atarionline.pl Atari pod choinkę 2019 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    • 2: CommentAuthordrygol
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    U mnie choinka w garazu :D
    • 3: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    Morderca Atari!
    • 4: CommentAuthorhubowski
    • CommentTime31 Dec 2019 zmieniony
     
    Bylem grzeczny wiec Mikolaj sie bardzo postaral :D
    • 5:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    @MADRAFi

    Wydaje mi się, że drygol jest raczej kimś pokroju Dr. Frankensteina. Obaj specjalizują się w ożywianiu trupów :P
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    @kamilosik - witam brać biegową :)
    • 7: CommentAuthordrygol
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    @MADRAFI czy ja wiem? wlasnie naprawiam 7 sztuk zpodchoinkowych :)
    • 8: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    Prezent, który sam sobie spawilem w poranek Bożego Narodzenia. Poza tym co widać na zdjęciach, było też 130XE, dwie 1050, dwa modemy SX, system joystickow bezprzewodowych 2600, trochę dyskietek i jakieś inne drobiazgi. Wszystko w atrakcyjnej cenie. Osoba sprzedająca nie miała pojęcia co sprzedaje - "niestety nie mam komputera, jest tylko klawiatura".
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    A skoro mają być prezenty związane z Atari to dziękuję:

    Kski - za podarowanie mi wszystkich swoich nagród z SV
    Maro i TDC - za książkę o miganiu kolorami
    Galu - z książkę o historii Commodore
    Zenialowi - za jego nową płytę
    nieznajomemu - za instrukcję do serii XL
    no i sobie za resztę :D
    • 10: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    W tym roku takie wyjątkowe prezenty:

    *) Naklejki dostałem jako bonus niespodziankę.
    • 11: CommentAuthorKroll
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    To ja dorzucę swoje prezenty, nie wszystkie są na zdjęciu bo są w trakcie składania,
    w szczególności podziękowania dla:
    - RJ1307 i Jesionena za Lynxa - dostałem go na SV na 30-lecie konsoli (od razu przekazałem RJ1307 do zamontowania nowego wyświetlacza :) z wyjściem VGA)
    - Nowy80Retro za sprawną płytę główną do MEGA STE, obudowę sobie sam załatwiłem w chwili obecnej całość jest składana u Gwintera
    - Krzyskowi S. - za klawiaturę do MEGA ST oraz klucz do Cubase Audio na Falcona
    - Maro - za książkę TDC-a :)
    - Adamowi Z. - za Retrokompa
    • 12:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Już po godz. 20:20 i zgodnie z obietnicą zamykam listę osób 'do wylosowania'.
    Za kilkanaście minut losowanie a poniżej foto i opis tego co wchodzi w skład mini-nagrody niespodzianki :D



    - 10 pirackich naklejek np. na kamerę w laptopie. Ja kiedyś w lapku nie zaklejałem kamery i jakiś gościu-hakier, który mnie podglądał najpierw wylądował w psychiatryku a później robił już tylko za eksponat w formalinie na jakimś uniwerku. Naklejka bardzo się przydaje żeby chronić siebie i innych. Polecam.

    - Cartridge z prototypem gry "Mean 18". Cóż to znaczy proto? To, że jeśli generowanie na początku pójdzie źle to gra zalicza zwiechę (tak jeden raz na trzy uruchomienia carta już po ekranie tytułowym). W dzisiejszych czasach coś takiego nazywa się early access i płaci się za to grubą kasę. Warto docenić, że tu mamy to za darmo.

    - Potężny, wielordzeniowy, nowoczesny procesor tysiące razy szybszy niż standardowy Atarowski MOS 6502. Uwaga! Wymaga radiatora (radiator nie jest załączony).

    - Książka. O tytule: "Robbo solucja". To wyjątkowy egzemplarz, sam bocianu (może potwierdzić) trzymał ją w rękach i zdołał się powstrzymać przed złożeniem autografu. Czyli nadal jest w stanie idealnym.

    - Podkładka pod mysz "Pac-Mad". Nowa, zafoliowana. Tak, masz rację, to TA podkładka, która będzie dodawana do wydania kartridżowego gry.
    A o wydaniu specjalnym (z możliwością zamówienia) poczytasz tu:
    ->link<-
    Ale to nie wszystko. Nie musisz kupować gry żeby stać się jej posiadaczem. Możesz ją wygrać w innym konkursie :)
    Tu link:
    ->link<-
    Komplet Paca na RnG ma jeszcze status "w drodze" (za górami, za lasami), ale cieszyć się można już teraz ;).

    - Komiks. Tytus, Romek i A'Tomek księga XV. Najlepsza z pierwszych osiemnastu. Ostatni mój dubel w stanie idealnym. Wkrętacz rządzi!
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Wylosowany: GRooBY
    Ten sam nick otrzymały osoby nadzorujące losowanie (niektóre wbrew woli i niepoinformowane wcześniej). Zwycięzca ma powyżej wiadomość prywatną ode mnie.
    Kod, który był odpowiedzialny za losowanie i wysyłkę maila (ja jestem niewinny):
    ->link<-
    Screen z losowania:



    Wszystkim pozostałym uczestnikom szczerze odradzam czynnego udziału w jakichkolwiek płatnych grach losowych ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Brawo ccwrc! Gratulacje dla zwycięzcy!
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Jan 2020 zmieniony
     
    Gratulacje GRooBY!
    • 16: CommentAuthorKroll
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Gratulacje !
    • 17: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    "Komiks. Tytus, Romek i A'Tomek księga XV. Najlepsza z pierwszych osiemnastu." Mój pierwszy "Tytus" w życiu... i nadal posiadam swoje I wydanie z 1982 ;)
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    Gdybym miał pokazać prezenty z całego ubiegłego roku niezwiązane z Atari to znalazłby się wśród nich też Tytus, a nawet 3 numery których mi brakowało. Na razie przeczytałem z nich Księgę V i już tak bardzo jak kiedyś (wtedy wypożyczyłem z biblioteki) mi się nie podobała, choć Wannolot kultowy. Dla mnie najfajniejsze są te które kupowałem jak byłem mały. Z podstawowej serii brakuje mi jeszcze Księgi XII. Mój pierwszy Tytus to księga XVII i mimo, że od lat go nie czytałem, to pamiętam cytaty np. "kto nie tańczy ten nie je". Bardzo podobają mi się wyspy nonsensu, szczególnie te z pierwszej wyprawy.

    Z ciekawostek - kiedyś Tytus był wystawiany w Teatrze Rozmaitości, a program był w formie kwadratowego granatowo białego komiksu, których wziąłem dwa, z czego jeden zachował mi się do dziś. Później na jego podstawie powstała klasyczna wersja - księga XIX. Był też plakat który służył do pokazania jak szkodliwe jest palenie - gdy domownik palił papierosa zaznaczało się kolejne kropki na płucach Tytusa, które stawały się czarne, niestety ten plakat doszczętnie zamazałem i nie przetrwał do dziś. Z dawnych to mam jeszcze niewypełniony plan lekcji, choć w złym stanie. Mam też książki z reprodukcjami wczesnych wersji przygód Tytusa.

    Generalnie Tytusy, wszelkie komiksy Baranowskiego, Kajko i Kokosz i komiksy Szarloty Pawel były moimi ulubionymi i wszystkie które miałem mam do dziś.

    Pamiętam też taką postać jak Bromba, ale widziałem tylko fragmenty komiksu w Świecie Młodych.

    Były też książeczki Koziołek Matołek i historyjki o Guciu i Cezarze.
    • 19: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Tytus, Romek i A'Tomek księga XV. Na niej nauczyłem się czytać. Jakoś wcześniej nie znalazłem lektury dla której warto byłoby zainwestować mnóstwo czasu na naukę czytania. Tytus to wszystko zmienił. Także pewnie jeden z pierwszych wyrazów jaki przecztałem to było WTEM!
    • 20:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Uwielbiam Tytusy :)
    • 21: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Dzięki wielkie wszystkimza gratulacje! Niemożliwe ze wygrałem hehe bardzo sie cieszę!
    • 22:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    @GRooBY nie ciesz się, bo paczka z tego co mi wiadomo, najpierw leci do mnie :P Wyszabruję co trzeba, a Ty dostaniesz ... to co zostanie ;)

    Gratulacje!
    • 23:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    @renton

    Brat wykrakał ktoś ty. W paczce masz gratis jeszcze jedną podkładkę pod mysz, wprawdzie używana, ale tylko raz do sesji zdjęciowej na atari.org:



    Także, ten... Jakoś się podzielicie :)
    • 24:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Renton będzie handlował podkładkami :D
    Bo zamówił też dwa carty z Pad-Madem, do których też dostanie pady :D
    • 25:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    To policz go ze 30zł więcej, coby nie czuł się zbyt pewnie :P
    • 26:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    wiadomator :D
    • 27:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    @bocianu: no właśnie zamówiłem dwie kopie, jedna właśnie dla GRooBY-ego ;)

    @ccwrc: cieszę się jak dziecko :) dzięki! :D
    • 28: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Jan 2020
     
    Też się pochwalę. Dotarło niestety z ponad 2 tygodniowym opóźnieniem więc zamiast pod choinkę było na nowy rok. Choć niektóre tytuły to niby najlepsze gry dla tego systemu to generalnie straszne crapy - tylko dla hardcorowców ;)
    • 29: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime3 Jan 2020
     
    Haha... Widzisz Renton jednak cos ci skapnie za 'robocizne' ;]
    • 30:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime3 Jan 2020
     
    @urborg
    Podziwiam ludzi, którzy maja na tyle rozbudowaną wyobraźnię żeby w pikselach A2600 dostrzec coś więcej niż piksele :)
    Ja wolę traktować jako 'platformę startową' serię XL/XE. Ale. Odpaliłem gameplay Jungle Hunt na 2600 (youtube oczywiście) i wygląda zaskakująco dobrze (także jedna z moich ulubionych na XL/XE).

    @GRooBY
    Paka została umieszczona dziś w paczkomacie :)
    • 31: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime3 Jan 2020
     
    @ccwrc Super dzięki :)
    • 32: CommentAuthordrygol
    • CommentTime23 Jan 2020 zmieniony
     
    @Madrafi , no i zamordowałem te 7 Atarek. Ehhh ...
    • 33:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    @drygol

    Co to za kalendarz na foto? Jest na 2020?
    • 34: CommentAuthordrygol
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    To jest stary kalendarz chyba 2018 albo 2017. Grey rozdawał po zakupieniu wejściówki na SV.