atarionline.pl ASCII Robbo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Nov 2020
     
    Heheh, ja mam chyba jakiegoś pecha ;)
    Albo jeszcze powiesz, że specjalnie troluję.

    Specjalnie otworzyłem dodatkowo na firefoxie i jest tak samo.
    Ale postęp jest, przynajmniej pola są równej wielkości ;)
    • 2: CommentAuthormrk
    • CommentTime24 Nov 2020
     
    @mav - jest nareszcie idealnie, tak jak u mnie :) Nie używam znaków poza ASCII w ogóle teraz (oprócz 'ó' dla bomby która wydaje się być w tym zestawie znaków)
  1.  
    Akurat "ó" jest chyba klasycznym, międzynarodowym znakiem, czy jak tam to nazwać ;-)
    Przeto dostępne jest w większości fontów.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    Fajowe! :D
    Gra się dziko, tak przy zmniejszonej widoczności elementów, tak jakby to była nowa gra. No i plansze wydają się zupełnie nowe, gdy są obrócone :D
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime25 Nov 2020 zmieniony
     
    Gra z literkami M zamiast ścian jest znacznie trudniejsza niż ta z zamalowaną spacją zamiast ścian.
    • 6: CommentAuthormrk
    • CommentTime25 Nov 2020 zmieniony
     
    @astrofor pełne ściany też mi się bardziej podobały, ale widać wyżej jak to działało. Pewnie kwestia znaleznienia fontu o stałej szerokości który będzie zawierał wszystkie potrzebne znaki. Ja na razie odpuszczam dłubanie w tym, jak ktoś chce się pobawić to zachęcam - projekt jest w końcu open source :) i mogę ewentualnie podpowiedzieć jak to postawić sobie lokalnie. Wydaje mi się że po sensownym dobraniu fontu (pełne ściany + sensownie dobrane inne znaki unicode) + to przeskalowanie o 200% w poziomie które jest teraz sprawiło by że to Robbo było by całkiem grywalne :]
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    Można zadivować każdy znak dać mu harcodowy width, i text-align:center, tylko czy to nadal będzie ascii dla purystów? Można też przekształcić odpowiednio długi kawałek ściany: MMMMMMMMMMM w M***** ***M.
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Nov 2020 zmieniony
     
    A próbowałeś z zestawami fontów typu "font awesome", ja je osadzałem wielkrotnie na różnych stronach i zawsze wszędzie działały..

    chociaż oczywiście urok ascii art nieco zniknie :D

    btw. potraktowanie "nicości" i ściany, jako zwykła ściana, to świętokradztwo :P
    o białych ścianach to już nawet nie myślę myśleć..
    • 9: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    Poprzednia wersja dzialala mi dobrze w Firefox na W7, natomiast w Chrome bylo to co widac na zdjeciach poprzednio zamieszczonych.
    • 10:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    mrk, skoro już przeskalowałeś do kwadratowości, to może po prostu doprowadź temat do absurdu i użyj fontu atarowskiego? :-D
    • 11: CommentAuthormrk
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    Hehe, i to jest całkiem spoko pomysł, są tam przecież te semigrafiki. Nie obiecuję kiedy, ale spróbuję