atarionline.pl Miłośnicy 8/16-bitów z Kościana - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Oct 2019 zmieniony
     
    Poszukiwani są miłośnicy starych komputerów i gier z miejscowości Kościan i okolic. Chodzi również o osoby, które kiedyś miały lub tylko widziały (np. w szkole, u kolegi, u wujka, w sklepie) komputery Atari, Commodore, ZX Spectrum (lub inne) i chciałyby przypomnieć sobie tamte lata.

    Jest okazja, aby zorganizować pokaz naszych ulubionych małobitowych komputerów właśnie w tej miejscowości, ale dobrze byłoby wiedzieć, czy byłby tym ktoś zainteresowany. Komputery byłyby oczywiście uruchomione i można byłoby sobie na nich pograć. Niewykluczone, że odbyłby się jakiś turniej.
    Może obecni tatusiowie (mamusie też!) chcieliby przypomnieć sobie stare dobre czasy, ale może też chcieliby pokazać swoim dzieciom, na jakim sprzęcie bawili się w dzieciństwie?

    Na razie to tylko pomysł, ale jeśli będzie zainteresowanie, to coś z tego może powstać. Dajcie znać :)
    • 2: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    Nie wiem czy się liczy ale mieszkam jakieś 30km od Kościana. Jakby co to jestem chętny.
    • 3: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    Jeśli chodzi o organizację taki zlot pytaj Rentowna, organizował Detronizację i już z pewnością wie co zrobiłby od początku a czego unikać, powodzenia
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Oct 2019 zmieniony
     
    @barf31,
    dzięki za odzew. Może być i 100 km od Kościana ;)
    Dobrze wiedzieć, że w tamtych okolicach też jesteśmy obecni :D

    @rosomak,
    szczerze mówiąc, to nie słyszałem o Detronizacji. Z początku przeczytałem o Rentonie i Retronizacji, ale założyłem okulary...

    Klasycznego zlotu nie mam możliwości zorganizować, choć można to trochę i tak potraktować. To raczej chodzi o wystawienie (przez organizatora) uruchomionych komputerów i konsol tak, aby każdy, kto przyjdzie mógł sobie na nich pograć, przypomnieć dawne czasy, poznać inny sprzęt niż miał, pokazać dzieciom (na co bardzo liczę), jak to wyglądało kiedyś. Przy okazji może być jakiś turniej, lub kilka, może z nagrodami. Taki dzień retro :). Oczywiście byłoby można sobie porozmawiać z innymi pasjonatami. A może pokazać dzieciakom, jak się łatwo programuje w Basicu?
    Formuła i kształt całości jest jeszcze otwarty. Ważne, żeby byli chętni.

    Aha! Wstęp wolny!
    Żadnych opłat za wejście nie ma w planach i nie będzie :)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Oct 2019 zmieniony
     
    Kościan? To te bardzo miłe panie-bibliotekarki, które promują na YT Larkadiusza i Borsuka - w audycji "Kulinarne przysmaki" ? ;)
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    ooo ,panie pokazują rączki i nie mają nań obrączki :-).
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    Kolejnymi ich zaletami jest, że są oczytane, dobrze gotują no i bardzo lubią ATARI, szczególnie 8bit. :))
    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Oct 2019 zmieniony
     
    @ Larek, oczywiście chodzi o Rentona i Retronizację, słownik w moim tel nie zna tego słowa, natomiast zna Detronizacja, chyba wie co się świeci w sprawie c64 vs a8
    • 9: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime10 Oct 2019
     
    @larek
    Dobrze, że jest dobrze:) tak dla ścisłości organizacji się nie podejmę bo robotę mam jaką mam. Za to trochę sprzętu mogę użyczyć jakby co.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Oct 2019 zmieniony
     
    @Dracon,
    tak, to te miłe panie.

    @barf31,
    chodzi tylko o to, żeby być :)
    Sprawy organizacyjne są po stronie... organizatora ;)

    Dla jasności - to nie będzie typowy zlot, gdzie można sobie posiedzieć z piwkiem. Natomiast będzie można wpaść z dzieciakami i im pokazać, jakie to dawniej były komputery i gry.
    Organizuje to Biblioteka w Kościanie, wiec miejsce zobowiązuje ;p
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    Mamy już termin :)

    Uwaga, uwaga!
    14 marca 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie organizuje spotkanie miłośników mikrokomputerów.

    Tak, będą prawdziwe relikty przeszłości w postaci komputerów Atari, Commodore, ZX Spectrum... Ale nie jakieś tam muzealne egzemplarze, ale w pełni działający sprzęt, na którym będzie można zagrać i przypomnieć sobie stare dobre czasy, a także pokazać dzieciom, jakie to gry były kiedyś super.

    Mamy w planach również turnieje. Może klasyczny River Raid? Może jakaś zupełnie nowa gra?

    Nie czekajcie na ostatnią chwilę. Rezerwujcie termin! I nie ma żadnych wymówek - to tylko jeden krótki dzień, więc każdy da radę wpaść choćby na chwilę.

    Aha, i jeszcze jedna sprawa:

    WSTĘP WOLNY!

    Do zobaczenia :)
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    No, teraz to już idziemy na całego ;)

    Kto jest z okolic i nie ma nic ciekawego do roboty w sobotnie przedpołudnie, niech wpada. Nawet na chwilę :)

    Wydarzenie na FB: ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    Najnowszy odcinek "Literackich przysmaków", w którym mowa jest o naszym wydarzeniu.
    Przypominam, to już w sobotę 14 marca w MBP mieszczącej się przy ulicy Wrocławskiej 28B w Kościanie.

    • 14:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    "No to gdzie miałem się nauczyć gotować jak nie w bibliotece?".

    Zabrzmiało logicznie :D
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Feb 2020
     
    Krótka zapowiedź wydarzenia na "Retro na Gazie".

    Kliknij w ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Mar 2020 zmieniony
     
    Z przykrością zawiadamiam, że spotkanie w "Bibliotecznej strefie retro" zostaje odwołane.
    Niestety nie mamy na to wpływu...
    Mam jednocześnie nadzieję, że przyjmiecie to ze zrozumieniem. Zdrowie wasze, waszych rodzin i bliskich jest tu najważniejsze.

    Do zobaczenia w przyszłości
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    A z ciekawości - kto podjął decyzję - to gmina, powiat, województwo czy jeszcze inny organ?
    • 18:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Pewnie rozsądek
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    O ile wiem, to Burmistrz nakazał odwołać wszystkie wydarzenia.
    • 20: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Prezydent też własnie zamknął szkoły na 2 tyg.
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Będzie więcej czasu na jeszcze lepsze dopracowanie imprezy w przyszłości! ;]