atarionline.pl Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Mar 2020
     
    Dziękujemy za pierwsze prace na compo! Oraz deklaracje kolejnych :) Już trochę się tego uzbierało.
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Mar 2020 zmieniony
     
    Oto mała invitka na SV2020, która miała być zaprezentowana na FOReVER party 2020 na Słowacji. Zakodowana przez Gorgha. Dziękuję Kamil!

    POUET: ->link<-

    YOUTUBE:

    • 3: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Agenda zawsze pierwsza... fajny ten bobs-comanche ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Mar 2020 zmieniony
     
    Mimo iż do party jeszcze sporo czasu, zrobiłem już przymiarki odnośnie tzw. "części artystycznej" :) Wzorem ubiegłego roku odbędą się dwa koncerty - jeden naszego rodzimego duetu, drugi Gościa z zagranicy. Oczywiście ciężko przewidzieć co wydarzy się przez kolejne miesiące (z uwagi na szaleństwo związane z koronawirusem), dlatego ostatecznie informacje potwierdzimy w okresie wakacyjnym.

    Zakładając jednak, że sytuacja się unormuje i nie popsuje nam planów, wystąpią zaproszeni przez nas Goście:

    - dobrze Wam znany i lubiany duet w osobach Yerzmyey & Pinokio :)



    ...oraz legenda sceny ST, holenderski muzyk znany jako Scavenger / Synergy, który wystąpił w ostatnim video z ceremonii otwarcia:



    Twórczość Scavengera możecie posłuchać m.in. tutaj:





    Szykuje się porcja znakomitej muzyki! Pozostaje nam tylko wierzyć, że nic nie popsuje tych planów... 3majcie kciuki.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Mar 2020
     
    hehh, może się tego Opla z teledysku uda do Silly poskładać, by było oldschoolowo ;) ... no i mniej więcej w czasie przejazdu pendolino :D
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Mar 2020
     
    Super wiadomość :)
    YerzmeY i Drewniak zagrają!!

    Oby do tego czasu skończył się tylko ten cyrk z koronką virus.
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Mar 2020 zmieniony
     
    Czasami pojawiają się spontaniczne akcje, które również dodają kolorytu imprezie i są dobrze odbierane przez publikę :)

    Live performance during Atari 8-bit Covox MSX Compo @ SV2K16



    Beatbox @ SV2K16

    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Mar 2020
     
    Kochani, kolejny dobry news związany z nagrodami :) Chłopaki z Atari.SK zapowiedzieli przekazanie także w tym roku 2 szt. CosmosEx3.0 dla komputerów Atari ST/Falcon! (edycja w wyjątkowych kolorach, specjalnie na SV2k20)



    Ďakujem veľmi pekne!
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Mar 2020
     
    Zapomniałem dodać... cytat ze strony: "Preliminary price is 160 EUR + postage fee." (za sztukę) :)
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Apr 2020
     
    Koszulki Silly Venture zawsze w modzie! No i łączą pokolenia :D



    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2020
     
    gość trochę przypomina mi pewnego znanego Atarowca,na innych filmikach bardziej widać podobieństwo.
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Apr 2020
     
    Połączone zaproszenie na imprezy demoscenowe: Lost Party i Silly Venture. Stworzone na "Atari Area 24h Compo" w marcu 2020. Autor: 0xF / Taquart



    ENJOY :D
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Apr 2020 zmieniony
     


    Na zakończonym wczoraj multi-platformowym evencie "Revision", który co roku odbywał się w Saarbrücken, w Niemczech, a obecnie (z powodu COVID-19) odbył się w wersji on-line, udało nam się zaprezentować invitkę na Silly Venture 2020 (Atari ST) w kategorii Oldskool Demo Competition! Prace trwały do ostatniej chwili, a ich efekt znajdziecie w linku video poniżej! (praca nr. 6, od 19:05).

    Invitka do ściągnięcia m.in. z serwisu POUET.NET - ->link<-



    A tutaj video samej pracy w lepszej jakości:



    Oprócz tego mOOnie przygotował piękny SV screen, który pojawiał się w tzw. "przerwach" :D



    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    Fajny mjuzak i efekciki.
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 May 2020
     
    A co myślicie o logo Silly Venture 2020 z białym tłem? :) Oczywiście możecie je wykorzystać w swojej produkcji na dowolnej platformie ze znaczkiem góry fuji ;) Jeśli ktoś ma jakieś konkretne życzenie z tym związane - mOOnie na pewno pomoże :)

    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2020
     
    Do niektórych materiałów pasuje lepiej. U nas na plakaciku podmieniłem.
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 May 2020
     
    @Kaz: no w sumie Ty nas do tego zmobilizowałeś ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 May 2020 zmieniony
     
    Przed chwilką zawitał u mnie listonosz z paczuszką od zaprzyjaźnionego darczyńcy, która wskutek COVID-19 gdzieś po drodze "utknęła" :) A jest w niej m.in. upolowany na jednej z aukcji nowiutki Atari Jaguar, za (bagatela) ok. 1.800 zł :)



    Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 May 2020
     
    Od dzisiaj osoby zamawiające koszulkę z SV2019 (jeszcze trochę ich zostało) otrzymują kalendarz gratis :) Bezpośredni link do oferty:

    KOSZULKI SV2k19 - ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 May 2020
     
    Ten prezent - miazga! Ludzie potrafią się dzielić!
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 May 2020
     
    W dniu dzisiejszym pula nagród na SV2020 została "zasilona" kolejnymi perełkami! :) Ich darczyńą jest RJ1307, który w zeszłym roku przygotował fanastyczne nagrody związane z konsolą Atari Lynx.

    A są to:

    - Konsola Atari 7800 PAL z zamontowanym modułem Ultimate Atari Video (UAV), dzięki któremu uzyskano wyjście Composite i S-Video (do zestawu dołączony będzie jeszcze kartridż z kilkoma grami)

    - ZX-UNO 2M VGA



    Ponadto RJ1307 wpadł jeszcze na pomysł ciekawego konkursu - turniej w tę oto grę:



    Gdzie jako kontroler podpięta zostałaby kierownica od PS2 :)



    Szczegóły niebawem!

    Dziękuję, Rafale! :)
    • 22:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime23 May 2020
     
    Super! U mnie obraz na 7800 jest co najwyżej przecięty. Zainteresował mnie ten moduł UAV. Czy jest on gdzieś do zdobycia/zakupu/wykonania samemu?
    • 23: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime23 May 2020
     
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 May 2020
     
    Nasz dobry znajomy upodobał sobie pewien T-shirt ;)





    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 May 2020 zmieniony
     
    Kochani, z uwagi na 20-lecie "Silly Venture", chcieliśmy dać Wam do wyboru więcej niż jeden kolor T-Shirtu - zwłaszcza, że logo zaprojektowane przez mOOniego prezentuje się znakomicie na każdym z nich! :) My wybierzemy najprawdopodobniej 3 lub 4, które zdobędą najwięcej Waszych głosów.

    Ankieta znajduje się na publicznym profilu Silly Venture 2020 na FB. Prosimy jednak, aby udział w niej brały osoby zdecydowane na ich zakup. T-shirty trafią do druku w przyszłym tygodniu - będzie można zamawiać je lada dzień! (również z dostawą do domu). Acha, i rzecz najważniejsza - koszulki będą jeszcze lepszej jakości, niż w latach ubiegłych.

    T-SHIRTY SV 2020 - ANKIETA NA PROFILU FB "SILLY VENTURE 2020" - ->link<-

    A dla osób, które (z różnych przyczyn) nie korzystają z FB, poniżej zamieszczamy 7 wariantów kolorów T-shirtów do wglądu. Prosimy o głosy na konkretny kolor w komentarzu, ale tylko te osoby, które nie głosowały wcześniej na FB.

    Z góry dziękuję!

    CZARNY



    GRAFITOWY



    GRANATOWY



    POMARAŃCZOWY



    CIEMNONIEBIESKI



    CZERWONY



    BURGUNDOWY

    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 May 2020
     
    jest chyba blad w oznakowaniu kolorow: na zdjeciu podpisanm "pomaranczowy" jest ewidentnie ataroski czerwony.
    • 27:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 May 2020
     
    Ja chcę wszystkie 7! Będę miał na każdy dzień tygodnia :)

    *serio chcę siedem
    • 28: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime30 May 2020
     
    grafit, granat, burgunda.
    • 29: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 May 2020
     
    Kolor $82, czyli ciemnoniebieski.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 May 2020
     
    ja tam się na kolorach nie znam,więc jak co to SE.2,0,00 dla mnie.
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 May 2020
     
    ...czyli jak wszystko dobrze pójdzie to koszulki będą dostępne pod koniec czerwca ..?
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 May 2020
     
    @xxl: ;)

    @szeryf: oki.

    @0xF: oki.

    @IRATA4: oki ;) tak, koszulki będą już w czerwcu. w sam raz na lato :D

    Jak to tej pory oddano łącznie 180 głosów, z czego GRAFITOWY, CZARNY, GRAFITOWY, POMARAŃCZOWY wiodą obecnie prym... poczekamy jeszcze parę dni.
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Jun 2020 zmieniony
     
    No, więc MAMY TO! :) Poniżej znajdują się wyniki ankiety dotyczące koloru koszulek SV2020. Łącznie oddano 201 głosów - 4 dodatkowo na kolor biały, który nie jest dostępny. Mieliśmy wybrać 3-4 kolory... a dostępne są WSZYSTKIE zaproponowane (czyli 7!).



    Cena pojedynczej sztuki to 65 zł + koszty wysyłki. Osoby zdecydowane na zakup proszone są o wybór rozmiaru/ów oraz koloru/ów poprzez wypełnienie ankiety pod tym linkiem: ->link<-

    UWAGA: Dochodzą do nas słuchy, że AdBlock blokuje czasami możliwość wysłania formularza ankiety, dlatego... "wiecie co z nim zrobić" ;)

    Produkcja ruszy po zebraniu przynajmniej połowy z oddanych głosów, a więc 100 szt. Koszulki będą wysyłane w okresie ok. 3 tygodni.
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Jun 2020
     
    Na prośbę dopisałem również rozmiar 5XL. Dostępne kolory: czarny, szary (grafitowy) i granatowy.
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jul 2020 zmieniony
     
    Kochani, proszę o dalszą deklarację co do koszulek SV2020 - ->link<-

    Jeszcze trochę brakuje, aby ruszyć z zamówieniem...

    Podczas 12-ej edycji szwedzkiej imprezy Sommarhack (która odbyła się "online" w miniony weekend) zaprezentowane zostało nowe invitro na SV2020] - tym razem jest to debiut grupy Lamers na Atari VCS :)



    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jul 2020
     
    Inwitka niezła! Dzięki Grey i Lamersi! :D
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jul 2020 zmieniony
     
    @Kaz: mi nie wypada komentować (nigdy nie lajkuję invitek SV na pouecie, z wiadomych względów) :) Ale imo ta invitka kopie zadek :) Jest to nie tylko debiut Lamersów na Atari VCS, ale także debiut kodera (MkM) jako muzyka! I brzmi to NAPRAWDĘ nieźle! Nie wyobrażam sobie, aby nie wziął udziału w VCS MSX Compo. Za bardzo rozbudził apetyt ;)
    • 38:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Jul 2020
     
    Ale Lamerska ta invitka ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jul 2020 zmieniony
     
    RJ1307 RETURNS! :) Po wspaniałych nagrodach na SV2019 w zeszłym roku, i po pierwszej puli na tegoroczną edycję, kolega Rafal dorzuca drugą porcję fantastycznych gadżetów!

    A są nimi:

    1. Zestaw Lynx II z ekranem McWill.

    W komplecie oryginalna gra Batman Return z instrukcją, AgaCart, zasilacz, instrukcja do konsoli.

    2. Koledzy tOri i Seban pomogli stworzyć zestaw czterech kartridży muzycznych do Atari XL/XE:

    - SONARI - 2x Yamaha YM2149, 6 kanałów, stereo
    - YAMARI - 1x Yamaha YMF262 OPL3, 18 kanałów, stereo
    - SAMARI - 2x SAA1099, 12 kanałów, stereo
    - SLIGHT-SID - 2x MOS8580, 6 kanałów, stereo



    Wielkie dzięki!!!
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jul 2020 zmieniony
     


    Słuchajcie, brakuje tylko 29 zamówień z potrzebnych 100! \o/

    Na załączonym obrazku powyżej znajdują się wyniki ankiety dotyczące koloru koszulek SV2020. Łącznie oddano wtedy 201 głosów - 4 dodatkowo na kolor biały, który nie jest dostępny. Do wyboru jest wszystkie 7 kolorów!

    Cena pojedynczej sztuki to 65 zł + koszty wysyłki.

    Osoby zdecydowane na zakup proszone były o wybór rozmiaru/ów oraz koloru/ów poprzez wypełnienie ankiety. Jak dotąd otrzymaliśmy 71 zamówień, więc brakuje tylko 29, aby zlecić druk fabryce!

    Jeśli jeszcze nie zamówiłeś koszulki SV2020 - proszę zrób to pod tym linkiem:

    ->link<-

    Uwaga! Czasami AdBlock blokuje możliwość wysłania formularza ankiety. Prosimy o jego wyłączenie :) Dziękujemy!

    Produkcja ruszy po zebraniu przynajmniej połowy z oddanych głosów, a więc 100 szt. Koszulki będą wysyłane w okresie ok. 3 tygodni (czyli jeszcze w Wakacje).

    Na prośbę niektórych osób dodałem rozmiar 5XL (dostępne kolory: czarny, szary oraz granatowy blue). W ankiecie nie ma korolu szarego, ale jest zbliżony do grafitowego - proszę osoby zainteresowane o zaznaczenie tej opcji.
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Jul 2020
     
    Długo się zastanawiałem nad tym czy ruszać ten temat, czy siedzieć cicho jak reszta ale - ogólnie sytuacja ze świrusem jest dość napięta. W razie draki rozważacie opcję onlajn? Pytam tylko ze względu na to, że nie wiem czy siedzieć nad pracami, czy odpuścić.
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jul 2020
     
    @Pin: SV na pewno się odbędzie, i wierzę w to głębko, że wersja online będzie tylko dodatkiem ;) myślę, że sytuacja wyjaśni się na początku września. Przygotowania idą do przodu, kolejne invitki w drodze. W tym roku jest 20-lecie od narodzin SV i nie wyobrażam sobie, aby impreza mogła się nie odbyć. A jeśli czeka nas jakiś niespodziewany kataklizm, to taki T-shirt SV2020 jest jakąś celebracją tego wydarzenia - i (jeszcze raz powtarzam) wierzę, że nie jedynym :)
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2020 zmieniony
     
    Odnośnie koszulek... brakuje już tylko 13 zamówień! :) Lepiej zamówić już teraz, ponieważ cena przed party nowej partii może ulec zmianie.
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2020
     
    Już tylko 7! :)
    • 45: CommentAuthorBarman
    • CommentTime1 Aug 2020
     
    Poszło 7 :)
    dla mnie i dla Parysa
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    @Barman: hejka :) Słuchaj, ale Ty już zamawiałeś o wiele wcześniej? Teraz zamawiałeś także w imieniu Parysa? Daj mi znać :)
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    Liczba zamówień przekroczyła 100 już wczoraj! Jeśli więc jest jeszcze ktoś zainteresowany kupnem cooltowej koszulki z jeszcze bardziej cooltowym logo SV2020 zaprojektowanym przez mOOniego / MSB - to jest najlepszy moment, aby to zrobić :)  
    • 48:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    @greymsb: Dołączam z dwoma zamówieniami chociaż w obecnej sytuacji udziału w imprezie takiej jak SV sobie nie wyobrażam :(
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Aug 2020 zmieniony
     
    @galu: dziękuję :) a co do imprezy - spokojnie. niewiadomo jak sytuacja będzie się rozwijać. myślę że wrzesień będzie miesiącem bardziej decydującym. SV odbędzie się w każdej formie, jaka będzie możliwa.

    Dziękuję wszystkim za zamówienia dotyczące koszulek. Przekroczyliśmy wymaganą liczbę o 20 sztuk :) Tym samym koszulki wędrują do druku. Jeśli ktoś jest jeszcze chętny - tutaj znajduje się formularz do zamówień: ->link<-
  1.  
    I am interested in buying all four (nicely coloured) music cartridges. What's their price in Euro ?