atarionline.pl Gravity Worms - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    Najwyraźniej tak, da się go zgooglać i przywrócić do zripowanej wersji rmt. Nawet nie była specjalnie "optymalizowana" (pętle w trackach itp)
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jan 2020
     
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Jan 2020 zmieniony
     
    xxl - no tak. Tylko jeszcze trzeba akurat znać jego kawałki na pamięć, żeby tak od razu znaleźć i trafić :)
    Ciekawe, że po tytule znalazło pierwszy wynik z asma zamiast z modules

    Chociaż od 2013 możliwe, że ktoś to kiedyś słyszał, haha

    w kazdym razie widać, że do czego by facet nie usiadł, to złoży charakterystyczną i dobrą dla siebie muzę
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime30 Jan 2020
     
    @CharlieChaplin: ok, I'll do it very soon. :)

    @pin: RMT-ki można zapisać w oryginale za pomocą WASAP (odtwarzarka Foxa w pakiecie ASAP) albo którymś z pluginów do foobar2000, WinAmp, AIMP itd. Niedługo ci podeślę.

    @xxl: jak już coś wycinam z danej produkcji, to nie szukam tej muzyki po całej Sieci, tylko w zrzucie pamięci. :) Akurat RMT jest banalne do wycięcia.

    @zbyti: fakt, to to samo. :) Nie znam całej ASMA na pamięć, więc pójdzie poprawka przy następnej wrzucie do repozytorium.
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    pograłem sobie dzisiaj chwilkę w GW, świetna gra, będę do niej wracał
    • 6: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    tu masz oryginal jak chcesz wiecej:
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    sa co najmniej 4 gry o podobnych zasadach. w snakebird np. nie mozna np. "ryc" w ziemi ;-) (se snakebird podpatrzylem sterowanie wiecej niz jednym robakiem)

    ->link<-
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Gravity Worms zostalo zauwazone za oceanem i nominowane do udzialu w Best Homebrew 2019:

    Atari 8Bit/5200: Best Homebrew (10)

    Adventure Ponies - Daniel "Gibstov" Blevins, Krzysztof "Kaz" Ziembik
    Berks Four - Jon Wiliams
    Castle Defender - Martin "MatoSimi" Simeček, Piotr "Piesiu" Radecki, Michał "stRing" Radecki (original game by Chris Bradburne)
    Gravity Worms - Krzysztof "xxl" Dudek, Jakub "Aceman" Szeląg, Kamil "Vidol" Walaszek
    Imogen - Frantisek "Fandal" Houra, Petr "HardCore" Postava, Lukas Bezdek, José Pereira (original game by Michael St Aubyn)
    Jet Set Willy 2019 - Terence "Tezz" Derby (original game by Matthew Smith)
    Monty on the Run - Krzysztof "Rastan" Wróbel, Marek "Konop" Konopka, Michał "Miker" Szpilowski (original game by Jason Perkins, Terry Droid)
    The Rescue Expedition - Kamil "Gorgh" Trzaska, Krzysztof "Kaz" Ziembik, Michał "Caruso" Brzezicki
    Star Vagrant - Rafał "MADRAFi" Czemko, Rafał "Broniu" Broniarek, Krzysztof "Kaz" Ziembik, Michał "Caruso" Brzezicki
    Wasteland - Michael Jaskula

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Tak, nominacje miały miejsce na początku roku i w komitecie nominującym jesteśmy między innymi my - Kaz i Adam Wachowski. O ile wiem, na obu naszych listach była nominowana gra "Gravity Worms".
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Potwierdzam wszystko, w komitecie było też kilka innych osób obecnych na AtariAge, a na mojej liście propozycji widniało Gravity Worms :)

    Organizatorzy, czyli goście z ZeroPage Homebrew, organizowali rok wcześniej głosowanie tylko w kategoriach dla Atari 2600, tym razem postanowili rozszerzyć formułę o kategorię Atari 7800 oraz A8/A5200.

    Transmisja na żywo z ogłoszenia wygranych w poszczególnych kategoriach odbędzie się już jutro wieczorem (sobota 1 lutego 2020 o godzinie 21:00 naszego czasu), można obejrzeć na twitch.tv ->link<- i chyba też na ich kanale youtube:
    ->link<-
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Standardowa formuła show jest taka, że dwie osoby (z większego grona prowadzących) ogrywają poszczególne gry na Atari 2600.

    Tym razem użyli emulatora i zagrali w 10 nominowanych gier na 8-bitowe Atari oraz w kilka gier na Atari 7800 (na tę drugą platformę nie udało się zebrać 10 tytułów, bo tam po prostu tych gier ukazuje się bardzo mało).

    Chłopaki grają w "Gravity Worms" od 39:55

    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Trzeba mieć jaja by grać w gry logiczne na lajwie :D

    A tak na poważnie, całkiem dobrze Aerlan sobie poradził ;) Większą zagadkę mieli z odnalezieniem OPTION ;D
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Może sobie kupią na przyszły rok fizyczną maszynę i nie będzie problemu z klawiszami ;)

    Tak, nieźle im poszło z grami, na szczęście przy graniu live w trudnych momentach może coś podpowiedzieć publiczność.
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    tak, flashjazzcat kolejny politykier :-)

    umiescil taki filmik po tym jak Candle zaczal sie zastanawiac czy nastepnym razem nie zaczne niszczyc maszyn z u1mb poprzez zapis do ich pamieci flash...
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Wydaje się to naturalną ścieżką rozwoju :>
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    moze dla umyslow ktore latwo zmanipulowac
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     

    Trzydziestoparoletniego Theodora Kaczynskiego mało kto podejrzewałby o przejawy luddyzmu czy zaściankowość. W szkole radził sobie rewelacyjnie, we wszelkich testach ocierając się o oceny celujące. Później również nie próżnował, dając upust swoim intelektualnym zdolnościom podczas studiów matematycznych na Harvardzie oraz na Uniwersytecie Michigan, gdzie obronił doktorat. Wprost idealny kandydat na przyszłego profesora, członka NASA lub geniusza Doliny Krzemowej. Jednak coś poszło nie tak.

    Jak uczy historia "coś może pójść nie tak" ;]
    • 19:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    @pin: no popatrz, rozgryzł nas. :) Czuję się niemal zaszczycony, bo już byłem człowiekiem pokroju, potem oprychem, kolejnym z politykierów, a teraz umysłem podatnym na manipulację. :D
    • 20: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    @voy ale jeszcze nikt nie powiedział o Was tak:



    ;D
    • 21:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    @voy: LOL! :) A u XXL'a z kolei musi być tak:



    :D
    • 22: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Z drugiej strony gdyby @xxl napisał ransomware atakujące użytkowników U1MB to było by ciekawie :]
    • 23: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Ja popieram kolege xxl i dziekuje za tworzenie nowych gier na Atari 800XL 65XE 128XE.
    • 24: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Jak jakas nowa gra mi dziala na Atari 800 to wspaniale a jak nie to nie robie z tego tragedii bo wiem, ze jest niszowe.
    • 25: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    @firestorm ja też popieram @xxl w tworzeniu nowych gier i programów, jest w tym naprawdę niezły. W KazKompo 2019 oddałem głos (10 pkt.) na jego robaki.

    Jak dla mnie może zawieszać U1MB i co tylko chce, kręcę bekę z innego powodu. Z resztą @xxl daje rade sam "naszej bandzie malkontentów" bez adwokatów ;D
    • 26:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    @firestorm: wiesz, też bym się cieszył, gdyby mi działała "od strzału", bez kombinowania, bo jej twórca obrał pokrętną drogę wymuszenia na użytkownikach poprawki jednego urządzenia.

    Fajnie, że powstaje nowy soft, ale jeszcze fajniej by było, gdyby działał u wszystkich. XXL nie zmieni podejścia, bo jest wybitnie uparty i tyle.

    Swoją drogą, coś czuję, że powstanie soft sabotujący MapRAM, ewentualnie Antonię w unikalnym (jedynym) egzemplarzu z procesorem 6502. ;)
    • 27: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    "tworzenie gier na atari 65xe / 128xe"?
    To nagle reszta robi wszystko na casio-80XLULTIMATE128XE? "128xe" kek.

    xxl celowo bez przypalu dodaje do swoich prodek smieci - z jakas rysa na psychice - aby nie dzialalo z danym rozszerzeniem Atari.

    Jak mozna "bronic" tego? moze zacznijmy celowo robic szare XE Atarki, bo tak. Ew. tylko pod Atari bez bluznierczego drugiego pokeya ha tfu! Zaraz przyjdzie pokemon i napisze, ze fajnie i retro i w ogole. wut?

    mnie triggeruja wylacznie 'tlumaczenia' - za kazdym razem kilka synaps mi sie w glowie pewnie pali jak to czytam "dlaczego (nie) zrobilem specjalnie, aby nie dzialalo na U1MB i heheszki" bo wszyscy tutaj to poziom IQ gaśnicy.

    Najbardziej szkoda muzyki Acemana (genialna) i grafiki Vidola (rowniez), bo to robi 70% jakosci produkcji. Jakbym wiedzial, ze prodka na SV ma celowy kod, aby nie dzialalo na czesci Atarek (!) - byloby 0/10. Od tej pory wszystko z automatu bedzie.
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Gratulacje za zajęcie 1 miejsca w konkursie ZeroPage Homebrews!
    • 29:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    Aczkolwiek muzyczka Acemana przecież była wystawiana choćby na SillyVenture 2013, więc miała/ma swoje życie :)

    Niektórzy naprawdę mają problem, a i tak pewnie część z nich odpaliło choćby z ciekawości na emulcu, a tylko sieje ferment.

    Chcecie zrobić "krzywdę" xxlowi, to po prostu ignorujcie jego gry / wątki / cokolwiek i tyle. Obowiązku grania i komentowania przecież nie ma. Chłop niech se robi co chce. A z braku ruchu może właśnie coś by się zmieniło. A tak to tylko ma dodatkową satysfakcję z triggerowania fanatyków :D podejrzewam wręcz, że to częściowo w tym celu.

    Natomiast jeżeli gra uruchamia się na sprzęcie wymaganym przez kompo/spełnia warunki konkursu, to generanie to czy ma haki czy nie ma, nie powinno mieć szczególnego znaczenia w głosowaniu. Chyba, że wymogiem jest działanie z "dowolnie zdefiniowanym dodatkiem", to wtedy wiadomo :)

    A tymczasem gra pomimo "wała" wygrywa różne zestawienia i co? I karawana jedzie dalej, hehehehehehehe
    • 30: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    hehehehe. n/c

    nie moge sie doczekac karawany 2020-2021. i potem 2021-2022.

    powodzenia.
    • 31:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    @mav: aha, to już zostałem fanatykiem siejącym ferment... Normalnie klaszczę brawa z radości uszami. Klakierom. "Żeby krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie". Brawo ten pan. Hehehehehe.
    • 32:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Uderz w stół a się odezwą sąsiedzi ;)
    Przecież Ty sobie doskonale ze wszystkim poradziłeś, więc nie wiem czemu tak osobiście to odebrałeś? :)
    • 33: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020
     

    solo/ng:

    bo wszyscy tutaj to poziom IQ gaśnicy

    No i dupa... obrazili mnie w internetach! :]
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     

    Mav:

    Chcecie zrobić "krzywdę" xxlowi, to po prostu ignorujcie jego gry


    Gość ignoruje zajebistą architekturę sprzętu sprowadzając to wszystko do prostej konsoli do gier. Programistom natomiast daje proste narzędzie do powielania tego schematu w imię swojej nieznajomości sprzętu. Nie jestem pewny, czy to jest dobre rozwiązanie. Rozumiem też, że to wszystko jest folklor i dobra zabawa, ale mimo wszystko szkoda, że dobre rozwiązania projektantów sprzętu czasem sprowadza się do totalnego parteru.

    @Mav - co do sedna sprawy - zazwyczaj tak właśnie robię i robi tak prawie połowa użytkowników niedziałającego oprogramowania. Kasuje i zapominam o takich programach / grach jak: Gravity Worms, Star Vagant, Arsantica, POP, SCR, czy wiele innych. Chyba, że się komuś chce a tytuł jest na tyle ciekawy - no i mamy czasem jakieś "cracki". Trochę przypomina mi się giełda ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    @mav: jakże szybka reakcja. Czyżbyś odebrał osobiście porównanie do grupy wspomnianej przeze powyżej? :)

    Bawcie się dobrze w swojej grupie adoratorów XXL'a. Bez odbioru.
    • 36:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Mnie to ani grzeje ani ziębi, ale fascynuje mnie z jakim zacietrzewieniem tu ciągle wraca ten sam temat. W zależności od humoru, albo mnie to bawi, albo męczy, aczklwiek no nie mogę wyjść z podziwu, jak to dorośli faceci potrafią się przepychać o to samo bez końca, gdzie ewidentnie obie strony mają swoje racje i tyle.
    Ja w takim przypadku przestaję się kopać z koniem i idę swoją drogą.
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    A ja słyszałem piosenkę gdzie jasno wyłożono jak rozwiązuje się tak doniosłe problemy ludzkości, wystarczy się wsłuchać i zrozumieć proste przesłanie :]

    • 38: CommentAuthortebe
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    od tej strony nie znałem Hugh Laurie :)
    • 39:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    oooo A Bit of Fry & Laurie jest zarąbiste, za mało sezonów było :^)
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Feb 2020
     

    tebe:

    od tej strony nie znałem Hugh Laurie :)

    Ja też. Na zawsze będzie dla mnie doktorem! ;)
    • 41: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Feb 2020
     

    gorgh:

    Gratulacje za zajęcie 1 miejsca w konkursie ZeroPage Homebrews!

    Co do 2019 Atari Homebrew Awards - obejrzałem fragmenty na twitch.tv, na pierwszym miejscu "Gravity Worms", na drugim ex aequo "Wasteland" i "Jet Set Willy 2019".

    Kategoria dla A8 i A5200 zaczyna się gdzieś od 01:44:55

    ->link<-
    • 42: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Feb 2020 zmieniony
     
    No i już wiemy co @xxl szykuje na następny rok - Hobgoblin 2 :]
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Feb 2020
     
    Tylko na magnetofon kasetowy, bez wy(jontków) :)
    • 44: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Feb 2020 zmieniony
     
    @pin a ja myślę, że będzie to listing w blokach DATA do samodzielnego wpisania :>

    Listing oczywiście będzie tak spreparowany by wieszać wybrane modele skanerów miłośnikom OCR :D
    • 45: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Feb 2020
     
    Gravity Wormsssssssss


    wygralo Atari Homebrew Awards 2019


    wysmienicie.
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Feb 2020 zmieniony
     
    no i? :)

    ani ziębi, ani parzy :D

    EDIT:
    przepraszam, nie odpisałem wcześniej bo miałem sex ;)
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Feb 2020
     
    i wolales "po" pisac na forum z watku GraviryWorms :-)

    wspolczuje jemu/jej ...

    ;-)
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Feb 2020
     
    eeee, wątek się nawinął, więc wspomniałem choć to może nic, ale i tak więcej niż cały ten wątek :))
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Feb 2020 zmieniony
     
    Gratuluję wygrania pierwszej edycji konkursu ZeroPage Homebrews na 5200/A8!

    Uważam jednak, że rywalizacja była trochę nie fair w stosunku do TRE bo ta gra konkurował z innymi w wersji demo (taką wersję ogrywali Panowie na lajwie). Organizatorzy w tej sprawie mogli się skontaktować z @gorgh albo wydawcą.
    • 50: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Feb 2020
     
    @Zbyti: chłopaki od TRE trochę "pomogli" nie przewidując dystrybucji w wersji cyfrowej oraz przygotowując demo w postaci niezwykle okrojonej (w porównaniu np. do dema Star Vagrant).

    Goście z ZeroPage Homebrew słabo znają scenę A8 (trzeba było im pomóc w zebraniu listy gier), nie mają fizycznej 8-bitowej maszyny Atari, dopiero kilka dni temu zagrali na żywo na swym kanale posługując się Altirrą. Z tego, co mówił James z ZeroPage, wynika, że postarają się poświęcać na kanale więcej czasu A8 - może z czasem bardziej wejdą w temat i będą np. kontaktowali się wcześniej z wydawcami.