atarionline.pl Nowa gra "Wonder Boy" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2019 zmieniony
     
    Yaron Nir rozpoczął prace nad konwersją gry "Wonder Boy", o czym mowa w tym wątku:

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    3.2.1... zaraz się zacznie karuzela sp...


    Ładne i kolorowe...
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    Nieźle się zapowiada, graficznie chyba w TOPce na A8 :)
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime21 Dec 2019
     
    Jak powstanie to będzie taki GODS dla Amigi, tylko dla małego Atari :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jul 2020 zmieniony
     
    I już mamy grywalne demo gry, część pierwsza. Link do wątku pozostaje ten co wyżej. Co już działa, a co jeszcze nie, można tam wyczytać.

    Yaron Nir:

    1. collect egg to turn into axe
    2. throw axe
    3. collect fruits (to gain points and power life)
    4. die when touch skulls or fires
    5. stumble when hit a rock
    6. die when fall to death
    7. collide properly with terrain
    8. if you die you start from last flag ("sign") you have crossed
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jul 2020
     
    I jeszcze filmik:

    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jul 2020 zmieniony
     
    Super,zaraz odpalam na real :D ...ta nie z pliku car. :(
    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime22 Jul 2020 zmieniony
     
    Fajnie wygląda, I ta niefrasobliwa muzyczka:-)
    • 9: CommentAuthorYaron Nir
    • CommentTime22 Jul 2020 zmieniony
     
    Guys,
    I saw this video posted in YouTube
    But for some reason the video uploader did not mention me at all in the video comments
    I am the main coder of the game together with popmilo.
    So it would be nice to get recognition as well :)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    Yaron - apologize for this! I stick the statements in the comment section: "There is an error in the opening credits of the movie. There is no information about Yaron Nir, who is the main coder of the project. Apologize Yaron! Fortunately, the description of the film and the information on the forum are correct."
    • 11: CommentAuthorYaron Nir
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    Thanks Katz !
    No hard feelings :)
    I luv your work
    • 12: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    @yaron - is the game still written in C (cc65) or you switched to asm?
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    Irata - *.car sobie odpalisz na Ultimate cart, albo Side3, jak już w sprzedaży będzie dostępne.
    • 14: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    Na Ultimate cart gra śmiga bardzo dobrze.
    • 15: CommentAuthorYaron Nir
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    The game is written in C (CC65)
    It has some asm notations But major part of C
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Jul 2020
     
    fajne :-)

    1:43 - chyba cos z kolizjami nie tak.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Jul 2020
     
    @ pin to ja wiem,ale teraz dema ni mam jak :(,może wyjdzie na nośniku fiz,zaczekam.

    Tak prZy okazji to ktoś nieźle od kogoś zrypał-Adventure Island z Nes ma w pierwszym etapie prawie identyczną grafikę.



    Ciekawe kto od kogo rznął.bo gry ukazały się w tym samym 86roku.
    • 18: CommentAuthortbxx
    • CommentTime23 Jul 2020
     
    @IRATA4 - nikt od nikogo nie rznął - obydwie gry to porty "Wonder Boy" z Arcade. Przy tworzeniu wersji na NES autorzy zrobili lepszy "deal" z SEGA i tym sposobem na NES gra musiała posiadać inny tytuł oraz głównego bohatera.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Jul 2020 zmieniony
     
    @tbxx no faktycznie lepszy "deal"więcej$,jeszcze tytuł dostali.
    Fajna gra wyjdzie na A8.
    • 20: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime23 Jul 2020
     
    "Several titles have been ported to other consoles by different publishers under different names, most notably Hudson Soft's Adventure Island adaptation of the original game.[1] The main character "Wonder Boy" was named Book by the developer and Tom-Tom by Sega for overseas editions."

    ->link<-
    • 21: CommentAuthorYaron Nir
    • CommentTime23 Jul 2020
     
    Sega was first
    Nintendo came after
    It seems if you change the main character sprite and the theme song you can copy a game almost 1:1 between competitors :))
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Jul 2020 zmieniony
     
    And yet C64's Giana Sisters being quite different than SMB main character/levels/playability -wise was troubled by Nintendo ;-)
    ->link<-
    • 23: CommentAuthorsis101
    • CommentTime23 Jul 2020
     
    Dynamika Wonder Boy'a na Atarce "silnikowo" pasuje do Giana Sisters, o której marzę, by na A8 wyszła :) Najlepsza dla mnie gra na C-64.
    • 24: CommentAuthorYaron Nir
    • CommentTime23 Jul 2020
     
    Someone should do Giana sisters for A8
    Definitely doable
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Aug 2020 zmieniony
     
    ...jak ktoś chciał grać w Mario a miał C64 to grał w Gianę,ja miałem Pegazusa i ta zrzynka z Mario rozśmieszała mnie i w dalszym ciągu to robi ... do tego postać dziewczyny z grafiki wygląda jak Majka Jerzowska -domowe przedszkole pełną gębą,nie rozumiem fenomenu tej gry,ale znałem osoby które w to grały gdyż Mario był dla nich poza sasięgiem,ja nie lubię półśrodków .
    • 26:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime1 Aug 2020
     
    @irata za to Mario wygląda strasznie poważnie :)
    • 27:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Aug 2020
     
    Ja nie rozumiem nierozumienia fenomenu Giany - najlepszej gry mariopodobnej na ośmiobitowce w epoce.
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Aug 2020
     
    Ja nie rozumiem jak ktoś może nie rozumieć nierozumienia:-)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Aug 2020 zmieniony
     
    nie podoba mnie się Giana gdyż to trochę tak jakby wymyślać na siłę koło na nowo.
    Na początku lat 90' gdy znałem już Mario i pykałem od czasu do czasu u kolegów na Pegazusie,to w którymś momencie nabyłem C64 by zobaczyć jakie gry były na ten komputer,ciekaw byłem różnych sprzętów,chciałem zobaczyć gry które zdobywały uznanie w prasie i rozgłos na giełdzie a których nie było na A8,po ujrzeniu Giany która miała nawet niektóre układy platform,kolejność plansz podobną do Mario-ale już takie gwiazdki to próbowali wymyślić na nowo tworząc spłaszczone paskudztwa-ni to diamencik ni gwiazdka to po prostu śmiać mi się chciało,nie wiedziałem wtedy że to czy na dany sprzęt wyjdzie dany tytuł zależy od pozycji na rynku,kasy i odpowiednich układów-śmiałem się że nie zrobili Mario -na Atari bylo Mario Bros i inne gry Nintendo -myślałem że Comody BIG N nie dotyka he,he ;).Jak patrzę po latach to nadal nie rozumiem fajności tej gry,jedyne co mi się podoba w tej grze to muzyka, brzmienia SIDA lubię od czasu do czasu posłuchać,ale na dłuższą metę mnie męczy-na szczęście z Pokeyem tego problemu nie mam :D.



    ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Aug 2020 zmieniony
     
    Nie mogli zrobić kopii 1:1, bo by się Nintendo przyczepiło. Zrobili bardzo podobną, niesamowicie grywalną grę, ale z innymi levelami i postaciami, a Nintendo i tak to zablokowało.
    Myślę, że nikt na C64 nie wnikał i nie miał problemu z tym, że biega taką postacią, C64 MIAŁO swoje "Mario", a inne komputery 8-bit nie, reszta jest już kwestią estetyki, ale jestem ciekawy, czy nie miałbyś innego podejścia, gdyby ta gra pojawiła się na naszego Malucha, a na C64 nie :D

    P.S.
    Obrazki są tendencyjne, zerknij na tytułowy z Amigi i od razu się robi przyjemniej... :-)

    • 31:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    Na C64 w końcu SMB powstała :) Majstersztyk IMHO.

    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    Giana: 1987
    SMB: 2019

    Ale tak, SMB na C64 jest super :-)
    • 33: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    Jak ktoś chce pograć w mario na c-64 to w tym wontku podrzuciłem pliczek :)(obraz cart i d64).

    ->link<-
    • 34: CommentAuthorsis101
    • CommentTime3 Aug 2020 zmieniony
     
    Giana Sisters na C64 jest najlepsza i super gdyby była na Atari dokładnie z taką samą dynamiką + pokey i w niebie bym był.
    Nie mogę znaleźć ale intro z Giany było na A8, ten scroll z nutą i dokładnie to samo. Naciskałem za dzieciaka wszystkie możliwe kombinacje czy może się jakoś włączy :)

    Ciekawostka:
    • 35: CommentAuthoremkay
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    The piano inspired me ;)



    • 36:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    Nice that you tried it, but what happens in the background after 0:50 is too much messy sounds attacking the ears for me ;-)

    I'd prefer to hear "crystal-clear" sounding version, similiar to C64 original and Pokey is very good at that, after all :-)
    • 37:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    • 38: CommentAuthorjvas
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    @Jacques
    ... racji sporo masz,ale spójrz -taka Sega zrobiła Sonica/Wonder Boya,Nes miał Mariana,na domowe komputery też mogli się wysilić i zrobić coś oryginalnego (no dobra był ZOOL ha,haha )- no Atari miało Montezumę,gdyby tak Pedra(bohater Montezumy)wepchnąć w grę typu idziesz w prawo a ekran się scrolluje to byłby oryginalny tytuł z oryginalną postacią która mogłaby być w historii nawet wyżej i będąc jednocześnie odpowiednikiem homoniepewnego Mariana ;)tzn "maskotką JIL.W każdym razie ja wolałem Montezume/Plereminary ale idąc z modą również zagrałem w Mario tyle że nie trawiłem tego tytułu wybitnie-denerwował mnie i nie rozumiałem fenomenu,dopiero najnowsze części i gry z Mario 2d z DSa/3Dsa mocno mnie wciągnęły i polubiłem to uniwersum,wcześniej dla mnie istniał SONIC z tego typu gier.
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    @Alex
    ... i dla przykładu powinni wszystkich użytkowników i autorów portu wsadzić za # ;).żart.

    No tak,w końcu dostał ale to żaden wyczyn i akurat tej gry nie zazdroszczę,co innego Ghost and Goblins i przede wszystkim Contra tzn. Gryzor który był jaki był ale od początku,portowi dla Nesa nie dorastał do pięt,tyle że "port"dla Nesa przebijał nawet Arcadowy oryginał więc nie dziwota.


    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Aug 2020 zmieniony
     
    a,i zapomniałem o Atari
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Aug 2020
     

    IRATA4:

    no Atari miało Montezumę,gdyby tak Pedra(bohater Montezumy)wepchnąć w grę typu idziesz w prawo a ekran się scrolluje to byłby oryginalny tytuł z oryginalną postacią która mogłaby (...)


    Montezumę miało też C64 a nawet Spectrum ("Panama Joe", wersja strasznie podła), to nie był żaden exclusive, poza tym za dużo tych "gdyby" (babcia miała wąsy), szkoda rozprawiać ;-)

    Montezumę uwielbiałem w dzieciństwie, ale gdybyśmy mieli Ricka czy Gianę to uwielbienie miałoby konkurencję.
    • 43: CommentAuthoremkay
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    @Jacques

    There is an other version of Giana ?
    • 44:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    No clue... ;-)
    • 45: CommentAuthoremkay
    • CommentTime4 Aug 2020 zmieniony
     
    @Jacques
    Think what you want. That latest version of Giana is really good. It is also better than 90% of similar chiptunes. SID might sound more "sorted", but also more "muffled". If you don't like the arrangement, just listen to the posted "machine supremacy video" above.

    Well, it might sound a little clearer, if all software had been optimized, but the result is "impossible" already, if you read the descriptions of how POKEY works.
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Aug 2020
     
    @Jacques
    wiem że "Montezuma multi i Panama Joe mam na zx... w każdym razie nie podoba mi się Giana, nie żałuję że nie miałem na Atari,Rick to inna bajka .
    • 47:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    No to w projekcie następuje restart, porzucenie C (CC65) i kodowanie od początku w ASM.

    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    ... poczułem jakbym się zresetował ... no cóż,trzeba trzymać kciuki,widocznie coś poszło nie tak za sprawą CC65.
    • 49:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime7 Feb 2021
     
    Łatwo można domyśleć się co, skoro w przy wersji w ASM celują w kartridge 1 MB, a kod w CC65 jest sporo większy od asemblerowego.
  1.  
    (Nie)stety, taka to platforma, że jak chcesz coś zrobić na poważnie, to tylko ASM.