atarionline.pl COVID-19 Watcher - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Sep 2020

Przeziębienie-obieżyświat.
    Fajne.
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime30 Sep 2020

Kilka danych z "kraju wolności":
    Grypa - estymacja "34,200 deaths during the 2018–2019 influenza season"
    ->link<-
    Covid19 - aktualnie 210,797 zmarłych ->link<- , przewidywania do końca roku to około 400 000 zmarłych ->link<-

Nom, to tylko takie przeziębienie.
    • 3: CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Sep 2020 zmieniony

Wczoraj czy przedwczoraj w tvn24 jak podawali liczby, to z wielkim trudem dziennikarz przepychał przez gardło, że wg nowych interpretacji ministerstwo zdrowia podało liczbę zgonów na covid jako 6, a dodatkowo osobno podało liczbę 30 zmarłych na inne choroby, u których dodatkowo wykryto obecność covid. Co ciekawe tvn na planszy ilustrującej tą wypowiedź pokazało "pełną" liczbę wszystkich zgonów od początku wg niewiadomej interpretacji, bo pewnie uznali, że jest słuszniejsza:-) Podziel sobie statystyki przez 6, odejmij to co wrzucają na górkę, bo jak nie przeprowadzono sekcji, to w ogóle nie wiadomo na co ktoś umarł, i wyjdzie wynik: zwykła, popularna, coroczna infekcja wirusowa:-)

Edit: sprawy prywatne, wycięto.
    • 4:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Sep 2020

... jesteś niekonsekwentny,mówiłeś że nie oglądasz TV a tu podajesz informacje z TV w dodatku z mało wiarygodnej stacji TV,widzę że informacje podawane przez np ilmenita wraz z linkami nie trafiają.
    To ja ci powiem że miałem bliską osobę w szpitalu przez ostatnie dwa miesiące i nikt nie płakał że nie ma odwiedzin,że możemy się już nie zobaczyć... nie można być takim egoistą.Inna sprawa że nawet kontakt z lekarzami był utrudniony,większość z nich była na kwarantannie,a była przez jakiegoś zarażonego barana który przy wstępnej rozmowie skłamał odnośnie wyjazdów zagranicznych bo przecież nie ma ryzyka-a okazało się że ma Covid który rozwinął się u niego gdy był w szpitalu,kretyn naraził osoby starsze i chore cały oddział ,a iel zabiegów się nie mogło przez takiego cymbała odbyć ...

Nie moja sprawa,ale skoro oddaje się bliską osobę do ośrodka ... to współczuje więźi rodzinnych,poza tym ośrodek to nie zakład karny i babeczke mogliście stamtąd zabrać.
    • 5: CommentAuthorxxl

zgadza sie, i wyjdzie ze z niskiej smiertelnosci teraz bedzie zenujaco niska :-) taka to "epidemia".

z tymi starszymi osobami juz wczesniej pisalem kilka razy... dla nich to co sie dzieje to jest uwaga: patologia :D

ale oczwiscie jakis troll zaraz pokaze dane z niewiadomo jakiego panstwa liczone wedlug nie wiadomo jakich standardow ;-) i wyjdzie ze idzie koniec swiata bo jak nie zalozysz maseczki to w lesie deszczowym zdechnie motylek ;-)

@IRATA4 ale wiesz, ze teraz zmienilo sie zalecenie jak kwalifikowac zgony na covid? :-) mozesz spokojnie podzielic przez 5 wszstkie zgony na "covid"
    • 6: CommentAuthorilmenit

@Mq - można poprosić o jakieś dokładniejsze statystyki na których to bazuje?
    O wiele mniej istotne są dane z krajów, w których był lockdown i pandemia była opanowana, gdy propozycją jest ten lockdown zlikwidować. Trzeba popatrzyć jaki to miało efekt, zatem na kraje, gdzie lockdown nie był. Ponownie, proponuję zobaczyć sytuację w USA:
    ->link<-
    Dla przeciwwagi - ciekawe są dane ze Szwecji, gdzie *aktualnie* średnia liczba zgonów się wyrównała z poprzednimi latami ->link<- ale tam też wprowadzają restrykcje ->link<- ponieważ szybko rośnie liczba zainfekowanych o ile nie w całym kraju, to w niektórych miastach.
    • 7: CommentAuthorJacques

xxl:

z tymi starszymi osobami juz wczesniej pisalem kilka razy... dla nich to co sie dzieje to jest uwaga: patologia :D

Różne rzeczy piszesz, nie znaczy to, że sensowne.
    Obserwując na codzień zachowanie ludzi we Wrocławiu stwierdzam, że odsetek maskosceptyków wśród ludzi starszych jest znikomy w porównaniu z o wiele młodszymi, "oświeconymi" egoistami.

I z całym szacunkiem dla babci Mq (oby miała się jak najlepiej), przypadek 91-letniej osoby odizolowanej w domu opieki, która chętnie poszłaby na prostest, jest dość skrajny, a skrajności nie są reprezentatywne.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Sep 2020

odrazu widac komu calkowicie urwal sie kontakt z osobami starszymi...
    • 9: CommentAuthorJacques

"G" o tym wiesz.
    • 10:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Sep 2020

• 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime30 Sep 2020

to ja mam pytanie do "antymaskowców", którzy uważają, że pandemii nie ma. Odwiedzacie odważnie swoich bliskich seniorów?
    • 12: CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Sep 2020

@IRATA4 nigdy nie mówiłem że nie oglądam telewizji, tylko że nie czerpię z niej wiarygodnych informacji. Pisałem też wcześniej o tym, że po łebkach telewizję trochę śledzę, żeby wiedzieć co ładuje społeczeństwu do głów.
    Co do wartości rodzinnych, to faktycznie IRATA4, to nie twoja sprawa. Wyciąłem z resztą już wszystko co dotyczy ewentualnych moich spraw prywatnych, niepotrzebnie o tym pisałem.

@ilmenit: nie kolekcjonuję linków jak Ty, a informacje o zmianie sposobu interpretacji po prostu usłyszałem w telewizorze, z czego setnie się uśmiałem.
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Sep 2020

ilmenit:

Odwiedzacie odważnie swoich bliskich seniorów?

to nie kwestia odwagi tylko przyzwoitosci.

naprawde szkoda gadac...
    • 14: CommentAuthorilmenit

xxl:
    ale oczwiscie jakis troll zaraz pokaze dane z niewiadomo jakiego panstwa liczone wedlug nie wiadomo jakich standardow ;-) i wyjdzie ze idzie koniec swiata bo jak nie zalozysz maseczki to w lesie deszczowym zdechnie motylek ;-)

Podstawową przyzwoitością jest zachowywać się według zaleceń ekspertów, aby nie stanowić zagrożenia dla bliskich. Ale po co, skoro można czerpać wiedzę z youtube'a i nazywać tych, którzy podają linki do danych trolami.
    Przyzwoitość to mocne słowo w ustach niektórych użytkowników, którzy tu ostro pracowali na miano "przyzwoitej" osoby. Nawet widzę analogię w podejściu do rodziny i usuwania stron użytkowników...
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Sep 2020

ekspert z jednodniowym covidem :-) i inne gednialne pomysly rzadowych ekspertow w szpitalach.

• 16: CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Sep 2020

@ilmenit, trzeba przede wszystkim potrafić odróżnić kto jest ekspertem, a kto nim nie jest. Zgodzimy się, że u władzy w obecnym ustroju nie zasiadają eksperci, bo nie na tym ów ustrój polega, czy to może też niezbyt jest jasne? I nie każ mi proszę szukać linków na ten temat, bo to ekspert powinien wykazać się swoją "eksperckością" tak, żeby nie było żadnych wątpliwości, że nim jest bez względu na to kto ma jakie poglądy. Można np. lubić Michaela Jacksona, albo go nie lubić, ale każdy, nawet ci, którzy go nie lubią, albo jego prywatnych ekscesów, powiedzą, że w muzyce odwalił kawał porządnej roboty.
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Oct 2020

korona zabija jak szalona! idzie fala ostateczna:

->link<-
    • 18: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime1 Oct 2020 zmieniony

@Mq - tak, to najważniejsze, wiedzieć na podstawie jakich źródeł podejmować decyzje. Dziennikarze ogólni - piszący, radiowi lub telewizyjni, w większości przypadków są niekompetentni (nie można im mieć tego za złe - z dnia na dzień mają kompletnie inne gorące tematy). Często do mediów zapraszani są eksperci. Tu mamy ich dwa typy: prawdziwi eksperci oraz "eksperci kontrowersyjni". Niestety, w przypadku prawdziwych ekspertów zwykle wypowiedź jest tak pocięta, że dziennikarz wybiera to, co chce przekazać, często wybiera kontrowersyjne fragmenty lub wpisujące się w "linię polityczną" konkretnego medium.
    Są także panele dyskusyjne lub "równoważenie informacji", gdzie są stawiani przeciwko sobie "prawdziwi eksperci" i "kontrowersyjni eksperci". Zwykle nie chodzi o przedstawienie różnych punktów widzenia, ale "nabijanie oglądalności". Potem tak to wygląda, że jest dyskusja w mediach poważnego specjalisty od zmian klimatycznych i youtubowca, człowieka z NASA i "płaskoziemca". I nie ma znaczenia, że 99% ekspertów na świecie ma ten sam punkt widzenia na konkretny temat, bo w mediach wygląda to tak, że idiotyczne zdanie kontrowersyjne (typu płaska ziemia) jest równoważne zdaniom specjalistów w konkretnej dziedzinie, którzy zajmują się tematem całe życie.
    To jeden z powodów, dla których nie oglądam telewizji i zamiast czytać upolityzowane teksty dziennikarzy staram się dotrzeć do źródeł danych (które zawierają opisaną metodologię).
    Problemem jest współcześnie też personalizacja wyników wyszukiwania ->link<-
    Powoduje to sprzężenie zwrotne typu "confirmation bias" ->link<- - człowiek, który jest zwolennikiem teorii spiskowej "reptilianów", korzystając z Google, Facebooka, Twittera czy Youtubea będzie wszędzie widział o tym informacje. Nie dotyczy to jedynie teorii spiskowych, ale też radykalizacji dowolnych poglądów np. religjinych czy politycznych. Albo na temat koronawirusa.
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Oct 2020

:-)
    • 20: CommentAuthorMq

@ilmenit, bardzo podoba mi się ta Twoja ostatnia wypowiedź, bo pokazuje, że starasz się problemami zajmować w sposób konstruktywny - w tym znaczeniu, że w poszukiwaniu informacji stosujesz metody racjonalne i logiczne. Gdybyśmy przykładowo mieli mieć kompletnie odmienne zdanie na dany temat, to takie podejście jakie tutaj zaprezentowałeś, powoduje, że jest jakieś podłoże do dyskusji, do zastanowienia się, refleksji, i zdrowej oceny argumentów drugiej strony, a wtedy być może zweryfikowania własnej wiedzy i zgodzenia się obu stron na przynajmniej część argumentów drugiej strony. Dla mnie takie coś jest wtedy równoznaczne z rozwojem i postępem. Niestety większość dyskusji tutaj tak nie wygląda, a strony są strasznie zabetonowane. I nie chodzi mi tutaj już o temat koronawirusa, ale o to, że wydaje się być taka postawa betonowa również permanentnym problemem dzisiejszych czasów. Z resztą dochodzi do tego fakt, że najczęściej te osoby zabetonowane wcale nie mają za dużo informacji, tylko przyjęły pewną postawę, a następnie tłumnie ją forsują, wierząc że ilość osób popierających wpływa na siłę i jakość często de facto słabych argumentów.

W kwestii koronawirusa tak na prawdę nikt nie wie o co chodzi. Staramy się wyciągać racjonalne wnioski z różnych informacji. Ja na przykład nie twierdzę, że nie ma wirusa, oczywiście jest. Jednak na dziś wydaje się, że wytoczono zbyt ciężkie działa w stosunku do tego co się dzieje. Liczby, które podajesz, nie twierdzę, że są bzdurą, ale to są tylko liczby, a ich interpretacja jest istotniejsza. Dla mnie ważne są argumenty, że np. nie można stwierdzić czy ktoś umarł na konkretne schorzenie, dopóki nie przeprowadzi się sekcji zwłok, a osoby klasyfikowane jako zmarłe na covid takim sekcjom nie były poddawane. Kolejna sprawa, to każdy u kogo wykryto covid, jeżeli zmarł na cokolwiek innego, to był podpięty pod te statystyki covidowe. Dziś już to powoli wychodzi, a z czasem wyjdzie do końca.

Wspominałem o tej nowej interpretacji danych do statystyk.
    Poszukałem na szybko czegokolwiek na ten temat. Zobaczcie np. na ten link:
    ->link<-
    O aktualnej porze, na dziś dzień jest podana ilość przypadków śmiertelnych 30, a następnie poniżej mapy Polski jest informacja, że zmarła 1 osoba na covid i 29 osób z powodu współistnienia covid z innymi schorzeniami.
    Jeszcze niżej podano informację, że dane te pochodzą z ministerstwa zdrowia.
    Pisałem wcześniej, żeby podzielić liczby przez 6, ale akurat konkretnie z dzisiejszego dnia, to należało by je podzielić przez 30.

Czy nie jest to porównywalne np. ze zwykłą grypą? Jak masz jakieś ciężkie inne schorzenia, to jakakolwiek infekcja staje się śmiertelnym zagrożeniem, przecież to jest oczywiste i całkowicie normalne. Jeżeli podawane jest w statystykach, że zmarłe osoby miały inne schorzenia, a przecież wiemy, że nie są robione sekcje, to znaczy, że te osoby musiały mieć te schorzenia w stopniu już zaawansowanym, bo przecież ktoś je wcześniej zdiagnozował.
    Wynika z tego, że śmierć na covid sam w sobie jest przypadłością niezwykle rzadką. Wynika też, że wcześniejsze liczby ze statystyk, które i tak już były bardzo małe, należy podzielić przez jakąś znaczącą liczbę.
    • 21: CommentAuthorlaoo

Mq:

Jak masz jakieś ciężkie inne schorzenia, to jakakolwiek infekcja staje się śmiertelnym zagrożeniem, przecież to jest oczywiste i całkowicie normalne.

A czy właśnie nie o to się w dużej mierze rozbija problem covidowy? Że jest to infekcja o skrajnie dużym współczynniku zakażalności i uśmiercająca osoby, które by jeszcze potencjalnie całkiem długo pożyły, gdyby nie zostały zarażone, a raczej by nie zostały, bo nie miałyby się czym zarazić, gdyż inne patogeny roznoszą się wielokrotnie słabiej? W takim świetle podawanie covida jako przyczyna mimo chorób współistniejących wydaje się całkiem uzasadnione.
    • 22: CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Oct 2020

@laoo zgodzę się z tym uzasadnieniem w takim sensie, że faktycznie wtedy covid "dobija delikwenta". Ale jednocześnie w takim razie powinno się podawać wszelkie inne infekcje wszystkich wirusów z grupy tzw. grypopodobnych, a także wszelkie drobne nadkażenia bakteryjne itp. rzeczy, bo one wszystkie działają dobijająco, a na to wszystko nie ogłasza się przecież z tego powodu pandemii.
    W przytoczonej przeze mnie statystyce z dnia dzisiejszego, prawie wszystkie osoby, to były osoby w wieku normalnej średniej umieralności. Dziennie umiera w Polsce jakieś 1100-1200 osób, co jest naturalną koleją rzeczy, czy śmierć sama w sobie osób w podeszłym wieku jest powodem ogłoszenia pandemii?
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Oct 2020

patolka +

• 24:

CommentAuthorIRATA4

"W kwestii koronawirusa tak na prawdę nikt nie wie o co chodzi. "
    Właśnie że wiadomo,szczepionka w fazie testów,nie wie ten kto wiedzieć nie chce.

@Mq "zgodzę się z tym uzasadnieniem w takim sensie, że faktycznie wtedy covid "dobija delikwenta". Ale jednocześnie w takim razie powinno się podawać wszelkie inne infekcje wszystkich wirusów z grupy tzw. grypopodobnych, a także wszelkie drobne nadkażenia bakteryjne itp. rzeczy, bo one wszystkie działają dobijająco, a na to wszystko nie ogłasza się przecież z tego powodu pandemii."

Covid nie tylko dobija delikwenta a potrafi w organizmie jak nazwałeś "delikwenta"zrobić niemałe spustoszenie,nie wiem jakie są twoje źródła informacji o Covid,ale po tym co piszesz widzę że nie są one zgodne z prawdą,przez podobne poglądy niektórych "uczonych"(Zięba)odszedłem z pewnego miesięcznika o zdrowiu,po prawdzie nie był to jedyny powód ale ów człek przelał szalę tym bardziej że dobrze gościa przejrzałem szukając tu i ówdzie ... generalnie mam w rodzinie Prof. dr hab. rozmawiałem na temat Covid nie raz,nie dwa mam również znajomego Jacka.Ż który pracuje w łódzkim szpitalu i zajmuje się chorobami zakaźnymi,rozmawiałem z nim na temat Covid ....ci ludzie nawet nie wiedzą że istnieją osoby tak lekkomyślnie podchodzące do sprawy ja na przykład ty czy kolega xxl ,po prostu to się w głowie nie mieści... i ty jeszcze napiszesz że potrafisz wyciągać racjonalne wnioski z różnych informacji... jakich informacji ?
    w dodatku wyciągasz błędne wnioski gdyż nie masz żadnej wiedzy z zakresu wirusologi czy medycyny(pomijając te internetową czytaną na bieżąco) .
    "czy śmierć sama w sobie osób w podeszłym wieku jest powodem ogłoszenia pandemii?"
    Nie,ale tu przecież nie chodzi o śmierć ze starości czy samych osób starszych z przyczyn naturalnych czy powikłań pogrypowych... Covid to nowy czynnik powodujący śmierć,dodatkowy czynnik zagrażający osobom starszym i jak badania pokazują nie tylko starszym,powszechnie wiadomo że w niektórych przypadkach wirusc Sars-Cov-2 niszczy płuca,uszkadza serce a nawet moze przyczynić się do udarów mózgu u młodych osób -choć to nie jest jeszcze do końca zbadane,wiadomo natomiast że wpływa na krzepliwość krwi,osoby z upośledzoną krzepliwością mają problem,do którego przyczyniają się enzymy(min.Plazmina) których wysokie stężenie stwierdza się u pacjentów zakażonych Covid,te enzymy rozpuszczają skrzepy co u osób chorych prowadzi do wylewów ... takich czynników jest cała masa .I proszę nie pisz rzeczach o których nie masz pojęcia gdyż szkodzisz w ten sposób ludziom.
    Dziś mamy prawie 2000 osób chorych-tylko dziś!,ci co zachorowali wczoraj nie zniknęli !!!
    Zaraz ktoś napisze że mamy przecież sezon grypowy-no i owszem,Covid to wirus,grypa to wirus więc tym bardziej zależy zachować ostrożność.
    Mnie do swoich racji nie przekonasz,chodź widzę że taki jest twój cel,ale pomyśl o osobach którym szkodzisz i które możesz mieć na sumieniu o ile masz sumienie .
    Napisze dziś do adminów prośbę o usunięcie tego całego wątku,bo robi to więcej szkody niż pożytku.
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Oct 2020

to ze mam odmienne zdanie od Pina,Iraty4,Ilmenita czy Jacques jest dla mnie najwiekszym komplementem :-)
    • 26:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Oct 2020

@ xxl
    dobrze że masz inne zdanie,dobrze że myślisz samodzielnie,tylko przypomnę że tu chodzi o bezpieczeństwo innych,zdanie możesz mieć inne,ale nikt pewności 100% nie ma ,więc lepiej maskę nosić.

@Mq ja z tego tematu na dobre schodzę,pasuję i nie zaglądam więcej do tego wątku,nie chcę również się z tobą kłócić gdyż moim celem nie jest udowadnianie czegokolwiek,chciałbym tylko wpłynąć na wasze podejście do tematu noszenia masek w miejscach publicznych,nikt gwarancji 100%towej nie da czy w przypadku zachorowania ów wirus wyrządzi szkody w danym organizmie czy też nie,bo gdyby tak było to nie byłoby aż takiego problemu,nie jesteśmy wirusologami ani lekarzami by na taki temat dyskutować bo niczego to nie zmieni,jesteśmy natomiast zobowiązani jako ludzie myślący do zachowania wszelakiej możliwej ostrożności by nie zaszkodzić osobom trzecim.Tyle w temacie i dowidzenia.Jak kogos obraziłem przepraszm.Hey
    • 27: CommentAuthorMq

Spoko IRATA4, uspokoję Cię, że żeby nie dostać mandatu, to noszę sobie pod szyją zawiązaną bandanę z grafikami Iron Maiden z płyty Somewhere in Time, którą naciągam na usta i nozdrza jak wchodzę do sklepu, więc możesz być w 100% pewny że dbam o Twoje bezpieczeństwo najlepiej ze wszystkich ludzi w tym sklepie, bo pozostali noszą coś tam, ale odsłaniają nos, a ja tego nie robię, tak że jestem sterylny i każdy może liczyć na to, że na 101% nikogo niczym nie zarażę:-) Moja bandana jest wysokiej jakości, więc na stówę chroni przed każdym wirusem, nawet tymi z kosmosu:-) Pozdrawiam jednych i drugich uczestników wątku, dla każdego coś miłego:-)

PS.: nie czekaj na mnie pod sklepem, bo tam już nie mam nic na twarzy - również zgodnie z aktualnymi wytycznymi "ekspertów" - tak że idź grzecznie prosto do domu i omijaj raczej przechodniów zamiast ich zaczepiać:-)

PS2: ja tam się na nikogo nie obrażam, i mam nadzieję, że na mnie też nikt nie ma jakichś szczególnych powodów, pomimo czasem mocno podgrzewanej atmosfery.

PS3: rozważam, czy nie kazać Kolesiowi i pozostałym postaciom w mojej grze też nosić maski - jako twórca mógłbym poczuć namiastkę władzy:-)
    • 28: CommentAuthorpin

... przecież to wspaniały pomysł na grę! :) Biegasz po markecie i łapiesz typków bez masek, następnie zabierasz towarzystwo na komisariat a tam, czeka na nich pan milicjant z wielką gumową pałą. W tym momencie następuje zasłużone gumowanie :D

Tylko zapach dobrej gumy jest w stanie tutaj coś pomóc :))

MGR. INŻ. RAFAŁ - potrzebujesz, by rozwinąć fabułę jakoś szczególnie? Wiem że nie ma stolca, ale może jednak :)
    • 29:

CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Oct 2020

E tam nie ma stolca... Po dobrym pałowaniu klient może nieco tego i owego popuścić, co oczywiście stanowić będzie dodatkowy bonus. ;)
    • 30:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime1 Oct 2020

ilmenit:

1. jaką "komunę" masz na myśli?
    2. jaką "niewolę" masz na myśli?
    TV nie oglądam od około 20 lat.

To najwyższy czas zacząć znowu - obejrzeć TV ściekowe i TV niezależne, porównać rodzaje narracji, spojrzeć na to jak wyglądają widowiska w TV gdzie zamaskowana jest tylko publiczność a "pseudogwiazdy" już nie muszą (podziały na rasę panów i bydło), obrady sejmu gdzie kanalie śmieją się w twarz ludziom którzy pytają ich dlaczego nie posiadają masek. Obejrzeć jakie rozporządzenia i ustawy próbują być przepychane w Polsce (najbardziej znana - bezkarnościowa).

Nikomu tam wśród tych kanalii nie chodzi o zdrowie społeczeństwa, jest to bardzo gruba afera pod przykrywką której gospodarka jest wybiórczo I BARDZO EFEKTYWNIE niszczona.

A konowaliści, którzy na NFZ nie wpuszczają pacjenta bez kagańca a bez poświadczenia nieprawdy o podejrzeniu "COW-ID" odmawia pomocy nawet na SOR, prywatnie już zapominają o kagańcach i ZABÓJCZYM WIRUSIE. Wszak wiadomo że prywatny sektor konowalizmu ma być omijany przez propagandę.

Chęć centralnego sterowania, te same rozkazy i wytyczne w różnych krajach.

Zniewalanie społeczeństwa i psychologiczna manipulacja strachem, konsekwentne łamanie kręgosłupów moralnych, maska - symbol niewolnictwa i braku własnej twarzy. Wszyscy tacy sami na ulicach w tych samych niebieskich maskach od paru miesięcy. Od samego patrzenia na tych zniewolonych mentalnie osobników człowiek się męczy.
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Oct 2020 zmieniony

Creonix w tej grze będzie MEGABOSSEM :) Oczywiście bez maseczki, bo tak dużej to jeszcze nie wyprodukowano.
    • 32: CommentAuthoras...

Ile ludzi umiera na raka? (zabronić shit jedzenie itp.)
    Ile ludzi umiera na cukrzycę (wszystko zabronić, pepsi cola itd...).
    ...umiera codziennie na drogach, zabronić pociągami "potrącanie" pierwszych na na na naaaa, na przejazdach itd. itp.

(zabronić!)

Te wredne pociągi czekają w krzakach i aby cyknąć zawodowego kierowcę np. w "tirze" ...

Zasłanianie twarzy.
    (śmiech!!! SMIECH!!!!!!).

Jak mi zrobią w Warszawie, żółte, będę znowu chodził po bulwarach w maseczce i będę pił sobie z niej browarka.

Ech....

**MASKI jakie noszę, (co jest niezgodne!) tylko mnie chronią, prze de mną , zero chronienia, min ffp3 na zaworze, a taka mp5 z fp3 :P
    (zabronić!)
    Kupię Toms-a czyli out.
    (zabronić!! i koniecznie w maseczce jak nawet x2!)>..

Panowieni chili out.
    • 33: CommentAuthorpin

... tylko porządne gumowanie na komisariacie tutaj pomoże ;)

Creonix - przeczytaj ze zrozumieniem to:

->link<-

Masz z tym związane jakieś przemyślenia, złote myśli? Umiesz logicznie analizować fakty po zapoznaniu się np. z taką informacją? Czy dla ciebie jest to następna fikcja i spisek? To są niestety fakty i służba zdrowia nie wyrabia. Róbcie sobie jaja dalej. Dojdzie do tego jeszcze sezon z grypą i to już śmieszne zasadniczo nie będzie.
    • 34: CommentAuthorJacques

Z czym ma Creonix przeczytać? ;-)
    W końcu wyszło szydło z worka Creonixa, lubię S-F, ale takie trochę wyższych lotów, a tu płaskoziemski spisek jak się patrzy.

Creonix:

Zniewalanie społeczeństwa i psychologiczna manipulacja strachem, konsekwentne łamanie kręgosłupów moralnych, maska - symbol niewolnictwa i braku własnej twarzy. Wszyscy tacy sami na ulicach w tych samych niebieskich maskach od paru miesięcy.

Urojenia i manię prześladowczą da się chyba leczyć?
    Co przegapiłeś, bo od 30 maja noszenie masek na ulicach nie jest obowiązkowe, poza tymczasowymi "czerwonymi" wyjątkami? Taki fuckup w procedurze zniewalania, że poluzowali?
    Przykre, że czujesz się niewolnikiem w sklepie czy np. komunikacji miejskiej, ale to i paniczny strach przed urojonym spiskiem naprawdę niedobrze rokuje.

Creonix:

Chęć centralnego sterowania, te same rozkazy i wytyczne w różnych krajach.

Cóż za przypadek, że różne kraje z tym samym problemem radzą sobie podobnie... Nie do wiary, strefa 11! I znów jakbyś był uważnym (i rozumiejącym) obserwatorem, a nie nastawionym na spisek, to byś nie pisał, że "te same wytyczne", bo było widać różnice jak różne rządy się "macały z tematem" i to w sumie główny zarzut (to zgadywanie, improwizacja i często głupie regulacje, potem wycofywane), ale też od dziesięcioleci nie było podobnej sytuacji.
    • 35:

CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Oct 2020

A wypowiedź Creonixa do intra, odczytana głosem Gomułki, o! :D

As, poczytaj sobie, kogo chroni maseczka a potem się wypowiadaj.
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Oct 2020

@Miker,
    jak pisałem mnie maseczka chroni bardzo dobrze, chodzę tylko w fp3 z zaworkiem,

->link<-

Przede mną nie chroni nikogo.
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Oct 2020

szykujcie opaski na twarz, w poniedzialek wyznaczaja nowe getta... znaczy obszary czerwone :-)
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Oct 2020

@XXL - Ty, to sobie lepiej kup tę antysmogową, bo sezon grzewczy za pasem. Idealnie się to wpisuje w treść rozporządzenia ;)
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Oct 2020

:D
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Oct 2020

Przez takich jak ty właśnie :)
    • 41: CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Oct 2020

Ktoś klika te szacowne filmiki od xxl-a z czołówką jak okładki kolorowych brukowców? :D
    • 42: CommentAuthorxxl

oszalales? niedotlenionych opaskowcow zmuszasz do wysilku intelektualngo? chcesz zeby popadali?

lipa. teraz kurna trza uwazac do jakiej zagadywac zeby nie nadziac sie na jakas szkarade...

---
    zamiast maseczki lepsza nazwa to maszkarony ;-)
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Oct 2020

Niedotlenionych. Hahahahahh. Doucz się najpierw, nim walniesz następnego bzdeta.
    • 44: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Oct 2020

:-) tu masz goscia ktory skonczyl studia kierunkowe z wyroznieniem...

• 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Oct 2020

@XXL - nawet nie próbuję tego oglądać, bo zazwyczaj linkujesz jakiś błaznów - a na takie rzeczy, to ja czasu już nie mam ;)

Zrozum fakty. Zakaźniaki wyprane prawie do maxa, personelu medycznego jak na lekarstwo, system nie wyrabia. Sądzisz, że w szpitalu ląduje się z katarkiem?
    • 46: CommentAuthorxxl

:D nauczylbys sie prawidlowo nosic i zakladac maseczke... moze bys sie dowiedzial jaki to ma sens ;-)

no wlasnie - na co czekamy?
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Oct 2020

nie wiem o co ci chodzi, materiał wideo nie daje się odpalić. Pewnie player nie jest legalny :)
    • 48:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime3 Oct 2020

Jacques:

Urojenia i manię prześladowczą da się chyba leczyć?

Jak najbardziej! W przypadku strachu przez urojonym zagrożeniem ogłoszonym przez rządy i media jako "COVID" wystarczy odłączenie się od medialnej lawiny ścieków, dezinformacji epidemiologicznych i "sensacji o kolejnych "zakażeniach". Wielu osobom pomogło tylko tyle by wyjść z panicznego strachu i by zacząć normalne życie bez kagańca i rozglądania się za zagrożeniem. Cieżkie przypadki dezynfekują zakupy spirytusem a napotkanych przechodniów bez zamordników starają się zastraszać czy pobić - nawet w tym wątku podobne dumne wywody już są.

Jacques:

Co przegapiłeś, bo od 30 maja noszenie masek na ulicach nie jest obowiązkowe, poza tymczasowymi "czerwonymi" wyjątkami? Taki fuckup w procedurze zniewalania, że poluzowali?
    Przykre, że czujesz się niewolnikiem w sklepie czy np. komunikacji miejskiej, ale to i paniczny strach przed urojonym spiskiem naprawdę niedobrze rokuje.

Nie wiem, może ty czujesz się niewolnikiem i może odpowiada ci ta rola. Bardzo dobrze pamiętasz daty, procedury.

Ja nie mam z niewolnictwem nic wspólnego. I co ciekawe, nie mam też problemu z odsłoniętą twarzą ani w komunikacji ani w sklepach a odwiedzam różne i różniste. Jestem wolny i nie wykonuję poleceń.
    • 49: CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Oct 2020 zmieniony

Haha, co za gość :-) Wolny ignorant, w mieście też zap... 150 km/h bez pasów, oszczędzając żarówki w reflektorach w ramach korzystania z wolności?

"Pamiętasz daty, procedury" :D

No tak, może jestem częścią "układu"? :D
    Sprawdziłem po prostu w Google kiedy zdjęli głupi obowiązek noszenia maski na zewnątrz, żeby dokładnie pokazać, że trwa to już całkiem długo.

"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka."
    - Alexis de Tocqueville

Więc obecnie w sklepie czy komunikacji bez maski nadużywasz wolności innych do unikania Twoich wyziewów, mądralo, szkoda gadać. Jakie czasy i internet, takie " odważne" i "mądre" ruchy wolnościowe. Kościuszko w USA normalnie.
    • 50: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Oct 2020

Jacques:

w sklepie czy komunikacji bez maski nadużywasz wolności innych do unikania Twoich wyziewów

bez szczelnego klosza naduzywasz wolnosci innch do unikania Twojego zapachu. nie nosisz? wolny ignorant, pasow w aucie pewnie tez nie zapinasz.