atarionline.pl COVID-19 Watcher - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 dni temu zmieniony

Pomyliłem się coś, siłki jednak zamknięte bez zmian.
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 dni temu

@Pan_patolka właśnie wykazuje nieudolność w postępowaniu większości rządów świata :) Jestem pod wrażeniem przyznam.
    • 3: CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 dni temu

Pisałem o "wielepach". A tu nawet wienajlep, marnuje się, bo wirusologia i epidemiologia czeka, a potem do Muska i na podbój Marsa.
    • 4:

CommentAuthormazien

• 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 dni temu

nowe zasady na stronie rzadowej :D

zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.

Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej i mającą na celu poprawę samopoczucia.

szkoły tańca są wyłączone z zakazu prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.

Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

HAHAHA, wirus zmutowal, jest inteligentny, na silowniach atakuje tych ktorzy maja na celu poprawe swojego samopoczucia :-)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 dni temu

hmmm, lepiej zeby im wpalilo z ta aplikacja ;-) bo jak nie to z odpowiednia rzadowa propaganda prawi obywatele przystapia do programu konfident+ ... niektorym juz nie trzeba propagandy ;-)
    • 7: CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 dni temu

Wybaczcie moją nieobecność, ale miałem trochę ważniejszych spraw, niż nasza wirusowa zabawa na forum :)

Skonkluduję tylko, bo widzę, że nie przekonam nieprzekonanych. Środki podejmowane przez rządy państw są bezsensowne, nieskuteczne, szkodliwe i często wręcz głupie. Ufam, że kiedyś Ci ludzie zostaną skurpulatnie za to rozliczeni. Wszystkim spanikowanym radzę zaprzestać konsumpcji mediów i zająć się swoim życiem, pasją, odpoczynkiem. Media nie chcą Waszego dobra. Wiem tylko, że wspomnicie moje słowa za jakiś czas choć nie liczę, że ktokolwiek przyzna się do błędu - to nader rzadkie w dzisiejszych czasach. Nikomu z Was źle nie życzę i mam nadzieję, że spotkamy się na najbliższym party :)
    • 8: CommentAuthorJacques

@Alex
    Chłopie, nie piszesz do dzieci, tu nikt nie liczy, że media chcą naszego dobra.

Za to prezentujesz cudowną manię wyższości. Najpierw wrzucenie do ogródka rzekomego (i bzdurnego) "spanikowania", by przejść do "wspomnicie moje słowa" po "nie liczę, że ktokolwiek przyzna się do błędu - to nader rzadkie w dzisiejszych czasach."

Z tym ostatnim masz rację, Twój ton zdecydowanie to potwierdza, jak prawdziwy wieszcz.

Ostrożność i stosowanie się na wszelki wypadek do paru zasad to nie panika, tylko brak głupoty i ignorancji oraz odpowiedzialność mając rodziny i dzieci - dopóki skala zagrożenia się nie wyjaśni.
    I tak, żyjemy własnym życiem, pracując i nie rezygnując z pasji.

W drugą stronę: wolnościowcy i spiskowcy pewnie też nie przyznają, że niedoszacowali wirusa-przeciwnika gdy zdarzy się ciężki przypadek w ich otoczeniu, czego oczywiście nikomu nie życzę.
    I jest Was pewnie tylu w społeczeństwie co prawdziwie panikujących, czyli mały odsetek, a większość stara się przez to rozsądnie przejść.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 dni temu

Jacques:

Ostrożność i stosowanie się na wszelki wypadek do paru zasad to nie panika, tylko brak głupoty i ignorancji oraz odpowiedzialność mając rodziny i dzieci. I tak, żyjemy własnym życiem, pracując i nie rezygnując z pasji.

jak mozna stosowac sie do tych ograniczen ktore nazywasz zasadami "zyc wlasnym zciem" i "nie rezygnujac z pasji"? z naszego podworka - odwolywanie zlotow itp. Pin nie puszcza dzieci do szkoly! moze Twoje "zycie wlasnym zyciem" oznacza zasade dystansowania spolecznego, brak imprez rodzinnch itp. niektorzy (pewnie zlosliwi) Twoja normalnosc nazwaliby hodowla a jedna pasja w zasiegu jest mozliwosc zmiany paszy ;-) ... na wodoz :D
    • 10:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime2 dni temu

@Alex
    ale nikt tu nie panikuje,chodzi jedynie o środki ostrożności i o tumanów którzy takowych stosować nie chcą,a wiedzę medyczną czy też związaną z wirusami (nie komputerowymi ;) ) mają żadną.
    Media z rządem też nie są związane,telewizja publiczna i tyle,reszta korzenie ma niemieckie ;) więc spokojnie :)
    • 11: CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 dni temu

@xxl
    Jak się widzi tylko 0 albo 1 to faktycznie nie można. Świat ma szarości. EoT.
    • 12:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 dzień temu

@ mazien

dobry przykład,ja Covid mogłem mieć w okolicach 2012 roku,na party mnie złapało,teraz rozumiem czemu chłopaki zamknęli mnie w skrzyni,ale postąpili nierozsądnie pozostawiając otwór wentylacyjny.;).
    • 13: CommentAuthorpin

Tak. Irata był na party bardzo osłabiony. Okazało się też, że na sali był doktor i stwierdził kowid - wskazał też metodę leczenia. Była to jedna tabletka stosowana doraźnie - Kozioł 150kG :)
    • 14: CommentAuthorAlex

@Jacques

"Chłopie, nie piszesz do dzieci, tu nikt nie liczy, że media chcą naszego dobra."

Ale takie wrażenie wielu z interlokutorów sprawia :)

"Za to prezentujesz cudowną manię wyższości."

Daleko mi do tego. Żyję swoim życiem i nie interesuje mnie to, co robią inni pod warunkiem, że mi nie ładują się w to życie z butami ;)

"Najpierw wrzucenie do ogródka rzekomego (i bzdurnego) "spanikowania", by przejść do "wspomnicie moje słowa" po "nie liczę, że ktokolwiek przyzna się do błędu - to nader rzadkie w dzisiejszych czasach.""

Spanikowanie nie jest rzekome, tylko rzeczywiste to raz. A druga część to tylko stwierdzenie obiektywnego faktu. Nic ponad to.

"Z tym ostatnim masz rację, Twój ton zdecydowanie to potwierdza, jak prawdziwy wieszcz."

No bez przesady :D Teraz to się uśmiałem! Wieszcz, hahaha :)))

"Ostrożność i stosowanie się na wszelki wypadek do paru zasad to nie panika, tylko brak głupoty i ignorancji oraz odpowiedzialność mając rodziny i dzieci - dopóki skala zagrożenia się nie wyjaśni."

Stosowanie się do bezsensownych zasad to właśnie głupota oraz objaw ignorancji, a czasem również paniki. Warto sobie samemu pomyśleć, policzyć, poczytać i wyciągnąć własne wnioski.

"W drugą stronę: wolnościowcy i spiskowcy pewnie też nie przyznają, że niedoszacowali wirusa-przeciwnika gdy zdarzy się ciężki przypadek w ich otoczeniu, czego oczywiście nikomu nie życzę."

Nie wiem jak oni, ale jako reprezentant racjonalistów z pewnością się przyznam. Póki co moje estymacje są raczej przeszacowane ;)

"I jest Was pewnie tylu w społeczeństwie co prawdziwie panikujących, czyli mały odsetek, a większość stara się przez to rozsądnie przejść."

Jakie "Was"? Większość się karnie podporządkowuje temu, co usłyszy. Z resztą tak było od wieków w każdym społeczeństwie. Choć kiedyś podporządkowaniu służyła religia, dzisiaj bardziej narzędziem są media.

@xxl

"Jak mozna stosowac sie do tych ograniczen ktore nazywasz zasadami "zyc wlasnym zciem" i "nie rezygnujac z pasji"? z naszego podworka - odwolywanie zlotow itp. Pin nie puszcza dzieci do szkoly! moze Twoje "zycie wlasnym zyciem" oznacza zasade dystansowania spolecznego, brak imprez rodzinnch itp. niektorzy (pewnie zlosliwi) Twoja normalnosc nazwaliby hodowla a jedna pasja w zasiegu jest mozliwosc zmiany paszy ;-) ... na wodoz :D"

Lepiej bym tego nie ujął :) Szkoda, że niektórzy tego nie rozumieją, a nawet nie dostrzegają...
    • 15:

CommentAuthorIRATA4

@ pin
    ... i mi przeszło,no może nie tak od razu ,ale przeszło :D.
    Dzwonie do sanepidu -ZNALAZŁEŚ LEKARSTWO !!!

@ Grey masz jeszcze dostęp do tych kozłów ? ;)