atarionline.pl Nowa gra - strzelanka samolotowa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Tutaj można zobaczyć dwa filmiki, przymiarki do gry, na drugim działanie multipleksera duszków programowych:




    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Zapowiada się super, taki poprawiony Tiger Attac, a kto koduje?
    Bo jak xxx,albo yyy to nie ma co się napalac gdyż w pierwszym wypadku będzie demo a w drugim niedokonczona gra ;).
    @kaz, a może to twoje dzieło? :-)
    • 3: CommentAuthorurborg
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Wygląda rewelacyjnie. Takiego porządnego 1942 bardzo brakuje na Atari. Sądząc po enginie właśnie powstaje najlepszy shooter z pionowym scrollem na nasz 8 bitowy komputerek :D. Kaz zdradź kto koduje żeby wiadomo było czy warto czekać ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Wejdźcie na YT i zobaczcie do kogo należy kanał i jakie filmy wcześniej pokazywał :)
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Jako stary komodorowiec powiem tylko, że muzyka podejrzana ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Patrząc po poprzednich grach/grze autora, to może być kozak :)
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    ożeszwmordę ...
    demo wprawdzie na razie nie wygląda, ale skoro gra będzie pisana przez tę samą osobę co mistrzostwo kodu Bosconian - należy spodziewać się solidnie napisanej gry :)
    • 8: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Zapowiada się rewelacyjnie. Tylko trzymać kciuki za autora, żeby miał odpowiednio dużo czasu i chęci do skończenia gry.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Podoba mi się:
    - że pociski i samoloty wylatują poza pole gry, to fajny efekt, jakby poszerzenia przestrzeni, w której gramy.
    - zmiana koloru samolocika, gdy w niego naparzamy.
    - różne bronie.
    • 10: CommentAuthorPecet
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Mi najbardziej "robią" różne bronie. Mam wrażenie, że to się stosunkowo rzadko trafia w strzelankach na malucha (a przynajmniej tych z epoki).
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    @Kaz: no właśnie to co napisałeś o wylatywaniu poza pole gry powoduje, że napisałem "na razie nie wygląda". To jest trochę tak jakby pisać silnik a'la mariobros z rysowaniem klocków w obszarze widocznym scrolla :)
    Z resztą się zgadzam, widać po pierwszych linijkach kodu że autor pisze z zacięciem i wyobraźnią naprzód. Dodam jeszcze, że to powiększone coś na górze zapewne w przyszłości przekształci się w bossa :)

    No i jeszcze jedna rzecz. Jeśli ten silnik będzie na tyle wydajny, żeby pociągnąć tę sidopodobnę muzykę z samplami perki to -> :o a nawet :O
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    A ja się właśnie nie zgadzam, że wylatywanie poza ekran to "nie wygląda". To jest świetny i świeży pomysł. Powoduje optyczne powiększenie pola gry, nieco wcześniej możemy zauważyć zagrożenie, zanim ono się pojawi w samym polu gry, no i to poczucie większej swobody, większej szerokości niż faktycznie jest. Gry, które mają takie obiekty, w których ich ruch jest przycięty do pola gry sprawiają wrażenie, że mamy "wąskie okienko" przez które zaglądamy na pole gry. Nic w tym złego, ale i nic dobrego :).
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Oczywiście są gusta i guściki, a dysputę na ten temat można prowadzić w nieskończoność ;) Ale prawda jest taka, że po prostu sprity wyłażą poza playfield ... i tyle.
    Pewnie autor standardowo zamaskuje to dodatkowymi duszkami po bokach o kolorze ramki (tak jak zrobił to Gorgh w swojej grze o motorach).
    • 14:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    TheFender: z tą muzyczką to chyba tylko taki bajer dodany do filmiku. Przy grze Bosconian, też jest dodana jako podkład, a w samej grze nie było jej. Przynajmniej mi sie na ucho nie rzuciła.
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    To co napisałeś, brzmi rozsądnie.
    Przy bosconian i tak miałem opad szczeny jak usłyszałem sample i to przy włączonym ekranie na którymś coś się dzieje.
    • 16:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime12 Jul 2019 zmieniony
     
    "To jest trochę tak jakby pisać silnik a'la mariobros z rysowaniem klocków w obszarze widocznym scrolla :)"

    I to jest pomysł na grę!
    • 17:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    @xeen: pamiętaj, mój :)
    • 18:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Jul 2019
     
    Witam

    Obecnie jest to głównie test silnika, np. zmiany kolorów duszków sygnalizuje kolizję z przeciwnikiem, pociskiem.
    Duszki widać na ramkach bo ustawiony jest wąski ekran, Antic zabiera wtedy mniej czasu procesorowi, gra jednak powinna wyrobić się w normalnej szerokości ekranu. Żeby ukryć duszki na ramce trzeba by wyłączyć całkowicie ramki (maksymalna szerokość ekranu). Pociski nie ukrywają duszków, poza tym wszystkie pociski są używane w rozgrywce.W Atari Blast! duszki również wychodzą poza ekran w poziomie, lub pojawiają się od razu całe na ekranie.

    Inspiracją dla mnie są gry takie jak Terra Cresta (Arcade,NES), Flying Shark (Zx Spectrum).

    Oczywiście muzyka nie jest z gry , to muzyka odtwarzana przez Atari ale odpalona na drugim emu w tym samym czasie.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Jul 2019
     
    Robi wrażenie, zmiana koloru duszka przy kolizji to strzał w dziesiątkę, nieważne czy test na potrzeby... Tego zawsze w strzelankach na A8 brakowało.
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jul 2019 zmieniony
     
    Faaajneee! ;)

    Powodzenia! ;)
    Zawsze darzyłem wielką sympatią 1942, więc fajnie będzie jak gra zostanie ukończona;)
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Jul 2019 zmieniony
     
    Flying Shark :o !!!

    Oby inspiracja trzymała Cię mocno aż do ostatniej linijki kodu :)

    Pamiętam, że tam samoloty "kilkustrzałowe" nie zmieniały koloru ale migały na biało przy trafieniu.
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jul 2019
     
    kibicuję każdemu nowemu projektowi, ale nie rozumiem zachwytu, to na razie tylko 5 duszków na ekranie, dodatkowo w bardzo prosty sposób :)
    • 23:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Jul 2019
     
    Wiesz, zależy jaka osoba jest odpowiedzialna za ich stawianie :)
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jul 2019
     
    no też fakt, po Bosconian można się spodziewać hitu
    • 25: CommentAuthorurborg
    • CommentTime15 Jul 2019
     
    Trzymam kciuki za powodzenie projektu :).
    • 26: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime15 Jul 2019
     
    @gorgh, niby tylko 5 i niby w prosty sposób a jednak wrażenie zupełnie inne niż w większości produkcji
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Jul 2019 zmieniony
     
    "kibicuję każdemu nowemu projektowi, ale nie rozumiem zachwytu, to na razie tylko 5 duszków na ekranie, dodatkowo w bardzo prosty sposób :)"

    @gorgh
    właśnie takich gier ale porządnie wykonanych brakowało na małe Atari ,stąd ten zachwyt .
    Zrób ludzika z karabinem skaczącego saltem i strzelającego do ludzkich postaci to aplauz będzie większy :-)
    • 28:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime16 Jul 2019 zmieniony
     
    "Zrób ludzika z karabinem skaczącego saltem i strzelającego do ludzkich postaci"

    Ta gra już jest i nazywa się 'Ninja Commando'. Wprawdzie mało komu chciało się zdobywać karabin, ale taka możliwość jak najbardziej istnieje.

    Jest nawet oddzielna animacja dla każdego typu broni, strzał z karabinu jako przykład:
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jul 2019
     
    no i nie jest to zła gra , ale gdyby karabin był od początku ...
    no i fizyka/dynamika jest ociupinę księżycowa ,w grze przeszkadza mi nienaturalna płynność , czy postać biegnie ,czy skacze to robi to w tym samym tempie i to mi przeszkadza ,ogólnie dobra gra od dobrego zespołu .
    • 30:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    Samoloty nie wylatują już poza ekran.


    Muzyka to oczywiście podkład (remix Cybernoid 2 by Jeroen Tel).
    • 31: CommentAuthorkski
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    I to jest gra nie tam jakieś platformówki.
    Patrząc na ilość pocisków prosiłbym o zostawienie nieśmiertelności.
    • 32: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    pięknie to się rozwija, życzę powodzenia, shanti77 nie zapomnij o zbalansowaniu trudności, wiele tego typu gier jest za trudna
    • 33: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    ja bym prosił o IDE dla tego silnika, tak aby po tej grze zostało coś więcej kiedy zostanie ukończona
  1.  
    Yeah, I like these kind of games. Alas, as said before, many of these games (e.g. Tiger Attack, Screaming Wings, Speed Hawk, etc.) are much too difficult right from the start.

    So your game should start very easy and then getting a bit more difficult each level => balance the difficulty. And errrm, if you plan to use e.g. 100 screens, don't make it 1 level with 100 screens or 2 levels with 50 screens (very long levels), instead use e.g. 10 levels with 10 screens each => balance the level length.

    Other than that, the first impression is very good - so good luck with your game!
    • 35:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    Cieszy się również moja amigowska dusza :)
    • 36: CommentAuthorkski
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    Mam ten sam problem, nie jestem wytrawnym graczem i przeważnie duża trudność mnie szybko zniechęca do dalszej zabawy w strzelankach.
    • 37: CommentAuthorurborg
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    Wygląda rewelacyjnie. Nowa jakość w strzelankach na małe atari. Trzymam kciuki za ukończenie projektu.
    • 38:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Sep 2019
     
    Piękne!
    Trzymam kciuki i czekam na kolejny filmik.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Sep 2019 zmieniony
     
    Jak będą bosowie i kilka/naście ;) różniących się etapów to będzie mega.
    • 40: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime25 Sep 2019
     
    WoW! Kibicuje i trzymam wszystkie dwa kciuki!
    • 41: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime26 Sep 2019
     
    shanti - zajebiscie to wyglada. bez kitu. topka.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2019
     
    Zestrzeliwanie wygląda godnie, brawo! Trzymam kciuki, chociaż teraz to wygląda na węższe niż poprzednio. Podobało mi się to leciutkie wylatywanie samolotów poza ekran, było nietypowe, nowatorskie, więc jak mniemam, nie będzie nic takiego :)
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Kolejny filmik z updatem (Gorgh znalazł, ale wrzucił w ciekawostkach, a tu jest przecież wątek o tym):

    • 44:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    Ostatnia wersja

    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    O, bombowe! Błyskanie przeszkód jest mega.
    • 46: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Gratulacje. Zapowiada się gra roku. A w kategorii strzelanek na małe atari to nawet shooter wszechczasów. Kibicuję tej produkcji. A planowani są bossowie?
    • 47:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Szczenopad :)

    Piękne, kolorowe i ładnie narysowane.

    Ps. Tylko pytanie - czy ekran może się też przesuwać w osi X? Albo taki myk jak w BlueMax - że można "wlecieć do miasta".
    • 48:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Zapowiada się bardzo grywalnie, grafika i kolorystyka jakby inspirowane Commando :-)
    • 49: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    czy samolocik mógłby stawać się jaśniejszy przy skręcie w lewo a ciemniejszy w drugą stronę? da to + do miodności wizualnej niewielkim kosztem chyba
    • 50:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    Oczywiście bossowie są w planach, wzoruję się trochę na grze Terra Cresta, gdzie takowi się pojawiają.
    Co do poruszania w osi X i zmianie kolorów, to się jeszcze zobaczy. Muszę dokończyć edytor poziomu/znaków, bo obecnie wszystko rysuję w Paint i przepisuję ręcznie,a plansza jest wyświetlane losowo.