atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Dec 2019 zmieniony
     
    @xxl fajnie, a właśnie miałem sprawdzić ;)

    Dobrze, że wszystkie sztuczki działają, będzie speedruny można robić ;)
    • 2: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime3 Dec 2019 zmieniony
     
    Czy ktoś jeszcze zauważył że podczas hamowania bohater zmienia spodnie na inny kolor ? (szybki jest ...)
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    @atrofor jakbyś czytał cały wątek to byś wiedział, że parę osób zauważyło ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Dec 2019 zmieniony
     
    @astrofor
    Szybko... To zauważyłeś ;-)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    @ astrofor " Czy ktoś jeszcze zauważył że podczas hamowania bohater zmienia spodnie na inny kolor ? (szybki jest ...)"

    Ta ,ja zauważyłem,ale lepiej jakby zdjął beret.
    Już pisze petycje na Atari Age,ktoś się podpisuje ?
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Dec 2019 zmieniony
     
    Na C64 też ten numer mi się udał parę razy, co ciekawe najlepiej go robię z zamkniętymi oczami :D

    Jak próbuję na zasadzie ręka/oko to mnie strażnik ubija. A jak lecę na wewnętrznym zegarze to się przedzieram ;)

    Na C64 tak jak na Amidze największe spowolnienia są gdy opada sufit + krata. Na A8 to aż tak nie rzutuje, za to spowolnienie generuje druga postać ale to chyba zrozumiałe ;)

    A w ogólnym rozrachunku większość czasu to platformer więc, wersja na A8 może pokazać pazur ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    no dobra,przeskoczyłeś go i co ? da się przejść etap w ten sposób ?
    w drugim etapie bohater będzie miał miecz ?
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    No, będzie miał miecz. Na tym polegają obie sztuczki z minięciem strażnika.
    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Dec 2019 zmieniony
     
    Dla przypomnienia druga sztuczka jest taka jeśli ktoś nie zna:
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    tez (juz) dziala.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    dobre,ale na serio, to że się ludzie cieszą z powielonych a nie poprawionych błędów w grze jest deko chore,to tak jakbyśmy nie dowierzali w istnienie tej gry na A8 ;).

    Jakiś smaczek powinien zostać,albo jakiś ester egg,te znane błędy powinny zostać poprawione w wersji na A8.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    @Mq
    Dobre
    IQ strażnika coś koło dyszki he,he.
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    ja tam wole dokladna mechanike nawet kosztem grafiki - w tym przpadku jedno i drugie jest moim zdaniem perfekcyjne
    • 14: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Zakładam że autor widzi zainteresowanie i raczej dopieści grę w każdym aspekcie, takie zainteresowanie dodaje energii i chęci, o obym się nie mylił. Zaskakujące jest to że to podobno nowicjusz w temacie A8, i od razu z takim efektem, pewnie działał na innych platformach jednak mimo to jest to trochę zawstydzające dla innych koderów sceny A8
    • 15: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Mnie postać z turbanem się podoba. Blond włosy i brak nakrycia głowy średnio pasują do księcia persji ->link<-
    • 16: CommentAuthordrakon
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    ...w drugiej części PoP było już prawilnie, z turbanem ;)
    • 17: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    takich nowicjuszy, takich "białych kartek" potrzeba, dla innych problemem już na starcie jest sprostanie rozdmuchanym wymaganiom mędrkujących niepraktyków
    • 18:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @rosomak gra nie korzysta ze specyficznych możliwości Atari , taki sam kod działałby też np. na c64 .
    • 19: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    Dokładnie jak pisze Tebe. Gra nie będzie wykorzystywać trybu znakowego z jednym kolorem więcej, ani wyciskać maksimum graficznie (e.g. DLI w każdej lini, aby zrobić gradient podłogi jak było w propozycji na AtariAge). Ale dzięki temu jest szansa, że produkt będzie ukończony. Autor i tak wykonał już teraz kawał niezykle czasochłonnej pracy.
    Pomysłów jak zrobić coś idealnie jest wiele - przykładowo "MWP Scrolling" jest znany od ładnych paru lat, ale wykorzystanie go w praktyce jest na tyle skomplikowane programistycznie, że mało kto będzie miał cierpliwość tak programować.
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    Czyli ile maksymalnie będzie miała kolorów w docelowej postaci, a ile REALNIE mogłaby mieć, gdyby wykorzystać "dobroci" architektury Atari?
    • 21: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    Według tego, co pisze autor, będzie mieć 4 + podkolorowanie duszkami pochodni i butelek.
    Mogłaby mieć kilka razy więcej, gdyby przejść na znaki i każdy ekran gry traktować niezależnie, robić skomplikowane DLI, gradienty i podkolorowanie duszkami jak w nowym Jet Set Willy. Ale to byłoby 5 razy więcej roboty/czasu. A gdyby wykorzystać Rapidusa, VBXE i koprocesor dla liczb zmiennoprzecinkowych, to można by zrobić i 3D w hiresie ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Acha. Pewnie RAM też jest ograniczeniem, skoro ma być dla 130XE, ale levele w 4 kolorach + pochodnie i eliksiry to już coś, gdyby książę i przeciwnicy mogliby być bardziej kolorowi, to byłoby siódme niebo.

    Ale najważniejsza jest oryginalna mechanika gry i tu będzie genialnie :-)
    • 23: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    Ha! Mam teorie spiskową dlaczego książę jest blondynem ;)

    Czas powstawania gry i zamiłowanie twórcy do kinematografii pozwala mi sądzić, że protoplastą dla księcia był Michael Dudikoff, w pewnych kręgach znany jako "biały ninja" :D

    Może książę to też jakiś perski odchowaniec, przygarnięty na podbitych ziemiach przez bezdzietnego kalifa?

    << to tak dla kawału ;P >>

    EDIT: a może miał rzadką chorobę genetyczną?
    • 24:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Jak dobrze, że obcojęzyczni muszą raczej tłumaczyć nasze fora przez Google'a...

    W innym przypadku wiedzieliby, ze te wszystkie absurdy były już w oryginale ;-)
    • 25: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    Jakie absurdy, amerykański ninja to fakt! Z PoP musiało być tak samo ;P



    O! Mam PoP!!! Od 23 sekundy, sam On, wypisz wymaluj, trochę podstarzały ale ten sam sznyt :D

    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Dec 2019
     

    zbyti:

    Jakie absurdy, amerykański ninja to fakt! Z PoP musiało być tak sami ;P


    Jak ten z rzadką chorobą genetyczną :D
    Na Atari-Age jakiś mądrala nawet wysnuł obawę, że może obiekcje wobec turbanu to przejaw rasizmu, więc sam widzisz... Absurd rodzi absurd ;-)
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     

    Jacques:

    Na Atari-Age jakiś mądrala nawet wysnuł obawę, że może obiekcje wobec turbanu to przejaw rasizmu, więc sam widzisz... Absurd rodzi absurd ;-)

    Czytałem to tam i uwierzyć nie mogłem :D

    Aaaa... To jeszcze teoria dlaczego dostał się do więzienia... Oczywiście cała akcja to przykrywka by wykryć korupcję na najniższych szczeblach więziennictwa i czarownik od początku współpracował z prawowitym władcą aby ujawnili się antymonarchiści gotowi podnieść rękę na delfina :D

    Aaaa... To jeszcze dlaczego sprawa rozbija się o więzienia.

    Wezery wizytował z młodym księciem jednego dnia więzienia i przedszkola i na koniec ze skarbu królewskiego przeznacza dotacje 1000 złotych monet na więzienia i 100 na przedszkola. Zdumiony książę zapytał: dlaczego tak? A Dzieci? - Głupiś - odpowiedział wezyr- do przedszkola to my już nie trafimy ;P
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Speedrun z ciekawymi informacjami o grze :)

    • 29: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    Pięknie ten nasz Prince się zapowiada. Książę z turbanem to dla mnie taka wersja deluxe/enhanced, jak z bardziej kolorowego PoP2 czy innych późniejszych portów.

    Wydaje mi się, że w oryginale Apple II też był, ale w porcie na Amigę/PC zniknął, bo ich twórcy inaczej zinterpretowali tą kupkę białych pikseli i przyjęli że to fryzura ;-)
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    Faktycznie na Apple II jest mało kolorów i niska rozdzielczość, więc do końca nie wiadomo czy to białe coś to fryzura czy turban, bo kształt też jakiś dziwny ;-)
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    turban srurban. dobrze ze nie dziewczyna. ogladaliscie nowego ghostbasters?
    • 32: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @xxl: Ja tam bym zagrał jakąś ostrą lesbą. Jakby prince na atari był w klimacie mighty jill off to pewnie zyskałby jeszcze większy rozgłos..
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    spokojnie, moda przyjdzie i do nas, naukowcy albo przywodcy zawsze beda czarni, najsilniejszym fizycznie bohaterem 50kg dziewczyna a greckimi bogami samoanczycy
    • 34: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    A to to nie, nikt pewnie by nie gral w prince w teczoych majtkach i dmuchanym mieczem żeby nikomu przypadniem nie zrobił krzywdy, tak jak nikt nie oglądał ghoustbusters z feministkami. Bardziej chodzi o flirt z estetyką bdsm.
    • 35: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    W czasie zdjęć próbnych biegał bez turbanu/beretu

    • 36:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Na plakacie ma tylko jakąś opaskę na wysokości skroni, poza tym włosy.
    • 38: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Zadziwiajace, że w tym konkretnym wypadku (Apple IIe/...) to co na okładce nie odbiega znacząco od tego co w grze :P Okej, kolorów więcej, itd, ale mimo wszystko. Jak sobie przypomne okładki naszych rodzimych Avalonów, czy ASFów czy Mirage'ów - to był odjazd często. A później rozczarowanie w samej grze [niekiedy]... :P

    Ale to by wskazywało, że turban jest kanoniczny :P
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Gdzie widzisz "turban" u tytułowego bohatera?
    • 40: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Ehhh, dobra, ok, ma opaskę czy cokolwiek to jest. Masz rację, mój błąd, ale stary już jestem i niedowidzę :P
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Dec 2019 zmieniony
     
    @ ilmenit @zbyti i inni
    No tak,tyle że gra jest pisana dla pewnej grupy odbiorców,mi turban kojarzy się ze starym dziadem Arabem z kijem i wystraszoną kozą na sznurku... nie chcę kimś takim grać.
    Jestem Polakiem i wolę blond,albo rudowłosego wieśniaka który urwał się z młyna w skarpetach niż w pajacowych butach błazna z kupą na łbie-ta kultura jest mi obca i wolę wersję nagiętą pod Europę.
    Wielcy mistrzowie z Japonii,tacy jak na przykład Hideo Kojima robiąc gry biorą pod uwagę przyswajalność i starają się unikać rodzimych skrajności wzorując się na ten przykład na kinie Amerykańskim.
    Poważnie wolicie pajaca niż normalnego chłopka... ?
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @astrofor
    "@xxl: Ja tam bym zagrał jakąś ostrą lesbą. Jakby prince na atari był w klimacie mighty jill off to pewnie zyskałby jeszcze większy rozgłos.."
    o! a przechodząc powolutku przez kolce mogła by się ochoczo nadziać :-).
    • 43: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    Co tak temat ucichł, dobrze się czytało :-)
    • 44: CommentAuthorsis101
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    przecież zlot jest
    • 45: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    W sumie to jakiś powód, ale inne tematy żyją
    • 46: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    Główna dyskusja przeniosła się do tematu: Co definiuje "to jeszcze Atari"?
    • 47: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    4-5 kolorów, powyżej zaczynają się zastanawiać czy to jeszcze Atari ;)
    • 48: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    Pewnie da się wyciągnąć statycznymi duchami parę kolorów więcej, tylko czy wystarczy zapału i pamięci
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    Pewnie gdzieś już ktoś to wrzucał, ale pograłem trochę i moim skromnym zdaniem ta gra ->link<- jest ciekawsza od PoP ;)

    • 50:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    A moim zdaniem (równie skromnym) Road Race jest lepszy od Jet Set Willy:-)