atarionline.pl Gravity Worms - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    @zbyti: może mam, kto to wie. ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2020
     
    Są 2 sposoby zakończenia wątku:
    - zapomnieć
    - wrzucić mnóstwo jakiegoś g.wna, z którym NIKT nie chce mieć nic wspólnego. Np. reklamy specyfików na przedłużanie części ciała lub hemoroidy. Tak z 1000 reklam.
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Feb 2020 zmieniony
     
    @jhusak próbowałem drugiej metody ale w wersji lite czyli ad absurdum ;D

    Po prostu posłuż się swoim ostatnim słowem i cyk ;)
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Feb 2020 zmieniony
     

    Janusz Dąbrowski:

    Gry na Atari były zabezpieczane. Na komodora zabezpieczyłem tylko Klossa. Nie wiem, jak radzili sobie inni autorzy gier na C64. Polskich gier na C64 było mniej niż tych licencjonowanych. Polskie gry po prostu się kupowało. Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Ja nie pamiętam, żeby Avalon wytoczył jakiemuś piratowi proces. Gry po prostu się sprzedawały. Trzeba by spytać kupujących z tego okresu, czemu woleli oryginały od piratów. A tak przy okazji, to jedna z kopii licencjonowanych, którą otrzymał Avalon była zwalona i matkę robiłem z pirata.

    ->link<-

    Po tym jak idą gry @gorgh czy @bocianu oraz to, że Duddie prosperuje to jest tak do dziś, ludzie kupują oryginały. Z Robakami mogło by być podobnie, bez względu na to co @voy robi.

    Teraz sympatia konsumentów do autora jest dyskusyjna.

    memo: po co ja tu piszę? :]
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Feb 2020 zmieniony
     
    Właśnie sobie tak pomyślałem, czy byłoby wzięcie na przykład na koncert Brothersów w formie DVD. Albo VHS? Z pudełkiem, okładką i wszystkim :)

    Bo materiał u mnie leży cały czas :]
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Feb 2020
     
    Trzeba by zweryfikować wcześniej na ile to wszystko jest "dobrze" zagrane. Zaraz po koncercie miałem pewne wątpliwości. Poszukam zapisu audio z rejestratora, bo gdzieś miałem.

    A czy ktoś by to chciał kupować - czy ja wiem.. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime18 Feb 2020
     
    AOL-FLIX :) w sensie streaming, kto teraz zbiera płyty...dvd szczególnie?
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Feb 2020
     
    .. a kto zbiera carty i dyskietki, czy kasety, puszki po browarach, znaczki i inne dziadostwo? :)
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Feb 2020 zmieniony
     
    Co do "Brothers in ATRs"...
    Może jakiś wydawnictwo blue-ray, z fotami, autografami członków bandu i ich gruppies (chyba się już doczekali? ;)) ale to dopiero jak nagrają więcej hitów. :)
    Zespół do naśladowania kariery: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime8 Mar 2020
     

    jhusak:

    Są 2 sposoby zakończenia wątku...

    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Mar 2020
     
    no koncert by się zdał,albo po prostu teledysk,gdzie się zgra z obrazem tam się z gra,do tego wmontowane urywki z gier itp. a kawałki nagrane od nowa w studio,by jakość odpowiednia była.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Mar 2020 zmieniony
     
    tak mi obrzydziła ta cała debata te grę,że wszystko mi jedno czy pójdzie u mnie na Atari czy też nie,a za działająca nie będę płacił skoro inni darmówkę dostali... ciekawe kto za to zapłaci...

    ...tak wtrąciłem bo się offtop robi.
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 May 2020
     
    oj, autorzy SynFile+ tez specjalnie zaprogramowali swoj program zeby nie dziala na wadliwym sprzecie....


    trolle do boju
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2020
     
    tyle że Ultimate to nie wada a rozszerzenie z którym 97% dostępnego oprogramowania działa bez zarzutu.
    Dobry koder zrobi by działało... co ja gadam,nawet nie koder a osoba co nieco wiedząca,więc to raczej nie kwestia"wadliwego sprzętu".
    Autorzy SynkFile+ zapewne nie zrobili tego celowo.
    • 15:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime15 May 2020 zmieniony
     

    IRATA4:

    Dobry koder zrobi by działało...


    Według mnie zgoła inaczej. Dobrym koderem to trzeba być właśnie, żeby zrobić to, co się dzieje w GW. "Zwykły koder" zrobi tak jak jest napisane w dokumentacji, że rejestr jest tu, a tu, to go użyje i z bani koniec rozkminy. W dyskutowanym przypadku trzeba:
    - wiedzieć, że rejestry się powtarzają
    - mało tego, wiedzieć jak to dokładnie w środku działa, dlaczego się powtarzają
    - powiem więcej - zbudować jakąś intymną relację z tym wzorcem powtórzeń
    - potem wystarczy już być na tyle złośliwym (lub chorym na nerwicę natręctw), żeby sabotować rozszerzenia, które śmiały śmieć zaburzyć ten piękny wzorzec.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020
     
    Sabotazysci z Synapse Software ...
    • 17:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 May 2020
     
    też pewnie coś z synapsami mieli nie ten teges :]]]
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 May 2020
     
    @laoo dobry żart tynfa wart :]
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020
     
    @pirx: na 100% bo jak widac zagladali w przyszlosc ;-)
    • 20: CommentAuthorpasiu
    • CommentTime15 May 2020
     
    Sami swoi.
    • 21: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime15 May 2020
     
    Ja mam tylko pytanie, bo zdaje się ta gra była inspirowana jakąś gra pctowa ktoś zna tytuł?
    • 22:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime15 May 2020
     
    po co drążysz ?
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 May 2020 zmieniony
     

    xxl:

    oj, autorzy SynFile+ tez specjalnie zaprogramowali swoj program zeby nie dziala na wadliwym sprzecie....

    trolle do boju


    Sam jesteś troll, ostatnio nawet na Atari Age komuś kto poprawił bugi w Gyrussie, "dobrodusznie" zaproponowałeś użycie nielegala w ramach "optymalizacji".

    Dobrze, że Cię tam od razu przejrzeli i skwitowali odpowiednio te zapędy, coraz więcej ludzi to widzi.
    • 24: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime15 May 2020
     
    @xxl - kiedy Synapse pisało swój soft, Ultimate jeszcze nie istniał, więc nie wiedzieli, że z tym sprzętem to nie będzie działać. Ty wiedziałeś i celo wprowadziłeś niekompatybilność, co tylko świadczy o tobie.
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020 zmieniony
     
    @astrofor:

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-

    @Jacques: to nie bylo to, gdzie ktos zamiast zmienic jeden bajt w istniejacym kodzie (zaproponowane przeze mnie) wolal dodac kawalek swojego w innym miejscu?

    :D

    @ilmenit: przeciez podobno to celowe dzialanie ze te rejestry nie dzialaja, to co? specjalnie to zrobili zeby soft Synapse nie dzialal? nie ladnie ;-) To tylko swiadczy o konstruktorze u1mb :D
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 May 2020
     
    Daj spokój, oczywiście rozwiązanie tej kwestii tylko jedno Ci się mogło nasunąć.
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 May 2020
     
    Kurcze, dołączył bym się do tej fajnej dyskusji ale zdaje się, że już wszystko co miałem do powiedzenia na ten temat powiedziałem :(
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020
     
    nie doceniasz sie. jak nie masz juz nic do dodania to zapowiedz Twoich kolejnych bezsensownych wtracen :D
    • 29: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 May 2020 zmieniony
     
    @xxl dobrze, zrobię Tobie i sobie tę przyjemność i przestanę zauważać twoje istnienie.

    Lądujesz na mojej ultra-krótkiej liście osób na tym forum których postów nie czytam, nie odpowiadam, nie wtrącam się.

    Twój świat beze mnie od dziś stanie się lepszy, taki jak był dawniej :]

    Proponuję potraktować mnie tak samo aby i mój świat stał się lepszy :D
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020
     
    a teraz sie przeceniasz. Twoje istnienie ma na cos wplyw?
    • 31: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime15 May 2020 zmieniony
     
    Ja połowicznie rozumiem o co chodzi w tym sporze. Czyli chyba o to że gra działa tylko z rozszerzeniem które jedni lubią, drudzy nie, czyli troche taki atarowski branding. Nie rozumiem natomiast drugiej części. Gra jest bardzo fajna, game logic jest ogólnie dostępny i w miarę zrozumiały(jeden z linków podesłąnych przez xxl ):
    ->link<-
    Także pewnie szybko dałoby się napisać coś podobnego. Oczywiście muzyka, grafika, i game levels do zrobienia. (To już zdecydowanie więcej czasu) , ale jakaś wariacja byłaby super.
    ps. jeszcze jedna rzecz której nie rozumiem. Wypowiedź J.Husak: Np. reklamy specyfików na przedłużanie części ciała lub hemoroidy....Specyfiki przedłużające hemoroidy???
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020 zmieniony
     
    dostepna jest tez wersja w basicu (source)

    gra ma ogromny potencjal. dawniej czasem powstawaly po dwie, albo i trzy rozne wersje tej samej gry. kazda wnosila cos nowego. ile bylo wersji pacmana, frogera, mr.do ...

    tak rodza sie klasyki.
    • 33: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime15 May 2020
     
    bardzo brakuje na forum opcji "ignore user"...
    • 34:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 May 2020
     
    ditto
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020
     
    byloby mniej spamu w moich watkach... zeby tlko spamerzy zechcieli uzywac takiej funkcjonalnosci :D
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2020
     
    ... jako klient i gracz zawsze wolałem oryginały,tyle że te niebyły łatwo dostępne,odkąd zaczęły pojawiać się polskie produkcje,gry zaczęły ukazywać się w sklepach,wcześniej najczęściej gry na Atari kupowałem z "gratki" -taki dodatek do gazety Dziennik Łódzki-,od kolegów - skoro było oprogramowanie pozwalające zgrać ;) i z giełdy,jak poznałem komputer Atari to wiele lat minęło nim natknąłem się na oryginalny program,nie byłem świadom takowych,podobnie jak nawet później zadziwiły mnie ładne wydania skplepowych gier na Amigę i nawet byłem za oryginałami,ale zamiast Amigi miałem Mega Drive i dramat-gry po 200zł pozostawała wymiana i unikanie podróbek gdyż nikt nie chciał wymienić podrobionych cartów... no a później Playstation i hulaj dusza-same piraty aż trzeszczał napęd i klapka od kibla...znaczy od konsoli(tak mi się zawsze to kojarzyło he,he) \,pamiętam jak pewnego dnia przyjechał do mnie kuzyn z USA z torbą oryginalnych gier,kuzyn nie mógł zrozumieć czemu kupuję jakieś brzydkie płyty bez nadruków,okładek,więc tłumaczę że normalnie za kieszonkowe albo zarobione to bym mógł kupić jedną grę w miesiącu,a tak przynajmniej stać mnie na dwie w tygodniu,kuzyn zdziwiony odpowiedział że za kieszonkowe w tygodniu też stać go na jedną lub dwie gry i wolał by jednak takie z ładnymi pudełkami-do końca nie pojął w czym problem,w każdym razie podarował mi torbę gier na PSX i to nie byle jakich,miałem w końcu MGS a oryginalnego i woziłem się ile to mam oryginałów z USA(teraz USA gardzę,wtedy młody i gupi) he,he.Na konsoli odpalałem gry NTSC gdyż miałem przeróbkę,później kolejna generacja i nastawienie na oryginalne gry,tyle że dostanie czegoś na DC graniczyło z cudem,w sklepach podstawowe gry,na premierę zakupiłem za 250+ Code Veronica,wtedy już chodziłem do technikum (po liceum)by uniknąć wojska i pracowałem z kumplem w sklepie z grami koło Centralu :D miałem dostęp do tysięcy gier,nawet policja u nas gry nagrywała :D,byliśmy zabezpieczeni,później weszło PS2 i mieliśmy ciężką przygodę z tym związaną,konkretnie z przewozem bez cła konsol z Niemiec co dla kumpla zakończyło się 2,5letnimi wakacjami w pierdlu,a ja musiałem sam ciułać na PS2,ściemniać matkę i dziewczynę sporo starszego kumpla by się nie wydało że siedzi,ogarnąć sklep i zamknąć go jak się towar skończy(nie miałem dostępu do zaopatrzenia),i inne takie...jakoś się ułożyło,no i w końcu kupiłem wymarzone PS2 z Devil My Cry na które zarobiłem w dwa tygodnie wakacji pracując u taty w firmie,ojciec prowadził instalatorstwo elektryczne i zabierał mnie na najgorsze roboty ;),podjąłem się niezłego wyzwania-miałem w glinie i kamieniach wykopać rów okalający kościół na odgromówkę,co prawda w planach i kosztach było wynajęcie małej koparki z uwagi na trudny teren,ale to był koszt konsoli,więc podjąłem się i zrobiłem to ręcznie,z małą obsuwą ale się nie poddałem-kilku kumpli pomocników poodpadało -tak przeważnie trzeciego dnia rezygnowali... PS2 było ostatnią stacjonarną konsolką którą przerobiłem ale miałem też dużo oryginałów a nawet HDD co w przypadku PS2 nie było standardem...w międzyczasie na Atari wykupowałem wszystko co wpadło mi w ręce,doszło do tego że w domu miałem z 12 Atarynek które w dobrej wierze porozdawałem znajomym co Atari nie znali...gdybym wiedział że za grosze opierdzielą .... to bym siedział 25;),ale mieszkałem wtedy z rodzicami i matka piekliła się strasznie coś ze mną nie teges-wszędzie miałem Atari,w dwóch szufladach łóżka,w szafie... dziwiła się mówiąc"po co ci tyle tego złomu" no i oryginalne kasety z grami PL plus dyskietki z oryginalnym Władcami Ciemności (C64,nie wtedy C64 nie miałem a nawet jak było to gdzieś leżał,na dyskietce było info że na C64 i A8 działa,tyle że na A8 nie szło tego uruchomić he,he) i Zybexem ... pamiętam jak w okolicach roku 2000 dorwałem jakąś torbę z kasetami,okazało się że są to gry na Atari w turbo,kurde ale się cieszyłem,sprawdzałem tytuły i szukałem nieznanych mi gier i hitów o których tylko czytałem,szukałem bo od zawsze wiedziałem ze z Atari można wycisnąć dużo więcej,wychodziłem z założenia że skoro udało się komuś napisać Draconus,Zybex,Henrys House,Misja itp , to można przecie zrobić praktycznie wszystko,ale niestety,większość gier to dno,ale i tak zabawa była przednia,Ataryne zabierałem praktycznie wszędzie i sobie pykałem w czasie gdy inni grali na DC albo PS2,no ja też ale również na Atari,nikt nie wiedział wtedy co to retro ha,ha,ha a teraz jak patrzę że ludzie wracają to śmiać mi się chcę i dziwnie się czuję jak na przykład Larek mówi-"powrót do dzieciństwa"bo w sumie cały czas odpalałem Atari więc jaki powrót ... on zresztą też .Nie wiedziałem że jest coś takiego jak "scena Atari"nawet nie śniło mi się ...o przepraszam,śniło mi się często,że wczytuje na Atari jakąś niesamowitą grę,najczęściej 3D,śniły mi się bardzo podobne wyścigi do tego "Drift"co wyszło na ZX,też Hi res,ale był żut izometryczny jak w TLC ze scrollem ale B&W(hi-res) he,he najlepsze jest to że jak śni mi się Atari to mam te gry we śnie za każdym razem ,na kasetach-efekt uboczny nauki świadomego śnienia(tak kiedyś tym się zajmowałem)...no a później łodkryłem że w internetach jest Atari,emulatory i gry...
    ... o ja,ale się zagalopowałem,a miałem o oryginałach,w każdym razie lubię oryginały i posiadam obecnie praktycznie same oryginalne gry,tak samo jak muzykę,nie uznaję mp3,do muzyki tylko kompakt ze sklepu,albo bezpośrednio od muzyka :).
    Cieszę się że na Atari wychodzą gry za $ i mam nadzieję że ta moda nie minie,sam planuję swoją grę wydać na cartridge by każdy mógł na swoim sprzęcie ją uruchomić... nie wspomniałem jeszcze o mega strzelaninie z mojego snu,w sumie znając trochę możliwości A8 jestem prawie pewny iż dało by się zrealizować ten tytuł :D,ale to jest poza moimi umiejętnościami,zaczekam jak ludzie pojmą że pomysł jest równie ważny co umiejętności koderskie i może kiedyś z kimś to zrealizuję,szkoda tylko że niektórzy pod drugimi kopią doły... w które w końcu sami wpadną.
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Jun 2020 zmieniony
     
    dzis dotarlo:



    czek zrealizuje nad morzem w listopadzie ;D
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Jun 2020
     
    @ xxl
    Gratuluje !!! ,tymczasem nie pogram,chyba że wypuścisz wersję na Cartridge z poprawką pod Ultimate :),nie kupuję wersji elektronicznych/plikowych na nic-tak fanem jestem nośników.
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jun 2020
     
    nie wykluczam, ale przygotowanie takiej krotkiej serii pewnie bedzie kosztowac...
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jun 2020
     
    zrób wstępną listę chętnych na zakup to będzie wiadomo czy to się skalkuluje,ja kupuję nowe gry na Atari więc jak cena nie przekroczy powiedzmy 150zł(górna granica ładnego wydania) to bym z chęcią zakupił.
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    chodzilo mi o krotka serie gry na komputery z wadliwie dzialajacym rozszerzeniem pamieci.
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    Irata - mogę Ci taniej sprzedać wersję pod U1B, na dyskietce, wydrukuję jakąś etykietę, będzie ładnie :))
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    @Irata: to prawda, jak chcesz kradziona kopie komercyjnego produktu to daj nac Pinowi. w tym jednym patoscena moze pomoc.
    • 44:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    Polecam Panom drogę sądową zamiast forumowego napinactwa. Kradzież własności intelektualnej vs pomówienia.
    • 45:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Jun 2020 zmieniony
     
    nie wykluczam, ale przygotowanie takiej krotkiej serii pewnie bedzie kosztowac...


    chodzilo mi o krotka serie gry na komputery z wadliwie dzialajacym rozszerzeniem pamieci.


    Całe szczęście, że wklejenie zdjęcia pucharka na co najmniej 3 atarowskich forach utrzymuje ego na odpowiednim poziomie i łagodzi ból istnienia "wadliwych" rozszerzeń ;-)
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jun 2020 zmieniony
     
    Ja pierdziele,piractwo to źródło sceny,pin jaka ta okładka ? ;)
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    Z Kazem w przepasce, oraz z chustą w kolorze czerwonym. Może być? :)
    • 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    sprawdzanie zapotrzebowania, tu wiecej info:

    ->link<-
    • 49: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    No to masz już dwóch którzy na te chwilę spasowali
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    @xxl
    masz już działającą z Ultimate wersję ? ile cenisz ?
    Przepraszam ale nie mam czasu szukać po innych forach,a w sumie jestem zainteresowany.