atarionline.pl COVID-19 Watcher - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Mar 2020

kosa0:

"Po wielu latach spedzonych za gramanica stwierdzam ze w Polakach jest swego rodzaju syndrom nizszosci - wiecie ja wiem jak nosic maseczke reszta to idioci kotory nie wiedza "- wooow naprawde - to nie jest do ciebie kaz :-)

Kogo cytujesz? Cieszę się, że ze mną już nie dyskutujesz bo wydajesz się obłąkany.
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Mar 2020

• 3:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2020 zmieniony

kosa:

wiesz jak myc rece ? Czy wiedziales ze jak kichasz masz zaslaniac usta ? Nosiles kiedys maske ? Nosiles bielizne wiecej niz 2 dni ? Nie nie obrazaj sie pytania są na serio.

A ja Ci zadam pytanie - czy skoro to wszystko jest wiadome, to czy każdy tak robi i zawsze? I nigdy nie należy przypominać? Odpowiadam na twoje pytania, skoro na serio pytasz:

- wiem jak myć prawidłowo, bo uczono mnie w szpitalu, gdy prowadziliśmy wywiady z pacjentami. Nie, na codzień bez potrzeby nie myję prawidłowo, często robię to w wersji skróconej, bo nie ma żadnego zagrożenia. Dobrze było sobie przypomnieć w czasie epidemii, że lepiej to robić bardzo dokładnie po wizytach w miejscach publicznych.

- tak, nosiłem maskę wielokrotnie i przez kilka lat codziennie, szczególnie w pracy w laboratoriach na poziomie 9. To nie powoduje, że znam wszystkie typy masek i że pamiętam jak każdą prawidłowo się posługiwać bez rzucenia okiem w instrukcję. W życiu codziennym nieistotne szczegóły się zacierają, warto sobie przypomnieć.

- tak, pamiętam taki jeden przypadek, gdy byłem w nieprzerwanej podróży z USA do Polski 72 godziny. Podróż przebiegała w nieprzewidziany sposób, nie miałem możliwości ani się wykąpać, ani zdobyć nowych ubrań, była to sytuacja wyjątkowa. Tylko, że bielizna ponad 2 dni nie ma nic do maseczek i wirusa, bo zapach czy bakterie to nie to samo co koronawirus.

kosa:

Kazda osoba kotra nosila maske nie musi ogadac durnych filmikow z youtooba aby nie zakadac jej ponownie

Napisałeś "każda", a niestety życie weryfikuje, że jest inaczej - widać na ulicach osoby w maseczkach na spacerach, w sklepach, w wielogodzinnych podróżach. I często są to maski źle założone, np. do góry nogami (widać po druciku, że nie jest zaciśnięty i jest w dolnej części maski). Miałem też okazję obserwować ściąganie masek na czas rozmowy z kimś, poprawianie sobie maski gołymi rękoma, etc...

kosa:

Po godzinie noszenia maski masz juz jesj serdecznie dosc a po dwu sam ja sciagasz - nie znam nikgogo kto nosioby ja caly dzien - oprocz teoretykow wrzucajacych filmiki z youtoba

Nie jest to prawda. Obecnie wszystkie szpitale obligują pacjentów, żeby w czasie wizyty zakładać maseczkę. Kolejki do szpitali/przychodni i lekarzy są obecnie wielogodzinne i wszyscy ci ludzie cały czas są w maskach. Sam czekałem w masce na ortopedę, mimo przyjścia na umówiony czas, ponad 4 godziny. Ludzie za mną jeszcze dłużej.

kosa:

2)Nie znam nikogo kto taka maske odklada na pozniej

Ja również nie znam, ale rozmawiałem ze znajomymi z personelu szpitalnego i wiem, że z powodu niedoboru maseczek, a dużego strachu, część pacjentów tak robi. A nawet część personelu. W przychodniach personel nosi przecież maski cały dzień.

kosa:

Maska po 3 godzinach noszenia najnormalniej WALI - i nie trzeba byc łexpertem od filmikow aby zgadnac ze nawet prosta osoba nie zalozy na twarz czegos wigotnego i smierdzacego

Nie wiem jakie maski ty używasz, bo zapodałeś opis jakby to była maska wojskowa :), ale w szpitalach i przychodniach zakładasz normalne zabiegowe i one nie walą po 3 godzinach (bo muszą wystarczyć np. do wielogodzinnych zabiegów) i nie odczywa się wilgoci. I TO JEST WŁASNIE problem, bo nie ma indykatorów, które sygnalizowałyby ludziom, że maska już się nie nadaje.

kosa:

"Po wielu latach spedzonych za gramanica stwierdzam ze w Polakach jest swego rodzaju syndrom nizszosci - wiecie ja wiem jak nosic maseczke reszta to idioci kotory nie wiedza

A ja po wielu latach spędzonych za granicą doszedłem do wniosku, że tam nikt nie robi afery z uczenia innych podstawowych rzeczy. Uczenie jest dla tych, którzy nie wiedzą albo potrzebują z innych względów. I w każdym społeczeństwie takie osoby się znajdą. Jeśli ty nie potrzebujesz - to w porządku, ale dlaczego innym zabraniać rozpowszechniania informacji? Coś Ci z tego powodu ubędzie?

kosa:

"- wooow naprawde - to nie jest do ciebie kaz :-)

W porządku, nie biorę do siebie :) Tylko dziwi mnie twoja emocjonalna reakcja na w sumie prostą, podstawową informację, która wielu osobom może się przydać. Wyciągasz z niej wnioski o traktowaniu ludzi jako idiotów, poniżaniu ludzi - a to moim zdaniem nieuprawnione.
    • 4:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 Mar 2020

@Kaz
    "Do Polski wróciło przed koranawirusem kilkadziesiąt tysięcy osób. Większość nie dlatego głąbie, że się bała, tylko dlatego, że była na tymczasowych wyjazdach - sportowcy na zawodach, biznesmeni, ludzie na wycieczkach - "
    Mądralo,ja nie o tych ludziach pisze"wyjeżdżali,firmy otwierali za granicą,albo szli na zmywak tak niestety było,teraz jak strach do dupy zajrzał to wracają"
    ale czytasz i doszukujesz się chuj wie czego,tzn ty wiesz i twoja chora ambicja,a głąba to poszukaj w warzywniaku.
    • 5:

CommentAuthorKaz

Do chama trzeba po chamsku. Jak nie rozumiesz grzecznie, że forum nie służy do poniżania ludzi, nie umiesz nie pisać bez wulgaryzmów, nie umiesz się powstrzymać od celowego prowokowania, czym się przecież przechwalałeś, to nie jest to miejsce dla ciebie.
    • 6:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 Mar 2020

... z Bogiem.
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2020

"Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy” (Wj 20,7)."
    • 8: CommentAuthorzbyti

@Kaz
    "Po wielu latach spedzonych za gramanica stwierdzam ze w Polakach jest swego rodzaju syndrom nizszosci - wiecie ja wiem jak nosic maseczke reszta to idioci kotory nie wiedza "

Cytat dosłowny.

Oznaczyłeś ten cytat jako Iraty. To on napisał i wyedytowł? Bo gdy ja czytałem to u @kosa0 to nigdzie tego nie widziałem wcześniej i wygląda jakby gość dyskutował ze swoimi tezami.
    • 9:

CommentAuthorKaz

Błędnie oznaczyłem, to cytat oczywiście z kosa0, juz skorygowałem. Zdaje się że to nie cytat tylko opinia, mylący jest cudzysłow, więc niesłusznie przypisałeś temu zdaniu charakter rozmowy z samym sobą :)
    • 10: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Mar 2020

@Kaz rozumiem. No wiesz... Staram się nie domniemywać co autor miał na myśli bo można wtedy się zagalopować tylko zakładam, że chciał dokładnie napisać to co napisał ;)
    • 11:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2020

Kosa0 - zobacz to, jak stosują maseczki i rękawiczki posłowie:

->link<-
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2020

A tu ciekawa informacja od Jana Urbana, trenera mieszkającego w Hiszpanii:

W Hiszpanii było to trochę inaczej liczone. Wszyscy, którzy mają objawy podobne do koronawirusa lub grypy, idą na kwarantannę i są liczeni jako zarażeni. Mają kontakt z lekarzem i jeśli coś jest nie tak, odbywa się interwencja.
    • 13: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Mar 2020

@Kaz zdjęcia naszych posłów na Twitterze i to jak traktują maseczki itd. są krzepiące ;)

O ile nie są skończonymi idiotami to takie zachowanie pokazuje, że nie wierzą we własną propagandę a ponoć nie ma nic gorszego jak uwierzyć :]
    • 14:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 Mar 2020

Sto lat później dalej chodzimy w maskach...
    ...i kłótnia o to jak nosić i czy twarzy dotykać,ha,ha,ha.

Tymczasem we Włoszech w przeciągu doby zmarły 743 osoby,wyjątkowo nie agresywny wirusik.
    • 15: CommentAuthorzbyti

Radio ZET:

Czy maseczki chronią przed zakażeniem koronawirusem? Czy warto kupować maseczki chirurgiczne lub budowlane? Kto powinien nosić maseczkę ochronną na twarz? Światowa Organizacja Zdrowia wydała zalecenia w tej sprawie. Okazuje się, że tylko trzy grupy ludzi powinny regularnie korzystać z maseczek.

Kto musi nosić maskę? Sprawdź dokładne zalecenia.
    Więcej: ->link<-
    • 16:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 Mar 2020

nie muszę sprawdzać.
    po co,mam sprawdzać ?
    nie używam maski,jestem zdrowy,maski zwykłe z apteki nie chronią a jak pisałem nie kicham i nie wychodzę,po co mi to podsyłasz ?

ważniejsze są rękawiczki i niedotykanie twarzy,dezynfekcja.
    • 17: CommentAuthorzbyti

nie muszę sprawdzać.
    po co,mam sprawdzać ?

Nie panikuj, ten tekst (tytuł i "więcej" z linkiem) się automatycznie wkleja jak kopiujesz np. lead z Radia ZET :P

I nie bierz tego tak personalnie, nie Tobie podsyłam tylko wątkowi.

Jak do kogoś piszę to zaznaczam.
    • 18:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 Mar 2020

@zbyti
    ok,ok.
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

WP:

Były szef MON Antoni Macierewicz skrytykował wprowadzone przez rząd ograniczenia dotyczące organizacji obrzędów liturgicznych. – Zakaz gromadzenia się na mszy świętej więcej niż 5 osób jest po prostu nieroztropny – stwierdził marszałek senior i zaapelował do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o dokonanie zmiany w rozporządzeniu.

->link<-
    • 20:

CommentAuthorIRATA4

to jest idiota.
    Ukraina zamknęła granice bez wyjątków to mi się podoba,bo właśnie ci co wyjeżdżają,kręcą się w obliczu pandemii stanowią największe zagrożenie Brawo !

Edit.
    głupi żart,więc wywaliłem.
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 dni temu

• 22:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

Mnie zastanowiła propozycja Trampka o wykupię za milion dolców wyłączności na szczepionkę... taki niby chamski ruch,który może być również odwróceniem uwagi,przecież w Wuhan w okresie poprzedzającym pierwszy przypadek odbyły się Igrzyska Wojskowe z których wojsko amerykańskie wycofało się pod pretekstem złego samopoczucia/grypy,a chwilę po fala zachorowań... dziwny"zbieg okoliczności"
    • 23: CommentAuthorzbyti

@IRATA4 a skąd masz takie informacje o kupnie na wyłączność? Bo ja to czytałem tylko w Rzepie jako informację pochodzącą od jakiegoś niemieckiego biznesmena i wygląda mi to na razie na prowokację niż prawdę. Masz gdzieś wypowiedź Trumpa, albo oficjeli niemieckich?
    • 24: CommentAuthorzbyti

• 25:

CommentAuthorIRATA4

@zbyti
    wiesz tak oficjalnego ze 100% źródła nie mam ->link<-
    Oprócz tego była wzmianka w tvp info.
    ale w niemieckiej prasie ponoć było głośno,mój dobry kumpel(dezerter na posługach wroga he,he;) )jest tam na opiece osób starszych(dziadek mój strzelał do nich a ten ich leczy,no ręce opadają ;)) i też mi mówił o tym.
    edit
    PS.kumpel ma rozum i siedzi tam,na siłę do kraju się nie pcha by nie narażać innych.
    edit.
    ->link<-
    ->link<-
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 dni temu

zbyti: ostrożnie podchodzę do rewelacji radio wnet, po tym jak kilkukrotnie opublikowali audycje pod publiczkę szukając sensacji, na przykład rozmowę ze specjalistą, byłym wiceministrem, który twierdził, że budowa wirusa wskazuje na to, że został sztucznie wychodowany w laboratorium, podczas gdy to nieprawda
    • 27:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

...wiesz cholera wie,z kilku źródeł podawali.
    A z wycofaniem wojsk amerykańskich to fakt,więc snuć teorie można.
    Jak by się udało udowodnić to,Wojna albo niezłe odszkodowania i zrujnowanie gospodarki kraju który zrobił to celowo.
    Amerykanie słyną z testowaniu różnego syfu na żołnierzach.
    • 28: CommentAuthorzbyti

@gorgh ja staram się tu zbierać informacje, które tworzą obraz zjawiska jakim jest ta epidemia. Nie mam aspiracji rzetelnego informowania o tym co się dzieje, tylko JAK się dzieje.

I w sumie ten wątek traktuję (skoro już dokonałem wrogiego przejęcia) trochę jako notatnik do poczytania "za rok" ;)

W tych materiałach co zamieściłem z radia WNET są korespondenci, wiec to taki zapis historii.

Co do opinii o pochodzeniu wirusa zamieściłem pana Gadowskiego i jego teorie rzekomo z zaufanych źródeł a ewidentnie żywcem zerżnięte z Prison Planet. Zamieściłem także materiały przeczące tej tezie.

Co do samego radia WNET jako instytucji to są oni u mnie na półce "niewiarygodnego dziennikarstwa" z panem Skowrońskim na czele już od dawna.
    • 29: CommentAuthorzbyti

WNET:

Gowin: Zwolennicy wolnego rynku muszą się pogodzić, że w kolejnych latach swoboda będzie ograniczona

• 30: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 dni temu

zbyti: no to niewiarygodnych źródeł się nie udostępnia
    • 31: CommentAuthorzbyti

@gorgh

Jak mówią: na każdej wojnie pierwszą ofiarą jest prawda.

Może nie wyraziłem się zbyt jasno.

Ja nie gromadzę tutaj PRAWDZIWYCH informacji (z resztą jakbym miał to oceniać?) tylko informacje jakie się w taki sytuacjach jak epidemia pojawiają w mediach i ewentualnie obserwuję jak się zmieniają w czasie.

Jeżeli czujesz się na siłach to pod każdą moją wrzutką możesz pisać PRAWDA lub FAŁSZ i ja z tym nie będę polemizował.

Na ten moment na własny użytek zweryfikowałem tylko jedną informację: pan Gadowski stwierdził, że od swoich dwóch źródeł w dwóch różnych laboratoriach w USA uzyskał drogą telefoniczną informację o spreparowaniu tego wirusa i wyraził nadzieję, że te rozmowy nie zostały podsłuchane przez jakieś służby.

Otóż nie podejmuję się wyrokować o pochodzeniu tego wirusa ale ośmielam się zarzucić kłamstwo panu Gadowskiemu co do jego rzekomych kontaktów bo praktycznie jechał słowo w słowo materiał z Prison Planet wtrącając nieudolnie anglicyzmy.

Co do radia WNET to uznałem dziennikarzy tego radia za niewiarygodnych ale nie rozciągam tego na wszystkich zaproszonych do studia gości.

Także nie zgadzam się z Tobą, że z WNET nie powinienem niczego zamieszczać bo Ty tam słyszałeś informację którą uznajesz za nieprawdziwą a ja ich mam za nierzetelne radio.

Jak już wspomniałem - ja tu gromadzę informacje jakie pojawiają się w OBIEGU a ocenę ich prawdziwości pozostawiam każdemu z osobna.
    • 32:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

@Zbyti
    tyle że z czasem,może być coraz trudniej dokopać się prawdy w coraz to większej masie różnych teorii,ale wspomniałeś o tym na początku.
    Tylko są w sumie trzy teorie.
    Na świecie są cztery laboratoria z których mógł powstać taki wirus i z których "mógł się wydostać",jedno z nich jest właśnie w WUHAN.

Wirus może pochodzić również od Łuskowca(co powiedzmy że obstawiam).
    No albo faktycznie Amerykanie wykorzystując Igrzyska w Wuhan przemycili i puścili wirusika,no i niedaleko targu...
    ->link<-

->link<-

Jak widać coś jest na rzeczy i to jest druga teoria w którą powiedzmy wierzę,pierwsza to za duże SF,wirus ucieka z najnowocześniejszego laboratorium-czyli co nie mają komór dezynfekujących przed wyjściem ? i tak słabe zabezpieczenia,no i wiadomo że mają tam inne wirusy nad którymi prowadzą badania,mało prawdopodobne że "wymknął"by im się nowy produkt ;).
    • 33:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 dni temu

Zbyti:

od swoich dwóch źródeł w dwóch różnych laboratoriach w USA uzyskał drogą telefoniczną informacją o spreparowaniu tego wirusa

A wziąłeś pod uwagę taki wariant, że w tych dwóch laboratoriach oglądano właśnie Prison Planet i mu zrelacjonowano? :D Wtedy wszystko się zgadza :D
    • 34: CommentAuthorzbyti

@Kaz :D

Może i bym się przychylił ku tej wersji ale wrzucenie zdjęcia ekranu monitora na którym był dokument na który się powywoływał w swoimi filmie a który (śledząc jego twitter) ewidentnie nie był mu znany bo zaczął nim szermować dopiero jak ktoś mu link do niego podesłał raczej skłania mnie bym pozostał przy mojej ocenie zdarzeń ;)
    • 35: CommentAuthorzbyti

Tak mi się przypomniało, materiał z początku marca ;)

• 36: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 dni temu

WP:

Byli siłą napędzająca polską gospodarkę. Chwytali się roboty, której Polacy nie chcieli. Teraz z dnia na dzień wielu Ukraińców trafiło na bruk. Wyjeżdżają do domów, bo boją się kosztów życia i ewentualnego leczenia. Państwo żyjące z ich pracy nie powiedziało: zostańcie.

->link<-
    • 37: CommentAuthorzbyti

"To nie koronawirus nas zabija... Za rok wprowadzą powszechne szczepionki!" Dr Shiva wRealu24!

1,962,061 views•Premiered Mar 24, 2020

-------------------------------------------------------------

Tu się pokuszę o komentarz.

Osobiście miałem wrażenie, że oglądam jakąś podrasowaną wersję Zięby skrzyżowaną z Maxem Kolonko ;)

Może to krzywdząca opinia? Cóż poradzę, to moje odczucia...
    • 38: CommentAuthorzbyti

8 marca Hiszpania

Thousands March in Spain on Women's Day Despite Coronavirus Fears ->link<-

International Women's Day: 'Millions' join Spain strike ->link<-

• 39:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

@Zbyti
    akurat oglądałem:

.No,teraz zrobią szczepionkę która tak naprawdę będzie aktywatorem,takim kluczem do nowego wirusa który będzie śmiercionośny....ale dla tych zaszczepionych,oczywiście tylko patrzeć jak wprowadzą obowiązek szczepień,w sumie dobra akcja ;).

co do
    • 40: CommentAuthorzbyti

Dla jasności podkreślę - sposób w jaki pan Shiva się wypowiada i jego metoda argumentacji zapala mi wszystkie lampki alarmowe w głowie.

Nie odnoszę się do tego co powiedział.

Zadziwia jaki wRealu24 ma skok oglądalności akurat przy tym materiale.

Jeżeli chodzi o pana Ziębę to nie mam wątpliwości, że to patentowany oszust, może nawet kryminalista.
    • 41: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 dni temu

Cymański Tadeusz :]
    • 42:

CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 dni temu

Chroni muzg - to oczywiste!
    • 43: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

Dionizy Fajerka:

Teraz jest zarażonych wirusem łącznie około 5 tys. w Polsce (1,2 tys. z objawami), na Wielkanoc 10 tys. z objawami a łącznie - 50 tys., na koniec kwietnia - 30 tys. z objawami (od początku marca) i łącznie 150 tys.

Grypą zaraża się co roku 10 - 15 % wszystkich żyjących w Polsce ludzi (z polskim obywatelstwem), a koronawirusem z objawami - rocznie może zimą i wiosną 50 tys. oraz 25 tys. jesienią, razem 75 tys., czyli 0,2 % (50 - 70 razy mniej niż grypą co roku).

W sezonie grypowym w całej Polsce w ciągu GODZINY zaraża się wirusem grypy około 1,5 tys. ludzi (ale odejmując z doby 12 godzin - sen, przebywanie w domu) - 3 tys. na godzinę.

Izolowanie się nie daje wiele (i nie można żyć w izolacji już do końca życia, a wirus może nie zniknąć), bo aż 80 % zarażonych koronawirusem nie ma ŻADNYCH OBJAWÓW, zarażają innych, w tym dzieci (zarażają się przechodzą spotkanie z wirusem bezobjawowo)zarażają swoich dziadków.

Rząd stosuje IDENTYCZNE decyzje dla każdego km2 Polski, mimo, ze zróżnicowanie jest ogromne. Wczoraj przyrost zarażonych z objawami w 4 województwach (mazowieckie,m dolnośląskie, łódzkie - (górno)śląskie) wyniosło 60 % wszystkich nowych przypadków (90 na 150) a w 4 województwach o najmniejszym przyroście (pomorskie, opolskie, lubuskie, podlaskie) - 4,3 % (7 na 150). Biorąc pod uwagę aż 2 x 4 = 8 województw z najmniejszym przyrostem łącznie nowe przypadki stanowiły tylko 18 % wszystkich (27 z 150).
    95 % zarażonych z objawami znajduje się w miastach wojewódzkich.

Powinny być cztery strefy działań:

IA - miasta wojewódzkie największe (Warszawa, Łódź, Wrocław, Aglomeracja Śląska, Kraków, Poznań)
    IB - okolice miast z punktu IA w odległości 40 - 50 km od nich

II - mniejsze miasta wojewódzkie wraz z okolicami do 25 km od nich

III - miasta od 10 do 50 tysięcy, nie będące wojewódzkimi
    IV - miasta poniżej 10 tys. mieszkańców oraz wsie (43 tys. 082)

Tymczasem decyzje dotyczące miast takich jak Wrocław, Łódź, Lublin, GOW, Opole (najwięcej zarażonych na 100 tys. mieszkańców, w cale nie Warszawa!!!) jednakowo dotyczą miasteczek liczących 5 - 8 tys. ludzi czy mniejszych liczebnie miejscowości. Zamiast zdezorganizować życie 20 tys. szkół można to było zrobić z 1 tys. szkół - 5 % ogólnej liczby szkół niższych w Polsce.

Liczba zarażonych wirusem, wykazujących objawy, odniesiona do 100 tys. mieszkańców:

25 osób na 100 tys. - Wrocław
    22 osób na 100 tys. - Łódź
    20 osób na 100 tys. - Lublin
    20 osób na 100 tys. - Aglomeracja Górnośląska
    20 osób na 100 tys. - Rzeszów
    20 osób na 100 tys. - Opole

15 osób na 100 tys. - Warszawa

10 osób na 100 tys. - Poznań
    10 osób na 100 tys. - Zielona Góra łącznie z Gorzowem
    10 osób na 100 tys. - Olsztyn
    08 osób na 100 tys. - Kraków
    07 osób na 100 tys. - Szczecin

05 osób na 100 tys. - Bydgoszcz łącznie z Toruniem
    05 osób na 100 tys. - Kielce
    04 osób na 100 tys. - Białystok
    04 osób na 100 tys. - Gdańsk łącznie z Gdynią

Liczba zarażonych wirusem, wykazujących objawy, odniesiona do 1 mln mieszkańców według województw:

I grupa województw

63,20 _ 0,00632 % ogółu _ łódzkie
    56,90 _ 0,00569 % ogółu _ dolnośląskie
    53,89 _ 0,00539 % ogółu _ mazowieckie

II grupa województw

35,24 _ 0,00352 % ogółu _ lubelskie
    30,00 _ 0,00300 % ogółu _ lubuskie
    28,22 _ 0,00282 % ogółu _ (górno)śląskie
    27,86 _ 0,00279 % ogółu _ warmińsko-mazurskie
    26,50 _ 0,00265 % ogółu _ podkarpackie
    26,24 _ 0,00262 % ogółu _ opolskie

III grupa województw

20,29 _ 0,00203 % ogółu _ małopolskie
    19,71 _ 0,00197 % ogółu _ wielkopolskie
    19,41 _ 0,00194 % ogółu _ zachodnio-pomorskie

IV grupa województw

15,50 _ 0,00155 % ogółu _ kujawsko-pomorskie
    12,17 _ 0,00122 % ogółu _ (wschodnio)pomorskie
    12,00 _ 0,00120 % ogółu _ świętokrzyskie
    11,61 _ 0,00116 % ogółu _ podlaskie

Tak, odsetek ludzi zarażonych wykazujących objawy to od 0,006 % do 0,001 %, gdy z powodu grypy - 10 %. Ot, taka to już nie epidemia, a PANDEMIA. A grypa nie występuje na co najmniej 3 kontynentach jednocześnie? Nie ma niezależnych źródeł? Nie umiera się z powodu powikłań związanych z zarażeniem wirusami grypy? Ktoś robi relacje codziennie pokazujące, że tygodniowo 200 tys. Polaków zapada na grypę a 10 - 15 umiera?
    • 44:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 dni temu

@ zbyti
    zdziwił byś się ile ludzi tego Ziębę słucha i uznaje,nawet zaprosiliśmy go do wydawnictwa(nie wiedząc o zamiłowaniach do dożylnych wlewek z wody utlenionej i witaminy c)ja od początku,no może nie od samego,ale po komentarzach na fb zdałem sobie sprawę i mówiłem żeby olać z nim wywiad bo to iluzionista nawet nie znachor.Nie zrobili tego,tydzień temu mimo że już w tamtym wydawnictwie nie pracuje otrzymałem telefon że miałem racje i przez Ziębę wywalili miesięcznik z marketów...
    ...choć przyznam szczerze że uwagę na to zwróciłem dzięki kilku osobom z fb(Atarianie między innymi),po pytaniach co ja mam z nim wspólnego,po prostu zacząłem węszyć,a materiały na jakie się natknąłem no brak słów,kutas wykorzystuje ludzi chorych,nie dość że odradza chemio czy radioterapię to jeszcze wciska jakieś niedorzeczne bzdury od których można hiperwitaminozy dostać albo popalić żyły...
    • 45: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 dni temu

WP:

Koronawirus przenosi się przez powietrze? WHO zabiera stanowisko

Czy koronawirusem możemy zarazić się drogą aerozolową? Naukowcy po przeprowadzonych badaniach nie stwierdzili tego jednoznacznie, ale nie wykluczyli takiej możliwości. Teraz głos na temat eksperymentu zabrała WHO. "Nie ma na to dowodów" - czytamy w raporcie.

Autorzy badania zastrzegali, że eksperyment nie oznacza, iż ktokolwiek zaraził się koronawirusem wdychając go z powietrza lub dotykając jakiegoś przedmiotu. - Nie stwierdzamy, że koronawirus przenosi się drogą aerozolową, ale jedynie uważamy, że teoretycznie jest to możliwe, ponieważ w odpowiednich warunkach wirus jest w stanie przetrwać przez długi czas - mówiła kierująca badaniami Neeltje van Doremalen z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID).

->link<-
    • 46:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 dni temu

gdzieś czytałem o badaniach na ten temat i w sprzyjających warunkach wirus ten pozostaje w powietrzu do trzech godzin.Z powierzchni której dotykamy możemy wirusa przenieść na przykład na twarz,wetrzeć w oko i choroba gotowa!
    • 47: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 dni temu

• 48:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 dni temu

dokładnie,jeżdżą i przywlekają,powinni wyłapywać i zamiast na kwarantanne do odstrzału ;) ;) ;)
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

BERGAMO AND FAKE. How many of the dead received anti-flu? ->link<-

The indecent pro-terror journalistic falsification has come to this: which presented the row of coffins of the Lampedusa shipwreck where 360 ​​migrants died in 2013.

A tutaj to samo (i jeszcze więcej) po polsku ->link<-
    • 50: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 dni temu

money.pl:

Donald Trump na antenie telewizji FOX News nie dowierzał, że gubernatorzy potrzebują tylu respiratorów, o ile proszą. Jak podkreślał, ma przeczucie, że niektóre podawane liczby są wyższe niż będą w rzeczywistości. - Nie wierzę, że ktoś potrzebuje 30 czy 40 tysięcy respiratorów. Niektóre szpitale mają po dwa respiratory - podkreślał.

Kilkanaście godzin później na Twitterze wzywał firmy samochodowe do pilnej produkcji respiratorów. Zwrócił się bezpośrednio do koncernów General Motors oraz Ford, które zapowiedziały ich produkcję.

->link<-