atarionline.pl Zapraszamy ze stroną do nas! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    Otrzymałem emaila od kolegi xxl-a z następującą treścią:

    Niestety Solo sie rozpruł, dla swietego spokoju kasuje wszystkie konta Atarowcow, przenies swoje dane i daj mi znac jak najszybciej, moga Cie interesowac konta: (...) pozdrawiam,


    Nie wiem co prawda, co to znaczy, że ktoś się "rozpruł", ale domniemywam, że kolega xxl, który dysponuje domeną atari.pl wyrzuca strony atarowskie ze swojego serwera. Oprócz nas także stronę Ilmenita (hdm.atari.pl to strona z grą "His Dark Majesty"). Dla świętego spokoju oczywiście. Za informację koledze xxl dziękuję, nasze dane już przeniesione.

    Być może takich przypadków jest więcej, więc w razie czego podajemy pomocną dłoń, zapraszamy ze stronami z domeny atari.pl do nas. Oferujemy subdomenę nazwa.atarionline.pl. W tej chwili właśnie Ilmenit przenosi stronę hdm do nas. Zajmuje się tym kolega JakubD, który aktualnie opiekuje się naszym serwerem.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    tak, to prawda. Solo zapowiedzial dzialania przeciwko domenie atari.pl - ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    Jakie działania i gdzie ta zapowiedź?
    • 4: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    chodzi pewnie o jeden z wpisów kolegi solo/ng. Tutaj historia wszystkich ostatnich wpisów:
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    No tak, ale chodzi mi właśnie o konkretny wpis - jakie to działania miałyby być przeciwko stronie atari.pl? I jaki to ma związek z wyrzucaniem atarowskich stron przez xxla?
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    zapewne:

    solo/ng:

    xxl; wykasuj A 'timepilot.atari.pl. bo nie chce miec nic wspolnego ".atari.pl" . domena niebawem zmieni wlasciciela ":-)"
    • 7: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    Ja to rozumiem jak reakcja nerwowa na nerwowość i efektywnie zupełnie niepotrzebne ruchy w parterze. I tyle.
    I dodatkowa robota dla nas :)
    zbyti: tak, pamiętam, robię co mogę, ale po prostu jestem zasypany sprawami :) Ale jest okazja, poddomeny postawimy chyba właśnie na tym VPSie, żeby to było jakoś wydzielone. Ale rozejrzę się w najbliższym czasie.
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    @jakubd - skoro pamiętasz to więcej się nie przypominam ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    No i? Gdzie tu o działaniach przeciwko stronie atari.pl? Widzę jedynie stwierdzenie, że jakaś (ale jaka?) domena zmieni właściciela - nie jest to jasne. Raz, że każdy może tak napisać, dwa, że z tego wcale nie wynika potrzeba kasowania stron użytkowników.


    PS. Kiedyś mieliśmy serwis AOL w domenie atari.online.pl. Domena online.pl została sprzedana przez właściciela, i też informowałem, że domena zmienia właściciela. I normalnie przenieśliśmy zasoby, w tym poddomeny kolegów Atarowców do nowej atarionline.pl. Więc dalej nie widzę związku, nawet potencjalnego przejęcia domeny, z zawartością stron na serwerze xxl-a. Wygląda mi to raczej na odwet.
    • 10: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    Kto wie jakimi drogami krążą myśli @xxl?

    A domena jest jedna atari.pl, jak ktoś ją przejmie to wraz z subdomenami i może je przekierować gdzie chce.

    Może @xxl spodziewa się zajęcia serwera do "wyjaśnień" prze organa Wielkiej Lechii? :]
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    @Kaz: Solo nie jest wlascicielem atari.pl wiec nie mogl o tym informowac :-)

    istnieje tylko jeden sposob przejecia domeny i wiaze sie z naruszeniem praw firmy atari, jako ze sobie moge ufac tak hostujac kogokolwiek juz nie ale nie dlatego ze stracil zaufanie tylko po prostu go nie znam i nie bede sie bawil w weryfikacje.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    No właśnie. Więc jakie działania zapowiedział Solo przeciwko stronie atari.pl, bo wciąż nie wiem, a takie oskarżenie padło. Które ponoć jest przyczyną wyrzucenia użytkowników z ich kontami z atari.pl.
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    zapowiedzial dzialania skutkujace zmiana wlasciciela domeny
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    @xxl ale rozumiesz, że po Twoim "bo będę musiał zareagować" AOL może się po Tobie spodziewać dokładnie tego czego Ty się spodziewasz po @solo/ng?

    Chyba widzisz analogię :]
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    absolutnie nie, wyraznie napisalem o jaka reakcje chodzi: ze poprosze o usuniecie tych materialow.
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    @xxl czyli jakby nie zostały usunięte to pogodziłbyś się z tym i nie eskalował, w imię wyższego dobra jakim jest istnienie takiego serwisu?
    • 17: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    @Kaz - chory umyslowo xxl wykorzystuje sytuacje, bo dostal przytyk wg. jego standardow wraz jego ulubionym emotikonem na koncu ":-)". postnalem informacje "domena niebawem zmieni wlasciciela". nie ma nigdzie informacji o (rzekomych) dzialaniach z mojej strony (LMAO). koles Was wszystkich standardowo oklamal. Vasco go szybko wyjasnil jego wlasnymi cytatami. Sam sobie wymyslil rzekome dzialania i pokasowal ludziom dane. Aby bylo jego na wierzchu.

    A moze dostalem cynk, ze ktos inny chce przejac domene? Kto wie!

    Generalne koles wkreca,klamie i sciemnia identycznie jak jego gry nie maja celowego kodu, aby nie dzialaly na U1MB. 100% zaufania.

    za wyzywanie czlonkow grupy, nazywanie (bezpodstawne) konfidentem itd wyjasnie sobie z nim osobicie na party. nie w game compo.

    u tak niestabilnej umyslowo osoby - jak widac - lepiej zadnych danych nie trzymac. dobra inicjatywa ze strony atarionline.pl
    • 18: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    W sumie Panowie, może lepiej będzie ignorować XXLa,tak dla uzdrowienia atmosfery, ostatnio mamy bardzo niezdrową atmosferę na forum, osobiście nie znam gościa, daleki jestem od osądów. Natomiast jeśli spojrzeć na to wszystko co się dzieje i na prawdziwy powód to już nie wygląda to jakkolwiek akceptowalnie. IMHO prawdopodobnie nasz kolega ma nierówno pod beretem i do tego talent do wkręcania innych w swoje gierki, makiawelizm i manipulowanie wszystkim byle wyszło na Jego.
    Generalnie przemyślcie bo niewiele trzeba a może być przyjemniej
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    @Solo: zorientowales sie jakiego dziadostwa narobiles? ... otrzezwiales? troche poniewczasie.
    nie tylko atarowcom i spectrumowcom narobiles klopotu, ale nie przejmuj sie mozesz czuc sie anonimowy, wysylajac wiadomosci wlascicielom kont widze ze Solo kompletnie nic nikomu nie mowi... wszystko idzie na rachunek "atarowcow".
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    Dobre: "zobacz co narobiłeś, zmusiłeś mnie do tego".


    @rosomak
    Racja...
    • 21: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    W moim detektorze żenady skalę wyjebało do tego stopnia, że nawet nie chce mi się wklejać odpowiedniego obrazka.
    • 22:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    @xxl: zajebista nadinterpretacja wpisu Solo. Przecież chodziło mu tylko o to, że Time Pilot zmieni miejsce bytności, a nie, że cała twoja domena zmieni właściciela. Tak, szukaj i wskazuj winnych, panie "atarowiec" z CyberStormPPC.
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    Widzę, że "wojna" na całego - jeńcy nie będą brani... :o :|
    • 24: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    Kiedy robi się niezręcznie warto zmienić temat. Podejmę taką nieśmiałą próbę.

    Dupa!

    Na początek dwie wersje pochodzenia. Jedni twierdzą, że dupę wynalazł radziecki uczony – Wołow. Dlatego mówimy: „dupa Wołowa“. Inni twierdzą, że dupę wynalazła Marynia. Ci z kolei rozmawiają o dupie Maryni.
    – Dupa pełni ważną rolę w ruchu obrotowym. Wszystko kręci się wokół dupy.
    – Dupa służy również do przekazywania zdecydowanych sygnałów niewerbalnych. Dobrze wymierzony, solidny kopniak w dupę jest wyrażeniem uczuć negatywnych wobec adresata takiego gestu.
    – Dupie można również przekazać emocje pozytywne, np. całując kogoś w dupę.
    – Dupa może spełniać też rolę lizaka. Szczęśliwie nie wszyscy są dupolizami.
    – Uniwersalność dupy nie kończy się na tym, jest ona bowiem zadziwiająco skutecznym pojemnikiem: w dupie można mieć całe osoby, a nawet społeczności.
    – Dupa służy nieraz jako etalon: wiele rzeczy jest do dupy, tym samym dupa spełnia rolę uniwersalnego wzorca porównawczego.
    – W dupę (lub po dupie) można również dostać. Czynność ta umacnia więzi emocjonalne między rodzicami i dziećmi (przynajmniej do niedawna).
    – Prócz tego, dupa spełnia rolę siedziska, powiadamy bowiem: „siadaj na dupie“, często z dodatkiem poleceń uzupełniających, jak np. „[…] i siedź cicho“.
    – Określenie „dawać (dać) dupy“ funkcjonuje w dwóch znaczeniach: erotycznym i wartościującym, jednak „ściągnąć kogoś z dupy“ tylko w tym pierwszym.
    – Można również chronić swoją (lub czyjąś) dupę, co kolejny raz potwierdza ważność dupy w otaczającym nas świecie.
    – „Zabrać się do czegoś od dupy strony“ oznacza podejście niewłaściwe, od końca; dupa funkcjonuje tu jako synonim odwrotności.
    – Dupa pełni również rolę uchwytu, można bowiem trzymać się czyjejś dupy. Określenie to nie oznacza braku równowagi, ale samodzielności.
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    mozna strzelac z dupy czyli:
    - pelni tez role broni miotajacej pociski energia gazow powstalych w procesie fermentacji resztek pokarmowych zachodzacej w jelitach pod wplywem bakterii
    - funkcjonuje jako naturalny jezyk troli

    ;-)
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    można też mieć "fajną dupę z twarzy" :D
    • 27: CommentAuthortbxx
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    nie może tak dalej być - musi być koniec świata...
    • 28:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     

    xxl:

    funkcjonuje jako naturalny jezyk troli

    Lepiej już siebie opisać nie mogłeś. :)
    • 29:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    A propos (stare-ale-jare)

    ;)))
    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Feb 2020 zmieniony
     
    .
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    @TheFender gdzie byłeś jak strzelali?! Teraz jak już działania wojenne ucichły to każdy może się drzeć z barykady :D
    • 32:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Feb 2020
     
    Skasowałem posta, tak naprawdę to nie mam nic do napisania w tym temacie.
    • 33: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Feb 2020