atarionline.pl Moje materiały wideo z grami na Atari 8/16/32 bitowe. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 Nov 2019 zmieniony
     
    Cześć,
    Będę w tym temacie umieszczał materiały wideo z grami głównie symulatorami i strategiami dotyczącymi Atari 8/16/32 bitowego. Na start przygotowałem materiał dotyczący Another World w wersji na Atari Jaguara. Jedyne przejście gry na tę platformę na YT w wersji szybkiej. Dodatkowo w tle oryginalny soundtrack z „czarnej płyty” odtwarzany przez sprzęt z 1978 roku. Premiera 22 listopada o godzinie 18:00. Zapraszam :)
    Polska wersja językowa:
    ->link<-
    Angielska wersja językowa:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Nov 2019 zmieniony
     
    @nowy80 oglądałem Twoje potyczki w Silent Service ;) Sam kiedyś miałem straszną zajawkę na podwodniactwo i ogrywałem Silent Huntery na PC ale takiego skilla jak Ty nie miałem - torpedy zawsze na automacie :D

    Jak widzę mam Cię już od jakiegoś czasu w subskrypcjach :D
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 Nov 2019 zmieniony
     
    Bardzo się cieszę że ktoś ogląda te moje wypociny. Na punkcie symulatorów jestem walnięty i to zdrowo choć to niezbyt nośny temat. Zacząłem od Tomahawka na Atari a kończę na współczesnych realistycznych symulatorach wojskowych maszyn. Mam bardzo duży sentyment do 8/16 bitów i opiszę wszystkie tytuły z tej dziedziny u siebie na blogu. Chłopaki z RetroNaGazie namówili mnie na materiały wideo ze współczesnych symulatorów ma których trenują piloci. Zrobiłem materiał startowy jak poniżej:
    ->link<-
    ->link<-
    Kolejne mam w przygotowaniu a pierwszy będzie o tym jak ukraść rosyjski Ka50 Black Shark z poligonu ;) Czyli procedura startowa śmigłowca. Materiał powinien ukazać się na początku grudnia. Jeśli chodzi o Silent Hunter, przerobiłem wszystkie części. Najlepsza III oraz V z realistycznymi modami gdzie samemu z trygonometrii liczy się pozycja na mapie czy kąty strzału dla torped. Gry całkowicie niegrywane w podstawowych wersjach bez modów użytkowników. Na dużą pochwalę zasługuje nowa polska gra pt. "Uboot", połączenie RPG z symulatorem okrętu z IIWS. Wersja wczesnego dostępu prezentuje się obiecująco. Pozdrawiam Zbyti :)
    Wspomniana seria Silent Service:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    F-15 Strike Eagle:
    ->link<-
    Tomahawk:
    ->link<-
    Infiltrator:
    ->link<-
    Ace of Aces
    ->link<-
    Stunt Car Racer
    ->link<-
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Nov 2019
     
    Wow ale stanowisko!

    Faktycznie postuj tutaj bo na YT mam tyle subskrybcji, że się gubię :D a AOL czytam w miarę regularnie ;)
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime15 Dec 2019
     
    Może to nie do końca Atari, ale od Atari i Tomahawka się zaczęło. Takie historie kończą się jak poniżej. Jeśli ktoś chciałby obejrzeć materiał pt. „Jak ukraść rosyjski śmigłowiec z poligonu” – to zapraszam ;)
    Procedura startowa Ka50 Black Shark:
    Wersja polska:
    ->link<-
    wersja angielska:
    ->link<-
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime15 Jan 2020 zmieniony
     
    Przygotowałem nowy materiał z Flashbackiem dla Atari Jaguara. Poniżej link do materiału. Premiera odbędzie się w najbliższy Piątek o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszam.
    polska wersja:
    ->link<-
    angielska wersja:
    ->link<-
    Pozdrawiam :)
    • 7: CommentAuthornowy80
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Przygotowałem materiały wideo odnośnie nowych obudów cartidgeów wyprodukowanych przez kolegę Sikora. Premiera 18 lutego o godzinie 19:00. Zapraszam do obejrzenia :)
    ->link<-
    ->link<-
    • 8: CommentAuthornowy80
    • CommentTime18 Feb 2020
     
    Już po premierze materiału wideo. Przygotowałem również artykuł oraz kilka zdjęć odnośnie kartridża :)
    ->link<-
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 Mar 2020
     
    Wylądował kolejnym materiał tym razem longplay z gry Another World. Porównanie jak tytuł działa na Atari TT oraz Atari MSTE w trybie 16MHz. Zapraszam :)
    wersja polska
    ->link<-
    wersja angielska
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Mar 2020 zmieniony
     
    @nowy80 kiedy taki symulator postawisz u siebie w salonie? ;)



    A co do filmu, może nie skupiłem się dokładnie ale końcowa konkluzja o niedogadywaniu się kapitana z załogą jest zaskakując bo chyba o takim problemie nie było wzmianki aż do w/w stwierdzenia.
    • 11: CommentAuthornowy80
    • CommentTime10 Mar 2020
     
    Mam podobny z metalowym osprzętem od F-16 ;) Jak dorobię się domu postawię całą kabinę oczywiście możliwością odpalenia F15 z "małego" Atari :)
    Odnośnie ostatniego filmu doszedł jeszcze artykuł.
    ->link<-
    • 12: CommentAuthornowy80
    • CommentTime4 May 2020
     
    Witam wszystkich,
    Przygotowałem krótkie wideo odnośnie Ultimate Cart dla „małego” Atari. Nie widziałem takiego materiału wideo w polskiej wersji językowej. Jeśli ktoś używa oryginalnych kart-ów wraz z Rapidusem pewnie spotkał się z sytuacją kiedy core Rapidusa ma konflikt z Kartridżem. Ultimate Cart rozwiązuje ten problem. Czytanie plików BIN czy ROM nie stanowi problemu.
    Zapraszam na premierę filmu w najbliższy czwartek godzina 18:00
    polska wersja:
    ->link<-
    angielska wersja:
    ->link<-
    • 13: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 May 2020
     
    Dostępny jest również artykuł odnośnie Ultimate Cart w portalu RetroNaGazie:
    ->link<-
    • 14: CommentAuthornowy80
    • CommentTime26 May 2020 zmieniony
     
    M1 Tank Platoon - Najlepszy symulator czołgu oraz pola walki lat 80tych. Ogrywam tytuł na Atari TT. Zapraszam na jutrzejszą premierę. Prawdziwy mężczyzna prowadzić czołg musi potrafić ;)
    wersja polska:
    ->link<-
    wersja angielska:
    ->link<-
    • 15: CommentAuthornowy80
    • CommentTime29 May 2020
     
    Jeśli chcecie spróbować zagrać w rozbudowane tytuły taktyczno-symulacyjne jak M1 Tankt Platoon a mieliście problem z wejściem w rozgrywkę, Pod poniższymi linkami znajdziecie szczegółową instrukcję napisaną bardzo zwięzłym językiem :)
    ->link<-
    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 May 2020
     
    Paweł, ale kiedy granie na żywo? Napaliłeś nas na możliwość spotkania się z tymi grami na Zoomie i możliwość interakcji z Toba podczas gdy grasz :D
    • 17: CommentAuthornowy80
    • CommentTime30 May 2020
     
    Będę miał w przyszłym tygodniu kompletny sprzęt do nadawania na trzy kamery i przedstawiania tytułów z realnego sprzętu. Dam znać jak będę gotowy. Nie próżnuje, poniżej praca z dnia dzisiejszego, najlepsze symulatory na „małe” Atari. Wersja zapasowa oryginałów które posiadam. Zmontuje też materiał wideo z instruktażem jak zrobić własny kartridż z ulubionymi tytułami :)
    • 18: CommentAuthornowy80
    • CommentTime14 Jun 2020
     
    Zapraszam na premierowy materiał dotyczący tematu „Jak zbudować kartridż dla Atari XL/XE”? Premiera najbliższy piątek o godzinie 18:00. Zawsze marzyłem aby przygotować carty z ulubionymi symulatorami na 8bitowe Atari. Dzięki projektowi „Atari custom WB/XEGS PCB” odrobinie własnej kreatywności oraz obudowie od Sikora udało się przygotować takie kartridże :)
    polska wersja
    ->link<-
    angielska wersja
    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime14 Jun 2020
     
    Tak sobie wyobrażałem 'duże' wydania cartów - przód główna vlepka, na tyle vlepka z dodatkowymi informacjami.

    Ile będzie trwał film?
    • 20: CommentAuthornowy80
    • CommentTime15 Jun 2020
     
    Film trwa około 10 min, starałem się nie przynudzać za wiele. Sporo materiału z lutowania płytek, programowania, projektowania etykiet będzie pokazane w przyspieszeniu. Jest wykaz wszystkich potrzebnych części (których użyłem) oraz informacja o osobach zaangażowanych zarówno z projekt PCB, oprogramowanie oraz produkcje obudów. Osobiście lubię materiały zwięzłe i w miarę na temat - i takie staram się realizować.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    Piękne, dzięki Paweł!
    • 22: CommentAuthornowy80
    • CommentTime20 Jun 2020
     
    Dzięki Kaz. Przesyłam jeszcze dla chętnych link do artykułu będącego uzupełnieniem materiału wideo.
    ->link<-
    • 23: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Sep 2020 zmieniony
     
    Zapraszam w najbliższy wtorek na premierę materiału poświęconemu polskiemu projektowi AgaCart dla Atari Lynx-a.
    polska wersja:
    ->link<-
    angielska wersja:
    ->link<-
    Pozdrawiam nowy80
    • 24:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    będę oglądał, zobaczymy co tam
    • 25: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    Doszedł dodatkowo materiał pisany w portalu RetroNaGazie odnośnie AgaCart dla Atari Lynx-a.
    ->link<-
    • 26: CommentAuthornowy80
    • CommentTime29 Sep 2020
     
    Wideo Materiały uzupełniające artykuły w AtariFan edycja angielska.
    Test of Thunder, Storm extensions for Atari TT 030
    ->link<-
    The Rescue Expedition
    ->link<-
    Wersje polskie :
    ->link<-
    ->link<-
    • 27: CommentAuthornowy80
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    Witam serdecznie,
    Dzisiaj o godzinie 18:00 będzie miała miejsce premiera materiałów, pośrednio związana z retro komputerami. Pokażę jak w Flight Simulator 2020 w konfiguracji trzech monitorów na ustawieniach pełnej realistyki wykonać najtrudniejsze manewry lądowania. Żeby niebyło zbyt łatwo, będą "górskie" lotniska czy lądowanie przy silnym bocznym wietrze. Nie będzie brakowało nawiązań do 8bitowego Atari czy Amigi. Pokażę wersję kartridżową Flight Simulator II dla Atari (tak wiem na Atari gra wgywa się szybciej niż na "blaszaku"). Jeśli ktoś mocno się przyjrzy, zobaczy fragment monitora 4:3 z Amigą 4000 ukrytą pod narzutą czy fragment zewnętrznej stacji dyskietek. Serdecznie zapraszam, szczególnie zwolenników mocno rozbudowanych symulatorów.
    Polska wersja językowa:
    ->link<-
    Angielska wersja językowa:
    ->link<-
    • 28: CommentAuthornowy80
    • CommentTime8 Nov 2020
     
    Od Atari z symulatorami się zaczyna, a kończy jak poniżej. Dzisiaj o 18:00 udostępniam uproszczoną procedurę startową F-16C Viper z krótkim lotem nad Nevadą i znanymi bardzo charakterystycznymi kasynami w Las Vegas. Jeśli lubicie symulatory, zapraszam. Czasy są ciężkie, każdy mężczyzna powinien potrafić "odpalić" F16 i zrzucić kilka bomb ;)
    ->link<-
    Pozdrawiam
    • 29: CommentAuthornowy80
    • CommentTime22 Nov 2020
     
    Zapraszam na materiał poświęcony przejściu gry The Road Race na "Maluchu". Dla mnie pierwszy symulator samochodu, z którym miałem styczność w elektronicznej rozgrywce:)
    Polska wersja językowa:
    ->link<-
    Angielska wersja językowa:
    ->link<-
    • 30: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Nov 2020
     
    Dzisiaj o 18-tej startuje materiał dotyczący krótkiego testu kartridża SIDE3.
    Polska wersja językowa:
    ->link<-
    Angielska wersja językowa:
    ->link<-
    Zapraszam :)
    • 31: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Nov 2020
     
    Dostępny jest również materiał pisany w portalu Retro na Gazie:
    ->link<-
    • 32: CommentAuthornowy80
    • CommentTime27 Nov 2020 zmieniony
     
    Frontier - Elite 2 [Gametek 1993] Dzisiaj na ringu stają*:
    Amiga 2000 MC68000 7,14 MHz & Atari Mega STE MC68000 8 MHz
    Amiga 2000 MC68000 7,14 MHz & Atari Mega STE MC68000 16 MHz
    Amiga 2000 MC68030 28 MHz & Atari TT MC68030 32 MHz
    Amiga 4000 MC68060 50 MHz & Atari TT MC68030 32 MHz
    * Wszystkie testy zostały wykonane na realnym sprzęcie.
    ->link<-
    • 33: CommentAuthornowy80
    • CommentTime3 Jan 2021
     
    Dziś na ringu staną Amiga CD32 oraz Atari Jaguar. Zapraszam do obejrzenia materiału o grze Flashback. Premiera już za kilka minut :)
    Poszczególne wersje posiadają:
    - inną paletę kolorów,
    - inna rozdzielczość,
    - różną prędkość działania gry
    - różną muzykę i animację
    Która wersja jest lepsza? Ocena należy do Was :)
    ->link<-
    • 34: CommentAuthornowy80
    • CommentTime3 Jan 2021
     
    Przygotowałem jeszcze jeden materiał wideo z większymi ekranami bez widoku konsol Atari/Amiga. Dostępny pod linkiem: ->link<-
    • 35: CommentAuthornowy80
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    Premiera materiału wideo już na kilkanaście minut :)
    Stunt Car Racer [MicroProse 1989] Dzisiaj na ringu stają:
    Amiga 2000 MC68000 7,14 MHz & Atari Mega STE MC68000 8 MHz
    Amiga 2000 MC68030 28 MHz (4MB Fast Ram) & Atari TT MC68030 32 MHz (256 MB TT Ram),
    Moje spostrzeżenia:
    Amiga ma ciekawszą pastelową paletę kolorów. Na przyjaciółce jest lepsza jakości dźwięku, Jednak wersje dla Atari są bardziej płynne. Najlepiej mi się grało się na Atari TT. Bardzo szybka wersja, choć z innymi proporcjami ekranu. Czas w grze na Atari i Amidze płynie inaczej :) Która wersję Ty wolisz?
    ->link<-
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2021
     
    Dzięki Paweł,

    Link klasyczny da podgląd na forum:

    • 37: CommentAuthornowy80
    • CommentTime9 Jan 2021 zmieniony
     
    Dzięki Kaz, będę wstawiał klasycznego link-a. Dzisiaj pierwsza próba. Mam również porównanie dotyczące 8bitów w Stunt Car Racer. Nie mam w tym zestawieniu BBC Micro (niestety nie posiadam tego komputera). Właśnie dla tego sprzętu SCR jest najszybszy i najbardziej grywalny, nawet względem wersji 16 bitowych.

    Pozdrawiam
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    Nieźle, dzięki za porównanie. A z czego według Ciebie wynika szybkość wersji BBC Micro - z powodu 2MHz procesora?
    • 39: CommentAuthornowy80
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     
    Myślę że to wypadkowa szybkiego procesora, pamięci taktowanej x2 w stosunku do jednostki centralnej. Bardzo ładnym trybem 640x256 w 8 kolorach. Nie bez znaczenia jest nowa wersja gry przygotowanej specjalnie pod tą specyfikację. Komputer nie miał żadnych budżetowych rozwiązań (produkcja pod rządowe zlecenia dla szkół). Bardzo łatwo było go rozbudować czy spiąć w lokalną sieć. Ciekawy sprzęt na którym dzieciaki w GB uczyły się już w 1982 roku, kiedy my w Polsce mieliśmy komputerowy analfabetyzm.
    • 40: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Jan 2021
     
    Za chwilę premiera materiału wideo - War Zone [Core Design 1991].
    Dzisiaj na ringu stają*:
    Amiga 2000 MC68000 7,14 MHz & Atari MegaSTE 8 MHz
    Amiga 2000** MC68000 7,14 MHz & Atari TT MC68030 32MHz (256MB TT Ram)
    Amiga 2000** MC68000 7,14MHz & Atari Falcon MC68030 16MHz
    **Wersja dla Amigi nie współpracuje z szybszymi procesorami
    * Wszystkie testy zostały wykonane na realnym sprzęcie.
    Moje spostrzeżenia:
    Atari używa ładniejszej palety kolorów. Dźwięk dla komputerów Amiga jest znacząco lepszej jakości. Wersja na Amigi ma bardzo płynny skroling ekranu. Atari z procesorem 030 ma szybszą rozgrywkę ale przy tym mniej płynną. Dodatkowe układy Amigi w grafice pozwalają na dobrą zabawę z CPU68000 (gra nie działa na Amidze z szybszym CPU). Wersja dla Atari jest trudniejsza. Kule karabinowe szybciej się przemieszczają smile Którą wersję Ty preferujesz?
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2021
     
    Ja _zawsze_ preferuję wersję Atari :D
    • 42:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime17 Jan 2021
     
    Preferencja może być wtedy gdy istnieje wybór ;P
    • 43: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jan 2021
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego drukowania obudów 3D do przełączników (Atari Falcon), FujiNet (Atari XL), Amiga CD32 (TF330).
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jan 2021
     
    Fajne! Taki filmik powinien mieć 4 godziny, a nie 4 minuty :D
    • 45: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jan 2021
     
    Powinien mieć 9h, biorąc pod uwagę czas wydruku. Przekrojowy materiał z widocznym rezultatem. Obudowy są wykonane naprawdę z dobrej jakości żywicy. Pozdrawiam
    • 46:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Jan 2021
     
    Bardzo dobra jakość dźwięku na gadule - podoba mi się. Głos bym też powiedział całkiem radiowy. Nie wiem czemu obraz tak drga - czy aby coś namieszałeś z przeplotem albo inne tego typu problemy? Ten zoom wyglądał jak z "normalnej" kamery, więc teoretycznie mogłeś ustawić taki zapis.
    Poza tym bardzo spoko. o tej żywicy chyba wcześniej nawet nie czytałem.

    I takie pytanie laika - czemu ta obudowa była drukowana "w skosie"?
    • 47: CommentAuthornowy80
    • CommentTime25 Jan 2021 zmieniony
     
    Obraz drgał gdyż statyw kamery umieściłem na podłodze z panelami. Po nagraniu zauważyłem że przechodząc obok, kamera mocno drgała. Do tego przyspieszenie czasu nagrania mocno to potęguje. Jeśli chodzi o żywice, można mieszać kolory czy używać o parametrach wymaganych do odlewów dentystycznych. Projekt warto umieszczać pod skosem, gdyż każdorazowo drukarka przy każdej warstwie zanurza wydruk w żywicy. Warto tak zaprojektować wydruk, aby żywica swobodnie przepływała. Dzięki za dobre słowo, staram się żeby to co mówię było w miarę czytelne. Realizuję również nagrania w wersji angielskiej. Widzę trend że zaczynają mieć większą oglądalność. Poniżej angielska wersja filmu. Pozdrawiam
    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2021
     
    Czy podałeś gdzieś link do sklepu z tą żywicą? Pamiętam, że kiedyś do projektu Robbo kupowałem żywicę dentystyczną, kosztowała sporo, ale to w sklepie stacjonarnym. Może masz jakieś lepsze źródła?
    • 49: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime25 Jan 2021
     
    @nowy80, czy moglbys wkleic wyrazne zdjecia jak wyglada wtyczka SIO zrobiona na takiej drukarce?
    • 50: CommentAuthornowy80
    • CommentTime25 Jan 2021 zmieniony
     
    Wtyczki SIO miałem kupione razem z płytką. Nie drukowałem ich na swoim sprzęcie. Zdjęcie w załączniku.
    Link do przykładowych żywic które używam.
    ->link<-