atarionline.pl U1MB update problem. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorArtu2tu
    • CommentTime9 Jun 2019 zmieniony
     
    Dzień dobry wszystkim.

    Mam ci ja Ultimate z biosem z 2016 roku, wersja 1.20, do tego VBXE FX 1.26a i Rapidusa. Wszystko kupione u Lotharka, białe pcb, kilka lat temu. Przy próbie aktualizacji do najnowszej wersji U1MB (zdaje się, że 2.0, ściągniete ze strony atari8.co.uk), po uruchomieniu obrazu update.atr z archiwum z najnowszą wersja, uflash.xex krzyczy mi "unrecognized flash rom or writes disabled. Następny ekran, wybierz właściwości sprzętu ręcznie i dwa parametry do wyboru: size 128, 256 i 512KB oraz sektor: 4KB i 64KB.

    Ależ wodzu, co wódz? Jak to ugryźć, by nic nie zepsuć?


    Powoli wyciągam starego Willema na LPT.
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Jun 2019
     
    W jednym z menu (bodajże BIOS Settings - piszę z pamięci) opcja ROM flashing musi być ustawiona na Enabled.
    • 3:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime9 Jun 2019
     
    Uruchamiasz flasher spod spartados?
    • 4: CommentAuthorArtu2tu
    • CommentTime9 Jun 2019
     
    Dawno tego nie robiłem - miałeś rację, zabezpieczenie przed flashem było aktywne. Dziękuję bardzo za pomoc. Tak, spod sparty, już działa - nie widzę informacji o pluginie Rapidusa, cały czas chodzi wszystko troszkę szybciej.


    A.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2019
     
    Gorzej jak podczas aktualizacji coś się posypie... Ja tam się boję
    • 6:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Jun 2019 zmieniony
     
    Plugin flashujemy osobno w jednej z gałęzi struktury BIOS-u. Domyślnie jest ten zwykły. :)

    E tam posypie... W razie czego dajcie znać, a zaprogramuję programatorem. :)
    • 7: CommentAuthorArtu2tu
    • CommentTime9 Jun 2019
     
    Wbrew pozorom U1MB dość trudno jest zepsuć, chociaż ja już miałem włączony komputer z win98 i Willemem, by flasha skasować i od nowa zapisać. Na plugin przyjdzie pora wieczorem, w tej chwili podróżuje do Duplandu :)