atarionline.pl Rygar Legendary Warrior na male Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime6 Oct 2019 zmieniony
     
    Witam wszystkich a w szczególności uczestników ostatniego KWASU. Ponieważ Atarowa atmosfera udzielila się i mnie chciałem tez cos dac od siebie Atarowej spolecznosci w postaci grafiki do potencjalnie nowej gry na ta platformę.

    Rygar poczatkowo powstal na automaty skad konwersje zrobili na wiele platform co możecie sobie zobaczyć tutaj.



    Ponieważ pracowałem nad konwersja na Amige posiadam cala oryginalna grafikę do tej gry. Oczywiście żeby taka konwersja miała sens musi na malym Atari wygladac najładniej z wszystkich 8bitowych platform i mysle ze mi się to udało.
    W załączniku jest pokazany pierwszy level po bardzo wczesnej Alpha probie dopasowania grafiki do możliwości tej malej maszyny. Oczywiście licze ze po zastosowania DLI będziemy mogli uzyskac dużo więcej kolorow na ta platformę :)
    A teraz trochę technicznych informacji dla zainteresowanych koderów.
    1. Gra oryginalnie sklada się z klockow o rozdzielczości 16x16, umieszczonych w pliku 256x992px.
    2. Na razie wstępnie skonwertowałem je na klocki 8x16 zajmujące plik 32kB w 2 bitplanach.
    3. Nie wszystkie klocki sa w każdym lewelu dlatego mysle ze przy zasotsowaniu spritow hardwerowych gra powinna dac się uruchomić na 64kB
    4. Sprite`y stanowią największy problem ponieważ idea gry jest zarzucenie gracza chmara przeciwnikow. Wstepnie zakładam ze wykorzystamy muliplekser z crownlandu pozwalający wyswitlac 4 3-kolorowe sprity w jednej linii. Raczej jestem sceptyczny co do spritów programowych.
    5. Zarówno samego Rygara jak i pozostale sprite`y powinno się dac zmiescic w tych 10pikselach na szerokość.

    Mam nadzieje ze znajda się chętni do pomocy w tym projekcie :)
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Oct 2019
     
    Brawo Trachu (rachu ciachu i po strachu).
    Ja bym proponował uderzyć z tym również na Atari Age, zwiększy się szansa na znalezienie kodera.
    Życzę powodzenia, świetna robota.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2019
     
    Trachu - super, że nasze KWAS-owe rozmowy zainspirowały Cię do wizytacji Forum Atarum i podzielenie się grafiką i pomysłem na konwersję.

    Ze swojej strony dodam, że widziałem te grafiki Trachu w większej ilości. Rzeczywiście robi wrażenie, wspaniale przygotowana konwersja grafiki. Wszystko zależne od kodera i jego zdolności.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Oct 2019
     
    ... od siebie dodam że o RYGARze na A8 to nawet nie śniłem
    • 5: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime8 Oct 2019 zmieniony
     
    IRATA4: Proszę przywitać Rygara we własnej osobie w wersji na male Atari :)
    • 6:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Piękne.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    3 kolory plus tło, prawidłowo :D
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Tak jak to w grach atarowskich zwykle bywa, akcja w nocy, bo tło bohatera ciemne jak smoła. :D
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    ciemne tło bez zbytnich pikseli umożliwia stosowanie najbardziej efektywnego silnika w dziejach naszej galaktyki :)

    EOR, EOOOOR, EOOOOOOOOR, EooOOoOOOOooooor

    nawet nie trzeba synchronizować się z ramką
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    to byś wolał zamiast kolora kolorowe tło ? ;-)

    Przynajmniej od razu wiadomo że na ATARI :-D


    Pamiętam tekst z Top Secret -"... myślałem że umrę ,a nie zobaczę nieba na Atari " nie pamiętam przy jakiej grze - chyba Włóczykij :-)
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Oct 2019 zmieniony
     
    Właśnie wyszedł Rygar na Amigę z AGA ->link<-

    • 12:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    Jest też gameplay z pełnej wersji:
    • 13: CommentAuthorVidol
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    @Irata4: ten tekst o niebieskim niebie dotyczyl Swiata Olkiego
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Oct 2019 zmieniony
     
    @zbylu a kiedy film z pełnej wersji The Rescue Expedition?
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    Rozumiem, że ten Rygar z arcade pochodzi? Może i fajnie, że jest, jeśli ktoś się zagrywał w przeszłości na automatach, ale mnie jakoś nie rusza, przy bibliotece podobnych, fajniejszych i lepiej wyglądających gier na Amigę 500, ta konwersja w wersji na A1200... No jakoś nie ;-)
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    @Jacques oryginał na arcade sam w sobie nie jest najlepszą grą ale ktoś widać miał sentyment i tyle. To tak jak z Jet Set Willy na A8 - ktoś się napracował chociaż z mojego punktu gra nie warta uwagi.
    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    Nie, to zupełnie inaczej niż z Jet Set Willy, bo oryginał z ZX akurat jest w różnych zestawieniach najlepszych gier na ten komputer i to przeważnie wysoko ;-)

    Pierwotna wersja na atari była podła, ale za to z genialną muzyką, więc w końcu mamy najlepszą kombinację JSW na Atari 8-bit ;-)
    • 18:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    @zbyti
    Jak tylko do mnie dotrze zamówiony egzemplarz. Liczę, że w przyszłym tygodniu.
    • 19: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime12 Oct 2019
     
    Wlasnie probuje konwertować ekrany tytułowe i mam problem z rastaconverterem.
    Nie wiem jaka palete on defaultowo używa przez co dithering psuje efekt.
    Ta co jest w załączniku najwyraźniej nie jest rozpoznawana jako atarowska.
    Moglbym zrodlowy obrazek najpierw przekonwertować na taka palete by poprawić efekt końcowy.
    Chyba ze macie jakies pomysły jak inaczej to konwertować.
    • 20:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Oct 2019 zmieniony
     
    O, fajnie będzie zobaczyć Rygara na Atari ;)

    @Trachu: przygotuj sobie najpierw grafikę tak, aby rastaconverter potrafił to ładnie skonwertować. Musisz mieć na uwadze możliwości Atari, czyli jeśli mają występować częste zmiany koloru - to najlepiej w pionie. Oczywiście taki obrazek będzie nieco inny, za to efekt będzie bardziej zbliżony do oryginału przed konwersją.
    • 21: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime12 Oct 2019
     
    TheFender: nie zrozumiales mnie. Otoz ja mam oryginalne grafiki z oryginalnymi kolorami. Jeśli taka grafikę wpuszcze bezpośrednio do rastaconvertera on zaaplikuje dithering bo uzna ze moje kolory trzeba dostosowac do tych co on uznaje za atarowskie.
    Sprobowalem zmienić je na Atarowskie jak z załącznika, ale najwyraźniej rastaconverter nie uznaje je za wlasciwie atarowskie i dalej aplikuje dithering. Jakie wiec sa te kolory które rastaconverter uznaje za atarowskie?
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Oct 2019 zmieniony
     
    te które znajdują się w wybranej palecie \Palettes

    altirra.act
    atari800winplus.act
    Jakub.act
    Laoo.act
    OlivierP.acr
    Real.act

    itd.

    równie dobrze możesz wczytać grafikę do dowolnego programu gfx który operuje na trybie indeksowym i dokonać remapowania kolorów do nowo wybranej palety w/w
    • 23: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Nov 2019 zmieniony
     

    Także wywiad z autorem konwersji.