atarionline.pl Moje materiały wideo z grami na Atari 8/16/32 bitowe. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jun 2022

Świetne!
    • 2: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Jun 2022

Mam na kanale zarówno materiały wideo z budowy samego kartridża jak i przygotowania opakowania. Spokojnie można przygotować własne kartridże jeśli ktoś ma taką potrzebę :)
    • 3: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Jun 2022

Reprodukcje opakowań dla Atari Falcona. Krótki materiał prezentujący takie opakowanie :)
    • 4: CommentAuthornowy80
    • CommentTime25 Jun 2022 zmieniony

Zapraszam do obejrzenia recenzji scandoublera Medusa. Przygotowałem również porównanie generowanego obrazu między Medusą oraz dwa razy droższym xRGB Framemeister. Jest porównanie obrazu z małego Atari podłączonego przez S-video :)
    • 5: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Jul 2022

Zapraszam do obejrzenia kolejnego materiału dotyczącego scandoublera Medusa oraz jego pracy z komputerami m.in. Atari MegaSTE, Atari TT, Atari Falcon.
    • 6: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Jul 2022

Zapraszam chętnych do obejrzenia materiału dotyczącego instalacji nowej karty graficznej dla dużej Amigi z DSP - ZZ9000AX. Niestety nie ma tak dobrego oprogramowania dla DSP jak na Falconie. Przygotowałem krótki test, jak karta spisuje się z nowymi sterownikami 1.11 w odważaniu muzyki mp3 oraz FLAC. Możecie obejrzeć jak karta przechwytuje dźwięk z Pauli. Zapraszam :)
    • 7: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jul 2022

Zapraszam do obejrzenia drugiej części materiału dotyczącego TFX dla Amigi. Nie interesują Cię symulatory lotnicze, nie zaglądaj :)
    • 8:

CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Jul 2022

o mamciu, ale blast from the past - pracowałem nad polską instrukcją do TFX'a, to nie było łatwe ;]
    • 9: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Jul 2022

Poruszyłeś ciekawy wątek. Wszystkie instrukcje dostępne w sieci są dla wersji PC, nawet te teoretycznie dedykowane dla Amigi. Można to wywnioskować z kilku subtelnych różnic oraz innych skrótów klawiszowych. Po prostu nie znalazłem instrukcji do wersji dla Amigi nawet na portalach dedykowanych temu sprzętowi.
    • 10: CommentAuthornowy80
    • CommentTime3 dni temu

Zapraszam do obejrzenia materiału dotyczącego standardu General Midi tym razem dla PC-DOS. Krótkie porównanie próbek dźwiękowych zapisanych na kartach dźwiękowych Adlib, SoundBalster Pro z realnym instrumentem Roland SC-88. Samego Rolanda można podłączyć pod Amigę czy Atari ST przez MIDI. Bardzo ciekawy format, znany od lat 80tych :)
    • 11: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 dni temu

Zapraszam do porównania moim zdaniem najlepszej umuzycznionej wersji Indiana "Jones and the Fate of Atlantis" dla Amigi z wersją używającą GENERAL MIDI. Za obsługę instrumentów odpowiada Roland SC-88 - 64 ścieżkowy moduł dźwięków. Właściwie jest to pokazanie jak może brzmieć muzyka z tej gry. Jeśli ktoś chciałby porównania Rolanda z kartami dźwiękowymi dla PC, zapraszam do obejrzenia poprzedniego materiału na moim kanale.