atarionline.pl Grafika Romka na Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Aug 2019 zmieniony
     
    Na naszych spotkaniach warszawskich pojawił się kolega Romek, ksywa Sorcerer, a obecnie Xrcx, który oprócz tego, że napisał w starych czasach na Atari ST własny program graficzny (o czym będzie filmik, jak kiedyś zmontuję), to narysował nim też trochę grafik. Temat będę zgłębiał i kontynuował!

    to są grafiki z 1994 roku.

    oko, crater, slimak, darkface - to zrobione było na poczekaniu na Ornecie 1994

    dragonel - to zajęło duużo więcej, ale ostatecznie pokazany został już w mikrodemie na tej samej Ornecie.

    chaos - to już nie pamiętam, czy w ogóle było gdzieś użyte, ale chyba miało być tłem dla muzyczki mr. Wróbla.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Aug 2019
     
    darkface rewelacyjne!dzięki Kaz za udostępnienie
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Aug 2019 zmieniony
     
    Fajne! Nie widziałem tego wcześniej i nie kojarzę jak to tworzył w Ornecie (może coś mi umknęło), za to pamiętam jak ś.p. Vulgar tworzył tę grafikę, chyba na F030:

    :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Aug 2019 zmieniony
     
    Dragonel miał się znaleźć w demie "Dragonells Demo" (do tego smoka wzięła się nazwa dema), ale ostatecznie się nie znalazł, trafił do kolejnej produkcji. Koderem obu produkcji był Jakub Kruszona-Zawadzki czyli Acid Maker, kolega Romka.
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    @Dracon: byłem przekonany że ta grafika była na ST, ale sprawdziłem na Demozoo i faktycznie wystawiana była w Falcon GFX Compo na Quaście. Hmmm.

    @Kaz: Acid wystawił intro na ST wespół z Kubą Husakiem na SV2k14 :)



    A grafiki Romka które wstawiłeś bardzo fajne :)
    • 6:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    "Acid Maker" i "Mr Wrobel" to grupa AcidTeam . Stworzyli "Dragonnels demo " i " Bkack abd White" w epoce..
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    @pabloz1974: dokładnie tak :) Mr Wrobel też się kiedyś "odgrażał" że wpadnie na SV, wpisał się na listę i... cisza.
    • 8:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    @wrobla widze często , to mój kumpel/przyjaciel. Mieszka kilometr dalej... kiedyś go wyciągne, Może w tym roku. Ma STE i często działamy razem...
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Pabloz - i wyciągnąłeś Mr.Wróbla?

    A Romek będzie opowiadał o kodowaniu efektów demoscenowych na Atari ST na najbliższym KWAS-ie.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Mar 2020 zmieniony
     
    Fajne graficzki,podobna technika do mojej zastosowanej w tajemniczym, projekcie :-),lubię zabawę virtualnym aerografem :-)
    • 11: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime1 Mar 2020
     
    Irata, co tam słychać z tym tajemniczym projektem??
    • 12:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime3 Jan 2022
     
    @pabloz1974
    @wrobla widze często , to mój kumpel/przyjaciel. Mieszka kilometr dalej... kiedyś go wyciągne, Może w tym roku. Ma STE i często działamy razem...


    Jesteś w kontakcie z Wróblem?
    Richard Karsmakers "Cronos" / STNICCC poszukuje kontaktu z nim:
    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Jan 2022
     
    Ponoć Mr Wrobel ma ostatnio inne priorytety, takie jakby… wyluzowane…
    • 14:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime4 Jan 2022
     
    ok
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2022 zmieniony
     
    Romek na KWAS-ie opowiadał historie, nie tylko swoje, o programach graficznych. Bardzo ciekawe! Filmik o tym w niedzielę o 20:00:

    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Romek, możesz zamieścić swoją grafikę po przejściu przez algorytm AI?;)
    Bo kiedyś pokazywałeś i fajne to było;) (do porównania z wersją z ST)
    • 17:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Dobry pomysł. Popracuję trochę nad tym w weekend, bo to dzięki takiemu AI upscale widać, że takie niby prymitywne narzędzie wciąż ma sens w porównaniu z całą tą technologiczną przewagą gigantycznych programów. Właśnie takich, jak fotoszop (bo pojawiają się kolejne naśladownictwa).
    • 18:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime23 Jan 2022 zmieniony
     
    Monitory CRT pokazywały te obrazki w zupełnie innej skali jasności (i też innych kolorach). Poza tym analogowe pokrętła na monitorze, regulujące jasność, nasycenie i kontrast bardzo pomagały wyobraźni pracować. Gdybym miał dzisiaj próbować przybliżyć to, o co chodziło - to mniej więcej tak to miało wyglądać jak poniżej: