedykowana dla 64kB i dla 128kB.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    No jasne że Pełna, czy płatna ? - ja jestem za , na Atari gry zawsze były płatne a nie zawsze pełne ;-) , w dawnych czasach za giełdowe fejki trzeba było płacić he,he i jaka radość przez parę godzin że "mamy "np. Robocopa he,he, dziś możemy mieć nową grę w której produkcje mamy wgląd ,ja nawet o takich czasach nie marzyłem.
    Niech zajmuje tyle miejsca ile potrzeba ,wersja cartridge zdaje się że rozwiązuje ten problem .
    • 33: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Jun 2019 zmieniony
     
    Dobrze by było gdyby działało na 64kB, obraz karta gdyby dodatkowo był dla AtariMax MaxFlash-a. Żeby można było np. klawiszami konsoli wyłączyć karta - wymusić boot. Wersja plikowa mogłaby być okrojona i edytor osobno.

    Zastanawiam się jak będą zapisywane trasy? Czy kart będzie miał swój DOS?

    Czy będzie można karta uruchomić z DOSu lub np. KSO i wtedy będzie możliwy zapis na dowolne obsługiwane urządzenie np. magnetofon w Turbo? Czy wtedy bez systemu zostanie tylko magnetofon w normal-u? Czy może będzie obsługiwał tylko magnetofon? Czy może kart będzie używał swojego flash-a i umożliwiał skopiowanie danych na inny nośnik np. po wgraniu DOS-u?

    Opcja z boot-em przydatna będzie do wyczyszczenia flash-a, czy uruchomienia czegoś innego, bez wyjmowania karta, ale być może umożliwi też jego skopiowanie? Co chyba nie będzie problemem, a być może umożliwi wykorzystanie danych z karta zewnętrznemu plikowi xex. Może to być ciekawe, bo chyba jeszcze nic takiego nie było...

    Można zrobić np. tak, że edytor będzie zapisywał całą grę (opcja), a przy wczytywaniu najpierw będzie wczytywać dane tras, a potem sprawdzi czy jest kart i dane gry pobierze z niego lub gdy karta nie będzie to wczyta okrojoną grę z nośnika.

    Może to być też tak rozwiązane, że zawsze trasy będą zapisywane jako xex, a na nośniku dodatkowo może być zapisana osobno okrojona gra (dla 64kB) i wtedy uruchamiając xex-a z trasami, będzie on wczytywał trasy, a potem sprawdzał karta, a następnie szukał wersji plikowej gry, a następnie - jeżeli nadal nie znajdzie gry - prosił o plik xex z grą (dla 64kB).

    Lub jeżeli taki loader byłby zbyt duży można np. zrobić zewnętrzny loader z wyborem zapisanych tras i po wyborze pliku jak wyżej. W przypadku jednego pliku z trasami wczytywany byłby automatycznie (i w przypadku magnetofonu).

    Zależy jak duży będzie plik tras i w jakiej formie będziemy tworzyć własne trasy - czy jako nowe gry, czy tylko jako dane do istniejącej gry (ew. opcja do wyboru).

    Uf :)

    • 34:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Jun 2019
     
    Tylko i wyłącznie pełna wersja. Jak gra ma być dobra a brakuje pamięci, to dołożyć wymagania i już. Obecnie mamy mnóstwo bardzo dobrych gier, które wymagają więcej pamięci niż 64kB. Każdy dziś ma jakieś rozszerzenie jeśli chce mieć dostęp do nowych produkcji. Jeśli przy okazji da się zrobić wersję na kartridż działającą na 64kB to fajnie, ale nie jest to konieczne. Dobrym przykładem jest Laura, która w wersji plikowej potrzebuje 128kB, a w wersji kartridżowej działa na 64kB. Najważniejsze: nie ograniczaj pamięcią możliwości gry i jej jakości, bo grę robisz w 2019 roku, a nie w 1989.
    • 35: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Jun 2019
     
    przekonaj do tego Konopa, XXL-a :) Osobisty wybór, każdy sobie stawia poprzeczkę wg uznania, najtrudniej zmienić sposób myślenia
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Jun 2019
     
    ...za parę lat konop i XXL zrobią Obliviona na Atari 1MB,sztuka oszczesdzania pamięci zaprocentuje, no ale może pierw zaczekajmy na Ricka...

    Tu jesteśmy na bierzaco :)
    • 37:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime15 Jun 2019 zmieniony
     
    Większość userów (małego) atari w Polsce to użytkownicy 800XL i 65XE. 130XE uchodzi za exclusive. Rozszerzenie pamięci do 1MB to promil użytkowników i fanaberia a nie standard.

    Zaklinanie rzeczywistości przez osoby typu Iarata4 to... Tylko zaklinanie rzeczywistości typu "jak zamknę oczy to mnie nikt nie zobaczy".

    Wydawanie carta, który wymaga do działania więcej niż 64kB to komercyjne samobójstwo. Wydanie carta na którym są różne wersje w zależności od ilości posiadanej pamięci (min. 64kB) to zdrowy rozsądek i kaska na koncie.
    • 38:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Jun 2019
     
    Sorry ccwrc, ale za przeproszeniem pier...isz głupoty. Ciekawi mnie skąd masz taką statystykę, że wg Ciebie większość userów ma tylko stockowe 64kB. Możesz to jakoś umotywować/udokumentować/podać źródło takiej rewelacji? Idąc dalej piszesz o 1MB, a z tego co wiem jest chyba tylko jedna gra (Atari Blast), która wymaga 1MB, co świadczy o Twojej niewiedzy w tym temacie również. Za to jest mnóstwo gier działających z rozszerzoną pamięcią i zadowala się np. dodatkowym 64Kb, lub 256kB. Generalnie rozszerzenie pamięci do 320kB pokrywa 99% wszystkich produkcji jakie wyszły dotychczas i nadal wychodzą, a wymagają dodatkowego RAM-u. Koszt wykonania rozszerzenia do 320kB, to rząd wielkości kilkudziesięciu zł, a z resztą 1MB też za tyle można zrobić jeśli ktoś chce.

    Ja osobiście z kolei nie znam osób, które mają Atari bez jakiegokolwiek rozszerzenia pamięci spośród ludzi ogarniających na bieżąco niniejsze, sąsiednie i zagraniczne fora, więc zaryzykował bym stwierdzenie, że promilem wśród użytkowników małego Atari są właśnie userzy, którzy mają tylko stock. Może dodatkowo jest grupa takich, których nie znamy, którzy używają tylko stock, grają tylko w stare gry z sentymentu, i nie zaglądają na te fora, więc nie dowiedzą się też nigdy o nowościach jakie powstają na Atari.
    Nawet ortodoksi, którzy lubią stockowe sprzęty zazwyczaj oprócz tych stockowych mają również maszynkę do oglądania nowości lub użyją w tym celu sporadycznie emulatora jeśli im na nowościach będzie zależało.

    Za to nie ulega wątpliwości chyba niczyjej, że znaczna większość _dobrych_ nowych gier wymaga więcej RAM-u i nikt z tego nie robi problemu. Jak komuś zależy na pograniu w grę, to albo dołoży RAM-u, albo zagra na emulatorze, a jak ktoś chce zabytkowe Atari bez żadnych rozszerzeń, to niech sobie gra w Planetary Defense.

    Cholera, mamy 2019 rok, ludzie, nie róbcie sobie jaj z poważnych ludzi i z poważnego sprzętu - a już tym bardziej z poważnych koderów. Obecnie dołożenie trochę RAM-u do Atari to koszt kilkudziesięciu zł, czyli wielokrotnie mniej niż wartość komputera.
    • 39:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Jun 2019 zmieniony
     
    .
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Jun 2019
     
    ciekawi mnie zawsze arumentacja "rozszerzenia takie_a_siakie to tylko pare zl" - owszem, tak samo jak za 2 raz mniej od ceny atari mozesz kupic sprzet 100 razy mocniejszy na ktorym sa gry ze hoho.

    pytanie jest czy gre napisana w 2019 mozna uruchomic na komputerze kupionym w 84 roku :-)

    jesli bedzie sprzedawana z kardydzem potrzebnym do jej uruchomienia to nie widze problemu.
    • 41: CommentAuthorAdam
    • CommentTime15 Jun 2019
     

    Mq:

    Ja osobiście z kolei nie znam osób, które mają Atari bez jakiegokolwiek rozszerzenia pamięci spośród ludzi ogarniających na bieżąco niniejsze, sąsiednie i zagraniczne fora

    To znaczy tylko tyle, że znasz niewiele osób ;) Kiedyś Pin próbował zrobić ankietę w tym wątku w 2018 roku:
    ->link<-
    Nie było zbyt dużo odpowiedzi, więc trudno mówić o statystyce, w każdym razie tbxx, antrykot, barf31 odpowiedzieli, że używają stockowego 64KB Atari, a Bocianu stockowych 64 i 128 KB. Ja akurat mam tylko stockowe 65XE.
    • 42: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jun 2019
     
    Gwoli wyjaśnienia. Gra na karcie będzie chodziła na stock atari, plikówka na 128k
    • 43:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Jun 2019
     
    Ok, ok, niepotrzebnie się uniosłem. Dobra, niech se każdy używa co tam chce, dla mnie istotna jest powyższa odpowiedź gorgha, z której wynika, że gra nie zostanie okrojona po to tylko by się zmieściła w 64kB. Kierujmy się rozsądkiem, nie twórzmy kolejnego sporu na ten temat, jakich było już wiele. Sorry za zamieszanie, właśnie zdałem sobie sprawę jak działa mechanizm powstawania sporów, których unikam, lecz czasem napisze się w odruchu o dwa słowa za dużo.
    • 44: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime16 Jun 2019 zmieniony
     
    Może nie do końca w temacie, ale...

    Wbrew pozorom nie jest to oryginalny teledysk, a wideo zmontowane z coraz popularniejszego współczesnego nagrania z młodziutką Ondrią Hardin :)

    Polecam jeszcze tę wersję.
    • 45: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime17 Jun 2019
     
    wooow depeche mode
    • 46: CommentAuthorpgru
    • CommentTime18 Jun 2019
     
    Dobrze(dziekuje), ze bedzie wersja kartridzowa uruchamiajaca sie na Atari 65XE. Nawet jesli tylko plikowa-kartridzowa, po to mam kupione chyba jedyne rozszerzenie-kartridz, ktore moim zdaniem daje te same mozliwosci co 1 MB wlutowanego Ramu.
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Jun 2019
     
    no pamiętam, że ty pgru jesteś zwolennikiem stock atari, sam mam rozszerzenie ale zależy mi, żeby wspierać fabryczne modele
    • 48: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Jun 2019
     
    czołem brygada
    Pracę idą szybko i mam nadzieję skończyć grę do końca miesiąca, jeśli nasi graficy w Agendzie się popiszą. Dzisiaj zrobiłem powtarzalne generowanie trasy od nowa, tak, że wszystko jest tak samo za każdym razem oprócz elementów tła po bokach
    PROŚBA!!! : czy robić także powtarzalność elementów tła? moim zdaniem nie jest to konieczne, ale wasze zdanie liczy się bardziej
    • 49: CommentAuthorPecet
    • CommentTime19 Jun 2019 zmieniony
     
    Nie, nawet chyba lepiej będzie, jeżeli tło nie będzie się powtarzać. Zawsze to jakiś, chociaż drobny, element urozmaicenia.
    No chyba, że wpłynie to istotnie na gameplay. Jak w tej grze działa wypadanie z trasy? Albo walnięcie w drzewo?
    • 50: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Jun 2019
     
    Dzięki Pecet, mi się podobnie wydaje. Motor się przewraca gdy siła odśrodkowa zepchnie nas na krawędź, uderzymy w kamień bądź wiedziemy na drugi motor.