atarionline.pl COVID-19 Watcher - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime23 Sep 2020 zmieniony

@ xxl nikt nikogo nie chce udupić choć takie skojarzenia mieć można,wirusa nie wymyślili Polacy i nie dotyczy to tylko Polski a całego świata .

"fikasz? zrobimy ci test i na kwarantanne :-)"
    Teraz testy robią osobom które mają objawy,albo mieli kontakt z osobą chorą.

Teraz fani teorii spiskowych mają problem gdyż Polacy a konkretnie firma Biotech wynalazła skuteczny lek na Covid 19 .

@Jacques Teorie spiskowe to dla niektórych taka odskocznia od życia codziennego ,a dla niektórych świetny punkt zaczepienia i okazja do wygłaszania niczym niepotwierdzonych własnych mądrości,poniżej przykład "

"Natomiast sam fakt zasłaniania twarzy ma długofalowe konsekwencje społeczne i psychologiczne:

- Buduje i utrwala stałe poczucie zagrożenia, generuje stres. Za tym idzie presja (lub choćby zgodna) na podejmowanie przez rządy kolejnych zabezpieczeń, które nie są już tak niewinne i nieszkodliwe jak maseczki."

Ciekawe co na to ludzie chorujący np na pylicę płuc... taki dajmy na to górnik,albo włókiennik ... a może i ja powinienem żądać odszkodowania że w technikum włókiennictwa kazano nam dla własnego dobra zakładać maski na zajęciach praktycznych ... ?
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime23 Sep 2020 zmieniony

Fani teorii spiskowych mówią, że jak poprzednio górnicy chcieli do Warszawy pojechać, to ilość przypadków w Śląskim skoczyła do góry :).
    Zobaczymy jak będzie z nimi teraz (oraz z rolnikami).

edit: polska język trudny język
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2020

to by bylo bardzo interesujace: towarzysz xyz nam wypisuje nieprzychylne komentarze pod zdjeciem kota wez ze mu tam udowodnij ze to ze zyje i oddycha stanowi potencjalne niebezpieczenstwo dla spoleczenstwa, internowanko na 2 tygodnie :-)
    • 4: CommentAuthorMq
    • CommentTime23 Sep 2020

100% zgody z tym wszystkim co opisał nosty. Tyle że ci, którzy to rozumieją, to i tak to wiedzą, a cała reszta i tak nie przemyśli sprawy ponownie.
    • 5:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime23 Sep 2020

opisał swój punkt widzenia,nie każdy musi się z tym zgadzać.
    • 6: CommentAuthorMq
    • CommentTime23 Sep 2020

Widzisz właśnie w tym sęk, że to nie jest kwestia punktu widzenia, tylko nauki. Jeżeli ktoś nie zna faktów naukowych i nie rozumie nawet wtedy, kiedy tłumaczy mu się i wyłuszcza te fakty, a upiera się przy swoim chociaż z nauką nie ma to nic wspólnego, to za bardzo nie ma o czym gadać i nie ma to zbytnio sensu.

To trochę tak, jak by powiedzieć, że koło będąc okrągłym najlepiej będzie się toczyć, a ktoś inny powie że nie prawda, bo kwadrat będzie się toczył lepiej, a to że twierdzisz że koło, to tylko Twój punkt widzenia, i nie każdy musi się z tym zgadzać.
    • 7: CommentAuthorKoval
    • CommentTime24 Sep 2020 zmieniony

Mq: manipulujesz.
    Biorę pod uwagę fakty naukowe z dziedziny psychologii, o których pisał nosty.
    Nosty i ty nie bierzecie pod uwagę innych naukowych faktów, o których mówi taka dziedzina medycyny, jak wirusologia, która twierdzi, że maseczki i dystans ograniczają transmisję wirusa. Ja biorę i twierdzę, że minusy wskazywane przez psychologię są niwelowane z madmiarem przez plusy wskazywane przez wirusologię.
    I tu jest właśnie miejsce na punkt widzenia: dla jednego będą ważne priorytety wskazywane przez psychologię, dla innego przez medycynę, dla innego np. najważniejszy będzie model matematyczny i statystyka itp. Wszystkich powinno godzić prawo, które NAKAZUJE nosić maseczki w tłumie i np. sklepach. I tu znów zgrzyt: xxl taki prawilny, dał się poznać jako nieprzejednany obrońca praw autorskich, ale do prawa nakazującego noszenie maseczek ma stosunek olewający! Jak to tak? Trzeba by chyba trochę refleksji jednak...

Na koniec, wracając do meritum: nie manipuluj, tylko czytaj ze zrozumieniem, ile razy można powtarzać.
    • 8: CommentAuthorGekoPL

Ja mam takie wrażenie, że paru osobom sprawia to czystą przyjemność udawadnianie "mojszej racji"...
    Ciekawe czy chirurg nosi maseczkę na sali operacyjnej tylko dlatego by go pacjent później nie rozpoznał (no bo przecież według teorii xxl czy Nostiego takie jest zastosowanie maseczki).; a może nosi ją by "nie oblizywać narzędzi chirurgicznych"???
    Bardzo spodobał mi się fragment wypowiedzi Nostiego powołujący się na badania WHO. Śledzę stronę WHO od ponad 20 lat (bo jest to element mojej pracy) i zalecenia WHO odnośnie COVID-19 to nadal są maseczki i dystans społeczny... nic na temat stresu związanego z maskami nie znalazłem.
    WHO zrobiło nawet podstronę "walczącą z zabobonami o Covid-19":
    ->link<-
    • 9: CommentAuthornosty

"Wszystkich powinno godzić prawo, które NAKAZUJE nosić maseczki w tłumie i np. sklepach."

Nie prawo, a rozporządzenie niezgodne z prawem i to na kilka różnych sposobów. Dojść do tego łatwo nawet własnymi siłami, nie będąc prawnikiem, starczy przeczytać ustawę o stanie epidemii, na której bazują kolejne rozporządzenia rządu. Prawnicy i sądy są tu jednomyślni.

Ale nie o to chodzi. Maseczki nie byłyby poważnym problemem same w sobie. One są właściwie tylko SYMBOLEM absurdalnej, histerycznej reakcji na zagrożenie wyolbrzymione o rząd wielkości oraz łamanie prawa. A symbole są ważne, gdy się o coś walczy. W tym wypadku jest to walka o... życie. Dokładnie tak. Liczne analizy wskazują, że nieprawidłowa, przesadna reakcja na COVID, pociągnie (a właściwie już pociąga) za sobą miliony niepotrzebnych śmierci na całym świecie, nie mówiąc już o pozostałych stratach.
    • 10: CommentAuthorxxl

pamietam akcje propagandowe nie jedz masla tylko margaryne albo jedno jajko tygodniowo :-) dodaje do tego: nie chodz po lesie i nos maseczke w sklepie to nie umrzesz.

--
    alebo jeszcze jepiej: nie chodz po lesie i nos maseczke w sklepie to twoj sasiad nie umrze

:D

--
    podobaly mi sie tez zalecenia ze zona na spacerze powinna isc w maseczce 2 metry za mezem. grzeczna sunia.
    • 11:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime24 Sep 2020

Tak, nie wchodź na trawę i do lasu bo to teren zielony, tam jest wirusik, więc dostaniesz mandat co prawda bezprawny ale to nie powinno was interesować należy się 30 000 zł bo taki jest rozkaz dla naszego nienaszego rządu, ale już po chodniku możesz iść tam wirusika nie ma. Do pracy możesz iść, wtedy jesteś niegroźny, ale na spacer już nie.

Albo zalecenie dla pokornego baranka, na wejściu do restauracji baranek ma założyć kaganiec, po zajęciu miejsca przy stoliku może zdjąć. Idąc do WC też już nie musi zakładać. Tresowanie ludności do zachowań obsesyjno-kompulsywnych.
    • 12: CommentAuthorJacques

Cały świat się macał z tematem i na początku nie wiedział jakie środki przedsięwziąć, jakie są sensowne i adekwatne do sytuacji, oczywiście były bzdurne i skandaliczne decyzje, z których na szczęście potem się wycofywano - nie tylko u nas, bo nikt nie wiedział jakiej skali problemu się do końca spodziewać, sytuacja co by nie pisać była nowa i wyjątkowa w skali globalnej.

Ale mania prześladowcza ma się świetnie, strach niektórych przed spiskiem to naprawdę pikuś w porównaniu z tym przed covidem ;-)
    • 13:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime24 Sep 2020

Przekuwanie trzeźwości w ocenie sytuacji i nieposłuszeństwa obywatelskiego w jakąś rzekomą manię i paranoje jest paskudną praktyką ludzi przy władzy, ci którzy czerpią zyski z siania propagandy to robią i można ich działania uzasadnić chęcią pozbycia się przeciwników, nie polecam jednak iść w to kiedy się jest zwykłym Kowalskim, który jest po drugiej stronie. Bo lgnięcie do oprawcy i przyjmowanie jego narracji to zła praktyka. Jedziesz na tym samym wózku co inni ponoszący konsekwencje sytuacji gdzie parę rekinów i psychopatów postanowiło oszukać świat.
    • 14: CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Sep 2020

No dobra, spasuję :-)
    • 15: CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Sep 2020

Jacques: "na początku były" bzdurne i skandaliczne decyzje, z których się wycofywano, bo nie wiedziano jak się zachować, a teraz już wiadomo? Zajebiście, właśnie jakoś na dniach na wyspach brytyjskich wprowadzono zamykanie pubów o 22:00 bodajże. Znaczy że wirus jest zwierzątkiem nocnym i wcześniej śpi, więc wszystko może być otwarte, a po 22:00 godzina policyjna i wirus dostał też takie wytyczne?

Koval: nieprawdą jest że bierzesz pod uwagę fakty z dziedziny medycyny podawane przez naukowców, raczej z tego co piszesz, to bierzesz pod uwagę wypowiedzi podstawionych w wiodących telewizjach lekarzy i profesorów, którzy mówią tam to co chce pokazać dana telewizja. Prawdy lekarzom mówić nie wolno pod rygorem pozbawienia praw do wykonywania zawodu i innych sankcji - pogadaj sobie z takimi lekarzami, to dostaniesz inne informacje, ja to zrobiłem. Fakt jest taki, że wirus rozprzestrzenia się bez względu na maseczki, bo on sobie przez nie zwyczajnie przechodzi razem z resztą powietrza, ponieważ jest tak mały, że żadna szmata ani inne wynalazki nie stanowią dla niego żadnej przeszkody. A już zwłaszcza w małych przestrzeniach jak np. wspomniany gdzieś tam wcześniej autobus, w którym wszyscy oddychają tym samym powietrzem bez względu na to czy robią to przez szmatę czy bez.
    Przypomina mi się jak byłem mały we wczesnym przedszkolu i bałem się igły przy zastrzyku. Pielęgniarka miała metodę, że mówiła dzieciom, że zrobi im zastrzyk przez watkę i nie będzie bolało. Watkę i tak używała do dezynfekcji miejsca, więc przykładała ją tam, kazała się dziecku odwrócić, wtedy zabierała, zrobiła szybko co trzeba i znowu watkę przyłożyła i pokazywała że robiła przez watkę:-) Faktycznie bolało jakby mniej:-) Kiedy się jednak dowiedziałem później, że to była ściema, to głupio mi jakoś było pomimo młodego wieku, że tak się dałem porobić. Dziwię się jak dorośli ludzie mogą żyć z takim przeświadczeniem spędzając miło czas w maskach w autobusie:-)

Oczywiście zgodnie z zaleceniami używam szmaty na ryj tam gdzie tego wymagają, żeby nie dostać mandatu i nie robić se problemu, ale często wchodzę do sklepu w zasłoniętej twarzy i mówię dzień dobry, to jest napad:-)
    • 16:

CommentAuthorIRATA4

ha,ha,ha ,nie jest zwierzątkiem nocnym,ale po nocach w pubach spotykają się ludzie nie bacząc na dystanse i zalecenia bo istnieje wysokie prawdopodobieństwo że im później tym bardziej towarzystwo jest nawalone i nie patrzy na nic
    .
    Wasze wpisy dobitnie pokazują że w takich sytuacjach nad ludźmi musi być bat i wprowadzona godzina policyjna gdyż sami do prostych ZALECEŃ dostosować się nie potrafią,zagrażają innym i sobie,co drugi bez maski to "znafca" i wirusolog,nie ma sensu ta dyskusja,ja stosuje się do zaleceń sam z siebie,nosze w sklepach maskę i dezynfekuje ręce a osobom które w mojej bliskiej obecności tego nie robią,nie trzymają dystansu i chcą wejść w kolejce na łeb pierw grzecznie zwracam uwagę,a jak nie ma reakcji wyciągam ze sklepy(bądź czekam pod nim )i daje po łbie lub kopa na rozpęd w zależności od ich reakcji(agresji)
    .
    • 17: CommentAuthorJacques

W UK puby od zawsze miały o wiele większe restrykcje niż u nas i od g. 23 już nie sprzedawano alkoholu. Pewnie dlatego ichniejszi turyści tak "dobrze" bawią się u nas ;-)
    Nie rozumiem do końca co to za argument, że jak nasi się wycofali z tamtych bzdurnych wiosennych regulacji, w UK zamykają teraz puby o 22.
    Pewnie dlatego, że antyspiskowa konspiracja mogłaby się najlepiej rozwijać po alkoholu w godzinach nocnych?

Trudno, patrzmy na swoje podwórko.
    • 18:

CommentAuthorIRATA4

@ Jacques ... bo według kolegów wirus jest wykorzystywany do wszelakich manipulacji,podporządkowywania obywateli,zmian w przepisach itp. a szczepionki robią po to by nas zaczipować(choć już jesteśmy smartfonami).
    • 19: CommentAuthorJacques

To szanowni tropiciele spisku dajcie znać jak będą obowiązkowe i nas będą "cipować", bo na razie to straszenie diabłem na ścianie robione przez rzekomo tych odważnych.
    Wiem, wiem, wtedy będzie już za późno i siostra Muldera nigdy się nie odnajdzie...
    Odbierzecie to jako bagatelizowanie, ale na razie poza paranoicznymi przeczuciami naprawdę trudno o sensowne argumenty z Waszej strony, tym bardziej, że przynajmniej u nas restrykcje są o wiele mniejsze niż wiosną i w sumie mieliśmy dość normalne lato.
    • 20: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Sep 2020

"Tropiciele spisku", heh.
    A oglądacie czasem obrady sejmu? Widzicie, jakie ustawy są wprowadzane w bloku z kolejnymi "kołami ratunkowymi"?
    • 21: CommentAuthorJacques

Proszę tylko o wytłumaczenie kto na tym miałby zyskiwać w poszczególnych krajach i kto tym kieruje, iluminaci? Bo rządom raczej chyba nie było na rękę coś, co powoduje kryzys, może prowadzić do ich upadku i oddania władzy, no chyba, że skrycie chichoczą upojeni ograniczeniem wolności obywateli.
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Sep 2020

tak, ci dopiero spiskuja. juz pogodzilem sie ze nie bede mial futra z pandy ale nie wiem co zrobie jak nie bede mogl kupic skurzanych butow albo jakis spolecznie zaangazowany donosiciel bedzie obmacywal mojego psa czy nie jest za chudy albo czy jest wykastrowany.
    • 23: CommentAuthorJacques

I kto broni opozycji nagłaśniać te straszne, przechodzące ustawy, przecież to może być bat także na nich... Czy są w zmowie?
    Po prostu niektóre teorie się kupy nie trzymają patrząc od strony motywu, a i obrady sejmu są przecież jawne.
    • 24: CommentAuthorKoval
    • CommentTime24 Sep 2020

"To prawo mi się podoba, to będę apelował, żeby się go trzymać, tamto mi się nie podoba, to zaneguję - powiem, że jest głupie, albo, że gość w trzecim rzędzie, co podniósł rękę na 'tak' podczas głosowania był niepoczytalny, bo żona mu nie dała, co spowodowało szok psychiczny"

"Nie będę nosił maseczki, bo maseczka to symbol ucisku ziemi przez człowieka/feudalny zabobon/naukowy mit (wybierz właściwe). Olać głód na świecie, olać wojny. Największy wróg, to maseczka! Kiedyś przez maseczki nastąpił I, potem II i na końcu III rozbiór Polski!" - a prawda jest brutalna: jesteś, jeden z drugim, leniwym, aspołecznym, pozbawionym wyobraźni i empatii egoistą - i tyle. Tylko i aż tyle.

Mq: Ty już wiesz najlepiej wiesz, na czym się opieram i gdzie szukam informacji... "Lekarzom nie wolno powiedzieć prawdy" - mam wrażenie, że maseczkofobi są zwolennikami jakichś teorii spiskowych, jakichś manipulacji, a nie są w stanie przyjąć, że życie może być proste: jest ryzyko zarażenia, to unikaj tłumu, gdzie mogą być chorzy. Jest ryzyko - postaw barierę, nawet słaba bariera w postaci prostej maski jest lepsza, niż jej brak. Takie proste stwierdzenia! Ale nie, trzeba doszukiwać się drugiego, trzeciego dna. Trzeba całą naukę przywoływać, manipulować słowami i faktami, żeby tej maski nie założyć. Co, boicie się, że wam przyrośnie, czy jak? Korona wam z głowy nie spadnie, serio.
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Sep 2020

w sumie smieszne, ze maseczki pokazaly jak w polsce zywy jest system donosicielstwa :D
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Sep 2020

Śmieszne to jest to, ilu głąbów jest na tym forum :)
    • 27: CommentAuthorMq

Zgodzę się z Tobą pin w 100% z tym ostatnim zdaniem:-)

Edit: choć po kilkusekundowym zastanowieniu, pewnie jest taka sama ich ilość proporcjonalnie jak w całym społeczeństwie, a poza tym czy to śmieszne, to w sumie rzecz gustu i poczucia humoru co kogo śmieszy.
    • 28: CommentAuthorKoval

Ty xxl to jesteś niezłym trolem, to trzeba umieć...;) To nie Ty w jednym z wątków sugerowałeś, że doniesiesz o gwałceniu praw autorskich? Haha, oj, oj... Patrz wyżej: autorefleksja wskazana:D

Edit:
    Czyli gdy mówisz o donosicielstwie, to w sumie może być efekt refleksji na swój temat... To ok...
    • 29:

CommentAuthorbocianu

Mnie smuci ile energii tutaj marnujecie na przekrzykiwanie się i przerzucanie argumentami, które i tak nikogo nie przekonają. Bo ani jedna, ani druga strona nie zmieni zdania. Aby dopuścić do jakiejkolwiek refleksji, trzeba zostawić choć ułamek możliwości, ze nie mamy racji. A Wy przecież wszyscy macie (w swoim mniemaniu). Wiec dochodzi do intensywnego bicia piany, co prowadzi do wzajemnego obrażania i wyzywania od głąbów, lemingów, niewolników... i po co to komu?
    Daje Wam satysfakcje wyzywanie kolegów?
    Sprawia, że czujecie się lepsi? Mądrzejsci? Oświeceni?
    Jak tak, to przykro mi jeszcze bardziej.
    • 30: CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Sep 2020

Koval, nie wiem gdzie szukasz informacji i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to, ale kropka w kropkę piszesz tu rzeczy, które mówią w telewizorze, dlatego taki wyciągnąłem wniosek. A to z kolei co mówią w telewizorze wiem, bo trochę po łebkach również przeglądam telewizor, żeby sprawdzić co tam wstrzykują aktualnie społeczeństwu i co tam do tłumu dociera z "szerokiego świata".

Wyjaśnię, bo widzę, że tego też nie za bardzo ludzie rozumieją, że strona, po której jestem, i są jak mniemam też inne osoby tutaj, nie ma za wiele wspólnego z teoriami spiskowymi, tylko jest to strona, która domaga się żeby naukowcy mogli się wypowiadać i żeby brać pod uwagę ich fachową wiedzę i prace, czyli nie jest to opieranie się na tym czy się w coś wierzy czy nie wierzy, ani też na tym czy się ma jakieś tam swoje zdanie na temat, tylko opieramy się na faktach. Teorie spiskowe i inne głupoty, to jest odrębna jeszcze kategoria - w sumie niewiele różniąca się od tych co podążają za telewizorem, różnica polega na tym, że są w opozycji do tych pierwszych, albo i nie, ale dla mnie to już wszystko jedno.

Ze swojej strony w teorie spiskowe nie wierzę, ale w fakty przekazane mi przez ludzi wiedzy już tak. O wiele bardziej wiarygodna jest rozmowa z lekarzem, czy naukowcem niż słuchanie bredni z telewizora. Nawet nie muszą w sumie to być zawsze jakieś wielkie osobistości świata nauki, bo od prostych ludzi też można zebrać fakty. Rozmowa z rodzinami górników wiele rzeczy przejaśnia, serio.

Teraz tak sobie pomyślałem, że z drugiej strony, nawet jeśli przykładowo ja mam pewne informacje na temat prawdy, i nawet jeśli chciałbym się nimi podzielić tutaj na forum, to nawet jeśli to była by jedyna słuszna i najprawdziwsza prawda, to stawiając się w roli odbiorcy tego, nadal są to tylko jakieś słowa wyrażone na forum, a więc można przyjąć, że bardzo słusznie postępujecie nie przyjmując ich do wiadomości i nie wierząc mi w to co mówię. Pytanie zatem czy dyskusja taka na forum ma w ogóle jakikolwiek merytoryczny sens? Wydaje mi się, że nie za bardzo, natomiast jedyne co wynikło z niej dla mnie, to ugruntowanie sobie opinii na temat kultury co niektórych osób.

Jedna rzecz też mi się rzuciła trochę bardziej: IRATA, czy Ty jesteś pospolitym przestępcą? Metody które stosujesz, czyli używanie siły wobec innych i chwalenie się tym, to raczej trochę słabe jest. Jak również wymyślanie technik w stylu kłucia kogoś igłami. Pomyśl trochę zanim napiszesz coś takiego, jak również zastanów się zanim następnym razem poczekasz na kogoś pod sklepem. Ewentualnie jak kogoś za szmaty bierzesz, to utrzymaj dystans półtora metra od tej osoby, bo inaczej łamiesz znacznie więcej przepisów prawa niż ta osoba, która twarzy nie zasłoniła. W polskim prawie nie ma takiej opcji, że jak ktoś coś zrobi złego, to ty mu też możesz coś zrobić złego. Jak chcesz być praworządny i nie podoba Ci się, że ktoś postępuje niezgodnie z prawem, to wezwij policję, bo samosądy to były np. w średniowieczu, albo na dzikim zachodzie, szeryfie:-)
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Sep 2020

Koval:

To nie Ty w jednym z wątków sugerowałeś, że doniesiesz o gwałceniu praw autorskich?

nie ja. jak znajdziesz cos takiego to podlinkuj z checia poczytam.
    raczej to jest tak ze dzwonilo ale nie wiesz w ktorm kosciele, pewnie chodzi Ci o Solo ktory sugerowal doniesienie na domene atari.pl :D
    • 32:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime24 Sep 2020

@ mono
    "A oglądacie czasem obrady sejmu? Widzicie, jakie ustawy są wprowadzane w bloku z kolejnymi "kołami ratunkowymi"?"

czasem oglądam.
    oj tam,oj tam,jak wszyscy śpią to ciekawe rzeczy czasami mają miejsce,no ale cóż ...
    • 33:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime24 Sep 2020

@ bocianu
    dobrze piszesz,ale czas leci,ludzie częściowo o wirusie"zapomnieli" o ilości wykonywanych testów nikt głośno nie mówi,a ilość zachorowań rośnie w zastraszającym tempie,bo ilość podawaną oficjalnie spokojnie można pomnożyć przez trzy ...albo i poprzez więcej.
    Może jakbym nie miał w domu osoby poważnie chorej,której wirus poważnie może zaszkodzić to podejście moje było by nieco lżejsze,co nie znaczy że nie trzymał bym się zaleceń z noszeniem masek-lepiej dmuchać na zimne niż później pluć sobie w brodę,założenie tej głupiej maski to żadna ujma i żaden problem a do sklepów niestety chodzić trzeba .
    • 34:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime24 Sep 2020

@Mq
    "Koval, nie wiem gdzie szukasz informacji i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to, ale kropka w kropkę piszesz tu rzeczy, które mówią w telewizorze, dlatego taki wyciągnąłem wniosek. A to z kolei co mówią w telewizorze wiem, bo trochę po łebkach również przeglądam telewizor, żeby sprawdzić co tam wstrzykują aktualnie społeczeństwu i co tam do tłumu dociera z "szerokiego świata".
    "
    Nie chcę robić tutaj kolejnego niepotrzebnego zamętu,ale ty skąd wiedzę czerpiesz ?
    Telewizję są różne,ja jak już oglądam to wiadomości i w dodatku na trzech kanałach i sam wyciągam wnioski,w taki sposób widzę kto i w jaki sposób mąci.Część prasy też ma swoich właścicieli poza granicami PL i narzucają panujące tam "trendy"w tym przypadku również na jednej gazecie się nie kończy,każdy ma jakieś swoje poglądy i wiadomości najchętniej czerpie ze źródeł "jadących" takimi samymi torami rozumowania czy o podobnych przekonaniach i nie widzę w tym nic złego,mamy różnorodność,czepiasz się że ktoś ogląda TV HA,HA,HA a sam zapewne siedzisz w necie .... a jeżeli bazujesz na informacjach pochodzących z internetów to współczuje, w internecie nierzetelność i manipulacja wchodzą na inny poziom abstrakcji... ale łatwiej znaleźć i dopasować informacje pasujące pod nas samych.
    • 35:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime24 Sep 2020

Ja przepraszam i z tego wątku robię OUT.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Sep 2020

tu jest na temat "spisku" :D

• 37: CommentAuthoras...
    • CommentTime24 Sep 2020

@Pin
    • 38: CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Sep 2020

Skąd czerpię wiadomości i wiedzę? Częściowo z telewizji i netu, ale raczej tylko w zakresie że coś się dzieje. Następnie staram się odnajdywać ludzi, którzy faktycznie coś na dany temat wiedzą. Spłaszczyłeś internet do czegoś beznadziejnego, a tak na prawdę w internecie jest wszystko, tylko trzeba umieć szukać. Niestety w pierwszej kolejności trafisz zawsze na to co ogląda większość, bo tak działa pozycjonowanie. Czyli nadal obracasz się wtedy w tym samym szambie, które widać w telewizji. Wiadomości w telewizji, to proponuję sobie obejrzeć przez kilka dni TVP1 i równolegle TVN24, ale nie po to, żeby stamtąd wiedzę czerpać, tylko żeby porównać i wyciągnąć wnioski. Słuszne wnioski powinny być takie, że mówią jedni i drudzy o tym samym dokładnie przeciwnie, oraz że pomijają ważne informacje: to co mówi Mono, czyli obejrzyj sobie czasem sejm w nocy, albo wycinki z obrad chociażby, bo to co przemilczają telewizje, to akurat łatwo się wynajduje na youtube, bo zawsze ktoś to wrzuci.
    Dalej idąc co miałem na myśli mówiąc o ludziach, którzy faktycznie coś wiedzą. Naukowcy, którzy coś w świecie osiągnęli i zwykle coś znaczą, i mówią fachowo na różne tematy, to są również opisani w internecie. Chociażby na wikipedii czy w innych miejscach można sprawdzić daną osobę na jakich uczelniach wykładał, gdzie pracował, jakie prace publikował, jakie nagrody i od kogo otrzymał. To jest wstęp do tego czy można w ogóle taką osobę traktować jako wiarygodną.
    Dalej popatrzmy. Przykład: masa ludzi w kółko ogląda programy popularno-naukowe sprowadzone do rozrywki na discoverach i nationalach. Może nawet fajne dla początkującej osoby, która ma w głowie czystą kartę, ja np. oglądam tego typu programy z wyluzowaną głową z dziećmi w wieku poniżej 10 lat i jest super. Ale gdy chcę zgłębić jakiś temat tak na serio i dowiedzieć się czegoś więcej, to oglądam sobie ostatnio filmy z wykładów z fizyki. W sensie z prawdziwych wykładów, z prawdziwych uczelni, z prawdziwymi naukowcami. Przykład jest nie na temat, bo akurat aktualny dla mnie, więc się napatoczył, ale postępuję tak z różnymi dziedzinami jeśli chcę się czegoś na serio dowiedzieć.
    Dalej, kolejne ważne źródła informacji: mam jakieś szczęście do tego, że takich ludzi spotykam, którzy mają jakieś kontakty i szerszy ogląd sytuacji. I tak np. w czerwcu spotkałem muzyka, który obraca się w kręgach lekarzy z Wielkopolskiego Związku Lekarzy. Spotykam też ludzi z pierwszych linii frontu na którym toczy się walka z "pandemią". Będąc nad morzem spotkałem górników z rodzinami, którzy widzieli z bliska tak zwane ognisko koronawirusa przed drugą turą wyborów.
    Takich rzeczy mogę mnożyć w nieskończoność, to tylko przykłady skąd można pozyskać informacje - ważne żeby były z pierwszej ręki, bo jak żona górnika mówi Ci wprost, że dostał wyniki swoich testów dodatnie w kierunku koronawirusa, a testów takowych w ogóle nie miał robionych, przy czym nie jest jej do śmiechu z sytuacji, to chyba widzisz różnicę między tym, a tym że taką "teorię spiskową" wymyślił by np. ktoś z Warszawy, Gdańska, czy Szczecina.
    Jeszcze raz podkreślę: nie jest tak, że koronawirusa nie ma. Jednak skala i siła rażenia jest niewspółmierna do stosowanych środków. Świat powariował i przy okazji niejako każdy wykorzystuje sytuację do swoich dodatkowych celów, a zwłaszcza dotyczy to klasy politycznej.
    • 39: CommentAuthorGekoPL

Sugerujesz spisek globalny... to nawet nie ręce, a wszystko opada. Brak słów.
    Chłopie pracuję w transporcie. Corona i inne choroby zakaźne dotyczą mnie bezpośrednio. W tym roku byłem w większości krajów objętych epidemią... uwierz mi ten wirus nie jest zmyślony, a to że nie umarł nikt z Twojego otoczenia traktuj jako bonus/wygrany los na loterii.
    Ja przez 3.5 miesiąca nie miałem jak wrócić z Indii, Chin, Singapuru... cudem wyrwałem się z Australii, bo Ci akurat szanują ludzi pracujących i nie pozwalają nam przeciągać kontraktów dłużej niż o 2 miesiące.
    Ciekawe kto uknuł spisek pogrążenia branży lotniczej, turystycznej czy nawet bankowej(tych to mi nie żal)? I na ten spisek zgodziły się wszystkie kraje, które przy innych "głupotach" nie mogą przez lata dojść do porozumienia? - toż to nielogiczne, absurdalne wręcz...
    Gdyby to chodziło tylko o nasz kraj... no dobra w połączeniu o kraje Węgropodobne - to może bym był scepytczny... tyle że to opanowało CAŁY ŚWIAT. Nie da się uknuć takiego spisku/afery. Ktoś by się "wysypał".
    • 40: CommentAuthorMq
    • CommentTime25 Sep 2020

Kolego GekoPL, nie chce mi się z Tobą gadać, bo pisać można w kółko, a Ty ciągle jakieś bzdury wypisujesz wkładając innym ludziom w usta słowa których nie powiedzieli. Nie sugerowałem żadnego globalnego spisku, gdzieś Ty to sobie wyczytał? Bzdury gadasz i tyle. Nie pisałem o żadnym globalnym spisku, co więcej napisałem też że o teoriach spiskowych w które również nie wierzę mówi jeszcze inna grupa, z resztą tak samo niedorzeczna jak Ty. Jedyne co napisałem, to fakt, że na całym świecie są ludzie, którzy przy okazji wykorzystują sytuację do własnych celów, zwłaszcza klasa polityczna. Ale to w większości są jakieś tam małe cele, małych grup. Jako przykład z naszego podwórka mamy zamknięcie górników przed drugą turą wyborów, bo chcieli jechać manifestować do Warszawy. Trudno zrozumieć?
    • 41: CommentAuthorKoval
    • CommentTime25 Sep 2020

xxl: rzeczywiście, nie śledzę każdej gównoburzy z Twoim udziałem. Czyli nie ma szans na autorefleksję...?;)

Maseczkofobi powinni sobie odpowiedzieć na 3 pytania, bez kombinowania, bez kluczenia, możliwe odpowiedzi to tylko "tak" lub "nie", takie zero-jedynkowe podejście:
    1. Chirurg podczas operacji nosi maseczkę. Tak czy nie?
    2. Prawo nakazuje noszenie maseczki w przestrzeniach zamkniętych (sklepy, środki transportu). Tak czy nie?
    3. Noszę maseczkę. Tak czy nie?

Wszystko.
    Interpretacja i wszelkie odpowiedzi na pytania poszerzające np. "Dlaczego chirurg nosi maseczkę? Może wstydzi się zmarszczek, skoro maseczka nic nie daje?" są w gestii indywidualnej.

Również wylogowuję się z tej dyskusji.
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Sep 2020

oczwiscie mozesz podchodzic do operacji zakupu ziemniakow jak do operacji na otwartym sercu :-)

poswiec chwile (ile dasz rady) na obejrzenie tego filmiku wyzej tak gdzies od piatej minuty :)
    • 43:

CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime25 Sep 2020 zmieniony

@xxl to takie ambitne i ubogacające negować rozporządzenia Państwa ? Może troche pokory ?

P.S Jak skończycie po 2 fakultety z medycyny, wiruslologii, pielęgniarstwa to dopiero można dyskutować. Bo teraz to wiedza made in debilstwa JUTJUBE
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Sep 2020 zmieniony

XXL:

poswiec chwile (ile dasz rady) na obejrzenie tego filmiku wyzej

skończyłem na 8:29 w chwili w której gość zabił mnie z niespodziewanie swoją głupotą. O ile początkowo brzmiało to sensownie (kwestia min. lasów, chaos w szkołach itd) to jak wrzucił temat o odporności dzieci po przejściu C19 i że to załatwia u nich problem odporności w przyszłości ... Szkoda czasu. Ja wam mówię, że ziemia jest płaska i 5G .... :))

Zwróćcie uwagę na inny aspekt sprawy - jak wygląda temat badań osób po przejściu C19, szczególnie BEZOBJAWOWYCH i jaki procent z nich ma niebanalne problemy zdrowotne. Może wówczas dojdziecie do wniosku, że nie jest to tylko lekki katarek ;)
    • 45: CommentAuthorMq
    • CommentTime25 Sep 2020

Zajebiście, czyli dochodzimy do tematu, że "rozporządzenia Państwa" i "trochę pokory", czyli autorytetem jest banda w sejmie oraz garść niewiadomego pochodzenia medyków wykonujących za kasę zlecenia na ich rzecz, którzy zrezygnowali z pracy naukowej i powołania do pomagania ludziom na rzecz jarania się władzą i posadkami ciepłymi w telewizorze.
    Do kompletu mamy jeszcze informację od kolegi, że youtube to jest debilstwo. Kolego youtube to jest narzędzie, a co tam ludzie wrzucają i co oglądasz z tego, to już inna kwestia. Do kompletu dorzucił bym idąc Twoim tokiem rozumowania w takim razie, że php i javascript to też jest debilizm i wpływa na rozprzestrzenianie teorii płaskoziemców itp.
    Mi się więcej nie chce w tym uczestniczyć. Ode mnie tyle w tym wątku. Mam jasny obraz z kim o czym można pogadać i z kim w ogóle o czym warto. Muszę sobie zrobić listy ludzi z forum i podzielić na grupy dla potrzeb własnych, żeby wiedzieć co komu odpisywać na maile. Dla jednej grupy będą normalne rozmowy i dyskusje, a dla drugiej z 10 standardowych odpowiedzi o niczym, kończących grzecznie każdą rozmowę poprzez kopiuj-wklej. Do widzenia.
    • 46: CommentAuthorKoval
    • CommentTime25 Sep 2020

->link<-

Co tam profesor w 11:16 mówi, coś o maseczkach?
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Sep 2020

a tu cos o cenzurze w wypowiadaniu sie o covid :-)

• 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Sep 2020

Pin:

jak wrzucił temat o odporności dzieci po przejściu C19 i że to załatwia u nich problem odporności w przyszłości ... Szkoda czasu.

ale wiesz ze to jest standard, takie czasowe (nawet szczepionki sa czasowe) uodpornienie bo sa jeszcze aktywne przeciwciala... zreszta nawet w mediach pro-szmata-na-twarzy o tym mowia...

no dobra... jestes analfabeta po prostu.
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Sep 2020

Analfabetą? Popatrz na to co wypisujesz na forach, słownik sobie włącz - będzie łatwiej :)
    • 50: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime25 Sep 2020

Mq: Pytasz w którym momencie sugerujesz światowy spisek więc Cię zacytuję: "Świat powariował i przy okazji niejako każdy wykorzystuje sytuację do swoich dodatkowych celów".
    Mi to brzmi jak globalny spisek władz przeciw narodom...
    Poziom Twoich argumentów jest tak żenujący, że aż nie chce się do nich odnosić. Zaczynasz brzmieć jak prezes: