atarionline.pl POKEY replacement - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime26 Mar 2020
     

    Duddie:

    A co do IRQ - można to będzie wyłączyć bitem w rejestrze konfiguracyjnym - dla większego układu. Podłączone wszystkie IRQ dają o wiele większe możliwości tworzenia ciekawych efektów.

    Ale po co bit w rejestrze konfiguracyjnym, kiedy irq można wyłączyć wpisując zero do irqen, co zresztą system operacyjny robi na starcie (i nie tylko).

    Duddie:

    Podłączone przerwania we wszystkich układach pozwalają tworzyć ciekawe efekty dźwiękowe.

    A co można zrobić za pomocą irq, to już ja lepiej wiem od was wszystkich.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Mar 2020
     
    @antrykot: Gratuluję :)

    Bit konfiguracyjny pozwala programom bazującym na metodzie 1 opisanej w Atariki rozpoznać obecność drugiego POKEY-a.
    • 3: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime27 Mar 2020
     
    W związku z napływającymi zamówieniami, a także pytaniami, chciałbym wyjaśnić kilka kwestii:

    Obecna partia układów, która już została sprzedana, ma tylko Stereo Pokey (nazwijmy układ roboczo M2). Nowa partia z większym układem będzie mieć Quad Pokey z rejestrem konfiguracyjnym oraz (prawdopodobnie) Covox - obecnie trwają testy (układ M4 lub M8 - cena 199 zł). SID prawie na pewno się nie zmieści, będzie potrzebny jeszcze większy układ (M16 - cena między 250 a 300zł), oraz zmodyfikowana płytka, mająca więcej pinów sterujących.
    Dlatego prośba do osób, które zamawiają, aby się deklarowały, który układ konkretnie chcą - z zastrzeżeniem, że te większe to może być dość odległy termin, musimy je dokładnie przetestować. Dość odległy, tzn. np. rok.
    • 4: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime17 Apr 2020 zmieniony
     
    Od jutra PokeyMAX będzie dostępny na Allegro, aby można było skorzystać z darmowej dostawy Allegro Smart!

    Na chwilę obecną dostępne są:

    1.Mono
    2.Stereo Auto
    3.Stereo with U1MB control
    4.Stereo Auto plus Covox (4-channels)
    5.Quad Auto
    6.Quad Auto plus Covox

    Wszystkie kolejne wersje są dopiero w trakcie testów. Jak będą dostępne, powiadomię o tym.
    Tutaj jest (jeszcze niedokończony) manual: ->link<-
    Pojawi się jeszcze obszerny rozdział dla deweloperów.
  1.  
    But... if you sell it in such a beautiful case (and maybe even shrink-wrapped) it will become a collector's item and as a result, no-one will install it in the computer... ;-)
    • 6: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime17 Apr 2020
     
    It is an ESD box... but, if anyone prefers just ESD bag - no problem. ;-)
    • 7: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime17 Apr 2020
     
    Co to znaczy Stereo Auto albo Quad Auto?
    • 8: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime18 Apr 2020
     
    Urządzenie po włączeniu sprawdza linię A4. Jeśli wykryje zmiany sygnału na niej, uruchamia się w trybie Stereo/Quad itd w zależności od wersji. Jeśli nie wykryje (przełącznik rozwarty) - mono.
    • 9:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime18 Apr 2020
     
    Z ciekawości, taki Prototype (demo) też się uruchomi na auto? Loader z tego dema sprawdza obecność 2go pokeya i przy jego braku nie wczytuje dema. Ciekaw jestem czy przy automatycznym pokeyu ten loader go jakoś zainiciuje/wykryje bez odgrywania utworu.
    • 10: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime18 Apr 2020
     
    Jeśli przełącznik będzie w pozycji ON, to będą widoczne dwa pokeye. Ta nazwa Auto jest nieco myląca. To użytkownik decyduje, w jakim trybie ma być urządzenie. Auto wzięło się stąd, że przełącznik jest tylko na linii A4, a nie na wszystkich, które są podłączane do adresowania kolejnych chipów. Np.A5 do Quad czy A7 dla Covox. Układ sprawdza położenie przełącznika i jest albo mono, albo wszystkie funkcje dodatkowe.
    • 11: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    Allegro i ich kosmiczne prowizje, ale skoro Wam się to opłaci
    • 12: CommentAuthorRocky
    • CommentTime19 Apr 2020 zmieniony
     
    Witam, widzę, że zabrakło pinów, aby mieć przełączanie z U1MB i dodatkowo Covoxa? Widzę też poświęcenie kliku klawiatury na rzecz wersji quad..
    Czy przyszłe wersje będą miały więcej pinów, zęby nie trzeba było poświęcać czegoś za coś?

    Czy istnieje sposób na przestawienie covoxa na adresy $d500.. 600.. 700 dla zgodności z istniejącymi programami..? Czy jest możliwość detekcji programowej wersji rozszerzenia?
    • 13: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    Nowa wersja płytki będzie miała więcej pinów, więc będą wszystkie funkcje. Ale niestety i cena wyższa, bo trzeba było przejść na wariant 4-warstwowy. Raczej będzie miała sens dla osób chcących np. Quad Pokey z Covoxem, SIDem lub dwoma, YM2149/AY3-8912 lub dwoma.
    • 14: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Apr 2020 zmieniony
     
    Wersja Quad z Covoxem nie ma kliku klawiatury, choć można go domiksować rezystorami. Zwykły Quad ma. Ta płytka powstała dla wersji Stereo. Rozwinięcie projektu wymusiło zmianę. Dlatego są kompromisy w obecnej wersji.
    • 15: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    A co do adresów: należy poprosić autorów w/w software o zmianę/patcha. Dodawanie kolejnych adresów wymusi podłączanie kolejnych linii adresowych. Detekcja - tak, jest rejestr, z którego można odczytać co układ potrafi. Za niedługo instrukcja zostanie uzupełniona o rozdział dla deweloperów.
    • 16:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Apr 2020
     
    Mój już jedzie do mnie. Chciałem zatem doprecyzować jedną rzecz. Zamówiłem wersję ze sterowaniem u1mb. Docelowo montuję w Atari 800 z incognito. Czyli powinienem podłączyć linię 5v przez przełącznik do pinu u1mb na pokeyu Duddiego, tak?
    Ultimate od lotharka daje co prawda 3.3v ale chyba chodzi bardziej o logiczną jedynkę.
    • 17: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Pin w pokeymaxie jest podłączony przez level shifter, więc możesz dać 5v.
    • 18:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Ok, bo ew. można to też rezystorkami załatwić, ale w tym wypadku nie będzie to konieczne :)
    • 19:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Szykuje się więc jakaś 8-bitowa "orkiestra" ? ;o

    Liczę chociaż na filmiki jutubowe, bo pewnie aby posłuchać w naturze, trzeba by mieć samemu to cudo...
    • 20: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Jest już testowa wersja z SIDem, nagrania wkrótce.
    • 21:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Testy Pokeya od Duddiego w toku :)
    Przede wszystkim pierwsze co rzuca się w uszy to bardzo czysty dźwięk, brak przesterowań, a stereo (jak i mono) gra pięknie i wyraźnie.

    Był mały problem z pinami listwy kołkowej, bo jest trochę mało miejsca na grot, ale da się to zmontować - rada dla montujących: proponuję nie zagłębiać tych pinów zbyt mocno. Wystarczy że się zlicują z dolną płaszczyzną płytki i wtedy można kapnąć cynę.

    W incognito Pokey jest poprawnie wykrywany, ale np. Yoomp pokazuje "stereo not detected", mimo że odgrywa muzykę stereo. Czemu tak się dzieje, gra źle go wykrywa czy jak?

    Ogólnie moduł moim zdaniem świetnie się sprawdza i co dla mnie ważne - pasuje do obudowy Atari 800, bez cięcia osłon kartridża itd.
    • 22:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    mój na razie gra w paczkomacie :( ale już jutro....
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    mój doszedł, dzięki Duddie! .. ale założę to najprędzej w przyszłym tygodniu, słabo z czasem ostatnio.
    • 24: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    string, dzięki za feedback! Czekam na kolejne.
    • 25: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    W związku z kolejnymi padającymi pytaniami, przesyłam mapę pamięci PokeyMAX. Oczywiście funkcje dostępne zależą od zakupionej wersji, te na szaro na razie nie są dostępne - są w fazie testowania.

    FAQ:
    1. Czy Quad Pokey będzie miał możliwość sterowania przez U1MB?
    Ad.1: tak, ale w nowej wersji płytki. Obecnie brakuje pinów sterujących, więc U1MB występuje tylko w wersji Stereo.

    2. Czy układ po włożeniu będzie działał jako mono (bez żadnych podłączeń)?
    Ad.2: tak, za wyjątkiem wersji U1MB, gdzie należy zewrzeć pin sterujący do masy.

    3. Czy wersja Quad+Covox ma możliwość podłączenia GTIA IN/BUZZER?
    Ad.3: nie, brakuje pinów sterujących. Będzie taka możliwość w nowej wersji płytki. Ale można domiksować sygnały rezystorami. Oczywiście sygnał klawiatury jest wciąż dostępny w gnieździe Video - pin Audio.

    4. Kiedy będzie dostępna wersja z 2xSID/2xYM2149?
    Ad.4: póki co, trwają prace i ciężko przewidzieć kiedy się zakończą. Chcemy, aby SID miał możliwość przełączania bitem w rejestrze konfiguracyjnym np. między 6581 a 8580. To samo dotyczy YM2149 - będzie można wybrać YM lub AY3-8912. Należy jednak uprzedzić, że cena układu ze wszystkimi funkcjami będzie zbliżona do 300 zł.
    • 26:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    @string: ja zlutowałem złącze od spodu, dało radę. Mam wersję SC, czyli stereo + covox.
    @Duddie:
    I teraz, zaczyna się jazda (komp z ultimate).
    Test nr 1: podłączam tylko linię A4. Ultimate usilnie wstaje w trybie SIDE Loadera i nie da się wejść do biosu reset+help.
    Test nr 2: podłączam tylko linie A7. Jest okey, ale pokey mono, covoxa zaraz potestuję. No nie wiem, sprawdziłem to za pomocą neotrackera 1.8, ustawiłem adres na $d280. Podłączona tylko linia A7. Gra to tylko jakby niektóre dźwięki. Po przełączeniu NEO na Pokey'a słychać wszystko.
    Czym to testujesz, można poprosić soft?

    Test nr 3: podłączam wszystkie linie, czyli A4 (13 cpu) A7 (16 cpu) i gtia bell i... wszystko działa do momentu odpalenia muzy. Np. playery od mono się wieszają, zanim pokażą czy wykryły pokey'a drugiego czy nie. Taki yoomp też się wiesza po odpaleniu.

    Co robić?

    Uprzedzę może pytania czy dobrze podłączone itp.
    Sprawdzone 79 razy. Wcześniej było tam simpleS od Lotharka, więc brakowało tylko linii A7.
    • 27: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    Nie wiem czy to cokolwiek pomoże, bo to spojrzenie od strony programisty.

    HELP jest obsługiwany przez POKEY-a przez rejestr $D209 (KBCODE). CPU nie rządzi magistralą tylko ANTIC, więc może kiedy ANTIC wystawia HALT to magistrala adresowa jest wewnętrznie odpinana i coś się dzieje z A4. Ale i tak nie bardzo widzę jak by to mogło intereferować z logiką w środku PokeyMAX-a.
    Czy tryb SIDE loadera włącza się jakąś kombinacją klawiszy podczas RESET czy automatycznie wstaje samo z siebie?
    Na boku: po resecie odczyt KBCODE da wartość $00 czyli tak jakby klawisz L był wciśnięty ostatnio (czeskie testy na obecność stereo się na tym właśnie wykładają - wystarczy podczas testu trzymać klawisz L i zawsze dostaniesz informację, że masz w komputerze stereo :D)

    A co się dzieje kiedy na już uruchomionym systemie przytrzymasz HELP i wciśniesz RESET?
    A drugi test to: wchodzisz do BASIC-a, robisz POKE 580,1 a potem trzymasz HELP i wciskasz RESET.

    Niektóre playery (i na pewno Yoomp) stosują pierwszą metodę detekcji drugiego POKEY-a ->link<- polegającą na sprawdzeniu czy przerwanie od TIMER-a odblokowane w drugim POKEY-u wystąpiło na pierwszym (jeśli jest tylko jeden układ, to adresy powtórzone są na całej stronie i faktycznie odblokowywane jest przerwanie w pierwszym POKEY-u). Obsługa przerwania kasuje zezwolenie na pierwszym POKEY-u a nie na drugim, w związku z czym drugi chip zgłasza IRQ w nieskończoność i program wisi.
    PokeyMAX w wersji stereo (i quad też) domyślnie ma wstawać w takim trybie że drugi chip sobie jest, ale nie ma prawa zgłaszać przerwań na linii IRQ dopóki użytkownik tego ficzera nie włączy w rejestrze konfiguracyjnym (IRQ od pierwszego chipa muszą chodzić bo inaczej prawem Krzysztofa Kononowicza "nie będzie niczego"). Może Foft się po prostu machnął? Jeśli tak, to po poprawce będzie wszystko działać poprawnie.

    A tak czy inaczej moje playery muszę przestawić na drugą metodę detekcji stereo (testowanie zawartości RANDOM pierwszego POKEY-a przy zresetowanym chipie drugim), bo ona jest mniej kłopotliwa i raczej nie zawiesi komputera :)

    Czy do zadziałania COVOX-a nie trzeba przypadkiem mieć i A4 i A7 podłączone naraz? Bo jeśli grają niektóre kanały, to wyglądałoby na to, że dane trafiają do AUDC1 ($D201) i AUDC2 ($D203) pierwszego POKEY-a (rejestry powtórzone na całej stronie).
    Test możesz przeprowadzić NEOTrackerem.
    • 28: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    A4 i A7 muszą być podłączone naraz dla covoxa. A4 musi być podłączona zawsze, inaczej układ działa jako mono bez dodatkowych funkcji. A5 jest używana do adresowania drugiego Pokeya.
    • 29: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    Druga metoda detekcji też jest zła, bo może powodować, że irq będą maskować nmi. Pierwszą metodę łatwiej poprawić.

    I po jakim resecie? Pokey nie ma linii reset.
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Druga metoda nie używa IRQ.
    Linii RESET nie ma, ale kiedyś następuje włączenie zasilania.
    • 31:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Okey, czytam, przeprowadziłem też pogadankę z @Duddie i będzie testowanie wg wskazówek ;)
    W temacie Ultimate napiszę jeszcze raz: efekt, o którym napisałem, czyli odpalanie kompa w trybie loadera SIDE następuję zawsze, również po uparcie robionym resecie z wciśniętym help (gdzie powinien wejść do biosu) ale wtedy i tylko wtedy jeśli podłączone jest A4, odłączone jest A7.
    Jeśli podłączone są obie linie, Utlimate zachowuje się poprawnie.
    Reszta testów wg wskazówek @mono wieczorem.

    Najważniejsze: nie miałem zamiaru rozpętać jakiejś gównoburzy. Jestem świadomym użytkownikiem i zdaję sobie sprawę, że nie zawsze wszystko działa od strzału ;)

    Docelowo pokeymax będzie w kompie bez Utlimate, ale zajmie mi to chwilę, żeby wylutować pokeya i wstawić podstawkę ;)
    • 32: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    @antrykot: pokey nie ma linii Reset, ale podejrzewam, że jego wake-up time jest dłuższy po resecie/włączeniu zasilania i skan klawiatury rusza później niż sprawdzenie klawisza Help w U1MB. Poza tym jak IRQ może maskować NMI, które jest niemaskowalne?
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    niestety moze, dlatego tez sa dwie metody na stabilne przerwania podczas I/O: pierwsza to metoda z xB :-), druga to podmiana romu ze zmieniona procedura rozpoznawania przerwania.

    moja rada: wylaczac mozliwosc generowania irq przez kolejne POKEYe.
    • 34:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    Wieści z placu boju: podłączone A4 i A7, utlimate ok, covox bryka aż miło z neotrackera na $D280.
    Także mamy progresik mały ;)

    Dodam, idąc za tropem myśli @mono, że żeby wejść do loadera side podczas splaszskrinu utlimate trzeba wdusić L.
    Pokeymax wdusza L? Głośno myślę.

    Żeby nie było, każdy profil ultimate ma ustawione Boot to loader: Disabled.

    sysinfo poprawnie wykrywa stereo i się nie wiesza ;)

    Dema/gry z muzą mono działają, nie wieszają się.
    Czyli problemik z detekcją.

    Ten tego ten, okazuje się, że zwiechę zalicza rmtplay, pozostałe, np. mpt wykrywa pokeya na $d210 i bryka muza.
    • 35: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    Mono, stan KBCODE po włączeniu zasilania jest nieokreślony. U mnie trzeba Atari wyłączyć na co najmniej 60 sekund żeby mieć pewność że rejestr utracił poprzednią wartość (po kilkuminutowymi braku zasilania ma wartość $80).
    • 36:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    Zatem raz jeszcze: okazuje się, że z playerów na sparcie zwiechę zalicza rmtplay, pozostałe, np. mpt, cmc, bsc wykrywa pokeya na $d210 i bryka muza.

    Okazuje się też, że mam 2 xexy z yoomp. Jeden, od którego zacząłem wczorajsze testy się wiesza, drugi odpala, nie detektuje stereo, ale działa i gra muza w mono.

    Wnioski:
    Urządzenie działa, stereo działa, covox działa.

    Co nie działa:
    np. rmtplay by @mono :)
    • 37: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    @sun: Czyli domyślam się że przyczyną zwisu jest IRQ od drugiego POKEY-a. SI2 przeprowadza detekcję metodą drugą.
    Yoomp był w dwóch wersjach (widać ją w menu po uruchomieniu gry) - pierwsza obsługująca chyba tylko PAL, i druga obsługująca obydwa systemy. Możliwe że są inne procedury detekcji zastosowane.
    Dzięki za testy! Poprawię i zaktualizuję paczki do pobrania.

    To z L ciekawe - wskazywałoby na to, że Foft wystawia tam $00 i jak pisze Duddie przez czas startu (+ może detekcji linii A4 jeśli ona odbywa się przez jakiś czas od włączenia zasilania) skanowanie klawiatury jest zatrzymane po czym dopiero układ wchodzi w fazę pracy.
    A robiłeś test z POKE 560,1 i wciskaniem RESET? Chodzi mi o wariant nie z włączeniem zasilania a z programowym wywołaniem procedury RESET (można też ?USR(58487)), bo może PokeyMAX wystawia $00 zawsze kiedy chip jest resetowany programowo (SKCTL=%xxxxxx00).

    @antrykot: Dobrze wiedzieć. Czyli należy założyć, że w rejestrze są raczej śmieci i na żadnej wartości polegać nie można. Nie należy przeprowadzać detekcji stereo czeską metodą.

    @Duddie: @xxl ma rację i IRQ mogą przerywać NMI bo w 6502C jest błąd.
    • 38: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Póki co, wszystko już się wyjaśniło i działa. Rozmawiałem z sunem. Nie podłączał wszystkich linii.
    • 39: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    No to teraz sprawdźcie czy działa Pang.
    • 40:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Pang działa w stereo, jak włączysz grę w mono i przełączasz na stereo po detekcji hw.

    Jeszcze informacyjnie: u mnie finalnie wszystko działa. Pokeymax z firmware pod Ultimate został zainstalowany w Atari 800 jak na zdjęciu ->link<-

    Należy wykonać podłączenie jak na schemacie poniżej.
    • 41:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    @mono,@duddie. Zacznijmy od tego że to wersja SC czyli stereo plus covox. Pisałem o tym, że na podłączonych A4 i A7 działa ultimate help + reset. Ponieważ jednak jak zacząłem testy i na pierwszy ogień poszedł rmtplay oraz felerna kopia yoompa, czyli oba programy się zwieszały, zacząłem eksperymenty, czyli podłączyłem sama linie A4 potem sama linie A7.
    Zatem, uwaga: jeśli jest podłączona tylko A4, Ultimate wstaje w trybie loadera side2, czyli jakbym w trakcie bootu na splash wcisnął L. Nie dziala sekwencja help + reset. Czy ktoś ma wersję SU i ma ultimate i pytanie czy mu działa czy nie? Pytam z czystej ciekawości.
    Uwaga 2:jesli podła ze tylko A7, Ultimate dziala poprawnie.
    Uwaga 3:jesli podłącze A4 i A7 ultimate działa poprawnie.

    Tak się sprawy mają po testach. Aktualnie są podłączone obie linie, wiesza się tylko rmtplay :) inne brykaja. Covox działa z neotrackerem bardzo dobrze.
    Co do yoompa. 1 xex ma 24k drugi 26k. Jeden się wiesza, drugi odpala ale stereo not detected ale gra w stereo. W sensie działa ta 24k.
    Pang zawisa na detekcji stereo.
    Ale np. Prozac dreams działa gra w streło :)
    Jeszcze jedno. A4 mam na stałe, bez pstryczka.
    • 42: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime27 Apr 2020
     
    Spaczowałem tego panga, w Altirze działa, więc na prawdziwym Atari też będzie! :D
    • 43:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    Poteścimy, na razie pacjent czeka na upgrade FW. Nie wiem czy nie zdradzam zaś tajemnicy jakiejś, ale namówiłem (może to duże słowo, lepiej będzie: zaszczepiłem ideę) Duddiego na implementację auto stereo, czyli czegoś co opracował Pasiu. Czyli jeśli mam na stałe linię A4 a w przypadku stereo+covox tak mam, bez pstryka, układ startuje w trybie stereo to muza mono idzie w 1 kanał. Zatem nowe FW będzie "miksowało" mono na oba wyjścia L+R. Ma to być sterowane tym magicznym rejestrem pokeymaxa, czyli programowo będzie opcja on/off tego ficzera.
    • 44: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Apr 2020 zmieniony
     
    coś źle jest z detekcją STEREO ?
    function DetectStereo: Boolean; assembler;
    (*
    @description:
    Second POKEY detect routine

    author:
    Seban/SLIGHT

    (c) 1995,96

    @returns: TRUE present, FALSE otherwise
    *)
    asm
    { txa:pha

    pokey1 = $d200
    pokey2 = $d210

    sei
    inc nmien

    lda #$03
    sta pokey2+$0f
    sta pokey2
    ldx #$00
    stx pokey2+$01
    inx
    stx pokey2+$0e

    ldx:rne vcount

    stx pokey2+$09
    loop ldx vcount
    bmi stop
    lda #$01
    bit irqen
    bne loop

    stop lda $10
    sta irqen

    dec nmien
    cli

    stx Result

    pla:tax
    };
    end;
    • 45:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    Projekt - marzenie sprzed 34 lat spełnione.

    Jakby była jakaś lista tych 99 end-userów pierwszej komercyjnej edycji to ja się piszę. Widzę że na atari area była wstępna lista 10 wspaniałych samurajów którzy dostali to jako pierwsi. Na allegro nie widzę żeby było do kupienia.
    • 46:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    A jaki jest procent kompatybilności emulacji dźwięku Pokeya?
    • 47:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime28 Apr 2020 zmieniony
     
    200% albo 400% w wersji quadro :)
    Poważnie, brzmi bardzo dobrze, czysto.
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 May 2020
     
    Informacja taka, że za tydzień na live stream'ie na AOL można będzie na żywo usłyszeć PokeyMAX'a. Moim zdaniem brzmi to perfekcyjnie. Sprawdzałem wczoraj nawet test PCM i PDM i nie ma żadnej różnicy w stosunku do oryginału. Dodatkowo i ponownie zaznaczam, iż układ jest dość odporny na zakłócenia od strony komputera. Wreszcie, jak jest cisza to nic nie szumi ;) (no prawie)

    Zła informacja jest natomiast taka, że Theta Music Composer, który kiedyś został zaopatrzony niejako w opcję obsługi quadro i to bez testów - bo nikt w chwili pisania programu nie miał quadro .. działa nieprawidłowo i program trzeba poprawić. Są jednak źródła, więc szansa jest :)
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2020
     
    Tak, Pin już nam puszczał troszkę testowo dźwięk od siebie i strasznie się jarał :D. Więc też zapraszam na zlot, żeby posłuchać tego w czasie PSA.
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 May 2020
     
    Żeby nie zakłócać wrażeń audialnych w czasie streamu to PokeyMAX będzie leciał z korekcją na zero, bez odejmowania, czy podbijania jakichkolwiek częstotliwości.