atarionline.pl Scandoublery i upscalery - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime20 Nov 2019 zmieniony
     
    Wrzucam tutaj recenzję OSSC Open Source Scan Converter:



    Tańsza i podobno lepsza alternatywa dla FRAMEMEISTER’a ?
    Jakby ktoś jeszcze nie widział.

    [edit]
    A tutaj kolejny filmik, tym razem zaprezentowany z konsolą Atari Jaguar:

    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Nov 2019
     
    bardzo rzeczowe, to twój film?
    Zmień może tytuł na krótszy bo na głównej się nie wyświetla
    • 3: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime20 Nov 2019 zmieniony
     
    @gorgh : na film natknąłem się "przez przypadek"; oglądnąłem z zaciekawieniem; kanał prowadzi NRGeek znana postać na YT. Polecam.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Nov 2019
     
    dzięki za wrzutę, kiedyś każdego to czeka :)
    • 5:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime20 Nov 2019 zmieniony
     
    wrzucę jeśli ktoś ma Rpi w ten wątek.

    ->link<-

    Nie sprawdzałem jeszcze czy tvtime na ARM-a działa bez problemu.

    Nie jest to taki bajer jak OSSC i obsługa musi być z "klawiatury" na Rpi zrobione póki co ale to elastyczność open source jak ktoś wie co i jak.

    [edit] Przy czym należy pamiętać, że OSSC to FPGA i dedykowany upscaler do m.in. konsol więc stawiam, że można na nim uzyskać opóźnienie mieszczące się w oczekiwaniu na ramkę wyświetlacza z HDMI.
    tvtime czy nawet zwykły xawtv nie do tego służą acz xawtv robi prawie blita z grabbera na ekran więc opóźnienia też wiele nie doda. tvtime ma sporo filtrów deinterlace itd. więc na słabym procesorze i potrafi ramki gubić.
    • 6:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 Nov 2019 zmieniony
     
    A czy ktoś ma, miał w rękach to (RetroTINK-2X):
    ->link<-

    Yoomp
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Nov 2019
     
    Kurna, to OSSC to jest dobre w h. Nie skończyłem co prawda jeszcze oglądać materiału o urządzeniu i może w dalszej części jest coś o tym, ale zastanawiam się jak to interpretuje (czy jak to tam nazwać) tryby interlace. Ciekawe, bardzo.
    • 8: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime21 Nov 2019
     
    @ pin: urządzenie dobrze współpracuje z Atari > A8, czyli A16, TT, Falcon i konsola Jaguar. Dla 8bit, który operuje na sygnałach analogowych, dla nich lepszy może być FRAMEMEISTER. Jednak projekt OSSC jest otwarty i cały czas rozwijany. OSSC może być stosowany po zmianie "analogu" na "cyfrę", stosowne wyjaśnienie ze strony (link poniżej) :

    "The stock Atari 8-bit computers offer RF and composite video output only. However the XE and XL models can be upgraded to RGB by installing a LOTHAREK VBXE XE VERSION".

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime21 Nov 2019
     
    To też piszą o tym RetroTINK, że wyjście z niego można podłączyć do OSSC, ponieważ OSSC nie ma wejścia s-video np. a RetroTINK ma. No ale to się robi baba w babie.
    Rozumiem, że nie widział nikt na oczy RetroTINK i ew. mogę być tym królikiem?
    • 10:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime30 Nov 2019
     
    Ciekawostka ze świata BBC MICRO
    ->link<-

    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Zastanawiam się jeszcze, jak sobie OSSC radzi z trybami interlace (wyświetlanymi przez Atari). Szukałem w materiałach po sieci, ale nie widzę jednoznacznego rozwiązania tej kwestii..
    • 12: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime3 Jan 2020 zmieniony
     
    @pin: z interlace zawsze jest problem, nawet dzisiaj pomiędzy łączonymi systemami pojawiają się nieprawidłowości :)



    niestety, nic więcej nie mogę powiedzieć, pozdrawiam
    • 13: CommentAuthorseban
    • CommentTime3 Jan 2020 zmieniony
     
    Jeżeli chodzi o "RetroTink-2X", to jest to najlepszy upscaler jaki miałem w rękach. Wyśmienita jakość video, praktycznie zerowa "latencja". Jakoś obrazu po composite video dobra, po s-video rewelacyjna. Używałem zarówno z TV (low budget/low cost SHARP) oraz monitorem BenQ GL2440 z wejściem HDMI. Na każdym z tych urządzeń działało wszystko bez problemu. Obraz płynny, 50Hz smooth scrolling, interlace "softowy" działa bez problemu, tego "sprzętowego" od Rybags-a nie testowałem (http://atariki.krap.pl/index.php/480i). Dopiero przy zastosowaniu tego upscalera widać jak kiepskie (wolne) są matryce LCD w moich urządzeniach TV/Monitor... mimo wszystkich tych LCD Overdrive, etc. widać jak sobie owe tanie matryce nie radzą z 50Hz płynnym scroll-em (widać blur, taki typowy dla tanich LCD, ale to wina zastosowanych w TV i monitorze matryc, a nie urządzenia).

    Używałem tylko z 8-bit Atari (130XE, 65XE) i mogę polecić to urządzenie z czystym sumieniem (to nie jest żadna reklama). Jako tania alternatywa w porównaniu z "xRGB-mini Framemeister" czy "OSCC", to urządzenie robi naprawdę dobrą robotę.

    Jedyna uwaga... ja miałem wersję ze starym firmware, więc były problemy z dźwiękiem przez HDMI (błąd w firmware dotyczący obsługi przetwornika ADC używanego do próbkowania analogowego sygnału audio), ale niedawno wyszedł nowy firmware który między innymi ponoć poprawia ten problem.
    • 14:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 Jan 2020 zmieniony
     
    No to jest super news, jak dla mnie, dzięki Seban.
    Kurka siwa, out of stock :(
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Jan 2020
     
    .. i wreszcie konkretna informacja. Dzięki Seban!!
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Jan 2020
     
    Chociaż na wstępnie zmartwiła mnie ta kwestia:

    "As a note, the chip used in this device does not support RGB, so an RGB SCART input will never be an option."
    • 17:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 Jan 2020
     
    Z VBXE na RetroTink raczej nie uciągniesz, pozostaje chyba tylko OSCC.
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Jan 2020
     
    czyli nie ma jak na razie "złotego środka". Chyba, że konwersja RGB do s_video i dalej RetroTink-2X. I tylko takie rozwiązanie daje dla mojego zapotrzebowania 100% oryginału i zero lagi. Teoretycznie mam prototyp lotharkowego YUV convertera, ale mam z nim dodatkowo niekiedy problemy z wejściowym RGB z niektórych maszyn. Np. z STe, choć tam być może poziomy napięć w RGB dają po dupie. No nic, czas chyba robić doktorat w temacie ;)

    Dzięki tak czy inaczej za "trop" ;)
    • 19: CommentAuthorseban
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    RetroTink-2X ma wejście Component (YPbPr) więc po zastosowaniu konwertera RGB -> Component możesz mieć konwersję i sygnału RGB.

    Nawet Mike Chi (autor RetroTink) zaprezentował jeden z modeli: ->link<-

    a tu są jakieś wstępne testy prototypów: ->link<-

    Teraz co prawda zbliża się chiński nowy rok więc w sklepie Mike-a pewnie nic nie będzie do kupienia aktualnie, ale zapewne po zakończeniu tego okresu wszystkie jego produkty wrócą do sklepu i będą znowu dostępne. Nie wiem czy ktoś ich nie sprzedaje w EU...

    Tutaj jest dość wiekowy już test tego upscalera: ->link<-

    No i oni właśnie też chyba to sprzedają: ->link<-

    A jeżeli chodzi o VBXE to nie wiem czy Electron kiedyś nie prezentował rdzenia który generował zamiast RGB właśnie sygnał component (YPbPr).

    A na koniec link do wywiadu z autorem tego rozwiązania: ->link<-
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Seban - jeszcze raz dzięki!
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Można też będzie podpytać na KWAS-ie w Warszawie Jakuba Kruszonę-Zawadzkiego, jak tam prototyp jego urządzenia, bo ponoć jest już blisko masowej produkcji. A tu Kuba opowiadał o nim jeszcze w 2018 roku:

    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Temat scandoublera JKZ ciągnie się już od wielu lat i niestety odnoszę wrażenie że czas nie przysłuży się temu projektowi z racji na "format" wyjściowy, czyli VGA. Po prostu VGA powoli zanika jako standard i trzeba poważnie jednak myśleć o tym, co będzie dostępne na rynku przez następne kilka lat.
    • 23:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Retrotink można kupić tu ->link<- ale... taniej jest ze sklepu Mike'a Chi. Ja w każdym razie czekam :)
    W listopadzie 2019 RT przewinął się na aledrogo i poszedł za 450zł - bardzo rozsądna cena, w zestawie zasilacz i kabel.

    Skaler JKZ widziałem ostatnio na Kwasie, nawet prawie go wypożyczyłem do testów, zatem istnieje, nie jest to Yeti, ale... właśnie... jak pojawi się w sklepie, to się okaże że potrzebny będzie kolejny klocek, czyli konwerter vga->hdmi. A ostatnio coraz więcej jest monitorów z wynalazkiem USB-C.
    • 24: CommentAuthortbxx
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    (CVBS, S-Video, RGB)->VGA o tyle łatwiejsza sprawa, że to Analog->Analog

    (CVBS, S-Video, RGB)->HDMI to już Analog->Cyfra
    • 25:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    Analog->analog, ale z tego co pamiętam z rozmowy z JKZ, to on sampluje/próbkuje ten sygnał, czyli jednak następuje zamiana analogu na cyfrę, skaluje x2 i wysyła na wyjście.
    Zaletą jest to, jak mówi JKZ,że łyka to każdy, nawet najdziwniejszy jak twierdzi sygnał, w tym z atari ST z ST High włącznie (to akurat widziałem na żywo). JKZ mówi, że nie widział jeszcze konwertera, który "łyka" Atari ST (ponoć jest mocno niestandardowe) - chyba że coś źle zrozumiałem.
    Niestety, sygnał z Atari 8 był z composite, więc poza tym, że był, szału nie było, do tego projektor też był jakiś tam. Ale...działa to!
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    ostatnią i to ważną kwestią jest też to, jak te wynalazki zareagują na nagłe zmiany trybów wyświetlanego obrazu, rozdzielczości, synchronizacji itd. Jak na razie, to rozwiązanie które mam jest pod tym względem jakkolwiek akceptowalne, choć jak już widać z postów powyżej szukam czegoś lepszego i bezproblemowego.
    • 27:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    o RT piszą, że jest jakieś nowy firmware i zmiany w hardware, które:
    There have also been some minor tweaks to the hardware itself. For the small number of users who were experiencing sync drops during bright scenes, there is now a fix for this issue that should ensure the picture stays stable even during a bright white flash.

    Finally, improvements have been made to the RetroTINK’s audio digitisation, addressing one of the major criticisms of the original hardware.

    Na razie sklepik Mike'a zamknięty do końca miesiąca.
    • 28: CommentAuthorseban
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    retro tink 2x sobie radzi, bo nie ma żadnego "frame buffera", obrabia sygnał na bieżąco. Wchodzi do niego 50Hz, to wychodzi 50Hz, wchodzi 60Hz.. wychodzi 60Hz... wchodzi 49.997Hz, wyłazi 49.997Hz... jego opóźnienie przetwarzania wynosi:

    "Ultra-low latency line doubling: less than 5 scanlines (83 micro seconds)"

    Dwa urządzenia które posiadam TV i Monitor, przetwarzały sygnał pochodzący z niego bez problemu, nawet mimo faktu że Atari nie generuje tak naprawdę dokładnie 50Hz.

    Nie było żadnego szarpania, lagów, artefaktów związanych z przetwarzaniem sygnału.

    Miałem w ręku kilka scalerów, konweterów, etc. Większość nadawała się jedynie na śmietnik. Nie miałem w rękach OSCC, ale patrząc na jego skomplikowane menu i mnogość ustawień nawet nie miałem chęci go budować.

    Miałem w rękach też "xRGB-mini Framemeister", ale jego cena była dla mnie powalająca.

    Jak trafiłem o parunastu próbach (jak nie parędziesięciu) na up-sclaer który w końcu działa tak jak chciałem i to w o wiele atrakcyjniejszej cenie długo się nie zastanawiałem.

    Nie mówię że to idealne rozwiązanie, ale reszta jest po prostu droższa, albo się do niczego nie nadaje.

    No i jak pisałem wcześniej, ja testowałem to tylko z małym Atari, nie wiem jak się będzie zachowywać z innymi maszynami. Na chwilę obecną to dla mnie jednak jedyne rozsądne rozwiązanie.

    Nie chcę aby moja pisanina była odebrana jako jakakolwiek reklama, po prostu po całej serce porażek z różnymi urządzeniami trafiłem na to właśnie jedno, które w końcu spełniło moje oczekiwania więc jeżeli pojawiło się pytanie o właśnie to urządzenie, to nie omieszkałem opisać moich wrażeń i doświadczeń.
    • 29:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Seban, mnie przekonałeś i dzięki, że nie omieszkałeś. Po obejrzeniu filmów i przeczytaniu różnych rzeczy, zadałem właśnie pytanie czy przypadkiem ktoś z "nas" tego w ręku nie miał.
    Poczekam spokojnie do lutego i zanabędę, bo biurko jednak ma ograniczoną powierzchnię ;)
    • 30: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Zmieniłem temat na lepiej dopasowany do bieżących wypowiedzi;
    było: "OSSC - tańsza alternatywa wśród chińskich upscalerów"
    jest: "OSSC, RetroTink, JKZ scandoubler i inne upscalery"
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     

    TMJ:

    Zmieniłem temat na lepiej dopasowany do bieżących wypowiedzi;


    Bardzo dobry ruch Tomku, właśnie miałem sugerować nawet skrócenie do samego "Scandoublery i upscalery", bo jak ktoś będzie chciał wyszukać po konkretnych rozwiązaniach - OSSC, RetroTink - to i tak mu się wątek wyświetli.

    Seban:

    Nie chcę aby moja pisanina była odebrana jako jakakolwiek reklama, po prostu po całej serce porażek z różnymi urządzeniami trafiłem na to właśnie jedno, które w końcu spełniło moje oczekiwania


    Seban, ja to się cieszę, że napisałeś, bo jak wiele osób - też szukam odpowiedniego sprzętu do konwersji, więc żadne informacje w tej kwestii nie są reklamą.
    • 32: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Zmieniłem temat na lepiej dopasowany do bieżących wypowiedzi;
    było, było: "OSSC - tańsza alternatywa wśród chińskich upscalerów"
    było: "OSSC, RetroTink, JKZ scandoubler i inne upscalery"
    jest: "Scandoublery i upscalery"

    Proszę KAZ no problem :)
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    A dziękuję serdecznie, teraz cały się wyświetla! :D
    • 34: CommentAuthorseban
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Jeszcze jedno mi się przypomniało, nie miałem tego w rękach, ale "w środku" tych dedykowanych kabli (RAD2x) jest komplet z którego Pin byłby zadowolony... tzn. konwerter RGB->YPbPr i do kompletu "RetroTink2x": ->link<-

    a tutaj info o tym produkcie: ->link<-

    Można kupić których z tych kabli podmienić wtyczkę/kabel od strony wejściowej (RGB) i mieć gotowy kabel RGB -> HDMI.
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Jan 2020
     
    odnoszę wrażenie, że szykują się poważne wydatki .. ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Jan 2020
     
    @pin: również podzielam Twoje wrażenie... no ale nowy rok, nowe wydatki :)
    • 37:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 Feb 2020 zmieniony
     
    Właśnie dotarła paczka z retrotink 2x, zdobędę tylko kabel mini-hdmi i potestuję.

    Ok, mogę tylko potwierdzić wszystko to, co napisał wcześniej Seban. Jest świetnie. Scrolle płynne. Testowałem na composite i s-video. Z mojej 65xe widać niedoskonałości toru wideo, zatem muszę się przyjrzeć kondensatorowi (jakby iść w stronę UVMod).
    Nagrałem jakieś filmy, ale na filmach widać, że czasem coś tam rwie. Jest to jednak jakiś efekt samego filmowania, bo w rzeczywistości tego nie widać. Spróbuję zamiast telefonu użyć kamery, zobaczymy.
    Na razie próbka ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2021
     
    Jak już pewnie wiele osób słyszało, Kuba Kruszona-Zawadzki zakończył projekt i wkrótce będzie dostępny.

    Mowa o nim była tutaj:

    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jun 2021 zmieniony
     
    Dzisiaj na zoomie właśnie Kuba i Romek pokazują scandoubler (wersja przedprodukcyjna) autorstwa Kuby i będziemy z jego użyciem grać w "Populous" na ST.

    Po lewej obraz, który generuje Meduza, po prawej OSSC. Może tego nie widać, ale scandoubler Kuby miażdży jakością obrazu. 5 lat jego pracy nie poszło na marne!
    • 40:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime27 Jun 2021 zmieniony
     
    Kaz, z tego co uzgodnilismy z Kuba, dostaniesz sztuke do testow. wersja /prawie/ finalna. jeszce dzisija z Kuba uzgadnialismy poprawki w layoucie, via na padach, ilosc warstw docelowa... Pinek tez dzisja dostal swoja sztuke i mam nadzieje ze sie pochwali :-)

    ps. MEDUSA nie MEDUZA ;-)
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jun 2021
     
    Generalnie REWELACJA!!!!

    Sytuacja wygląda tak, że:

    1. Obrazki w interlace z np. małego Atari na monitorze (HDMI) wyglądają PRAKTYCZNIE TAK JAK NA MONITORZE CRT!

    2. W porównianiu do OSSC, mamy kompozyta, s-video a nie tylko RGB (choć używam głównie RGB)

    3. Filtr "scanline" jest piękny, daje flow jak monitor CRT.

    4. Jak na tą chwilę, upscaler widzę że się nie gubi przy dziwnych zmianach trybów gfx, nie ma problemów z demami typu Electric Night na Falconie itd.

    5. Wyjście DVI-I, czyli prosty dynks i mamy i cyfrę i analog (np. VGA)

    6. WEJŚCIE rgb VGA i out np. cyfrowo.

    7. Najważniejsza sprawa dla graczy. Urządzenie jest ZERO - LAGOWE!!! Jedyną lagę można wygenerować ciulowym monitorem.

    8. Ważna sprawa - należy wyłączyć w monitorze wszystkie polepszacze smaku i zapachu, psują tylko efekt końcowy.


    Czekałem na to wieki, ale warto było.

    Muszę jeszcze sprawdzić interlace na rozszerzonym ekranie Amstrada CPC (np. obrazek z dema Batman) ... czy się rozleci, czy nie. Ciekawe.

    Na koniec. Wydaje mi się, że wszystkie dotychczasowe urządzenia które powstały celem konwersji obrazu analogowego do cyfrowego generalnie można spakować w duży worek i włożyć do kubła z napisem ELEKTRO - ŚMIECI ;)
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jun 2021
     
    @Lotharek - dzięki za KOZELA, dobre piwo ;)
    • 43: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime27 Jun 2021
     
    @pin - sprawdź jeszcze, jak to nowe cudo radzi sobie z obrazem 240 scanlinii na XE. To co używam teraz radzi sobie średnio.
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jun 2021
     
    podeślij na priv to, co Cię konkretnie interesuje. Zgrabuję i wystawię na niepubliczny YT. pin(at)atari8.info


    Tymczasem, dla sportu:



    ;)
    • 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jun 2021
     
    WOW ;) - 030:

    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jun 2021
     

    Lotharek:

    Kaz, z tego co uzgodnilismy z Kuba, dostaniesz sztuke do testow. wersja /prawie/ finalna. jeszce dzisija z Kuba uzgadnialismy poprawki w layoucie, via na padach, ilosc warstw docelowa... Pinek tez dzisja dostal swoja sztuke i mam nadzieje ze sie pochwali :-)


    O, dzięki wielkie!
    Ponadto ustaliliśmy z Kubą, że spotykamy się na KWAS-ie w Krakowie w najbliższą sobotę i kręcimy materiał o urządzeniu. Jak ktoś chciałby nam towarzyszyć - zapraszamy na Łojasiewicza 4 do UbuLabu.

    Lotharek:

    ps. MEDUSA nie MEDUZA ;-)



    I tak będziemy mówić Meduza :D

    PS. Ja widziałem tylko próbkę możliwości, na przykładzie Populousa, ale wyglądało to miażdżąco.
    PS2. Przygotuję też zestaw nietypowych rzeczy dla XL/XE do sobotnich testów (PAL-blending, 480i, etc.)
    • 47: CommentAuthorAcidMaker
    • CommentTime28 Jun 2021
     
    @bob_er

    Generalnie bez odpowiednich "sztuczek" - czyli dodanie "na chama" trzech linii tekstowych spowodowało efekt dosyć podobny do tego jaki miałem kiedyś na CRT. Dodaje screenshot'a - oczywiście obraz do tego podskakuje trochę wesoło w rytm 50Hz.

    Niemniej tak jak czytałem - to aby te 240 linii działało poprawnie, to trzeba po tej ostatniej linii wyłączyć DMA czy coś tam - przydałby się gotowy programik, który bym mógł odpalić.
    • 48: CommentAuthorNitro
    • CommentTime30 Jun 2021 zmieniony
     
    Jakieś widełki cenowe Meduzy? Byłoby fajnie gdyby zjadła konkurencje na śniadanie :)

    A tymczasem jeśli ktoś ma dostęp do sygnału RGB to jest budżetowa opcja: upscaler oryginalnie do płyt arcade z custom firmware: GBS Control - płyta GBS-8220
    ->link<-

    Jakość obrazu nie będzie wspaniała ale cena to 175-250zł
    • 49:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime30 Jun 2021
     
    Nitro,
    gombesy sa znane od lat... i powiem tyle - patatajnia z grzybnia..
    ghosting, lag, upsacaling klatek...nie...
    • 50: CommentAuthorNitro
    • CommentTime30 Jun 2021
     
    Opis custom firmware mówi co innego, może mówisz o stocku. Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne, ale chyba lepsze niż zdanie się na losowy proc przetwarzający analogowe sygnały w TV.
    Ofcoz kibicuje Polskiemu projektowi, ale zawsze dobrze mieć wybór, co nie?