atarionline.pl Dardo: Jaskinie Dartial - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime5 Oct 2019 zmieniony
     
    Nad moją grą pracuję już bardzo długo, inspirowałem się takimi grami jak Robbo i Boulder Dash.

    Moja gra jest na sprzedaż, można też pobrać darmowe demo i dowiedzieć się więcej tutaj:

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    gratulacje!
  1.  
    Dziękuję :)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    @ specopsbarton
    Twoja gra posiada jeden poważny błąd/mankament ,mianowicie chodzi o taką w zasadzie drobnostkę ;) - " A downloadable game for Windows"
    Nie mogę znaleźć nigdzie tego WINDOWS , muszę chyba zaktualizować ULTIMATE ;) .
  2.  
    Żeby ściągnąć wersje demo, klikasz na przycisk download, więc nie rozumiem w czym problem.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    ... to to nie jest na ATARI !?
    ;)
    żartowałem.
  3.  
    Kto wie, może kiedyś będzie port na Atari? :)
  4.  
    Poza tym, płatna wersja gry zawiera o wiele więcej jaskiń, nowych obiektów.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2019 zmieniony
     
    W końcu miałem chwilę czasu pograć. Generalnie dość ciekawa rozgrywka, głównie przez urozmaicenie elementów. Faktycznie, widać mocne inspiracje BD i Robbo. Dla mnie jedyne wady to nieintuicyjne interakcje z niektórymi przedmiotami i nieciekawa, dość sztampowa grafika. Ale to nie są jakieś poważne wady. Jeżeli ktoś lubi gry kombinacyjne, to świetnie się to zapowiada (grałem tylko w wersję demo).

    Będziesz jeszcze grę rozwijał czy to już zakończony projekt?
    • 10:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    To nie jest zakończony projekt, i raczej ją będę rozwijał.
    Wszystko sam robiłem w tej grze, grafika, programowanie, dźwięki.

    "nieintuicyjne interakcje z niektórymi przedmiotami"

    Zadaniem gracza jest odkryć, jakie ma właściwości dany obiekt, do czego służy, co można z nim zrobić - dla przykładu czerwony dynamit zapala się kilofem Dardo i zamienia wodę w diamenty po wybuchu, a niebieski w lód, natomiast lód można popchnąć, zamieni się wtedy w wodę. Tych obiektów jest naprawdę wiele, dlatego też jest dużo zabawy i odkrywania :)
    • 11:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    Gra się w to tragicznie, póki co. Sama nostalgia to za mało
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Zadaniem gracza jest odkryć, jakie ma właściwości dany obiekt, do czego służy, co można z nim zrobić


    Tak, to wszystko już wykonałem na pierwszym poziomie. I to właśnie nazywam nieintuicyjnymi interakcjami - kilofem podpala się lont, wysadzenie wody tworzy diament... :) Mnie osobiście to niezbyt przeszkadza, bo lubię eksperymenty, ale chyba warto by to wyraźnie napisać. Bo zasugerowałem się tym podobieństwem do BD i R i z tego punktu widzenia zasady wyglądają na chaotycznie dobrane albo źle przekopiowane. A jeśli chcesz komercjalizować pomysł to z natury rzeczy taki eksperyment trafi w gusta mniejszej liczby osób.

    No i oczywiście cieszy, że jeden człowiek potrafi zrobić całą grę, od programu po grafikę, ale specjalizacja często daje lepsze rezultaty. Jakbyś zatrudnił kogoś z ciekawym pomysłem na grafikę, to mógłby to być spory atut gry!

    Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu. Niszowe gry bardzo mi się podobają! :)
  5.  
    @anonymous "Gra się w to tragicznie, póki co"

    Może byś coś więcej napisał, bo tak krótki komentarz nie jest konstruktywną krytyką, to jest po prostu hamstwo.
    Ciekawe, czy tobie byłoby przyjemnie, gdybyś zrobił grę i ktoś by Ci napisał, że gra się w nią tragicznie, nie podając żadnych szczegółów. Poza tym, nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile trzeba ciężkiej pracy, żeby stworzyć grę, zwłaszcza, jak robi się ją samemu.

    @Kaz Dziękuję za dobre słowo. Tak jak wcześniej pisałem, inspirowałem się takimi grami jak Robbo i BoulderDash, ale jednocześnie chciałem mieć swoje własne unikalne obiekty, bo kopiowanie nie jest w moim stylu, a nie chcę też robić jakiś plagiatów.

    Dopisałem "but with many own unique elements;" co znaczy "ale z wieloma własnymi unikatowymi elementami", teraz powinno być dobrze i nie mylić kogoś.
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    Ciekawe, mi windows zablokował uruchamianie demo - zobaczyłem ten komunikat chyba pierwszy raz ever. Co tam zmajstrowałeś? :D
    • 15: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    @mav wrzuć na VirusTotal ->link<- to się dowiesz ;) pewnie nic.

    Ja wrzuciłem i oto wynik ->link<-

    Windows jak coś jest z sieci i nie ma tego w swojej bazie sprawdzonych plików to robi prewencję.
    • 16:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    @mav @zbyti

    Ah ten windows...
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    W Win10 wyskoczyło mi to okienko, ale wystarczyło wybrać więcej informacji, a potem "Run anyway" i odpaliło.
  6.  
    Nie wiem co z tym windows'em, ja mam windows 10 PRO 64 bit i mi jakoś żadne podobne do waszych komunikaty nie wyskakują jak uruchomię swoją grę, nawet jak ściągam prosto z mojej strony z grą.
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    specopsbarton: ja miałem tak z kilkoma aplikacjami, to normalne
  7.  
    @gorgh Dzięki za info, i też dzięki za gratulacje
  8.  
    Jak uda się komuś z was przejść demo, dajcie znać tutaj.
  9.  
    Właśnie ukończyłem mój projekt gry i teraz gra jest pełną wersją. Jest promocja -50%, która jeszcze przez jakiś czas będzie trwać, więc zachęcam do kupna, póki jest tak tanio! :)
  10.  
    Pograłem chwilę w demo. Raczej nie kupię, gra wnosi zbyt mało żeby za nią płacić. No chyba, że jest tam pierdyliard leveli i bazylion elementów, z którymi można wchodzić w interakcję, ale instrukcja temu przeczy.

    Jest też kilka innych powodów, np. chce mi instalować DirectPlay, gra nie odpala się na całym ekranie (mam mały labirynt na środku i czarne ramki), a do tego masz tam chyba jakiś busy-waiting (popatrz na załączony obrazek).

    Życzę oczywiście wysokiej sprzedaży!
    • 24:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime12 Jan 2020 zmieniony
     
    "Jest też kilka innych powodów, np. chce mi instalować DirectPlay, gra nie odpala się na całym ekranie (mam mały labirynt na środku i czarne ramki), a do tego masz tam chyba jakiś busy-waiting (popatrz na załączony obrazek)."

    Z jednego i w dodatku przyciętego zrzutu ekranu nie jestem w stanie nic stwierdzić, jaki jest problem - nie podałeś żadnych danych o swoim komputerze, a ja jasnowidzem nie jestem.
    Gra była testowana na kilku komputerach i działała bez zarzutu, więc to jest 100% wina tylko twojego komputera.

    "Raczej nie kupię, gra wnosi zbyt mało żeby za nią płacić. No chyba, że jest tam pierdyliard leveli i bazylion elementów, z którymi można wchodzić w interakcję, ale instrukcja temu przeczy."

    Ty chyba wogóle nie czytałeś, co pisze na stronie startowej mojej gry, nie wspominając instrukcji w grze, w której NIE MA NAPISANE, ŻE WIDOCZNE OBIEKTY TO WSZYSTKIE W GRZE, tylko NIEKTÓRE. Do której jaskini doszedłeś tak wogóle? Na praktycznie każdej jaskini jest coś nowego, bo każda ma swój własny poziom trudności - wszystkie jaskinie starannie projektowałem.
  11.  
    Hmm, przekonałeś mnie. Kupię, tylko najpierw naprawię sobie komputer.
    • 26:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Jan 2020
     
    Napisz to na Atari to może ktoś zapłaci. Na PC ta gra jest po prostu słabiutka.
    • 27:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime12 Jan 2020 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal Mam nadzieję, że sobie ze mnie nie żartujesz.

    @shanti77 może dla ciebie jest słaba. Znalazł się "znafca". Sam napisz taką grę jak jesteś taki mądry. Tak przy okazji, ktoś już kupił moją grę, więc tak czy siak nie masz racji :)
    • 28:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Jan 2020
     
    Dla mnie na taką grę to szkoda czasu. Jak coś wystawiasz to przygotuj się na to, że nie wszyscy będą cię klepać po ramieniu. PC to nie Atari 8-bit i wymagania są niestety większe.
    • 29:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime12 Jan 2020 zmieniony
     
    "Jak coś wystawiasz to przygotuj się na to, że nie wszyscy będą cię klepać po ramieniu."

    Nie oczekiwałem, że osiągnę nie wiadomo jaki sukces odrazu.
    Jestem zadowolony z mojej pracy i wiem, że dobrą grę zrobiłem.

    "wymagania są niestety większe"

    Nie wypowiadaj się, jakbyś sam te wymagania ustalał.

    "Dla mnie na taką grę to szkoda czasu."

    Choć lubię atari i sam je posiadam, to niestety, ale muszę to do ciebie napisać - a mnie jest szkoda czasu pisać gry na jakimś antyku, który pewnego dnia całkowicie zniknie i nikt już o nim nie będzie pamiętał. Czasy świetności tego mini komputera już dawno przeminęły i nie opłaca się pisać gier na nim w celach zarobkowych.
    • 30:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime12 Jan 2020
     
    Każdy ma prawo ustalać własne wymagania i co będzie kupował.
    • 31: CommentAuthorVidol
    • CommentTime12 Jan 2020
     
    tutaj gra w podobnym stylu:
    ->link<-
    • 32: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime12 Jan 2020
     
    A ja cieszę się że ktoś coś robi, zakładając że każda kolejna procka to level wyżej jest to wartość dodana
    • 33:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jan 2020
     
    gierka ma problem z uruchomieniem na moim win 10 pro, bo nie jest podpisana certyfikatem. kiedyś się do tego używało SignTool, teraz nie wiem, bo na windzie już nie siedzę. za "moich czasów" certy były płatne, ale teraz jest letsencrypt.com i może można to zrobić za friko. jeśli tak, to warto, będzie mniej reklamacji.

    gra tak w ogóle jest wspaniała, skasowałem half life'a 2 i gtaV, od dziś tylko jaskinie.
    • 34:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime12 Jan 2020 zmieniony
     
    Pomijając, czy gra jest super, średnia, czy zła. Podejście supportu jest słabe... Mam tłumaczyć?
    • 35:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime12 Jan 2020 zmieniony
     
    @shanti77 "Każdy ma prawo ustalać własne wymagania i co będzie kupował."

    Ale nie każdy ma prawo wymuszać te wymagania na innych ludziach.

    @pirx "gierka ma problem z uruchomieniem na moim win 10 pro, bo nie jest podpisana certyfikatem."

    Jaki problem? Co się dzieje? Co wyskakuje podczas próby uruchomienia? Może napisałbyś coś więcej i dokładniej.
    Jak już wcześniej pisałem, gra była testowana na kilku komputerach i nie było żadnych problemów. Sam brak podpisu cyfrowego nie może być głównym problemem z uruchomieniem aplikacji, bo gra była testowana wielokrotnie i jak już kilka razy pisałem, na kilku komputerach.

    @anonymus "Pomijając, czy gra jest super, średnia, czy zła. Podejście supportu jest słabe... Mam tłumaczyć?"

    Po czym wywnioskowałeś, że moje podejście jest słabe? Bo chyba nie po tym, że nie jestem jasnowidzem i na podstawie braku danych o problemie potrafię znaleźć rozwiązanie...
    • 36:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime13 Jan 2020
     
    Potraktuj moje komentarze, jakby ich nie było
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2020
     
    Tak jak już pisałem wcześniej co mi się podoba, co nie:

    1. Ogromną zaletą są tutaj Twoje pomysły na poziomy. Kto tworzy gry tego typu to wie, że nawet jak mamy poprawnie napisany program, to kluczowa dla gracza jest ciekawa rozgrywka. Moim zdaniem tutaj labirynty są interesujące.

    2. Nie podoba mi się grafika. Tak, to kwestia gustu, ale wydaje mi się, że to naśladownictwo grafiki 8bit można było zrobić znacznie atrakcyjniej.

    Ogólnie na plus!

    PS. U mnie na Win10 się uruchamia normalnie. Brak certyfikatu nie przeszkadza, wystarczy kliknąć "Run anyway".

    PS2. Co do supportu - rozumiem zdenerwowanie na użytkowników, którzy krytykują jakieś aspekty, ale w takich sytuacjach ponoć lepiej się sprawdza stonowanie odpowiedzi, żeby nie uzyskać efektu kuli śnieżnej, że na Twoje ostrzejsze odpowiedzi takim użytkownikom, użytkownicy podkręcą ostrzej swoje wypowiedzi.
  12.  
    Kaz, to jest po prostu chamstwo, bo jak inaczej można nazwać coś takiego jak przychodzi Ci kilku ludzi i mówi, że gra nie działa bez podania ŻADNYCH konkretnych informacji o problemie i komputerze jaki mają i jeszcze się mnie czepiają. Jak ja mam im pomóc jak praktycznie nie wiem nic o problemie, który mają, zwłaszcza, że gra jak już wcześniej pisałem BYŁA testowana na kilku komputerach i działała bez zarzutu. Tak jestem trochę wnerwiony, bo nie dość, że oni mi piszą, że gra nie działa bez konkretnych informacji to jeszcze potem przychodzi taki typ jak shanti77 i mi pisze, że gra jest słaba i szkoda na nią czasu bez napisania konkretnie dlaczego tak myśli.
    Jedynie Ty Kaz napisałeś konkretnie i rzeczowo, co myślisz za co Ci dziękuję :) i gdyby inni też tak pisali, to nie byłoby problemu.
    • 39:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jan 2020
     
    czy apkę da się odpalić na kompie zależy od group policy:



    na moim 'korpo' lapku mam 'block' i tyle.

    Ale gra jest przewspaniała, grafika miodna, muzyka świetna, zgrałem sobie na kasetę i puszczam gdy jadę skuterkiem do roboty.
    • 40:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime13 Jan 2020 zmieniony
     
    btw - "BABA IS YOU" -- ->link<-

    Pecus mi tą grę polecił i kurcze, rozwala system. widać, że ściągnęli z jaskiń, jak twingo ściągnęło z beskida, ale mimo to warto poklikać, bo MUSK EGZPLODÓJE
    • 41:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime14 Jan 2020 zmieniony
     
    WAŻNA INFORMACJA:

    Każdy kto ma problem z certyfikatem mojej gry - dodałem specjalną wersje spakowaną w formacie zip - jeśli macie problem z certyfikatem spróbujcie ściągnąć, wypakować i uruchomić tą spakowaną.
    • 42:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Jan 2020
     
    naaaa, to nic nie daje, exek bez podpisu się nie prześlizgnie :]
    tu nie chodzi o bit "Downloaded from internet", na który spakowanie do zipka może pomóc, ale o "unrecognized app", czyli coś innego.
    • 43:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime15 Jan 2020 zmieniony
     
    U mnie to likwiduje wyskakujące okno o "nieznanym wydawcy" czyli certyfikat, więc rozwiązanie jest skuteczne. Coś mi się wydaje, że to ty masz problem z systemem, bo ja mam Windows 10 PRO 64 bit i u mnie nawet ściągnięty sam exe nie robi problemów z certyfikatem, tylko się pyta czy uruchomić aplikację po kliknięciu.

    Tak czy siak próbowałem podpisać cyfrowo moją aplikację, ale niestety stwarza to wiele problemów w tym jest to płatne i to nawet dosyć drogo, więc sobie podpisywanie darowałem.
    No chyba, że ktoś zna jakiś darmowy sposób, oczywiście legalny więc prosiłbym by napisał tu w tym temacie.
    • 44: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Jan 2020
     
    macie popsute komputery po prostu
    • 45:
       
      CommentAuthorspecopsbarton
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @gorgh "macie popsute komputery po prostu"

    Na to wygląda, bo większości ludzi działa normalnie, tylko dziwnym trafem oni mają problemy...

    Zresztą jak już kilkakrotnie pisałem gra była testowana na różnych komputerach, w tym moim z nowym świeżutkim Windows 10 PRO 64 Bit i nie było problemów z uruchomieniem.