atarionline.pl IK+ - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Jul 2018

Zrobienie wersji na Atari z 4-6 przeciwnikami walczącymi to zadanie, któremu podoła jedynie Smaku :P
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jul 2018

Gonzo ma do tego smykałkę :)
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Aug 2018

być może uda się wprowadzić obrazek do gry, a na razie w ramach ogarnięcia kodu pozmieniałem trochę kolory. teraz piasek ma kolor piasku :)
    • 4: CommentAuthortrophy
    • CommentTime7 Aug 2018 zmieniony

Biały karateka nosi teraz karategi firmy Tokaido. To ładne z błękitnym odcieniem - Kata Master (pomimo, że walczy)

:-)
    • 5: CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Aug 2018

Nie siliłbym się żeby piasek miał kolor piasku w pierwszej lokacji, bo taka żółta jest bodaj trzecia znów.
    To już lepsza różnorodność ;-)
    • 6: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime7 dni temu

Witam. Nie wiem czy tylko mi się tak wydaje, czy ta wersja ma tylko jedną lokację ? Bo gram, gram, i gram - istotnie ładny jasny piasek, błękitne odzienie, ale ciągle Sydney - i nic więcej - to jest tylko jedna lokacja ?
    • 7: CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 dni temu

Zasadniczo idealna wersja już powstała (International Karate - Enhanced Edition 2014) dzięki Pavrosowi i za bardzo nie ma co chyba drążyć tematu ;-)
    • 8:

CommentAuthorWolfen
    • CommentTime7 dni temu

Ja tam mocno wciaz kibicuje pracom nad IK+ ! :)
    • 9: CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 dni temu

Zdecydowanie, skończone IK+ to będzie hit nad hity i jedna z najładniejszych i najbogatszych graficznie gier :-)
  1.  
    Ale IK Enhanced Edition Pavrosa nie miała tych wszystkich obrazków w tle, które były w udoskonalonej wersji IK Ultimate z C64: ->link<-

Ja bym nie miał nic przeciwko wersji z wyborem najlepszych backdropów: Sydney akurat jest OK, ale pozostałe tła z wersji oryginalnej i tej Pavrosa są dosyć nędzne moim zdaniem.
  2.  
    Tak na marginesie: obrazek z Sydney nie powinien mieć piasku, tylko deski. W miejscu gdzie odbywa się walka jest przystań promu (Milsons Point) gdzie nota bene jest lunapark. A sama cieśnina pod Sydney Harbor Bridge jest sporo szersza niż to widać na obrazku z Atari i C64.

Poniżej zdjęcie, na którym w miarę najlepiej udało mi się pokazać widok z okolic Milsons Point, który najbardziej przypomina ten z gry:

A samo Milsons Point wygląda tak. Tam nie ma plaży, więc nie ma piasku. :)
    • 12:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 dni temu

@Yolk: ! Mistrz. Byłeś i zrobiłeś niesamowite dla świata IK zdjęcie :) Brawo.
    • 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

... tylko gdzie by oni walczyli ...na tratwie ??? ;-)

Można zrobić wersję z molo :-).
    • 14:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 dni temu

Trochę sucharu na wieczór ;)
    • 15:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

To może tak ?
    • 16:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

no co , anomalia pogodowe, wybiegłem trochę w przyszłość :-).
    • 17:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

:D Tyy, dobre :)

...napis WHITE zyskał właśnie drugie dno.
  3.  
    Wersja ze śniegiem niszczy system. Dodaj jeszcze dziurę ozonową i będzie komplet. :)
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 dni temu

to teraz dajcie zdjęcie z Księżyca, tam jest dużo piasku, a w tle, w oddali planetę Ziemia

i zacznijcie krzyczeć: "tak nie można, oni nie mają czym oddychać"

kto powiedział że to ma być realistyczne, starzejecie się i przestajecie używać wyobraźni, zaczynacie wymagać zbyt dużego realizmu, stetryczałe upierdliwce
    • 20: CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 dni temu

"to o nas"
  4.  
    pavros, dzięki za zgromadzenie w jednym miejscu "piguły" różnych wersji - człowiek już nie pamięta dokładnie w jaką wersję grał - miałem na bank na kasecie albo IK albo WKC, gdzie były inne scenerie oprócz Sydney - a kumpel ze stacją na początku lat 90tych pokazywał mi wersję gdzie właśnie mógł przełączać scenerie w trakcie walki. IK+ wygląda super!
    • 22:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

Zanim tam powstał pirs, był tam zapewne piasek.
    Natomiast zwrot "ty stetryczały upierdliwcze" wrzucam sobie do słownika, jak mi się skończą argumenty w jakiejś dyskusji.
    • 23:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

Zrobiłem ujęcie "prawie jak z gry" stetryczałe upierdliwce ;) Na 1 planie zawodnicy objęci programem australian RODO ;)
    ->link<-
    ------------- ---------- ----- --- -- - -
    edit> ciekawostka polecam poklikać wersję 3D! Brakuje tylko postaci z tekkena ;
    ->link<-
    edit2> zobaczcie z jaką niewiarygodną pieczołowitością w 3D jest odwzorowane Sydney! Nawet dzielnice willowe, ze wzgórzami, drzewami - wszystko w naprawdę szczegółowym jak na google 3D. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak bardzo mrówczą pracę musiała wykonać jakaś grupa ludzi (Chińczyków? :) )
  5.  
    To co? Robimy poprawioną wersję? ;)
    • 25: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime4 dni temu

@tooloudtoowide pamiętam, że na kasetach miałem WKC z obrazkiem tytułowym i muzyką, ale w tle było tylko Sydney, oraz coś opisane jako IK (żaden tytuł się nie pokazywał, po załadowaniu od razu wskakiwało demo) za to bez muzyki i obrazka tytułowego ale można było przełączać tła (spacją bodajże).
    • 26:

CommentAuthorPecus
    • CommentTime4 dni temu

@TheFender to nie Chińczycy :), To zdjęcia lotnicze z różnych kątów i sprytne algorytmy.
    • 27:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 dni temu zmieniony

@Pecus: a przyglądałeś im się z bliska? To co google na początku pokazało jako 3D (nie wiem, kilka lat temu?) to wyglądało faktycznie jak zlepek zdjęć z kilku kątów potraktowany algorytmem pt zaawansowany bumpmapping ;)
    Ale to co tutaj widzę, to są pieczołowicie tworzone modele. Tekstury może i pochodzą ze zdjęć pod kątami (wyprostowanymi algorytmem), ale te modele nie ma mowy.
    Zresztą już kilka lat temu była mowa o tym, że większe i bardziej znane obiekty w największych miastach będą zamodelowane od zera i oteksturowane. Nie wiedziałem jednak, że robią tak z całymi dzielnicami. To jest już takiej jakości, że już się nadaje bezpośrednio do zaadaptowania do jakiegoś RTS-a :)
    • 28: CommentAuthorpavros
    • CommentTime4 dni temu

@Gonzo: Dobra robota! A planujesz konwertować pozostałe obrazki z IK Ultimate? Ten wybrany jest chyba najładniejszy. Pozostałe jak widzę, mają dość "sprane" kolory na C64. Może na Atari będą lepiej wyglądać?
    • 29:

CommentAuthorIRATA4

@ TheFender
    "zobaczcie z jaką niewiarygodną pieczołowitością w 3D jest odwzorowane Sydney! Nawet dzielnice willowe, ze wzgórzami, drzewami - wszystko w naprawdę szczegółowym jak na google 3D"

Zwykłe mapy bitowe :-).

DO tego się i tak nie umywa :-p

->link<-
    • 30: CommentAuthortatqoo

Irata: Helsinki w Google Maps 3D sobie obejrzyj
    • 31:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 dni temu

@irata4: ej irata4 kurde ... :) Ty sobie nie żartuj tak :D

(jaram się szczegółowością jak na warunki globalnej mapy świata. To jest oczywiste, że przeciętna gra 3D FPP oferuje lepszą jakość, nie wspominając o intrach :) )

@tatqoo: Sydney robi jednak lepsze wrażenie, pewnie za sprawą wzgórz, rezydencji i drapaczy chmur :)
    • 32:

CommentAuthorPecus
    • CommentTime3 dni temu

Wszyscy szukają daleko. Wystarczy popatrzeć na całą Warszawę.
    Wynik (jakość odwzorowania) zależy od jakości zdjęć lotniczych i tyle. Jeszcze kilka lat temu Google stosowało ręcznie robione modele 3D (z resztą można je było samodzielnie tworzyć i dodawać do map), ale od jakiegoś czasu stosują modele wygenerowane na podstawie fotografii.
    • 33:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime3 dni temu zmieniony

@ Pecus
    ...coś jak opcja 3D w nowym Paincie.
    Szczególnie widać jak algorytm "walczy"z drzewami .

Kiedyś sam tworzyłem takie budynki i uzupełniałem swoje miasto .