atarionline.pl Do administratora - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    a mnie nie szkoda,kopa w zad i patrzeć jak leci a może zaświeci ;)
    :p
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Sep 2020 zmieniony
     
    @Kaz możesz napisać cokolwiek co według Ciebie wynika z naszej korespondencji - nie będę prostował ani zamieszczał oryginałów - mam do tego stosunek jak do Tbilisi z polskiego przekładu piosenki Wysockiego Odessa :D

    To trochę wpisane po stronie kosztów, że tak już musi być, że przedstawisz to jak to rozumiesz.

    @rosomak tylko, że dlaczego miałbym się przejmować tym, że tracę czy zyskuję? Dla mnie to, że dajmy na to, taki IRATA4 posiadał Atari nie jest legitymacją do tego bym znosił jego towarzystwo.

    Myślę, że wpisuję się pewien koloryt: @xxl zwalcza U1MB, @zbyti kasuje k***asy ludziom w postach ;P i obaj tak samo w nosie mają krytykę swoich działań :D

    Nie mam potrzeby należeć do jakieś społeczności retro także nie przejmuję się wykluczeniem z niej. Każdy ma swoją granicę tolerancji i moja została wtedy przekroczona, chciałbym by miało to odzwierciedlenie chociaż w statusie mojego konta skoro @Kaz myli to co możliwe z tym na co ma ochotę.

    A że dla niektórych to dziecinne czy teatralne, że ktoś podejmuje jakąś decyzję i chce się jej trzymać to no cóż... znaczy, że są z natury bardzo emocjonalni :)


    bajo.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2020 zmieniony
     

    Zbyti:

    Nie mam potrzeby należeć do jakieś społeczności retro także nie przejmuję się wykluczeniem z niej.


    Przypomnę, że nikt Cię nie wyklucza, sam ogłaszasz odejście z AOL. W sumie nie do końca rozumiem powody - towarzystwo Iraty było wcześniej i jakoś dawałeś radę :)

    Zbyti:

    tak już musi być, że przedstawisz to jak to rozumiesz.


    A może być inaczej? Ty przedstawiasz sytuację inaczej niż tak, jak ją rozumiesz? :)

    Zbyti:

    Dla mnie to, że dajmy na to, taki IRATA4 posiadał Atari nie jest legitymacją do tego bym znosił jego towarzystwo.


    To życzę znalezienia takiego forum, na którym będą tylko tacy, którzy Ci odpowiadają. Uprzedzam, że na AtariAge są też te osoby, które w mailu pisałeś, że spowodowały, że odchodzisz.

    Zbyti:

    A że dla niektórych to dziecinne czy teatralne, że ktoś podejmuje jakąś decyzję i chce się jej trzymać to no cóż... znaczy, że są z natury bardzo emocjonalni :)


    Żeby było jasne, bo źle chyba zrozumiałeś, nie chodzi o trzymanie się podjętej decyzji.

    Za teatralną uważam formę jaką zastosowałeś do opuszczenia forum - zamiast po prostu przestać pisać, to potrzebujesz "symboliki" opuszczenia miejsca (to sam napisałeś). Tak się robi w teatrze - bohater zamiast zejść ze sceny, schodzi z niej, mówiąc do publiczności o tym, że schodzi. Taka konwencja.

    A o dziecinadzie nie pisałem ja, tylko Rosomak, ale przyznaję mu sporo racji. Za taką mogę uznać przyczyne odejścia. Bo ktoś napisał fatalne komentarze albo jest fatalnym towarzystwem? I od razu cały AOL winny... To pojawiałeś się tu dla Iraty? Jest masa fajnych osób, o czym doskonale wiesz. I przez długi czas Ci nie przeszkadzała obecność Iraty, bo robiliśmy fajne projekty. Rzucanie projektów i odcinanie się od ludzi, tylko dlatego, że jacyś inni ludzie coś napisali/zrobili - to jak to nazwać? Ja tego nie kupuję.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Irata - twoje "żarciki" nie są śmieszne, zabawne, ani ciekawe. To tak gdybyś chciał znać moją opinię.
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Sep 2020
     

    Kaz:

    Za teatralną uważam formę jaką zastosowałeś do opuszczenia forum - zamiast po prostu przestać pisać, to potrzebujesz "symboliki" opuszczenia miejsca (to sam napisałeś).


    1. przestałem pisać na początku czerwca, czekając aż zrobisz to co "niemożliwe". Nie straszyłem i nadal nie straszę prawnikami by wymusić swoje "rządania". Jak nie zostaną spełnione to będę musiał z tym żyć.

    2. skoro się nie doczekałem to napisałem zaniżając swoje "wymagania" bo faktycznie wciąż nie chcę być kojarzony z miejscem w którym w nagrodę wkleja się innym kutasa a z usunięcia go trzeba się tłumaczyć jakby to nie było zrozumiałe samo przez się.

    3. Jak na AtariAge zaczną dziać się takie rzeczy jak na AOL to również się autozbanuję. Na ten moment nikt mi tam nie wchodzi w drogę a ja do ignorlisty dodałem tylko pewnego starszego Niemca który mnie straszły w prywatnej wiadomości europejskim sądem za obrazę jego godności.

    Dobra bo się rozpisujemy a chodzi już tylko o zmianę mojego statusu na "znak protestu" - nawet jak przy obecnej administracji jest on bezcelowy ;)

    Do nikogo nie mam żalu, złych emocji, a w wolnych chwilach rysuję wariację loga "intel outside" i mam nadzieję, że napiszę coś na tyle dobrego by warto te logo na okładce zamieścić - ale to i tak w formie kawału a nie złej krwi :D
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Irata, twierdzisz, ze ludzie cie nie lubia przez twoja alkoholowa przeszlosc, ale to nieprawda, ludzie nie lubia cie przez twoj charakter, jestes prowokacyjny i ciagle wbijasz komus szpilki, na moim facebooku tez piszesz prowokacyjne posty po czym znikasz nie czytajac odpowiedzi na twoje glupie zaczepki
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2020 zmieniony
     

    Zbyti:

    1. przestałem pisać na początku czerwca, czekając aż zrobisz to co "niemożliwe".


    Było to niemożliwe, ponieważ Zyga, w wyniku Twojej akcji nieautoryzowanego kasowania zawartości forum, wyłączył dostęp profilaktycznie wszystkim, również mnie. Ja zazwyczaj proszę Wieczora o usunięcie konta użytkownika, ale on też nie miał dostępu. Dopiero jakoś pod koniec czerwca dostaliśmy indywidualne hasła dostępu.

    Pisałeś do mnie jeszcze kilka maili, z których wynikało (zacytowałem), że jest Ci obojętne, czy zareaguję na prośbę usunięcia konta i że nie życzysz sobie dalszego poruszania sprawy. Więc dla mnie to brzmiało, jakbyś po prostu chciał się odciąć i nie wracać do tego. Teraz piszesz, że "czekałeś", a nie że jest Ci wszystko jedno, jak zareaguję. No okey, przyjmuję do wiadomości, w takim razie przepraszam za zwłokę. Wysłałem info do adminów, że prosisz o usunięcie.

    Ale mojej oceny tej sprawy i zachowania nie zmieniłeś, niestety. A liczyłem na to po uspokojeniu emocji.

    Zbyti:

    nie chcę być kojarzony z miejscem w którym w nagrodę wkleja się innym kutasa a z usunięcia go trzeba się tłumaczyć jakby to nie było zrozumiałe samo przez się.


    Przykre to co piszesz, bo znacząco zmieniasz opis wydarzeń, które miały miejsce. A różnica jest spora, bo po pierwsze, nie będąc moderatorem forum, za to mając dostęp do serwera, uzurpowałeś sobie prawo do kasowania/zmiany zawartości czyjegoś postu. Nikt Cię o to nie prosił, ani sam nie chciałeś być moderatorem i brać związaną z tym odpowiedzialność. Poszło na innych, że coś kasują. Co więcej, nie przyznałeś się do tego co zrobiłeś, dopóki nie dowiedzieliśmy się sami, kto to zrobił, wtedy dopiero potwierdziłeś. Nie napisałeś też użytkownikowi, że coś zrobił źle, skoro miało to być "wychowawcze". Wszystko z partyzanta, po kryjomu. Tak się nie robi, i nie znam żadnego forum na którym tak się postępuje. Wskaż takie. Za to właśnie zostałeś skrytykowany.

    Odrębna sprawa to na jakiej podstawie zmieniłeś wpis mgr. inż. Rafała. Uznałeś, że to wulgarnego "kutas". Nie, nie była to oczywista sprawa, a tak naprawdę bardzo dyskusyjna, ponieważ tam nie było żadnego zdjęcia "kutasa" czy cokolwiek takiego. To był to obrazek ze zrzutem ekranu z programu edycyjnego PeBego, w którym można się było dopatrzyć w kształcie narysowanej komnaty penisa. Tak, dopatrzyć - bo ja na przykład nie zwróciłem na to uwagi, ale widocznie mnie się nie wszystko kojarzy. Ty dojrzałeś "kutasa", wskazałeś innym - trudno. Ale to jeszcze nie upoważnia nikogo do kasowania komuś posta po kryjomu, za plecami moderatorów. Zawsze mogłeś zgłosić moderatorowi, a także postującemu.

    W takich sytuacjach, które nie są klarowne, kontaktujemy się między sobą w grupie moderatorów i dyskutujemy, próbujemy wypracować stanowisko. Bo można się pomylić i kogoś skrzywdzić, albo odwrotnie, nie docenić czegoś. Nie dałeś nikomu szansy tego przedyskutować. Miało być, tak jak Ty uważasz - i koniec. A jak nie będzie - to zabierasz zabawki. Tak to dla mnie wygląda.

    Zbyti:

    Do nikogo nie mam żalu, złych emocji,


    A z treści wynika inaczej.

    Ale skoro nie masz złych emocji - to świetnie, ja również nie mam. Pozdrawiam serdecznie jeszcze raz.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Gorgh - w sedno.
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Sep 2020
     

    Kaz:

    Dopiero jakoś pod koniec czerwca dostaliśmy indywidualne hasła dostępu.

    To też jest mój wkład w poprawę bezpieczeństwa AOL ;)

    Tak, nie mam złych emocji bo oddzielam je od decyzji - staram się by to były osobne sprawy.

    Ok. Myślę, że każdy miał okazję wyłuszczyć swój punkt widzenia.

    Powodzenia! :]
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Heh, żebyśmy tylko takie problemy mieli.....kompletnie nieadekwatne reakcje do sytuacji, w każdym momencie.
    • 11:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Sep 2020 zmieniony
     

    IRATA4:

    a mnie nie szkoda,kopa w zad i patrzeć jak leci a może zaświeci ;)


    No jak czytam takie pierdy, to naprawdę zaczynam rozumieć zbytiego. @gorgh: bardzo ładnie podsumowałeś. Piątka.

    A na temat główny nie będę się powtarzał, wyraziłem swoje zdanie jasno. Nawet korespondowałem ze zbytim próbując go przekonać do zmiany decyzji. Jednak każda strona ma swoje racje, a prawda jak zwykle leży gdzieś pod Wałbrzychem i wszyscy mają ją w dupie :D
    • 12: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Za bardzo nie wiem na czym staneło, jednak jeżeli usunięcie konta Zbytiego będzie się równało z usunięciem jego postów, to prosiłbym jeszczę o chwile cierpliwości jak emocję opadną.
    Bez tego konta, bardzo wartościowy wątek mad-pascal-początki - jedno z ciekawszych i bardziej watrościowych źródeł o tym języku będzie bardzo okaleczone, i nie wiadomo czy w ogóle do czegoś przydatne. Wątek szachowy też będzie w opłakanym stanie. Bardzo oberwie się też action!.
    • 13:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Precedens usunięcia postów kogokolwiek i późniejsze kontynuowanie możliwości takiej procedury dla kolejnych osób doprowadziło by do takiej dewastacji treści forum, że praktycznie można by je równie dobrze zlikwidować całkowicie. Jak sobie wyobraża kolega zbyti istnienie wątków, w których są odnośniki, cytaty itp? Treść dialogu z wyciętą jedną jej stroną była by kompletnie bez sensu. To trochę tak jak by np. Arnold Schwarzenegger poprosił o wycięcie go z filmu Terminator:-)
    • 14:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Racja. Jeśli tak miałoby to wyglądać nie będzie się dało czytać wielu dyskusji na forum bo wyjdą idiotyzmy przez te braki.
    Może po prostu zmiana nazwy użytkownika?
    • 15:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    Czytajcie panowie ze zrozumieniem, zbyti napisał wyraźnie:

    chodzi już tylko o zmianę mojego statusu


    czyli nie usuwamy postów, cytatów i wpisów.
    • 16:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    No niby tak napisał, ale jednak rozwleczono dyskusję na wcześniejsze jego żądania i w zasadzie o nich się ona tutaj dalej toczy. Czyli dyskusja jest o niczym, więc sobie zabrałem w niej głos i wyraziłem swój wniosek:-)
    • 17:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    @Mq: a no chyba że tak :D Dyskusje o niczym to tutejszy chleb powszedni :D
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Sep 2020
     
    @ Kaz
    no ok,ale nie rozumiem jednej rzeczy-facet jasno pisze że chce aby był nieaktywny to w czym problem ?,przecież jak będzie chciał to sprawę odkręci.Wygląda to lekko strasznie,ja wiem że wyjścia z Atari nie ma,trudno bez tego żyć...ale tak chyba mają tylko nieliczni ;) ... a że lekko sektą zalatuje... no cóż taki urok sekt ;) .
    • 19: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime11 Sep 2020
     
    A ja nadal uważam że to co robi Zbyti to dziecinada w stylu tupnę sobie i się uprę na swoim, a co!
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime11 Sep 2020
     
    +1 ale rozumiem też Kaza, który nie podjął żadnych działań, bo ciągle liczył, że Zbyti jednak pójdzie po rozum do głowy i wszystko wróci do normy.
    • 21:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime11 Sep 2020
     
    @zbyti 3mam kciuki
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Sep 2020
     
    ... a co takiego robi zbyti ?
    wkurzył się i nie chce swojej ksywki na forum,ja go rozumiem,z drugiej strony to jeden z najlepszych portali i mógłby zostać ja tam nic do niego nie mam o ile po mnie nie jedzie chust wie za co.
    • 23:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime12 Sep 2020
     
    @IRATA4 - może i jeden z lepszych portali... ale z roku na rok (moim zdaniem) poziom dyskusji w wątkach pozostawia wiele do życzenia. Kiedyś wchodziłem tu kilka razy dziennie aby sobie poczytać o tym co w "Atari piszczy". A teraz wchodzę tylko od czasu do czasu.
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Sep 2020
     
    @Rafał,
    ->link<-

    Polecam... jest też:
    32bit jest AtariForum.com i Dhs.Nu.
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Sep 2020 zmieniony
     
    ... jeden z lepszych gdyż nie sposób nie uzyskać tu pomocy,a cyrograf podpisujesz dożywotnie,więc wyjścia nie ma.

    Ps.Kaz obiecał mi że jak posłodze i nie będę marudził to w końcu skasuje mi to konto ze wpisami ;).A jak będę niegrzeczny to będę się smażył w piekle ha,ha,ha z Atari ma się rozumieć
    .