atarionline.pl KazKompo 2019 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2020 zmieniony
     
    W tym wątku można oddawać głosy (zgodnie z tą nowinką: ->link<- )
    • 2: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime13 Jan 2020
     
    Spośród wszystkich gier które biorą udział w tym konkursie, niestety można tylko ocenić dziesięć, i wybór nie był za prosty (niektóre pozycje musiały ustąpić niestety moim wyborom). A więc zaczynajmy.

    Pozycja numer jeden, na tę pozycję długo się zastanawiałem i jednak postawiłem na Monty on the Run – tak jest to konwersja, nie jest grą wymyśloną/oryginalną jednakże trzeba przyznać że panowie odpalili kawał dobrej roboty, graficznie, muzycznie (jednakże muzyka jest ta sama co na C64 – na Atari oczywiście wyśmienita). Bardzo mi się również podoba w że można w nią grać w 3 tryby graficzne! Także co komu się podoba: VBXE? Czemu nie! Jedynym dla mnie minusem to to że Monty jak skacze to nie robi fikołków.

    Pozycja numer dwa, The Rescue Expedition – gra na którą oczekiwałem z niecierpliwością. Bardzo dobrze zrobona, graficznie uderzyła w moje gusta (prosta grafika) i klimat. Niestety spadła na drugą pozycję (mimo że jest oryginalną grą) gdyż niestety niektóre błędy w grze były widoczne i poziom trudności troszkę za nisko, jednakże projekt jest bardzo dobry i brawa za super produkcję gdyż bardzo mi się podobała!

    Pozycja numer trzy, niespodziewanie ale ta gra mnie trochę urzekła przyznam szczerze – Fruity Pete. Jestem pod wrażeniem graficznym, animacją postaci i wogole prostotą tej gry. Myzyka też mi się podoba i powiem szczerze ciekawy koncept na gre jeśli chodzi o sterowanie bohaterem ! Oby tak dalej!

    Pozycja numer cztery, to mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło i jeszce tej gry nie ukończyłem, Wasteland. Zastanawiałem się długo nad tą grą, jednak chyba dobrze że jest na tej pozycji u mnie (jak już mówilłem ciężko było się zdecydować na daną pozycję). Graficznie jest okej, ale koncept samej gry super! Trochę mi się przypomniało Spy v Spy ale tu gra się samemu i kolekcjonuje przedmioty itd. ale bez przeciwnika ! Brawo za pomysł po raz kolejny!

    Pozycja numer pięć, nie mogło zabraknąć naszgo ukochanego zielonego przyjaciela i jego przygód - Great Green Adventure 2. Muzycznie ta gra mnie rozkłada na części pierwsze! Po prostu ja mógłbym tę muzykę odpalać do spania i słuchać przez całą noc. Grafika też mi się podoba! Rewelacja! Tak dla wspomnienia (nie miłege dodam) ostatnio mój magnetofon wciągł mi kasetę (oryginalną którą dostałem na święta) z Great Green Adventure, do tej pory łza się w oku kręci jak se pomyślę!

    Pozycja numer sześć, Gravity worms – super, uwielbiam gry gdzie muszę pomyśleć i zadziałać z sensem, gdzie muszę troszkę spocić mój mózg. Bardzo ciekawa gra gdzie po skuciu się, replay jest pokazany i możemy zacząć od momentu gdzie nam się żywnie podoba z tego replay-u! Z tym się jeszce nie spotkałem! Wiele innych gier mogło by to zastosować! Graficznie też bardzo dobra.

    Pozycja numer siedem, The Last Disk+ - bardzo mi się podobała ta gra graficznie i logicznie, jednakże muszę powiedzieć iż przeszedłem tę grę za drugim razem, co mnie zasmuciło bo bardzo mi się podobała. Dlatego też u mnie jest na tym miejscu.

    Pozycja numer osiem, Imogen – prostota grafiki, animacja i zmiana postaci w tej grze mnie zszokowała (pozytywnie). Nigdy tej gry nie widziałem na oczy jednakże spodobała mi się od strzału, i będęmusiał do niej przysiąść porządnie i na dłużej! Definytywnie!

    Pozycja numer dziewięć, Castle defender –prosta w obsłudze gra z super grafika, nic dodać nic ująć, gra do której można wracać jak najbardziej i często!

    No i ostatnia pozycja dziesiąta na mojej liście to Mister Hopper – ja osobiście lubie takie ‘one button games’ bo nie dość że wciągają to i nadają się na rodzinne spędy i konursy w gronie przyjaciół. Graficznie jest dobrze zrobiona tylko muszę sobie sprawić lepszego joya bo wszystkie już na wykończeniu.



    Mam nadzieję że nie zanudziłem i muszępodkreślić iż tam jest wiele gier które zasługują na jakaś pozycje na liście jednakże mogę tylko wybrać dziesięć. Nie wybrałem ani jednej strzelanki, ja osobiście nie zabardzo jestem dobrym pilotem rakiet/pojazdów kosmicznych.



    Brawo dla wszystkich kreatorów gier bez względu na to którą grę napisali bo każda gra potrzebuje poświęcenia i wysiłku (no i przyjemności bo to Atari!), również bardzo się cieszę iż tyle pozycji wyszło w 2019!



    Mam nadzieję że 2020 będzie jeszcze bardziej obfity w nowe gry!
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Jan 2020 zmieniony
     
    Korzystając, że mamy nowe "sposoby" przypomnę "ruch w interesie" z poprzednich lat :]

    1. KazKompo 2006 ->link<-
    2. KazKompo 2007 ->link<-
    3. KazKompo 2008 ->link<-
    4. KazKompo 2009 ->link<-
    5. KazKompo 2010 ->link<-
    6. KazKompo 2011 ->link<-
    7. KazKompo 2012 ->link<- <uszkodzona nowinka, może jest tylko niedomknięty tag?>
    8. KazKompo 2013 ->link<-
    9. KazKompo 2014 ->link<-
    10. KazKompo 2015 ->link<-
    11. KazKompo 2016 ->link<-

    Reszta jak zrobię wyszukiwarkę, na ten moment szukam zaginionych ale działających grafik.

    @Kaz w nowince za 2019 rok 2010, 2011 itd. mi się nie wyświetliły poprawnie dlatego dodałem tutaj. Sprawdź te linki w bieżącej "nowince" bo są w nich "śmieci" najczęstszy to <br> na końcu linku.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2020 zmieniony
     
    Zbyti, dzięki za wrzutkę z linkami!

    Zbyti:

    7. KazKompo 2012 ->link<- <uszkodzona nowinka, może jest tylko niedomknięty tag?>
    (...) @Kaz w nowince za 2019 rok 2010, 2011 itd. mi się nie wyświetliły poprawnie dlatego dodałem tutaj. Sprawdź te linki w bieżącej "nowince" bo są w nich "śmieci" najczęstszy to <br> na końcu linku.


    Dziwna sprawa. Tam nie ma co się źle wyświetlać. Co więcej, jak uruchamiałem nowinkę, to linki działały. Teraz wkleiłem wszystko jeszcze raz i dalej te dwa linki są problematyczne.

    PS. Już działa. Pomogło domknięcie nawiasów (bez spacji), ale nie w tych linkach, tylko poprzedzających... Które problemów nie generowały :)
    • 5: CommentAuthorVidol
    • CommentTime18 Jan 2020
     
    1. Castle Defender
    2. Fruity Pete
    3. Wasteland
    4. Monty On The Run
    5. Great Green Adventure 2 Prologue
    6. Mister Hoppe
    7. Star Vagrant
    8. Abyssus
    9. Berks Four
    10. Moon Patrol Redux
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    Paul z Eightbitfix.com pozwolił mi zacytować swojego maila z głosem. Dobrze, bo tam feedback dla autorów:

    Paul:

    I have took the time to review the games and I came up with this top 10. My choices are based on what type of games I like, graphics, control and their replay value.

    #1 - Berks Four - I like how it combines elements of Shamus and Space Dungeon. It has good color, control, and plays well.
    #2 - Monty on the Run - I know it's a conversion but I like these types of games. It has solid control, good color schemes and it's hard enough to make me want to come back to it.
    #3 - Lord of the Orb [ set 4 ] - I'm a fan of Tutenkham, and we never got a good port ( with one exception - King Tut's Tomb, which plays slowly ). I like the well animated sprites, level design and scrolling.
    #4 - Rescue Expedition - I have not played this but I have studied the video's and I appreciate the work that was put into this game and it's awesome packaging. I'm sure it would be in the top 3 had I actually played it.
    #5 - Jet Set Willy 2019 - Another conversion, but it's the best one so far.
    #6 - Fruity Pete - It has that " one more try " appeal. Good music. I only wish it had a black background so the colors stood out more.
    #7 - Nova Wolf - A solid Solar Fox clone done well.
    #8 - Millionaire - Great concept and executed well. I had a great time playing this with my family.
    #9 - Dungeon Hunt II - Not really my type of game, but I do appreciate the hard work that was put into this. When I have more time I will sit down and play this more.
    #10 - Abyssus - I love me a good shooter. Although unfinished, graphics and sound are great. I hope Fandal and PG get to return to this and expand on it.

    I have to give honorable mention to ONE ten liner game - Mini Bros. Good job Victor!
    • 7:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    No to lecimy!

    Od najwyżej punktowanego:

    1. Rescue Expedition, the - gra na którą czekałem długo i nie zawiodłem się. Naprawdę nowatorska pozycja na małe Atari!

    2. Castle Defender - na taki tytuł czekałem bardzo długo. Wciągająca gra, mimo poziomu trudności. Sporo czasu mi zajmuje!

    3. Gravity Worms - uwielbiam tego typu gry logiczne. Tu wszystko gra, i trzeba się ostro napocić!

    4. Star Vagrant - gra niespodzianka dla mnie. Uwielbiam takie tytuły, zżerają mnóstwo wolnego czasu. Dopracowany produkt i świetnie wydany!

    5. Jest Set Willy 2019 - gra uwielbiana od pierwszego kontaktu na ZX Spectrum. Rewelacyjne odpicowanie, wygląda przepięknie, a gra się tak samo trudno :)

    6. Moon Patrol Redux - oooo jezu, wspaniale odpicowany jeden z moich ulubionych tytułów ever na małe Atari. Zagrywam się ostro!

    7. Wasteland - od samego początku robi olbrzymie wrażenie na graczu. Będę musiał poświęcić jej więcej niż jeden wieczór. Wciąga!

    8. 601F - na tą propozycję Golfa od Gorgha też czekałem. Bardzo ciekawe podejście do tematu. Szkoda tylko że taka krótka ... tak wiem, jest edytor, ale to już nie to samo :)

    9. Mister Hoppy - wciągający jednoprzyciskowiec! Wszystko tu gra, czysta radość grania, wciąga!

    10. Monty On The Run - znakomita konwersja! Jeszcze nie miałem czasu przysiąść do tego tytułu na dłużej, ale już pierwsze plansze robią wrażenie znakomicie dopracowanej gry!

    Powiem szczerze, że w tym roku było w co wybierać na malucha! A co za tym idzie, sporo czasu mile spędzonego z Atari!
    Dlaczego w zestawieniu nie znalazła się gra JUMPOFF! Galego?

    Tyle ode mnie. Wszystkim autorom gratuluję, bo to był dobry rok, i życzę kolejnych dobrych tytułów w tym pięknym 2020 roku!
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Dzięki Renton za głosy, ciekawe zestawienie.

    co do Jumpoff, autor zdeklarował dalsze prace nad grą. Więc gra zapewne wystartuje w KK2020.
    • 9: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    1. Great Green Adventure 2 Prologue
    2. Rescue Expedition
    3. Monty on the Run
    4. Castle Defender
    5. Moon Patrol Redux
    6. Wasteland
    7. Popeye Hack
    8. Gravity Worms
    9. Abyssus
    10. Bocianoric
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Jesionen - jeszcze trzy miejsca zostały, może znajdziesz jakieś gry godne obdarowania trzema, dwoma i jednym punktem...

    Zwracam też uwagę, że Milonerzy z 2019 roku to wersja czeska, a Ty pewnie uwielbiasz wersję polską albo angielską :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    Hiszpańskojęzyczni też już wiedzą:

    ->link<-

    • 12: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    @Kaz: Ok poprawione :)
    • 13: CommentAuthorpaw
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    1 Wasteland (10pkt)
    2 Gravity Worms
    3 Mister Hoppe
    4 Castle Defender
    5 Adventure Ponies
    6 Fruity Pete
    7 Great _Green Adventure 2 Prologue
    8 Monty On The Run
    9 Berks Four
    10 Jaskiniowiec W Czasach Inkwizycji
    • 14: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    1. Wasteland (10pkt)
    2. The Rescue Expedition
    3. Star Vagrant
    4. Jet Set Willy 2019
    5. Gravity Worms
    6. Fruity Pete
    7. Mister Hoppe
    8. Berks Four
    9. Castle Defender
    10. Abyssus
    • 15:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    1. Gravity Worms
    2. The Rescue Expedition
    3. Adventure Ponies
    4. Monty on the Run
    5. Imogen
    6. Jet Set Willy 2019
    7. Castle Defender
    8. Abyssus
    9. Popeye Hack
    10.Berks Four
    • 16: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime24 Jan 2020 zmieniony
     
    Chciałbym powiedzieć że wybór nie był łatwy, ponad 70 tytułów do wyboru.
    Listę ułożyłem w kolejności w jakiej podobałyby mi gry jakieś 25 lat temu. Czyli wtedy gdy Atari to był mój jedyny komputer. Pod uwagę wziąłem czy grałbym w daną grę, czy podobałaby mi się grafika (wtedy to była najważniejsza cecha gry). Na dalszych miejscach znalazły się gry które doceniam za trud w ich stworzenie, stopień skomplikowania itp.

    Wszystkim chciałbym pogratulować bo napisanie czegokolwiek na Atari wcale nie jest takie proste i trzeba się mierzyć z wieloma trudnościami.

    Według zajętego miejsca:
    1. Rescue Expedition. Widać kunszt, gra jest bardzo ładna. Co prawda trudna i zdaje się pare błędów było ale bardzo fajnie złożony w całość produkt.
    2. Castle Defender. No co tu nie mówić tower defense. Na pewno bym miał nieprzespaną nie jedną noc przez ten tytuł
    3. MR Hoppe. Prosta gierka, na pewno wczytywałaby się szybko z magnetofonu. Activision z lat osiemdziesiątych, gdyby się o niej dowiedziało na pewno chciałoby wydać pod swoimi skrzydłami. Prosta a zarazem trudna do zmieszczenia w 6502 bajtach gra. Tytuł który można by rozwinąć dodając więcej treści wychodząc poza ten limit pamięci.

    Pozostałe, doceniając ogrom pracy i skomplikowania gier:
    4. Imogen
    5. Wasteland. Ogólnie wielki szacunek dla autora za podejście do tematu post-apo i całkiem skomplikowanej gry.
    6. Great Green Adventure 2 Prologue
    7. Star Vagrant
    8. Last Disk+
    9. Dungeon Hunt II, doceniam ogrom pracy zrobienia dungeon crowlera. Nie sądze jednak bym sięgnął w latach 80 po ten tytuł.
    10. Gravity Worms
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jan 2020 zmieniony
     
    Dzięki za wszelkie głosy, szczególnie te rozbudowane, które dają autorom pewien feedback.

    Przypominam, że głosy można oddawać do jutra, do soboty, do północy. Wśród głosujących wylosujemy nagrody.
  1.  
    1. Moon Patrol Redux
    2. Boulder Dash Mugen 21
    3. Abyssus
    4. Gravity Worms
    5. Monty on the Run
    6. Great Green Adventure 2 Prologue
    7. Popeye Hack
    8. Bocianoric
    9. Berks Four
    10. Borek Stworek z Tworek
    • 19: CommentAuthorhubowski
    • CommentTime24 Jan 2020
     
    1. Moon Patrol Redux - legenda, jak wyglada i jeszcze jak przygrywa :) - 10 punktow
    2. The Rescue Expedition - plynny gameplay, szczegolowo i milo dzwiekowo, wciaga straszliwie
    3. Star Vagrant - za kosmos i za grafike kosmos
    4. Wasteland - daj zetona, nie chce do domu
    5. Lord of the Orb - klimat, dynamika, wciaga, scroll plynny niczym z paskow telewizji popularno-naukowych
    6. Monty on the Run - konwersja top flight
    7. Deszczownik - za koncept, muzyke z vibe'm, za ogrom kota
    8. Abyssus - shmupsow na Atari jak na lekarstwo, da sie grac!
    9. Dungeon Hunt II - dungeon crawler na male Atari, w to mi graj
    10. The Last Disk+ - gralem tylko chwile ale wyglada i brzmi na tyle ladnie ze wroce - 1 punkt
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    bojkotuje konkurs poniewaz w paczce zostala umieszona zmodyfikowana wersja mojej gry


    pozdrawiam :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    1. Space Fortress Omega
    2. The Rescue Expedition
    3. Wasteland
    4. Gravity Worms
    5. Adventure Ponies
    6. Castle Defender

    Sorry ale tylko tyle. To pisałem ja JOY czyli Bartodziej
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jan 2020
     

    hubowski:

    5. Lord of the Orb - klimat, dynamika, wciaga, scroll plynny niczym z paskow telewizji popularno-naukowych

    Drobna uwaga: brzmi to tak, jakbyś opisywał wyłącznie elementy występujące już w oryginalnej grze z 1985 roku, natomiast w konkursie startuje współczesny zestaw nowych poziomów do niej.
    • 23:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    01. Jet Set Willy 2019 - doczekałem się pełnoprawnego Willego
    02. Moon Patrol Redux - w końcu klasyk z okrągłymi kołami
    03. Rescue Expedition - Indy jak żywy
    04. Wasteland - prawie Falout na 8bit
    05. Gravity Worms - robale wyżarły mi mózg :/
    06. Monty on the Run - C16 na A8 - szach-mat
    • 24: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime25 Jan 2020 zmieniony
     
    - WASTELAND – gra piękna graficznie (!), wygląda jak wysokobudżetowy projekt stworzony dla NESa lub szesnastobitowa a tutaj proszę, można odpalić na A8 i uzyskać grę takiej właśnie jakości. Ciekawym zapożyczeniem okazało się szukanie i odczytywanie informacji z terminali niczym w grze „Fallout”. Lokacje wykonane starannie i z dbałością. Małym minusem może być brak podkładu muzycznego, no ale - coś za coś. PROPOZYCJA - 1

    - The Rescue Expedition – HiRes i wyższe tryby graficzne zawsze w cenie, a do tego tryb mieniący się przejściami kolorystycznymi na całej planszy, przy ruchu głównego bohatera - nie sposób przejść obok tego efektu obojętnie (!). PROPOZYCJA - 2

    - Lord of the Orb XaVeR 2019 – jaki fajny labirynt i kroczące Orb’y. Noszenie klucza na plecach – przemiłe! Labirynty zawsze w cenie. PROPOZYCJA - 3

    - Castle Defender – Plus za piękną planszę tytułową, wprowadzającą w klimat rozgrywki oraz muzyczkę. Mały minus za monotonię w grze, bo przestawianie strzelających wież może się znudzić po kilkunastu minutach (niektórzy będą wręcz zachwyceni taką możliwością rozgrywki). PROPOZYCJA - 4

    - Berks Four – plusem tej gry są kolory („migające w sposób profesjonalny” - Atari Rainbow itp.), fonty oraz duszki. Szalenie grywalna. Małym minusem jest motyw/temat „cyrkowej muzyczki” w tle, za często powtarzający się (zapętlony), jakby spłaszczony, nie dla nerwowych a i zdrowi po kilkunastu minutach słuchania, mogą od niej powariować. PROPOZYCJA - 5

    - 601F - duży plus za pomysł na sportową grę. Generator terenu, pozwala zagrać za każdym razem, na zmienionym reliefie. Małym minusem jest brak odwzorowania koloru pola golfowego reprezentującego przez punktową grafikę 3D, z kolorem obszaru wcześniej wygenerowanego tj. fajnie było by, aby kropki wysokościowe „mieniły się” w odcieniach wcześniejszej mapy płaskiej. Rozumiem jednak, że nie można byłoby wtedy dobrze grać, ze względu brak komfortowego skupienia się na piłce, w gąszczu kolorowych kropek. PROPOZYCJA - 6

    - Jet Set Willy 2019 – piękna gra, łezka kręci się w oku przez sentyment (nic poza tym). Gdyby tak była możliwość „zrefaktoryzowania” tytułu na miarę dzisiejszych czasów, zmieniając trochę układ komnat i przeszkadzajek, byłby to faworyt do pierwszego miejsca, a tak, piksel w piksel, jak kiedyś. Muzyczka kultowa. PROPOZYCJA - 7

    - Adventure Ponies – ładna animacja kucyka i seledynowe kolory. Tematyka gry może spodobać się dziewczynom oraz dzieciom (poniżej 5 roku). Małym minusem jest brak muzyczki w tle. PROPOZYCJA - 8

    - Another Pong – duży plus za chiptunową muzykę, która jest tak dobra, że nie warto uruchamiać rozgrywki, tylko nastroić się na odbiór tych przemiłych częstotliwości, wpatrując się jednocześnie w stylizowany na graffiti tytuł z menu. PROPOZYCJA - 9

    - Bounce & Catch – plus za minimalizm (to się może podobać) w kodzie i przesłaniu. Fizyka odbijanej piłeczki mieści się w kilku linijkach BASICa. Przypominają się stare czasy kodowania (przepisywania) gier z „Bajtka”. A dzisiaj, gdy ktoś dorwie Atari na Allegro za 500 zł (bez magnetofonu), to może sobie wklepać „Bounce & Catch” i cieszyć się rozgrywką. Na stronie www autora, dla każdej sekwencja kodu jest wyjaśnione jego działanie – dla nowych adeptów gamedev’u. PROPOZYCJA - 10
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    Wiele głosów zostało oddanych mailem. Czasem pojawiają się tam oprócz punktów za gry, także miłe komentarze. Pozwalam sobie zacytować:

    Mariusz:

    Długo się zastanawiałem, wiele razy przestawiałem, a i tak nie jest to kolejność której broniłbym jak twierdzy. :) No ale już nic lepszego nie wymyślę. Jest to jakiś kompromis i tak chyba musi być. Punkty przyznawałem z różnych powodów - za stronę techniczą, za grafikę, za pomysł, a czasem za to, że po prostu dany typ gry lubię. :)

    Cieszę się, że KazKompo powróciło. Bardzo dziękuję za zaangażowanie w świat Atari. Dzięki temu co robisz mogę trochę orientować się w świecie mojego ulubionego ośmiobitowca nawet nie biorąc czynnego udziału w życiu tej zacnej społeczności (ze względów czasowych).


    I dodam od razu sprostowanie - ogromny udział w tegorocznej organizacji KazKompo ma oczywiście AdamW, a także po raz pierwszy Caesar i Rastan. Podziękowania należą się więc całej czwórce.
    • 26: CommentAuthorhubowski
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    @Adam - jak najbardziej sluszna uwaga. W oryginalna gre nie gralem i nie wylapalem faktu ze listowany tytul to nowe poziomy. Glos juz poszedl, a mi pozostaje pograc najpierw w oryginal a pozniej przysiasc do zeszlorocznej edycji.
    • 27: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    @TMJ: rozumiem, że gdy piszesz np. "PROPOZYCJA - 2", to oznacza drugie miejsce i 9 pkt, a nie 2 punkty?

    @hubowski: możesz jeszcze skorygować swój głos (jeśli chcesz), głosowanie nie zakończyło się.
    • 28: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    @Adam: tak, sorry za niejednoznaczność... propozycja - 1 oznacza pierwsze miejsce itd. pzdr
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Jan 2020 zmieniony
     
    1 Block on Legs: First Steps - takiej gry nie było
    2 Gravity Worms - takiej też.
    3 Castle Defender - no i takiej.
    4 The Rescue Expedition
    5 Adventure Ponies - takiej gry nie było
    6 Moon Patrol Redux
    7 Abyssus
    8 The Last Disk +
    9 Dungeon Hunt
    A Wasteland
    • 30:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    A ja od 3 dni ogrywam po kolei wszystkie pozycje, których nie znałem. Strasznie to mozolne :) mam nadzieje ze do pólnocy skończę.
    • 31:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    1. Castle Defender
    2. Block on Legs
    3. The Rescue Expedition
    4. Great Green Adventure 2
    5. Monty of the Run
    6. Fruity Pete
    7. Abyssus
    8. 601F
    9. Wasteland
    10. Poke Pig
    • 32:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    1. Mister Hoppe
    2. Jet Set Willy
    3. Berks Four
    4. Fruit Pete
    5. Castle Defender
    6. Abyssus
    7. Rescue Expedition
    8. Imogen
    9. Gravity Worms
    10. Monty on the Run
    • 33: CommentAuthorhubowski
    • CommentTime25 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam - dzieki, ponizej lista po poprawce

    1. Moon Patrol Redux - legenda, jak wyglada i jeszcze jak przygrywa :) - 10 punktow
    2. The Rescue Expedition - plynny gameplay, szczegolowo i milo dzwiekowo, wciaga straszliwie
    3. Star Vagrant - za kosmos i za grafike kosmos
    4. Wasteland - daj zetona, nie chce do domu
    5. Monty on the Run - konwersja top flight
    6. Deszczownik - za koncept, muzyke z vibe'm, za ogrom kota
    7. Abyssus - shmupsow na Atari jak na lekarstwo, da sie grac!
    8. Dungeon Hunt II - dungeon crawler na male Atari, w to mi graj
    9. The Last Disk+ - gralem tylko chwile ale wyglada i brzmi na tyle ladnie ze wroce
    10. Mister Hoppe - ladna, nieskomplikowana a wciaga - 1 punkt
    • 34:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime25 Jan 2020 zmieniony
     
    Zdążyłem :)

    1. Gravity Worms
    2. Star Vagrant
    3. Great Green Adventure 2
    4. The Rescue Expedition
    5. Wasteland
    6. Block on Legs
    7. Fruit Pete
    8. The Last Disk +
    9. Adventure Ponies
    10. Space Fortress Omega
    • 35: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    Moja BARDZO SUBIEKTYWNA lista (bez komercyjnych):

    1. Milionerzy - przez to ledwo co zdążyłem :-)
    Polecam wersję Słowacką (chyba). Sterowanie na 5+. Wciągnęło mnie.

    2. Gravity Worms - pomysł, muzyczka, powtórki!!! Jak by nie te Milonery to byłby na 1 u mnie.

    3. Fruity Pete - muzyczka, klimat. Czym on te kwiatki olewa?!

    4. Great Green Adventure 2 Prologue - muzyczka, grafika, po prostu mi siadło jakoś

    5. Lord Of The Orb Xaver 2019 - klimat lat 90, dynamiczna rozgrywka.

    6. Imogen - duża postać, Hires, rozbudowana ...

    7. Berks Four - Dużo ruchomych postaci, odgłosy dopasowane, lata 80 od razu mi się pojawiły przed oczami

    8. Boulderdash Mugen 21 -pomysł, grafika. Po prostu lubię tę grę :-)

    9. Moon Patrol Redux - przemawiają do mnie te poprawki. Gra mojego dzieciństwa.

    10. Multi 10 - zakręcony MultiTetris. Genialna opcja Multijoy :-)

    Przepraszam pozostałych autorów i dziękuję za świetną zabawę przy sprawdzaniu poszczególnych pozycji.
    • 36: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    W paczce z plikami omyłkowo został umieszczony katalog z polską wersją Milionerów, chociaż ta miała swą premierę w roku 2018. W 2019 została opublikowana wersja czeska, która jest w katalogu pod nazwą "Millionaire" - głosowanie na inne wersje odbędzie się w ramach Kaz Kompo 2018, które jeszcze nadejdzie :)

    Przepraszamy za zamieszanie, prośba o korektę swego głosu, jeśli ktoś dał punkty na Milionerów, a nie czuje się dobrze z dawaniem swych punktów wersji czeskiej, bo tak pewnie policzymy te głosy.
    • 37: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jan 2020
     

    jhusak:

    8 The Last Disk

    Zapytałem Kubę mailowo, miał na myśli The Last Disk+. Może to wkrótce skoryguje.
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    Ostatnie pół godziny na głosy (w naszej strefie czasowej).
    • 39: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    Z wersją czeską Milionerów jest 10x lepsza zabawa :-)
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2020
     
    Skorygowałem.
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jan 2020
     
    Głosowanie zakończone, wyniki są obliczane i sprawdzane, jak ekipa się ogarnie to będziemy je ogłaszać. Trzeba jeszcze rozlosować nagrody, napisać artykuł o wynikach. Może się w tydzień wyrobimy :D
    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Jan 2020
     
    Kończymy ostatnie uzgodnienia rachunków. Dogrywka jutro.
    • 43: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime27 Jan 2020 zmieniony
     
    Pograłem w polską wersję Milionerów. Ta gra ma tyle błędów, że nie warto w nią grać.

    Np:

    LX - w zapisie rzymskim to według tej gry to 90
    Moriarty - nie jest według tej gry Nemezis Sherlocka
    Aurora - to aureola.

    To tak pierwsze z brzegu.

    EDIT: grałem w Millionerzy (2019-01-20)(MPG Productions - Miker)(pl)
    • 44: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime27 Jan 2020
     
    Trzeba było grać w wersję czeską :-)
    • 45: CommentAuthorbrian-82
    • CommentTime27 Jan 2020
     
    Na Atari.org.pl napisałem post z prośbą o zmianę mojego głosu. Oczywiście, jeśli jest już za późno to trudno. Przepraszam za zamieszanie.
    Pozwolę sobie przekleić post z tamtego forum:


    <<Miejsce dla "Gravity Worms" przyznałem na podstawie obserwacji z SV2019 i filmów z internetu. Niestety próby uruchomienia na mojej Atarce spełzły na niczym i jako, że okazuje się to być celowym działaniem autora, pragnę dokonać zmiany głosu. Pewnie ma on marginalne znaczenie, ale ważne jest bycie zgodnym ze swoimi przekonaniami. Przy czym pragnę poinformować, że szanuję prawa autora do takich lub innych rozwiązań i mam nadzieję, że nie będzie żywił on urazy, że zmieniam głos będący wynikiem niedoinformowania.
    Mój ranking po zmianach:
    1. Monty on the run
    2. Moon Patrol
    3. Star Vagrant
    4. Castle Defender
    5. Fruity Pete>>
    • 46: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Jan 2020
     
    nie ma problemu,

    napisz jesli to mozliwe skad miales plik z gra i jaka masz Atarke?
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jan 2020
     
    @XXL - ta pseudo wojenka jest całkowicie niczemu i nikomu niepotrzebna. Zastanów się nad tym w wolnej (od forum) chwili.
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2020 zmieniony
     
    U mnie gra się uruchamia. Ale gdy dowiedziałem się o intencjonalnym niedziałaniu na popularnym rozszerzeniu, to też usunąłem ze swojej listy najlepszych gier. Najlepsze gry nie mogą być specjalnie zaprojektowane w ten sposób, żeby nie działać na czymś. Żaden gameplay nie jest w stanie zmienić mojego nastawienia do takich produkcji.

    PS. Z rozmów wiem, że to nie tylko moje podejście. Nikt się nie chce mieszać w te awantury, ale ludzie swoje wiedzą i rozumieją. Traktowanie ich jak głupków, którymi można manipulować, nikomu się nie podoba.
    • 49: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    podobnie jak manipulowanie za pomoca wyglaszania pochopnych wnioskow :-)
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jan 2020
     
    @Kaz, to powtórzcie głosowanie z stosowną informacją o prawdziwym stanie rzeczy ;)