atarionline.pl Nowa gra - strzelanka samolotowa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2019

Tutaj można zobaczyć dwa filmiki, przymiarki do gry, na drugim działanie multipleksera duszków programowych:

• 2:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime12 Jul 2019

Zapowiada się super, taki poprawiony Tiger Attac, a kto koduje?
    Bo jak xxx,albo yyy to nie ma co się napalac gdyż w pierwszym wypadku będzie demo a w drugim niedokonczona gra ;).
    @kaz, a może to twoje dzieło? :-)
    • 3: CommentAuthorurborg
    • CommentTime12 Jul 2019

Wygląda rewelacyjnie. Takiego porządnego 1942 bardzo brakuje na Atari. Sądząc po enginie właśnie powstaje najlepszy shooter z pionowym scrollem na nasz 8 bitowy komputerek :D. Kaz zdradź kto koduje żeby wiadomo było czy warto czekać ;)
    • 4:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Jul 2019

Wejdźcie na YT i zobaczcie do kogo należy kanał i jakie filmy wcześniej pokazywał :)
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime12 Jul 2019

Jako stary komodorowiec powiem tylko, że muzyka podejrzana ;)
    • 6:

CommentAuthorhospes
    • CommentTime12 Jul 2019

Patrząc po poprzednich grach/grze autora, to może być kozak :)
    • 7:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019

ożeszwmordę ...
    demo wprawdzie na razie nie wygląda, ale skoro gra będzie pisana przez tę samą osobę co mistrzostwo kodu Bosconian - należy spodziewać się solidnie napisanej gry :)
    • 8: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime12 Jul 2019

Zapowiada się rewelacyjnie. Tylko trzymać kciuki za autora, żeby miał odpowiednio dużo czasu i chęci do skończenia gry.
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2019

Podoba mi się:
    - że pociski i samoloty wylatują poza pole gry, to fajny efekt, jakby poszerzenia przestrzeni, w której gramy.
    - zmiana koloru samolocika, gdy w niego naparzamy.
    - różne bronie.
    • 10: CommentAuthorPecet
    • CommentTime12 Jul 2019

Mi najbardziej "robią" różne bronie. Mam wrażenie, że to się stosunkowo rzadko trafia w strzelankach na malucha (a przynajmniej tych z epoki).
    • 11:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019

@Kaz: no właśnie to co napisałeś o wylatywaniu poza pole gry powoduje, że napisałem "na razie nie wygląda". To jest trochę tak jakby pisać silnik a'la mariobros z rysowaniem klocków w obszarze widocznym scrolla :)
    Z resztą się zgadzam, widać po pierwszych linijkach kodu że autor pisze z zacięciem i wyobraźnią naprzód. Dodam jeszcze, że to powiększone coś na górze zapewne w przyszłości przekształci się w bossa :)

No i jeszcze jedna rzecz. Jeśli ten silnik będzie na tyle wydajny, żeby pociągnąć tę sidopodobnę muzykę z samplami perki to -> :o a nawet :O
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2019

A ja się właśnie nie zgadzam, że wylatywanie poza ekran to "nie wygląda". To jest świetny i świeży pomysł. Powoduje optyczne powiększenie pola gry, nieco wcześniej możemy zauważyć zagrożenie, zanim ono się pojawi w samym polu gry, no i to poczucie większej swobody, większej szerokości niż faktycznie jest. Gry, które mają takie obiekty, w których ich ruch jest przycięty do pola gry sprawiają wrażenie, że mamy "wąskie okienko" przez które zaglądamy na pole gry. Nic w tym złego, ale i nic dobrego :).
    • 13:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019

Oczywiście są gusta i guściki, a dysputę na ten temat można prowadzić w nieskończoność ;) Ale prawda jest taka, że po prostu sprity wyłażą poza playfield ... i tyle.
    Pewnie autor standardowo zamaskuje to dodatkowymi duszkami po bokach o kolorze ramki (tak jak zrobił to Gorgh w swojej grze o motorach).
    • 14:

CommentAuthorhospes
    • CommentTime12 Jul 2019

TheFender: z tą muzyczką to chyba tylko taki bajer dodany do filmiku. Przy grze Bosconian, też jest dodana jako podkład, a w samej grze nie było jej. Przynajmniej mi sie na ucho nie rzuciła.
    • 15:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019

To co napisałeś, brzmi rozsądnie.
    Przy bosconian i tak miałem opad szczeny jak usłyszałem sample i to przy włączonym ekranie na którymś coś się dzieje.
    • 16:

CommentAuthorxeen
    • CommentTime12 Jul 2019 zmieniony

"To jest trochę tak jakby pisać silnik a'la mariobros z rysowaniem klocków w obszarze widocznym scrolla :)"

I to jest pomysł na grę!
    • 17:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jul 2019

@xeen: pamiętaj, mój :)
    • 18:

CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Jul 2019

Witam

Obecnie jest to głównie test silnika, np. zmiany kolorów duszków sygnalizuje kolizję z przeciwnikiem, pociskiem.
    Duszki widać na ramkach bo ustawiony jest wąski ekran, Antic zabiera wtedy mniej czasu procesorowi, gra jednak powinna wyrobić się w normalnej szerokości ekranu. Żeby ukryć duszki na ramce trzeba by wyłączyć całkowicie ramki (maksymalna szerokość ekranu). Pociski nie ukrywają duszków, poza tym wszystkie pociski są używane w rozgrywce.W Atari Blast! duszki również wychodzą poza ekran w poziomie, lub pojawiają się od razu całe na ekranie.

Inspiracją dla mnie są gry takie jak Terra Cresta (Arcade,NES), Flying Shark (Zx Spectrum).

Oczywiście muzyka nie jest z gry , to muzyka odtwarzana przez Atari ale odpalona na drugim emu w tym samym czasie.
    • 19:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime13 Jul 2019

Robi wrażenie, zmiana koloru duszka przy kolizji to strzał w dziesiątkę, nieważne czy test na potrzeby... Tego zawsze w strzelankach na A8 brakowało.
    • 20:

CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Jul 2019 zmieniony

Faaajneee! ;)

Powodzenia! ;)
    Zawsze darzyłem wielką sympatią 1942, więc fajnie będzie jak gra zostanie ukończona;)
    • 21:

CommentAuthorTheFender

Flying Shark :o !!!

Oby inspiracja trzymała Cię mocno aż do ostatniej linijki kodu :)

Pamiętam, że tam samoloty "kilkustrzałowe" nie zmieniały koloru ale migały na biało przy trafieniu.
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jul 2019

kibicuję każdemu nowemu projektowi, ale nie rozumiem zachwytu, to na razie tylko 5 duszków na ekranie, dodatkowo w bardzo prosty sposób :)
    • 23:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Jul 2019

Wiesz, zależy jaka osoba jest odpowiedzialna za ich stawianie :)
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jul 2019

no też fakt, po Bosconian można się spodziewać hitu
    • 25: CommentAuthorurborg
    • CommentTime15 Jul 2019

Trzymam kciuki za powodzenie projektu :).
    • 26: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime15 Jul 2019

@gorgh, niby tylko 5 i niby w prosty sposób a jednak wrażenie zupełnie inne niż w większości produkcji
    • 27:

CommentAuthorIRATA4

"kibicuję każdemu nowemu projektowi, ale nie rozumiem zachwytu, to na razie tylko 5 duszków na ekranie, dodatkowo w bardzo prosty sposób :)"

@gorgh
    właśnie takich gier ale porządnie wykonanych brakowało na małe Atari ,stąd ten zachwyt .
    Zrób ludzika z karabinem skaczącego saltem i strzelającego do ludzkich postaci to aplauz będzie większy :-)
    • 28:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

"Zrób ludzika z karabinem skaczącego saltem i strzelającego do ludzkich postaci"

Ta gra już jest i nazywa się 'Ninja Commando'. Wprawdzie mało komu chciało się zdobywać karabin, ale taka możliwość jak najbardziej istnieje.

Jest nawet oddzielna animacja dla każdego typu broni, strzał z karabinu jako przykład:
    • 29:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

no i nie jest to zła gra , ale gdyby karabin był od początku ...
    no i fizyka/dynamika jest ociupinę księżycowa ,w grze przeszkadza mi nienaturalna płynność , czy postać biegnie ,czy skacze to robi to w tym samym tempie i to mi przeszkadza ,ogólnie dobra gra od dobrego zespołu .