atarionline.pl COVID-19 Watcher - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime26 Sep 2020

proszę usunąć post GekoPL - mieszanie polityki do spraw a8 jest nie dopuszczalne, żałosne to jest, jak mu prezes przeszkadza to niech sobie kaczora donalda włączy
    • 2: CommentAuthorMq
    • CommentTime26 Sep 2020

GekoPL:
    Mq: Pytasz w którym momencie sugerujesz światowy spisek więc Cię zacytuję: "Świat powariował i przy okazji niejako każdy wykorzystuje sytuację do swoich dodatkowych celów".
    Mi to brzmi jak globalny spisek władz przeciw narodom...

Beznadzieja, napisałem kompletnie coś innego niż zabrzmiało czytelnikowi:-)
    PS. Mówiłem już do widzenia, ale teraz jeszcze raz, na serio. Do widzenia.
    • 3:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime26 Sep 2020 zmieniony

Mq dziękuję za te próby, i solidną porcję zdrowych wpisów. Jak widać, propaganda medialna robi swoje i trudno niektórych uświadamiać, bo i tak nie przyznają, że są otumanieni. Przecież jak rząd coś mówi to musi to być prawda, czyż nie? Na szczęście coraz więcej ludzi jest obudzonych a znaczna część z nich od początku rozumiała, że to jedno wielkie kłamstwo.
    • 4: CommentAuthorMq
    • CommentTime26 Sep 2020

Creonix, mi się wydaje, że ja właściwie pojmuję rzeczywistość, co potwierdza mi nie raz mnóstwo różnych osób, więc mam podstawy do tego żeby tak stwierdzić.

Niemniej jednak na forum czasem ciężko jest ustrzec się jakiegoś niewłaściwego sformułowania, czy też źle złożonego zdania, które można niewłaściwie zrozumieć. Sęk w tym, że ludzie inteligentni, a wśród nich zwłaszcza tacy, którzy są otwarci i próbują zrozumieć co na myśli ma autor nawet jeśli się z tym nie zgadzają, to jednak zrozumieją o co chodziło rozmówcy. Niestety jest i druga grupa, a odnoszę wrażenie, że może stanowi ona większość, takich ludzi, którzy w zasadzie mają gdzieś o czym piszesz, za to chętnie będą wyszukiwać w każdym zdaniu takie nieprecyzyjne niuanse i wkładać Ci w usta rzeczy, których w ogóle nie powiedziałeś, nie myślałeś, lub też wyrwane z kontekstu, ale dobrze pasujące do ich koncepcji próby zrobienia z Ciebie głupca. A już najgorsze są dodatkowe przekręcenia i nadinterpretacje jak wyżej. Żenada. Gdyby zamiast tego te osoby spróbowały się skupić na istocie wypowiedzi, to można by to nazwać może dyskusją.

Co do Twojego podziękowania za zdrowe wpisy, to myślę sobie, że bez wielkiego rozwlekania, które i czyje zdania były na ile zdrowe/niezdrowe, można by to spuentować materiałem podlinkowanym przez xxl-a z Prof.Rutkowskim. To jest cała istotna wiedza, fakty naukowe, wypowiedzi pełne i konkretne.
    Inna rzecz, to fakt, że materiał ze Sławkiem Mentzenem też jest bardzo dobry, tylko trzeba pamiętać, że on akurat nie jest medykiem, więc trzeba przez taki pryzmat to słuchać i oglądać, pamiętając, że raczej jest ekonomistą, więc część związana z ekonomią i gospodarką może być traktowana zdecydowanie jako ekspercka, a część dot. zagadnień medycznych jedynie informacyjnie, że Mentzen po prostu rozumie które teorie medyczne są właściwe, ale tu bez zagłębiania się w szczegóły jego wypowiedzi. Po prostu opowiada o tym tak, że widać że rozumie o co chodzi i tyle.
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Sep 2020 zmieniony

przepasc... w kulturze. smieszne bylo jak "wybuchlo ognisko korony" na podhalu... smiem twiercic !SPISEK! tylko dlatego ze na wiadomym pogrzebie pojawily sie osobistosci z wielkiego miasta :-) i zobaczyly z wielkim przerazeniem jak tu wyglada tradcja...

fakt: ale nie bedzie mozna tego potwierdzic poniewaz konfidenci czychaja ;-) te limity 50 czy 100 osob... to fikcja, maseczki? fikcja. ale np. picie z jednego kieliszka podczas skladania zyczen - fakt. 250 osob pije z jednego kieliszka :-)

zyjemy jak w komunie, prawo swoje, zycie swoje.
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Sep 2020

określenie "przebudzeni" i "inteligentni" na ludzi negujących szczepionki, covid, maseczki, globalne ocieplenie itd to moim zdaniem trochę przesada :)
    • 7:

CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime28 Sep 2020

Negatorzy :)
    • 8: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2020 zmieniony

No ale za to tworzą czarne listy z kim rozmawiać lub nie i jak odpowiadać w mailach, otwarte umysły i dłonie:
    "trudno niektórych uświadamiać, bo i tak nie przyznają, że są otumanieni." Postawa bez cienia wątpliwej wyższości.

Sami są oświeceni, absolutnie nie otumanieni wiarą w swoje tezy i wnioski i dopuszczają możliwość błędu ;-)
    Za to ostatnie wyjadanie sobie z dziubków i wzajemne poparcie było bardzo słodkie, choć nieco sekciarskie :-)
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

:-)

panstwo wyznaniowe: oparte na wierze nie popartej zadnymi danymi :D
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

przez weekend przeszkolilem uklad immunulogiczny z pania prowadzaca klinike aleroloigczna. po wyczerpaniu ciekawych rowniez tematow opowiedziala ze (uwaga !SPISEG!) bedzie powtorka z rozrywki z zakupem a pozniej utylizacja szczepionek na pandemie ;-) zreszta nie oplaca sie oglaszac ze to byla sciema bo jak dla niej niektore srodki podrozaly (jeden rekordzista nawet o 4000%) to po co :-)

zagrozenie jak cholera.
    • 11: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2020

Wielkie halo, my pewnie znów nie kupimy jak kiedyś za czasów Kopacz ;-)
    • 12:

CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime28 Sep 2020

zlikwidować fotoradary , raz jeszcze !!! :)
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

17:40

:DDD
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

hahaha przymusowe zdejmowanie bielizny :D

• 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

czy ja tu slysze argumenty za maseczkami?

podobne :-)
    • 16:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime28 Sep 2020

"panstwo wyznaniowe: oparte na wierze nie popartej zadnymi danymi :D"

większość ludzi na ziemi w coś wierzy - to nas odróżnia od zwierząt,nawet jak bylem w Azji to nie pytali skąd jestem a jakiego wyznania ... dobrze ze ludzie pokroju XXLa nigdzie nie wyjeżdżają.
    • 17:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime28 Sep 2020

"Prawda jest taka, że możemy sobie wierzyć w co chcemy, dopóki nie ma to wpływu na życie i zdrowie innych osób. To jak z paleniem papierosów. Chcesz palić, mimo ryzyka rozwoju chorób nowotworowych, pal... ale w samotności, z dala od innych. W towarzystwie, zwłaszcza osób niepalących, małych dzieci czy kobiet w ciąży, wstrzymaj się z paleniem, bo bierne palenie również może prowadzić do rozwoju chorób nowotworowych lub astmy.

Nie chcesz nosić maseczki, nie noś jej, ale NIE WSIADAJ do komunikacji publicznej, nie wchodź do sklepów czy przychodni, nie wybieraj się w podróż samolotem. Nie narzucaj innym swojego zdania, życiowej postawy. Jeśli chcesz żyć w społeczeństwie, to dostosuj się do panujących w nim zasad (zwłaszcza gdy zostały one wprowadzone w trosce o zdrowie).
    Więcej: ->link<-
    • 18:

CommentAuthorjhusak

"Skoro Ja mam rację (a mam) to on/ona/ono/oni/one nie ma(ją) racji."

To jest problem z nami.

Gdyby tego nie było, dawno byśmy pozamiatali wszelkie nasze problemy.

(Nie/)Szczepisz się i swe dzieci? Jakim prawem nakazujesz to innym?
    Uważasz, że Ziemia jest płaska/okrągła? Jakim prawem wciskasz to innym?
    Itepe Itede.

Nie da się normalnemu człowiekowi narzucić zdania, z którym się on nie zgadza.
    To po co to robić? Wyjątek - massmedia. Dają złudzenie "autorytetu".
    Ale i na to jest sposób.

Normali ludzie rozmawiają, dyskutują i się przekonują. Jeśli jeden mówi BZDURA, bo się NIE ZGADZA z tym zdaniem, to już koniec dyskusji.

Tak ot mnie naszło.
    • 19:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime28 Sep 2020

... zgadzam się z tobą,ale tutaj dochodzi problem który może wpłynąć na nasze zdrowie i stąd ta cała "afera",co innego przekonania a co innego jak coś faktycznie jest potencjalnie niebezpieczne ... tylko do końca nie wiadomo jak bardzo,a ja należę do grupy która nie chce tego ryzyka testować na sobie,przy czym zależne to jest od drugiej grupy która sprawę olewa -no normalnie szach i mat ;) .
    • 20: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime28 Sep 2020

heh, na przykład sąsiedni wątek o żółtych plastikach :).
    tam czyje zdrowie jest zagrożone, że temperatura rośnie?
    • 21: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2020

Myślę, że to skutek uboczny tematu covidowego, naród krewki i pamiętliwy ;-)
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

brzydcy ludzie powinni chodzic w maseczkac zeby chronic spoleczenstwo przed pandemia zlego samopoczucia.
    • 23: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2020

1. Powinni, ale się nie zawsze chcą stosować :D
    2. Maseczki podobno powodują psychozę, co brzmi jak jeszcze gorsze samopoczucie ;-)
    • 24: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

brzydki i z psychoza? to wybor albo na kwarantanne albo do dentysty/salonu pieknosci i zrob cos z soba ;-)
    • 25: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2020

Słabo, słabo, keep trolling... ;-)
    • 26: CommentAuthorxxl

kobiecie cos moze jeszcze fryzjer by pomogl... a przpadki beznadziejne niech zaczna od mydla.

a jak nie to w maseczce niech chodzi.
    • 27: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2020

Ale właśnie nie chodzi, bo światły i co takiemu zrobisz?!
    • 28: CommentAuthorxxl

badz odpowiedzialna paskuda, nie sciagaj maseczki bo umre
    • 29: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

• 30: CommentAuthorJacques

Słabe, to zadziała lepiej i Cię zmotywuje do higieny :-)

Ale ostrzegam, pewnie zadziała z U1MB, więc autor był nieprzewidującym brzydalem ;-)
    • 31: CommentAuthorilmenit

trochę statystyk z kraju, który najbardziej "olewa" ograniczenia covidove
    z ->link<-
    • 32:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime28 Sep 2020

"Ale ostrzegam, pewnie zadziała z U1MB, więc autor był nieprzewidującym brzydalem ;-)"

Z Ultimate 1MB działa 99,9% a jeżeli coś nie działa to nie działa celowo ... ;)
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

szykujcie torby na glowe, maseczki to za malo idzie twintemia !!!

• 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Sep 2020

... Tobie to chyba wiadro :)
    • 35: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Sep 2020

Trenuj, trenuj xxl, bo takim powtarzanym repertuarem nocy kabaretowej ani nawet wilda nie zawojujesz :-)
    • 36: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Sep 2020

• 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

@Pin wiadro dla tych z przylbicami :-) dla maseczkowcow wystarczy papierowa torba.
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

• 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Sep 2020

• 40: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime28 Sep 2020

O takie jeszcze było w temacie higieny :)
    • 41: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime28 Sep 2020

Spacer ulicami Jerozolimy w stylu Assassin's Creed - wrzesień 2020 - niektórzy nie noszą maseczek. Większość ubiera...
    Swoją drogą bardzo fajny kanał na YT, jak ktoś lubi Bliski Wschód i podróże. Dostępna wersja 8K.
    Polica, jak widać, nie wlepia mandatów za brak masek. To tak dla odmiany jak sprawa wygląda gdzieś bardzo daleko od nas i w ogóle na świecie.

• 42: CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Sep 2020

A są obowiązkowe?
    Może lubią martwe prawo ;-)
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Sep 2020

:-)
    • 44:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime29 Sep 2020

...przez tych co maseczek nie noszą.
    • 45: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime30 Sep 2020 zmieniony

Kiedyś też były protesty "w imię wolności" przeciwko obowiązkowemu zapinaniu pasów w autach ->link<- , kaskom motocyklowym czy zakazom prowadzeniu po alkoholu ->link<- . Albo przeciwko kanalizacji ->link<- ;-)
    Ale teraz w "imię wolności" coraz silniejsze są ruchy antyszczepionkowe (np. powrót odry ->link<- ).
    Mam nadzieję, że działające na granicy możliwości systemy opieki zdrowotnej dadzą radę i nie będzie sytuacji jak we Włoszech lub Hiszpanii, gdzie szpitale nie mogły przyjąć więcej pacjentów i wielu umierało w domach bez pomocy (nie tylko chorych na covid).
    Na Słowacji od wczoraj też nowe ograniczenia. Wielu pacjentów ma problemy zagrażające życiu, ponieważ na kilka tygodni są wyłączeni z pracy zainfekowani doktorzy np. z oddziałów chirurgii ->link<- i onkologii ->link<-
    Największy problem z Covid19 jest taki, że wysoka śmiertelność jest u wybranej grupy, u osób starszych, gdy ograniczenia dotyczą wszystkich. Jakoś nie widać na protestach "anty-covidowych" rzeszy emerytów, a młodzi mówią "mnie to nie dotyczy, nikt z moich znajomych nie miał problemu".
    Nie uważam, że wszystkie wprowadzane ograniczenia są uzasadnione, ale czy aż tak trudno nosić w miejscach publicznych zasłaniać drogi oddechowe, co jest jedną z najlepszych metod zapobiegania zarażania innych ->link<- , niezależnie od typu choroby przenoszonej drogą kropelkową?
    • 46:

CommentAuthorpabloz1974

.
    • 47:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime30 Sep 2020

Emeryci swoje odwalczyli o wolność. Teraz gdy wchodzi nowa komuna i niewola chcesz by za ciebie chodzili na protesty a ty w tym czasie będziesz pierdział w stołek z szmatą na twarzy bo tak kazali w TV?
    • 48: CommentAuthorilmenit

@creonix - widzę po komentarzu, że jesteś człowiekiem pełnym kultury. Potrafisz proszę uzasadnić:
    1. jaką "komunę" masz na myśli?
    2. jaką "niewolę" masz na myśli?
    TV nie oglądam od około 20 lat.
    • 49:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Sep 2020

@ Creonix
    Nie bo kazali a dlatego że tak nakazuje zdrowy rozsądek i poszanowanie zdrowia i życia drugiej osoby,to są zalecenia lekarzy nie włodarzy z tv czy innych prasowych niemieckich pism udających polskie gazety .
    • 50: CommentAuthorxxl

IRATA4:

...przez tych co maseczek nie noszą.

a nie przez pore roku ;-) jak .... od zawsze ;-) wiosna i jesien sezon przeziebien ;-)

---
    zaraz Bambi i Jednorozec zorientuja sie ze najwiecej zgonow jest wlasnie w tych porach ;-)