atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @Mq to to jesteś geniuszem bo tylko oni dostrzegają analogie między analogiami ;P Ja jednak będąc mniej wybujałym intelektualnie porównałem gry platformowe z elementem walki bronią białą.
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    Ooo, nie przeceniaj mojego intelektu, ja z kolei podszedłem do tematu jak prosty człowiek i porównałem gry o podobnej ilości kolorów (na oko poniżej setki) z elementami użycia joysticka:-)
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    Fakt, komentujesz jak upośledzony, przeceniłem.
    • 4:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    A ja powiem, że nie mam z czym porównywać bo porównuję PoP z grami używającymi animacji opartej o rzutowanie rzeczywistych zachowań obiektu fizycznego/człowieka na pole gry.
    Na dziś znam tylko PoP, który oparł swoją dynamikę ruchu o realia obserwowane fizycznie (dla 8-bit, na które zwracam uwagę).
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    @archieil no to chyba muszę wprost napisać, że gameplay Sworda bardziej mi odpowiada od PoP, fabularnie też jest ciekawiej. W końcu chodzi o grę czy masturbację technikaliami?

    PoP na A8 zapowiada się rewelacyjnie od strony technicznej, to nie ulega dyskusji, jednak przy okazji ograłem sobie ten tytuł na kilku platformach ku przypomnieniu i okazało się, że gra jako gra już mnie nie wciąga.
    • 6:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @zbyti
    no to nie zrozumiałeś mojego tłumaczenia wcześniejszego żartu @Mq
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @archieil najwidoczniej.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    Prince jest blondynem i ma niebieskie oczy, bo byliśmy tam PIERWSI. Stąd i nazwa krainy.
    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @zbyti: bardzo słabe te Twoje inwektywy w moim kierunku (choć nawiasem mówiąc nie życzę sobie nawet takich mizernych i niewysublimowanych).

    Widzę, że kiepsko u Ciebie z bystrością i aluzji nie zrozumiałeś, to wytłumaczę Ci bardziej prosto.

    Prince of Persia jest kamieniem milowym wśród gier komputerowych na wszechplatformy w ogóle i porównywanie jej do pierwszej z brzegu gierki, która ma wspólnego z nią tylko tyle, że występuje tam postać z jakąkolwiek białą bronią po pierwsze jest nie na miejscu, a po drugie jest kompletnie nietrafione. Jeśli nie rozumiesz o co chodzi w tej - jak to nazwałeś - "masturbacji technikaliami", to proponował bym, żebyś w tematach o PoP więcej głosu nie zabierał, bo najwyraźniej kompletnie się na tym nie znasz, lub może po prostu jesteś za młody (nie wiem i nie wnikam, szczerze mówiąc niewiele mnie to obchodzi).
    • 10:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    Mogę porównywać z symulatorami pełnokrwistymi ale dla obiektów żywych jest to chyba pierwsza gra na takim poziomie.

    Co innego w kinematografii gdzie tego typu animacja w kreskówkach była używana.

    Były też filmy realizowane techniką kolorowania taśmy z prawdziwymi aktorami. Nie pomnę pierwszego takiego. W tej chwili na pewno pomylę z krótkimi formami z lat późniejszych.
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    Mq - ale tak szczerze, nie ma obowiązku wielbienia PoPa, "bo PoP wielkim dziełem jest". Mnie też jakoś nie kupuje ta gra, pomimo tej ogromnej bańki wokół niej.
    Pewnie też jestem ignorantem i się nie znam :)
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    @Mq to nie inwektywa tylko moja ocena Twoich komentarzy. Podtrzymuję tę ocenę również w stosunku do ostatniego Twojego komentarza. Co do tego czego sobie życzysz to ja życzeń nie spełniam.

    Proponuję byś czekał na wypuszczenie PoP na A8 którego pewnie i tak nie przejdziesz, bo nie o granie w tę grę jak rozumiem Tobie chodzi.

    Tym którzy lubią pograć w "platformówki z bronią biała" polecam "The Sword of Ianna" bo jest znakomitą gra a nie pierwszą lepszą z brzegu jak się wydaje Panu @Mq.

    Kamienie milowe mają to do siebie, że jak się je minie zostają w tyle ;P Dlatego wolę nowe gry retro od starych.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @zbyti
    znowu robisz bałagan,nie jest lepsze bo nie grałeś by wyciągać taki wniosek,do tego robisz to w wątku o Prince of Persia.
    Ja już wam wytłumaczyłem czemu powinien być blondyn bądź rudy - łatwiej jest się nam utożsamić z tym co znamy,dokładnie napisałem o tym w poście 42.
    Tak jak napisał Mq- ta gra to kamień milowy,zarówno pod względem game playu jak i grafiki,animacji postaci,jako całokształt to jest MEGA HIT,którego po prostu nie wypada nawet porównywać z gierką której na dobrą sprawę nikt nie zna i nie ma nic wspólnego z tematem,ale oczywiście szukasz dziury w całym i wkurzasz ludzi,stąd te spięcia i ze mną.
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    @IRATA4 & @Mq jesteś bałwochwalcami i to wam zamyka oczy na oczywiste oczywistości :D

    @IRATA4 Twoje dwójmyślenie mnie nie zaskakuje w kwestii realizmu: posiadania blond włosów i nienoszenia turbanu. Trzeba było pisać do wydawcy PoP 2 jak był czas bo tam też biega i skacze w turbanie.

    Poleciłem dobrą grę w podobnym klimacie a wy jojczycie. Nie chcecie w nią grac to nie, wasza strata.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @zbyti
    co ty pieprzysz? jakie dwójmyślenie ?
    Jestem Polakiem i łatwiej mi się utożsamić z europejskim bohaterem niż z arabem-może ty jesteś wyjątkiem i masz inaczej...twoja sprawa, ale zaśmiecasz wątek o PoP,a my na ten tytuł czekaliśmy LATA i ŻADNA GRA NA ŻADNE GÓWNO W TYM MOMENCIE NIE PODSOCZY.
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    @IRATA4 czytam forum regularnie i wielokrotnie zdarza Ci się mieć sprzeczne opinie na ten sam temat. To odnośnie dwójmyślenia.

    No to skoro tak długo czekałeś to teraz rozumiem do dnia premiery PoP na A8 w ogóle nie grasz w żadną grę na żadne gówno?

    Faktyczne, mój problem chyba jest taki, że nie jestem fanboyem żadnej platformy i cieszą mnie nowości na każdy retro sprzęt. Gracze chyba stąd uciekli i zostali sami "technicy".

    Dobra nie mówcie mi co i gdzie mam pisać. Ew zgłaszajcie adminowi do moderacji niepokornych ;P
    • 17:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @zbyti prośba o zaprzestanie inwektyw nie jest koncertem życzeń, tylko grzecznym zwróceniem Ci uwagi na to, że zachowujesz się w sposób nieodpowiedni, bo ja Ciebie nie obrażałem i po raz drugi informuję Cię, że również sobie tego nie życzę.

    @mav: masz rację, nie ma obowiązku, można gry nie lubić, można w nią nie grać, ale w samym temacie PoP nie chodzi o to czy gra się komuś podoba, czy nie, i czy ktoś bardziej lubi inną grę czy nie. PoP jest niezaprzeczalnym hitem i kamieniem milowym jeśli chodzi o wykorzystanie technik animacji, które były w swoim czasie bardzo nowatorskie i innowacyjne czy się to komuś podoba czy nie.

    Można napisać że kogoś gameplay nie wciąga, można napisać, że się lubi inną grę. Ale porównanie użytkownika @zbyti było przesadą, więc tak samo można porównać Road Race z Jet Set Willy. Miała być to aluzja - nie zrozumiał. Kolejnej jeszcze bardziej nie zrozumiał, po czym wyjechał z inwektywami - kto się tak zachowuje? Mnie tam śmieszy takie coś, bo już za stary jestem, żeby się z byle kim i z byle powodu wyzwiskami i gównem obrzucać:-)

    Wracając do tematu, jest dokładnie tak jak pisze archieil. Animacja postaci jest tutaj kluczowa. Śledziłem rozwój technik komputerowych od drugiej połowy lat 80-tych gdzieś do połowy pierwszej dekady trzeciego tysiąclecia. Pamiętam jak pojawił się PoP. To było na prawdę coś niesamowitego w tamtym czasie i chyba pierwsza gra, w której odwzorowano prawdziwą postać. Dużo później bo na przełomie lat 90-tych/2000 pracowałem z grafikami komputerowymi którzy zajmowali się produkcją reklam, z osobami wykształconymi, animatorami po ASP i pamiętam, że nawet wtedy, a więc po wielu latach od premiery bardzo wysoko cenili animację PoP i wyciskanie takiego ruchu z tak niewielkich rozdzielczości. To po prostu był majstersztyk bez dwóch zdań i na prawdę jeszcze raz muszę to napisać, że podważanie tego jest mocno nie na miejscu.
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    @Mq widzisz, aluzję zrozumiałem, że jestem według Ciebie tak głupi, że porównuję, rzeczy których porównać według Ciebie nie można. Teraz nazywasz mnie byle kim.

    Ja po prostu napisałem, wprost co myślę o twoim komentarzu, Ty myślisz o mnie jak widzę to samo tylko uważasz, że nie używając słowa uznawanego powszechnie za obraźliwe zachowujesz się kulturalnie.

    Pozostań przy swojej opinii i git. Nie będziesz mnie aluzjami podsumowywał to ja nie będę cię podsumowywał bez aluzji. Bo tak czy owak mówi się komuś, że jest głupkiem i forma tego nie usprawiedliwia.

    Także, w temacie jr napiszę: Wygląda na to, że będzie to najlepsza wersja 8-bit ever. Do tego uważam, że gra jest nudna jak falki z olejem - i to jest moje najnowsze odkrycie bo ostatnio usiłowałem w to grać na PC/Amiga/C64 i czar prysł.

    Mq:

    podważanie tego jest mocno nie na miejscu

    A kto to podważa? Mylisz gameplay z animacją. Nigdzie nie negowałem technicznie wysokiej strony gry.
    • 19:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    "uważam, że gra jest nudna jak falki z olejem " . Oczywiście że jest. Nie da się w to grać.
    • 20:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @zbyti: i nadal nie rozumiesz. Moja aluzja nie dotyczyła tego czy jesteś głupi czy nie (a jesteś? to Twoje słowa?) tylko tego, że porównanie jest chybione i nie rozumiesz dlaczego PoP jest tak ważny zarówno dla maszyn, na które został onegdaj wydany, jak i dla Atari, na które teraz po latach powstaje wreszcie również.
    Na Atari waga jest podwójna, bo dodatkowo przez te wszystkie lata ludzie twierdzili że to nie jest w ogóle możliwe, żeby taką grę zrobić.
    Zważ również, że ja nie nazwałem Cię ani głupim, ani upośledzonym jak Ty raczyłeś nazwać mnie. Swoją drogą ciekawi mnie jakiego rodzaju upośledzenie miałeś na myśli i tak konkretnie z czego to wywnioskowałeś? Jeżeli miało to być porównanie, to może dodatkowo mógłbyś wyjaśnić jak wg Ciebie komentuje upośledzony, bo nie bardzo rozumiem, do którego dokładnie fragmentu mojej wypowiedzi porównanie to się odnosiło?
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019 zmieniony
     
    @Mq a ty nie rozumiesz, że przyczepiłeś się do mnie bo pozwoliłem sobie napisać, że: Sword of Iaana na ZX Spectrum uważam, za fajniejszą grę od PoP?

    Co ma do takiej mojej opinii to wszystko co piszesz?

    Mq:

    Swoją drogą ciekawi mnie jakiego rodzaju upośledzenie miałeś na myśli i tak konkretnie z czego to wywnioskowałeś?

    Zaspokoję Twoją ciekawość.

    Na początku nazwałem Cię geniuszem, że komentując moją opinię o grze na ZX Spectrum powiązałeś tak odległe rzeczy jak JSW i RR.

    Taki przebłysk może się zdarzyć umysłowi zarówno genialnemu jak i debilowi [termin medyczny].

    Może i nie wiedział bym czy obcuję z geniuszem czy też nie ale sam raczyłeś mnie w tej materii objaśnić już w kolejnym poście.

    Skoro na mój wpis o tym co uważam za lepszą grę dostaję takie aluzje znaczy, że masz upośledzone funkcje poznawcze.

    Dobra, nie chce mi się tego ciągnąć.

    Nigdzie nie zanegowałem osiągnięcia jakim ta gra była ani tego jakim przełomem jest na A8.

    Pozwoliłem sobie skonfrontować na fali tego wątku wspomnienia z rzeczywistością i fascynacja tą grą mi minęła.

    Myślałem naiwnie, że ludzie lubią tę grę za mechanikę i poleciłem coś w podobnej stylistyce (przynajmniej dla mnie). I wtedy wtrąciłeś się TY z aluzjami.
    • 22:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    Dobra zbyti, widzę, że i tak nie rozumiesz o czym mówię, więc ciesz się, uznajmy, że mnie przekrzyczałeś, może będziesz dzięki temu spał spokojnie czego Ci życzę. Dobrej nocy.
    • 23: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @Mq miałem już podobną dyskusję z @gorgh przy ostatnim remake JSW.

    Nie przekrzykiwałem Cię. Tylko nie rozumiem dlaczego nie rozumiesz, że mówimy o 2 różnych aspektach gry.

    Ja nie neguję niczego co napisałeś o PoP pod względem historycznym i technicznym.

    Ty pozwalasz innym nie lubić tej gry - korzystam z tego prawa.

    Więc o co chodzi?

    PoP jest grą z pewnego dobrze zdefiniowanego obecnie gatunku platformówka / komnatówka. Wiec porównywanie jej do każdej innej gry z tego gatunku jest uprawione. Co najwyżej czy PoP starcie z inną grą wygrywa czy też nie jest już subiektywną oceną każdego z nas.

    Spokojnej nocy życzę.
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    @ zbyti
    Gdybyś zrobił inny wątek z tamtą grą na ZX Spectrum to nie byłoby problemu,jak robisz to tu, w wątku o POP to po prostu odbieram jako złośliwość z twojej strony jakbyś chciał powiedzieć że nie mamy się z czego się cieszyć ...
    Niepotrzebne w tym wątku odwracacze uwagi,no chyba że od turbanu;)
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Dec 2019 zmieniony
     

    Irata4:

    Najlepiej lista i petycja że Polacy planują już moda bez turbanu :-).
    Albo że zaraz w PL wojna wybuchnie jak turbanu książe nie zdejmie.

    No jakby to powiedzieć... Nie przepadamy za turbanami z oczywistych przyczyn - od czasów Sobieskiego i jego wiktorii wiedeńskiej, może ciut wcześniej? ;)
    • 26:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime26 Dec 2019
     
    Wiadomo coś o postępach?
    Czy autor odpuścił po "naszych" durnych komentarzach?
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Dec 2019 zmieniony
     
    @maly_swd jak sprawdzałem parę dni temu to na razie rozkminia czym pakować dane. Udziela się w innych wątkach.
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Dec 2019
     
    Mam nadzieję, że obędzie się bez "uproszczeń" w imię wpakowania całości np. w 64k..
    • 29: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Dec 2019
     
    @pin docelowe jest 130XE
    • 30: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 Dec 2019
     
    Mam nadzieję, że obędzie się bez wymagania "przeróbek Atari" w imię cholera wie czego ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Dec 2019 zmieniony
     
    "Mam nadzieję, że obędzie się bez "uproszczeń" w imię wpakowania całości np. w 64k.." -normalnie tekst roku,leżę i rżę he,he,he.Tyle że obawa zasadna,no ale to nie kompo 16k;)...jednak taka obawa nie powinna mieć miejsca,najlepsze dema wymagają 320KB więc każdy poważny użytkownik Atarynki winien mieć ją rozszerzoną,w końcu rozszerzenia pamięci dostępne były na początku lat 90'.
    • 32: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime27 Dec 2019
     
    Tyle że 128 KB to już nie tragedia, powinno wejść
    • 33:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime27 Dec 2019
     
    130XE z doładowywaniem leveli pewnie i będzie git :-)
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Dec 2019
     
    wersja będzie na 320k i ze wsparciem dla Ultimate 1MB.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2019 zmieniony
     
    Pograłem na real Atari i jest jednak pewna rzecz która mnie strasznie razi i przeszkadza,tą rzeczą jest naćkane i nieczytelne podłoże,chodzi mi o kafle po których stąpamy,o niebo lepiej prezentowała by się wersja kafli gładka,i zwiększyło by to czytelność,na emulatorze wygląda to znośnie,natomiast na real sprzęcie występują pewne przekłamania i ogólnie sieczka pod stopami.
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Dec 2019
     
    Kup sobie vbxe, obraz będzie tak ostry, że będziesz mógł nim kroić sałatki na święta ;)
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2019
     
    tak,ale po co mi emulator podzespołów;) które sprawne mam w komputerze ?
    dla obrazu nie warto,tzn ja nie potrzebuję,pokombinuje z przeróbkami poprawiającymi obraz AV i będę zadowolony.

    Dla mnie 1MB ok,Stereo OK,ale jakieś inne układy inne taktowania to już nie Atari.

    Oczywiście dla mnie,ja tyle potrzebuję i o tyle chcę ten komputer rozbudować by nadal czuć że to Atari :-).
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2019
     

    Irata:

    dla obrazu nie warto,tzn ja nie potrzebuję,pokombinuje z przeróbkami poprawiającymi obraz AV i będę zadowolony.


    Skoro zadowala Cię byle co... :)
    Mam do jednego telewizora CRT Sony Trinitron podpięte dwa Atari, jedno przez bardzo dobry kabel SCART, drugie przez wyjście RGB. Zapewniam Cię, że nie ma porównania. Obraz VBXE to żyleta, AV się nie umywa nawet przy najlepszych ustawieniach. Warto właśnie dla samego obrazu.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2019
     
    @Kaz
    Czy ja napisałem niewyraźnie ?
    Ja nie chcę VBXE bo czułbym że to już nie Atari,VBXE zastępuje GTIA więc inny i inaczej taktowany układ zastępuje to co mam w oryginalnym komputerze i ja tego nie kupuję,ja bym czuł że to nie Atari i odebrało by mi to całą przyjemność obcowania z Atari gdyż JA w głębi duszy ciągle bym myślał o układzie zastępującym prace oryginalnego GTIA zamiast czerpać radość z posiadania ATARI.
    Lepiej podpowiedział byś jak poprawić sygnał a nie jakieś ustrojstwo,Commodore sobie kup ! ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    VBXE nie zastępuje GTIA. Tylko na wyjściu RGB masz VBXE, możesz wyłączyć VBXE i mieć GTIA. Albo nie wyłączać i mieć jednocześnie GTIA z jednego wyjścia, i nie-GTIA z drugiego. To nie jest zamiast, tylko obok.
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    @Irata - to taki dualhead z możliwością krojenia sałatki na wyjściu rgb :D
    • 42:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    BTW. jakie monitory kolorowe, niedrogie i z dobrym obrazem, polecacie do małego Atari na koniec 2. dekady XXI w. ? Chodzi o takie wciąż dostępne, jeszcze do wyhaczenia. :)
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    To nie jest zamiast, tylko obok. - no tak,ale układ zastępujący GTIA w momencie działania wyjścia z VBXE "wypluwa"obraz.
    I chwała że można to wyłączyć,ale o tym wszystkim ja doskonale wiem i rozważałem zakup,tyle że jednak wolę pogrzebać i poprawić standardowy sygnał.
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Dec 2019 zmieniony
     
    Też nie jestem za VBXE...
    BTW. czy pamięta ktoś scenę Amigi i woltę "no-Aga" ?


    ... może powstaną jakieś dema "no-VBXE" (bo przecież jeszcze nie wyciśnięto wszystkich soków z podstawowej grafy)?!
    • 45:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Dec 2019 zmieniony
     
    Pamiętam scenę Amigi :) Ale nie kojarzę, żeby to była "wolta". Po prostu w pewnym momencie jedyne co z nowości odpalało się na A500 z 1 mega to discmagi, ew. jakieś music dyski. Ogólnie w bardzo krótki okresie czasu z A500+1MB+dodatkowy flop standardem zrobiła się A1200 + 4 MB fast + HDD (bardzo szybko okazało się, że goła A1200 jest przykrym żartem producenta, tzw. OEMem).
    • 46:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Dec 2019 zmieniony
     
    A ja to pamiętam nieco inaczej, przynajmniej jeśli chodzi o gry "nie 3D".
    Mianowicie po wypuszczeniu A1200/A4000 z AGA, wydawcy nadal równali do A500/A600 (OCS/ECS), bo to była największa baza użytkowników, jeżeli miała pojawić się tylko jedna wersja gry, była to niestety tylko OCS/ECS (np. Mortal Kombat II), na szczęście było też sporo gier dodatkowo wydawanych w wersjach AGA.

    A z tym. że A1200 z Fastem i HDD to powinno być minimum, zupełna racja, niestety pokutowało myślenie, że Amiga to coś w rodzaju konsoli: kup raz i zapomnij o inwestycjach, dlatego też na A1200 nie wychodziło sporo gier z PC, które mogłyby działać z Fastem i HDD, gdyby większość użytkowników A1200 takie posiadała.
    • 47:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    Co to ma wspólnego z PoP? Idźcie do innego wątku.
    • 48: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    no-VBXE
    no-RAPIDUS
    no-DRACON
    • 49:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Dec 2019 zmieniony
     
    no-MADS
    no-SID
    ... pure ATARI rulez! :P


    "Idźcie do innego wątku.

    Mi dobrze w tym. :P Poza tym silnik tego forum nie pozwala chyba na przenoszenie wielu wypowiedzi, sorry.
    • 50:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Dec 2019 zmieniony
     

    Dracon:

    ... może powstaną jakieś dema "no-VBXE" (bo przecież jeszcze nie wyciśnięto wszystkich soków z podstawowej grafy)?!

    Coś przegapiłem? Bo wydaje mi się, że 99% dem i gier na małe Atari to nie-VBXE (wystarczy choćby spojrzeć na wyniki SV 2k19)? ;-)

    A wracając do PoP, autor przed końcem roku zapowiadał drugie grywalne demo, mam nadzieję, że się ukaże i znów narobi smaka (bez "filtrów"):-)