atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Apr 2020 zmieniony
     
    Gra wygląda rewelacyjnie! Przyjemność z gry większa niż na C64, mam wrażenie, że książę się bardziej "słucha".

    Nie wiem czy to demo uciszy @emkay bo jego ostatni post był o tym, że naprawienie tego "detalu" z maskowaniem nie jest dla CPU banalne.

    O ile dobrze pamiętam jeden z wpisów @rensooup, to maskowanie nie spędza mu snu z powiek ale je zrobi bo wypuszczenie gry bez tego sprawiło by, że czułby, że trochę oszukiwał w tych zawodach jakimi stało się zrobienie PoP na A8 :]
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    Gra będzie świetna nawet bez maskowania,na Spectrum nikt nie narzeka ;).
    Z drugiej strony maskowanie wzniosło by tę grę na wyżyny i bezapelacyjnie pierwsze miejsce w historii gier Atari.
    Do maskowania nie można wykorzystać P/M,ale może można by"wyłączać" grafikę postaci gdy zasłania ją pierwszoplanowy obiekt,a po opuszczeniu go "włączać" postać z powrotem ?
    • 3: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    @irata - o to chodzi w maskowaniu :)
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    myślę że wielu "myślicieli" poległo właśnie na tym elemencie, bycie perfekcjonistą jest jak pętla bez końca, nie każdy jest w stanie ją przerwać i wyjść poza schemat, pogodzić się z ograniczeniami

    kiedyś Raven-Nuance z zagranicy wystawił obrazek dla XE/XL na Revision bodaj, używał zmian kolorów w linii, nie do końca wyglądało to idealnie, widać przerwane zmiany koloru

    poprawiłem tą grafikę i co? pojawiły się głosy osób którym wersja oryginalna bardziej się podoba bo odbierają to jako "cieniowanie" :)

    im więcej wiesz tym więcej problemów widzisz :)
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Apr 2020 zmieniony
     
    O proszę, @tebe głos rozsądku - pełna zgoda.

    @emkay o PoP w ostatnim poście tutaj napisał całkiem z sensem i jego wpis nie stoi w sprzeczności z odpowiedzią jaką @rensoup dał @ilmenit.

    Jedyny problem z @emkey to forsowanie swoich rozwiań i wtręty, że ma dobrą zabawę z tego, że ktoś go nie posłuchał i mierzy się teraz z problemami o których wspomniał na początku prac. Krytyka ukończonego Time Pilot też nie była na poziomie bo to już rzecz gustu była.

    Nawet jak @rensoup pobłądził (w co wątpię, wydaje się bardzo świadomym tego co robi) to nie jest purystą i ostatecznie wyda grę z tym glitchem o którym napisał w odpowiedzi do @ilmenit ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Apr 2020 zmieniony
     
    Na szczęście mamy już 5 grywalnych leveli z dźwiękiem i przerywnikową muzyką, wygląda to świetnie i przede wszystkim działa, a na ile uda się jeszcze całość dopieścić - zobaczymy :-)

    Piękne czasy, kiedyś mogliśmy pomarzyć o Knight Lore, Bomb Jacku, Pangu, Stunt Car Racer, Flimbo's Quest. PoP, IK+ czy Ricku, a teraz część z tych gier już mamy, a w przypadku innych po prostu czekamy na ukończenie :-)

    A oprócz tego mamy przecież całe mnóstwo świetnych autorskich gier: Yoomp!, Crownland, His Dark Majesty, Ridiculous Reality, Laura, itd...
    Long live Atari XL/XE! :-)
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    gra sie swietnie... kolejny bardzo mocny tytul na atarce :-)
    • 8:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    A tutaj troszkę gameplay'a z każdego poziomu (od 1 do 5):
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    Super, dzięki!

    @IRATA4
    Masz krew, zobacz od 2:18 ;-)))
    • 10: CommentAuthorPecet
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    tak jest są flaki!!! Teraz nawet turban nie przeszkadza:)
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    @zbyti - "hardware overlay", o którym pisze emkay też by wymagał maskowania, bo niektóre obiekty "bitmapowe" są przed a niektóre za graczem ->link<-
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    @ilmenit tak, czytałem ten wpis swego czasu. Ja to pojmuję (być może błędnie), że aktualnie trzeba by poświęcić więcej CPU na 100% pokrycia niż przy rozwiązaniu @emkay dlatego może będzie się trzeba pogodzić z pewną niedoróbką.

    Jako, że nie mam ambicji w swej styczności z Atari zagłębiać się w materię grafiki na A8 samodzielnie to chętnie czytam takie dyskusje.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    ja to nie mam zastrzeżeń,marudzić zawsze można ale czasem nie wypada,jest krew jest ok,czekam na pełną wersję nie oglądam,nie chcę psuć sobie zabawy mimo że wersje na Nes i Amigę znam na pamięć .
    • 14: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    @zbyti - tu nie chodzi tylko o to, co mówi emkay (nawet popsuty zegar czasem pokaże poprawną godzinę), ale w jaki sposób. Tam dykusja szła dalej w rozwiązania i dlaczego jest to problematyczne:
    ->link<-
    a potem emkay poszedł w swoją ulubioną śpiewkę, czyli:
    ->link<-
    co u kolejnego twórcy daje taką reakcję:
    ->link<-
    Wiesz, dlatego u tylu osób jest na ignore-list i dlatego dopóki będzie pisał na tym forum wyśmiewając ludzi, którzy w przeciwieństwie do niego coś robią, będę reagował.
    • 15: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Apr 2020 zmieniony
     
    @ilmenit widzę, że czytujesz forum regularnie, więc zapewne zauważyłeś, że napisałem mu, że jest hejterem i nie dlatego, że pragnie ukończonych gier na A8 tylko za sposób w jaki do tego dąży.

    Zgadzam się z Tobą w ocenie jego "metod" ale nie uważam, że trzeba za każdym razem o tym przypominać.

    Rozumiem, że drażni Cię to, że udało (udaje?) mu się ubić swoimi "radami" czyjś entuzjazm.

    rensoup to emkay:

    You need to follow your own advice and make your own version then we can compare.

    In the meantime I'll just keep going my way.

    To jest dobra reakcja :]
    • 16: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    @zbyti - dopóki będzie przynosił tu komentarze jak w jednym z poprzednich poprzednich postów:
    "Rensoup is really nifty in creating the GIFs that distract from the PMg glitches", będę mu przypominał, że nie wszyscy będą je cicho tolerować ;)
    • 17: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Apr 2020 zmieniony
     
    @ilmenit spoko, przecież Ci nie zabronię, nawet nie zabraniam :D

    EDIT: ostatecznie Twój dorobek na A8 znam, więc masz prawo jako niebanalny Twórca/Programista zwalczać takie harce. Dorobek programistyczny @emkay jest mi nieznany.
    • 18: CommentAuthoremkay
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    Actually, I'm not talking anymore to RENSOUP, in the case of the PoP development.
    He knows it better, so let him run ;)

    It's still a funny community.
    In the 1st PoP Thread on Atariage I was explaining that in no way a game can run as they planned there, using the C64 graphics and software sprites. It took some years, now the BBC Version is THE piece of software to convert, because the graphics fit better , and the main game has working software sprites.
    In both threads, the masking is an issue. But using the BBC graphics solved half of the problem.
    OK. The PMg glitches could be accepted. But you will see in every comparing test they will mention it.
  1.  
    Deleted and posted Edited next...
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Apr 2020 zmieniony
     
    It seems just too difficult to stop this Emkay "wisdomness" and wait for finished game, especially since Rensoup admits what's there left to do and will address it best he can?
  2.  
    @Emkay you're really a funny guy...
    Now you're saying a totally different thing.
    The gfxs are black more 3colours GR.15 Bitmap mode. Ours were same as this though not from BBC but from C64. What is it different other than taste and that now is from @TIX while past ones were from @MrFish?
    The sprites also and about masking you complain they show on the black BAK colour register pixels and is because @rensoup is just using Prior4.
    If he really want to resolve this he'll have to improve things, probably in a similar way to what Franco was planing.
    @Franco Catrin had really serious personal life problems and was the reason to not have the game probably ended by now. I said you and posted to all read on AA many, many times but you just don't want to ear because it'll go against your need to bash and always put others work while you simply and is a true fact don't do nothing.
    Please have a look at @Franco Catrin personal page and see when was his last post, maybe be active, on AtariAge then you'll know why. But you know but isn't of your like, right?
    Does anyone believe that Franco, rensoug or any other will start a long coding project like PoP if he really don't know it'll works or not?
    It seems that the only one that doesn't know the way to go is you Emkay with all your musical experimentals with many started, most of the times bad and noisy and never one finished and good to ear but you always start a new one, on and on again and again...
    Come on, please do something or at least be helpfull for the A8 comunity.
    Thanks.
    • 22: CommentAuthoremkay
    • CommentTime6 Apr 2020
     
    Jacques
    Again, you wrote something useless.
    I wrote above that I don't talk to RENSOUP and let him finish the game as he wants to do.

    But, as José Pereira has come back, I have to add that I still don't understand why people believe him and not my words. He don't understand simple programming logics, that's why he don't see why the BBC Version is that good to adapt to the Atari, and the C64 Version will never make it.

    And as he wrote "Come on, please do something or at least be helpful for the A8 community.
    Thanks. "

    I only could answer that I always do something helpful for the A8, in my spare time. People only had to read what I write, not what they project into my words.
    What could be better to help Coders who come from other machines want to check their "Atari capabilities" and to have them saving their spare time with "Signs" that warn from a dead end , and to point to real solutions?
    Without those jesters (who really know nothing than to attack people who don't write after their will) at Atariage, communications could be more serious.
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Apr 2020 zmieniony
     
    I don't give a damn if you talk to Rensoup or not, while you keep constant complaining and babbling HERE behind his back how wrong is the way he goes.
    And then this:

    emkay:

    I wrote above that I don't talk to RENSOUP and let him finish the game as he wants to do.

    ...is totally useless, because it doesn't correspond with facts as you can't stop whining.
    If you say you'll wait, be a man of the word and stop putting the project down.
    Otherwise you remain bullshitter of "5-6 fps", accusing the author of smart GIFs hiding glitches, while the consecutive demos show everything and most people love and appreciate it and UNDERSTAND it's W.I.P.
    • 24: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    na szczescie PoP uzywa xBiosa wiec proste staje sie zapisanie go np. na Carcie:

    • 25:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    A ja zastanawiałem się co tak wolno się po SIO wczytuje..... no i mamy odpowiedź.
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    tak, uzyl dekompresora ktory nie jest najszybszy (dekompresuje na biezaco) ladowane dane, ale jest bardzo wydajny...
    • 27: CommentAuthoremkay
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     
    Jacques

    1. I'm not complaining about RENSOUP. I'm just giving statements.

    2. You're still suck with the FPS? thingy.
    For real: I only saw the GIF animation. And yes, man numbers have been taken from there. So what?
    We are not talking about 5 versus 50 fps. It's about 6 or 7 fps + and - some frames.
    That's why it is very funny how you act on this. It technically makes no difference, as the fps were adjusted to the animation frames.
    It was an explanation about the problem that will appear in Wonderboy, and has no meaning for the PoP game itself. It was an "crossover" example .

    And now go back and jump around your nightly fire and spell curses to all you don't understand.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    a będzie wersja dla kaseciaka ? ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    To nie Commodore 64 z lat '90, żeby grać w pocięte gry po 1 levelu wczytywanym z kasety :P
    • 30: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    @Jacques tylko piraty dla ludzi bez stacji. Np. Last Ninja miał oficjalne wydanie na kasecie.
    • 31:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    No tak, racja, ale nadal udręka w przypadku tak "dużych" gier :-)
    Mam kasetową wersję Times of Lore dla Komody, wczytywanie w ichniejszym normalu, a potem jeszcze długie przygotowywanie kasety pod save-y... Wszystko niby działa, ale użytkowo to taka męcząca ciekawostka.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    ale to o Atari chodzi,Karateka wyszła oryginalnie,a tak ogólnie to z tą kasetową wersją był żart,zawsze śmiałem się z Commodore że więcej grzebania i wczytywania niż grania.
    • 33: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     
    not yet
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Apr 2020
     

    solo/ng:

    not yet

    Najbardziej zagadkowy komentarz w tym miesiącu jaki czytałem :D
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Apr 2020
     

    @solo/ng
    grywasz w MGSa ;) ?
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Apr 2020
     


    kart wg. projektu:

    ->link<-
    • 37: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    ->link<- - z maskowaniem PMG :-)
    • 38: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime12 Apr 2020 zmieniony
     
    O kurza twarz! :D



    rensoup:

    not perfect but works well enough, and the CPU cost is close to 0

    This means the game is now feature complete!
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    Gratulacje dla autora!
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    w Prince of Persja lubię i jestem w nią dobry,ciekawe czy przejdę od strzała,testowałem tylko jeden etap,by sobie nie psuć zabawy i wszystko łącznie z walką jest tip-top,jak będzie intro i outro to już w ogóle mega.
    • 41:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    Coś pięknego :-)
    • 42: CommentAuthormuffy
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    Piknie, cudnie i w ogóle wow :)
    • 43: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    kolejny hicior :)
    ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    odważny projekt.
    Mam kilka swoich perełek na 2600,ale zbytna umowność i za małe możliwości by oddać ducha tak kultowych pozycji.
    ale chciałbym zobaczyć na przykład takie Agony na małe Atari,w Pandemonium była całkiem fajnie animowana sowa,tyle że gra sprowadzała się do omijana wystających skałek i lewitujących gwiazdek!?!
    Takie agony w hi-res zrobione jak "Kult"z animowanymi elementami.
    Albo wersja kolorowa,z animowanymi przeciwnikami na sprite,paralaksa w tle,ale największy problem to przenieść grywalność pierwowzoru,grafika,dźwięk to drugorzędna sprawa.
    • 45:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Apr 2020 zmieniony
     
    W hiresie to szybkość takiego AGONY (amigowa gra - tę masz na myśli?) byłaby kluczowa. Już ten KULT miewał zwolnienia, ale rysowana tam grafika podczas etapów (w tym gdańskie Stare Miasto) była genialna. :)
    • 46:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    Na takim poziomie abstrakcji co ta próba SotB, można uznać, że na VCS można przenieść każdą grę :D
    • 47:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    nie wiem, czy to coś ma wspólnego z powyższym SoTB, ale już coś podobnego widziałem... ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Apr 2020 zmieniony
     
    Nigdy nie mogłem się zmusić do (polubienia) A2600. Po prostu tolerancję na grafikę, itp. w tym "cudzie" mam ograniczoną. Ciekawe, że jednak ten sprzęt ma chyba sporo zwolenników, skoro np. pikselartowy edytor ASEPRITE wśród palet kolorów do wyboru ma tę z 2600, zaś palety do XL/XE brak. :(
    • 49: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    @dracon: Dokładnie, na atari 2600 pitfal daje radę, reszta średnio. Ja mialem naprawdę sporą kolekcję gier na atari i nie przypominam sobie żadnych portów z 2600, może poza ET.
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Apr 2020
     
    Na Atari 2600 jest całkiem sporo fajnych gier:California Games,Laser Gates,River Raid,Hero,Space Invaders,Keyston Kapers,Solaris ! to kilka z brzegu w które można spokojnie zagrać bez zmuszania:),ale fakt,ja te konsolkę poznałem stosunkowo późno i patrzyłem na nią z politowaniem,choć jako maniak gier musiałem oczywiście sprawdzić co tam ma do zaoferowania,troszkę miała i w kilku momentach mnie zaskoczyła-ilość kolorów,duszków,szybkość działania,ale to inna kategoria sprzętowa,dla mnie pierwsza grywalna w która od biedy można zagrać ;),pong jest dla mnie niegrywalny,prawdziwe retro które lepiej oglądać z zewnątrz niż w nie grać ;)